עד יעבור קיץ: הסוד המקצועי לאיפור יציב שלא נמרח בחום ובלחות

הפנים מיוזעות, האיפור נמרח והנקבוביות צועקות הצילו? קבלי את כל השיטות והמוצרים שיעזרו לך להילחם במה שהקיץ עושה למראה שלך - ולנצח

בקיץ הפוקוס עובר למוצרי ניקוי ושמירה על עור צח שחף ממשקעים שומניים, נקבוביות פעורות וראשים שחורים, שנוצרים מהלחות וזיהום האוויר הכבד (צילום: Joern Pollex/GettyimagesIL)
בקיץ הפוקוס עובר למוצרי ניקוי ושמירה על עור צח שחף ממשקעים שומניים, נקבוביות פעורות וראשים שחורים, שנוצרים מהלחות וזיהום האוויר הכבד (צילום: Joern Pollex/GettyimagesIL)
לחות מוגזמת, הברקות לא פוטוגניות וזיהום אוויר – הקיץ שבפתח עומד להביא איתו חופשות מפנקות ומסיבות חוף שוות, אבל גם לא מעט תופעות כמו פנים מיוזעות, איפור נמרח ונקבוביות שצועקות הצילו. למזלכן, לא מדובר במלחמה שאנחנו מתכוונות להפסיד בה מראש. הנה כל השיטות לנצח בקרב מול העונה שפתחה מולנו וואחאד חזית.

 

האיפור שלא יימרח

כמה מתסכל זה שהאיפור שטרחנו עליו כל כך נמרח ואנחנו אפילו לא שמות לב? ממש. אז כן, בקיץ כדאי להרגיע עם שכבות האיפור: הן גם יתקשו להחזיק מעמד וגם העור ירגיש חנוק במזג האוויר הלוהט. עם זאת, אל תוותרו על האיפור החביב עליכן, ובטח שלא על מוצרים בסיסיים כמו מייק־אפ, קונסילר, סומק ומסקרה. כדי לוודא שהאיפור יהיה יציב ויישאר במקומו נולדו הפיקסרים – מקבעי האיפור. התזה על הפנים בסיום האיפור תבטיח שיפור של עמידותו לאורך היום.

 

חשוב לדעת ש: במשך שנים הפיקסרים היו "הסוד המקצועי" של מאפרים להבטחת עמידות האיפור באירועים. עם זאת קיימת מגמה מתמשכת של מעבר לשימוש של המתאפרת הפרטית, שיכולה ליהנות מהיעילות שלהם ביומיום. הם עובדים אחרת על כל אחת, בהתאם לסוג העור וסוג האיפור.

 

ההמלצה שלנו: כדאי להתנסות בהם לפני הרכישה וכך למדוד את האפקטיביות שלהם וההתאמה האישית. הקפידו לרסס ממרחק כדי שהתוצאה תהיה אחידה.

 

 

1. Face Mist של בובי בראון, 125 שקל; 2. Fix+ Matte של מאק, 106 שקל; 3. Makeup Fixer של OFRA, 100 שקל; 4. Fix & Go של קרליין, 40 שקל; 5. Make Up Fixer של ביוטיקייר, 10 שקלים (צילום: מוטי פיישביין, בובי בראון, מאק, אסף אמברם, ofra)
  1. Face Mist של בובי בראון, 125 שקל; 2. Fix+ Matte של מאק, 106 שקל; 3. Makeup Fixer של OFRA, 100 שקל; 4. Fix & Go של קרליין, 40 שקל; 5. Make Up Fixer של ביוטיקייר, 10 שקלים

   

  נטרול ההברקות

  לפעמים זו נראית מלחמה אבודה מראש, כאילו לא משנה מה נעשה, הפנים שלנו יישארו מבריקות במהלך הקיץ. אז מלחמה זו כן - אבל אבודה? ממש לא. קיימים אינספור מוצרים שמיועדים לעזור לנו לנטרל את המראה המיוזע, ואם הם יעזרו אפילו במעט, זה עדיף מכלום.

   

  אם תנטרלו את ההברקות יתר על המידה, למשל על ידי פידור, העור עשוי להיראות עייף ומפודר מדי (צילום: Lisa Maree Williams/GettyimagesIL)
   אם תנטרלו את ההברקות יתר על המידה, למשל על ידי פידור, העור עשוי להיראות עייף ומפודר מדי(צילום: Lisa Maree Williams/GettyimagesIL)

    

   חשוב לדעת ש: כדי להילחם בהברקות ממש לא חייבים להשתמש במוצרים שמוגדרים "למראה מָט". יש מוצרים ייעודיים לעור שמן שנהדרים לשימוש יומיומי ואינם מכבידים או מבריקים.

    

   זכרו: אם תנטרלו את ההברקות יתר על המידה, למשל על ידי פידור, העור עשוי להיראות עייף ומפודר מדי, וגם את זה אנחנו לא רוצות.

    

   1. סרום Matte Maximizer של דיור, 485 שקל; 2. דפים לספיחת שמנוניות שלCettua, מחיר 13 שקל; 3. תחליב לחות Quick Matte של שיסיידו, 255 שקל; 4. פריימר Mat & Blur Touch של ג'יבנשי, 199 שקל; 5. קרם הגנה Shine Control של ניוואה, 65 שקל (צילום: Cettua, דיור, ג'יבאנשי, ניוואה, שיסיידו)
    1. סרום Matte Maximizer של דיור, 485 שקל; 2. דפים לספיחת שמנוניות שלCettua, מחיר 13 שקל; 3. תחליב לחות Quick Matte של שיסיידו, 255 שקל; 4. פריימר Mat & Blur Touch של ג'יבנשי, 199 שקל; 5. קרם הגנה Shine Control של ניוואה, 65 שקל

     

    ניקיון הנקבוביות

    לכל עונה יש את הפוקוס הטיפוחי שלה: אם בחורף המיקוד הוא על לחויות עשירות שמתמודדות עם היובש, הרי שבקיץ הפוקוס עובר למוצרי ניקוי ושמירה על עור צח שחף ממשקעים שומניים, נקבוביות פעורות וראשים שחורים, שנוצרים מהלחות וזיהום האוויר הכבד.

     

    פעם מילת הקסם בקיץ הייתה "חימר לבן", הרי שהיום "פחם שחור" הפך למרכיב הפופולרי בתקופת הקיץ (צילום: Shutterstock)
     פעם מילת הקסם בקיץ הייתה "חימר לבן", הרי שהיום "פחם שחור" הפך למרכיב הפופולרי בתקופת הקיץ(צילום: Shutterstock)

      

     חשוב לדעת ש: מוצרי הניקוי הופכים בקיץ לעמוקים ואינטנסיביים יותר. מעבר ממוצרי הניקוי התחליביים העשירים בלחויות למוצרי ניקוי במרקמי ג'ל או מוס יבטיח שלא יישארו משקעים שירגישו שומניים. עם זאת, חשוב להתאים אותם למצב העור כדי לא ליצור גירויים, שריטות או לגרום לייבוש יתר.

      

     אז מה עושים: אם פעם מילת הקסם בקיץ הייתה "חימר לבן", הרי שהיום "פחם שחור" הפך למרכיב הפופולרי בתקופת הקיץ. הפחם הוא חומר פעיל בעל סגולות מטהרות. תכשירי הניקוי מסתמכים עליו כיעיל במגנוט רעלים והוצאתם מהעור, כשבמקביל הוא מטפח את העור ומגן עליו.

      

     1. מסכת בוץ לניקוי רעלים של AHAVA, מחיר 119 שקל; 2. מסכת פילינג מחימר לניקוי עמוק של לוריאל, 60 שקל; 3. אבקת פילינג פחם של דרמלוג'יקה, 354 שקל; 4. מסכת פחם לטיהור העור של פאיו, 79 שקל; 5. פילינג פחם לניקוי ואיזון של מאק, 170 שקל (צילום: דרמלוג'יקה, אהבה, פאיו, מאק, לוריאל)
      1. מסכת בוץ לניקוי רעלים של AHAVA, מחיר 119 שקל; 2. מסכת פילינג מחימר לניקוי עמוק של לוריאל, 60 שקל; 3. אבקת פילינג פחם של דרמלוג'יקה, 354 שקל; 4. מסכת פחם לטיהור העור של פאיו, 79 שקל; 5. פילינג פחם לניקוי ואיזון של מאק, 170 שקל

       

      מראה שזוף בלי הסכנות שמביאה איתה השמש

      עם עליית המודעות לנזקי השמש, שוק תכשירי השיזוף העצמי הולך וגדל ומאפשר לנו אופציה בטוחה ובריאה להשיג את הגוון שתמיד חלמנו עליו. קיימים פתרונות שונים ומגוונים ליצירת המראה השזוף הנחשק, אם זה באופן איטי והדרגתי או אקספרסי ומהיר. כמובן שגם שיטות השימוש משתנות: תוכלו למצוא שיזוף בקרם, מוס, תרסיס, מגבונים ועוד.

       

      למראה שזוף: שיזוף בקרם, מוס, תרסיס, מגבונים ועוד (צילום: Astrid Stawiarz/GettyimagesIL)
       למראה שזוף: שיזוף בקרם, מוס, תרסיס, מגבונים ועוד(צילום: Astrid Stawiarz/GettyimagesIL)

        

       חשוב לדעת ש: לא משנה באיזו שיטה תבחרו, אל תתעצלו ותיצמדו להוראות (כן, כולל פילינג גוף לפני ושימוש בכפפה ייעודית אם צריך).

        

       ההמלצה שלנו: מי שמחפשת פתרון נקודתי וחד פעמי ליציאה או לאירוע כלשהו, יכולה להיעזר במוצרי הכיסוי לרגליים שמגיעים בצורה של ספריי או קרם. הם ממש כמו מייק־אפ: מעניקים כיסוי קל, תורמים לגוון אחיד לרגליים, אינם מכתימים את הבגדים ויורדים בקלות במקלחת. לידיים ולמחשוף קיימים בעיקר שימרים־קרמיים עמידים שמעניקים גוון והברקה גם יחד. היינו ממליצות עליהם בעיקר לאירועים בערבי הקיץ.

        

       1. שימר ברונז לגוף Fusion Glow של עדה לזורגן, 299 שקל; 2. תחליב שיזוף עצמי של ג'יימס ריד, 46 דולר (באתר פלזה); 3. קרם מייק-אפ לרגליים של סאלי הנסן, 149 שקל; 4. מוס שיזוף עצמי של סאן טרופה, 184 שקל (באתר גילטי); 5. ספריי שיזוף עצמי מיידי לפנים On The Go של That'so, מחיר220 שקל; 6. מגבונים לשיזוף עצמי של לייף, 17 שקל (צילום: לייף, סאן טרופה, That'so, סאלי הנסן, חיים מיריל, ג'יימס ריד)
        1. שימר ברונז לגוף Fusion Glow של עדה לזורגן, 299 שקל; 2. תחליב שיזוף עצמי של ג'יימס ריד, 46 דולר (באתר פלזה); 3. קרם מייק-אפ לרגליים של סאלי הנסן, 149 שקל; 4. מוס שיזוף עצמי של סאן טרופה, 184 שקל (באתר גילטי); 5. ספריי שיזוף עצמי מיידי לפנים On The Go של That'so, מחיר220 שקל; 6. מגבונים לשיזוף עצמי של לייף, 17 שקל

        בריאות השיער

        השיער שלנו סובל לא פחות משאר הגוף מנזקי הקיץ. התחושה שהשמנוניות בקרקפת הולכת וגוברת היא לא אשליה, זה אמיתי לגמרי, והתוצאה היא מראה שיער עייף, מלוכלך ומוזנח.

         

        הפתרון הוא לא להגביר את תדירות החפיפות ולהתיש את השיער, אלא לשלב תכשירים לניקוי קצת יותר רציני של הקרקפת (צילום: Nicky J Sims /GettyimagesIL)
         הפתרון הוא לא להגביר את תדירות החפיפות ולהתיש את השיער, אלא לשלב תכשירים לניקוי קצת יותר רציני של הקרקפת(צילום: Nicky J Sims /GettyimagesIL)

          

         אז מה עושים? עם כמה שאנחנו אוהבות את השמפו הקבוע שלנו, הפתרון הוא לא להגביר את תדירות החפיפות ולהתיש את השיער, אלא לשלב תכשירים לניקוי קצת יותר רציני של הקרקפת. זה יכול להיות שמפו, תרסיס או פילינג הייעודיים לטיפול בשומניות של הקרקפת. בין החפיפות, שמפו יבש יספח את השמנוניות מהשורשים ויעזור לנו לטשטש את המראה המבריק/דביק. על הדרך הוא גם ירענן את ההרגשה ויוסיף ניחוח נעים לשיער.

          

         חשוב לדעת ש: גם על צבע השיער שלנו יש לשמור במיוחד בקיץ, שכן הגוון הולך ודוהה ככל שהחשיפה לשמש גוברת. אם השיער צבוע או עם גוונים, מומלץ להשתמש אחת לשבוע בבית בשמפו סילבר סגול כטיפול משמר שמנקה את הצהבהבות ו"מאפיר" את השיער. קיימת גם מסכת סילבר – היא פחות אגרסיבית ומייבשת מהשמפו ועל הדרך גם מרככת את השיער.

          

         זכרו גם ש: טיפולים משקמים להחזרת החיות לשיער, כמו קרטין או OLAPLEX, חיוניים לבעלות שיער יבש ופגום, שבקיץ נראה עוד פחות טוב מבדרך כלל.

          

         1. טיפול שיקום אולפלקס ביתי, 199 שקל; 2. שמפו לניקוי הקרקפת של שוורצקופף פרופשיונל, 99 שקל; 3. מסכת סילבר של ביוטופ, 160 שקל; 4. סרום מבריק לשיער של סאשה חואן, 129 שקל ; 5. פילינג ניקוי לקרקפת של כריסטוף רובאן, 185 שקל; 6. שמפו יבש של Aussie, מחיר 29 שקל (צילום: אולפלקס, ביוטופ, סאשה חואן, כריסטוף רובאן, אוזי, שוורצקופף פרופשיונל)
          1. טיפול שיקום אולפלקס ביתי, 199 שקל; 2. שמפו לניקוי הקרקפת של שוורצקופף פרופשיונל, 99 שקל; 3. מסכת סילבר של ביוטופ, 160 שקל; 4. סרום מבריק לשיער של סאשה חואן, 129 שקל ; 5. פילינג ניקוי לקרקפת של כריסטוף רובאן, 185 שקל; 6. שמפו יבש של Aussie, מחיר 29 שקל
           

          3 סוגי מוצרים שכדאי להיפרד מהם לשלום עד יעבור קיץ? הכתבה המלאה בגיליון החדש של Gostyle

           

           

          Must Have - מגזין Gostyle עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו)
          Must Have - מגזין Gostyle עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו)
           
          הצג:
          אזהרה:
          פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד