כך התבקשה בר רפאלי למנוע התבוללות - ובסוף התחתנה עם יהודי

פעיל הימין ברוך מרזל נחרד מהאפשרות שהדוגמנית הישראלית, שחוגגת היום 33, תינשא לליאונרדו דיקפריו, וכתב לה מכתב חמור בנושא: "אל תפגעי בדורות הבאים"

טל עזרפורסם: 04.06.18 01:04
בר רפאלי וליאונרדו דיקפריו. "מעשה מהסוג שאת מתכוונת לעשות", כתב מרזל, "יכול להשפיע לרעה על ציבור גדול" (צילום: Kevork Djansezian/GettyimagesIL)
בר רפאלי וליאונרדו דיקפריו. "מעשה מהסוג שאת מתכוונת לעשות", כתב מרזל, "יכול להשפיע לרעה על ציבור גדול" (צילום: Kevork Djansezian/GettyimagesIL)

בר רפאלי, שחוגגת היום (שני) את יום הולדתה ה-33, נחשפה לאור הזרקורים כבר בילדותה, כשהצטלמה לפרסומות והופיעה בתוכניות ילדים. לתודעה הציבורית פרצה בגיל 15, כשנבחרה לדוגמנית השנה בטקס פרסי האופנה הישראלי. כשהתקרב מועד הגיוס שלה לצה"ל, ביקשה לדחות אותו מטעמים בריאותיים; צה"ל דחה את בקשתה, והיא נישאה לידיד משפחה שהיה מבוגר ממנה ביותר ב-23 שנה, וקיבלה פטור מגיוס. מיד לאחר מכן התגרשו השניים, ורפאלי החלה בקריירה בינלאומית מצליחה.

 

ההתחמקות שלה משירות צבאי עוררה עליה ביקורת חריפה בארץ, שהמשיכה לרדוף אותה גם כשקטפה תארים ופרסים כדוגמנית בינלאומית מצליחה. בראיונות רבים נדרשה רפאלי להצדיק את בחירותיה ולנסות להרגיע את הרוחות, אבל אלה לא שקטו. העניין התקשורתי בה גבר עוד יותר החל מסוף 2006, כשרפאלי הפכה לבת זוגו של כוכב הקולנוע ההוליוודי ליאונרדו דיקפריו. הזוגיות של השניים הפכה לנחלת הכלל מהרגע הראשון, ורפאלי נעשתה אייקון בישראל ובחו"ל גם יחד.

 

בפברואר 2010 התארחו בני הזוג בפסטיבל הקולנוע בברלין. צלמי פפארצי קלטו טבעת נוצצת על אצבעה של רפאלי ומיהרו להסיק כי השניים התארסו. עוד בטרם אומתו השמועות, מיהרה התקשורת העולמית להלביש את רפאלי בשמלת כלולות. בין שלל התגובות הנלהבות, התבלטה אחת שהייתה ממש עוינת: זו הייתה תגובתו של פעיל הימין ברוך מרזל, שהחליט למנוע את נישואיהם של בני הזוג. כשרפאלי הגיעה לביקור מולדת זמן קצר אחרי אותו ביקור בברלין, הוא כתב לה מכתב בשם ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש). בין אלפי הכותרות שעשתה רפאלי במהלך הקריירה שלה, זו הייתה אחת המפתיעות ביותר.

 

כך כתב לה מרזל:

 

לבר שלום רב,

 

אני מבקש לנצל את ההזדמנות שהגעת לארץ הקודש כדי לכתוב לך באשר לכוונתך להינשא לליאונרדו דיקפריו.

 

בראשית דבריי אבקש להדגיש כי אין לי דבר וחצי דבר נגד מר דיקפריו, ואין לי ספק שמדובר בשחקן מוכשר, ואולם אני פונה אלייך בשם ארגון להב"ה, המטפל במקרים כמו שלך, בהם צעירות יהודיות מבקשות להינשא לגויים, שאינם שייכים לעם היהודי.

 

עם ישראל הוא עם סגולה, ולא במקרה נולדת יהודייה. הסבתא שלך והסבתא של הסבתא שלך לא חלמו ולא פיללו שמישהי מצאצאיהן תעשה מעשה שיוציא את הדורות הבאים במשפחתה מהעם היהודי. ההתבוללות היא אחד האויבים הגדולים ביותר שהיו לעם היהודי מאז ומעולם. לצערי, את לא תהי הראשונה שעושה צעד מן הסוג הזה, אך גורל הדורות הבאים שיבואו אחרייך יהיה כגורלם של מתבוללי כל הדורות שניתקו את הקשר שלהם עם העם היהודי.

 

אני יודע שאת קוראת את הדברים ואומרת לעצמך עכשיו, נו טוב, זה הדור הישן, זה הדתיים האלה, שהם חשוכים ולא נאורים. ואולם עלייך לזכור שאת יהודייה בזכות אותם "חשוכים ולא נאורים" שנאבקו על יהדותם גם כשהיו צריכים לשלם על כך מחיר כבד.

 

מעשה מהסוג שאת מתכוונת לעשות, יכול להשפיע לרעה על ציבור גדול הרואה בך דמות ראויה לחיקוי.

 

בסיום דבריי אבקש לציין בפנייך כי לא אחת טיפלתי במקרים כמו שלך, שחלקם לא שעו לאזהרותיי, ולאחר תקופה לא ארוכה הדבר הסתיים בכישלון.

 

אני פונה אלייך בקריאה של הרגע האחרון להתעשת, ולהסתכל אחורה וקדימה ולא על העכשיו. אל תתחתני עם ליאונרדו דיקפריו. אל תפגעי בדורות הבאים.

 

ברוך מרזל. "לא במקרה נולדת יהודייה" (צילום: צביקה טישלר)
  ברוך מרזל. "לא במקרה נולדת יהודייה"(צילום: צביקה טישלר)

   

  זו לא הייתה הפעם הראשונה שמרזל עורר מהומה. כראש תנועת כך הרדיקלית, שהוכרזה כארגון טרור הקורא להסתה ולגזענות, הוא נעצר והורשע מספר פעמים בעקבות תקיפות ערבים וארגון מהומות. הוא גם קנה לעצמו שם של מי שלשונו חדה כחרבו. עם זאת, מכיוון שהפעם הוא יצא מהמגרש הפוליטי, יצר המכתב שלו הד נרחב בארץ ובחו"ל. בלוגר הרכילות פרז הילטון, לדוגמה, תרגם באתר שלו את המכתב של מרזל והזהיר את דיקפריו לבל ידלל את הגזע היהודי. גם פורומים רבים אחרים, חילוניים ודתיים כאחד, דנו בשאלה אם רפאלי צריכה לעזוב את השחקן הנוצרי ולמצוא לעצמה אהבה כשרה. רפאלי עצמה לא הגיבה לדבריו של מרזל – אבל גם לא נישאה לדיקפריו. במאי 2011 החליטו בני הזוג לפרק את החבילה, לאו דווקא מטעמי דת. בספטמבר 2015 התחתנה רפאלי עם איש העסקים הישראלי עדי עזרא. ברוך מרזל, סביר להניח, נשם לרווחה.

   

  ______________________________________________________

   

  גם אסי דיין קיבל פעם מכתב מוזר מאוד. הקליקו על התמונה:

   

  "שחרר אותנו מנוכחותך הטורדנית", כתב השר. הקליקו על התמונה (צילום: יגל בר קמא)
  "שחרר אותנו מנוכחותך הטורדנית", כתב השר. הקליקו על התמונה (צילום: יגל בר קמא)

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ילידת קיץ 1983. יוצרת תוכן, מפיקה, עורכת לשונית ומספרת סיפורים.

  לצד ניסיון מצטבר בעולם ההפקות, התחילה צעדיה ברשת כעורכת-יוצרת באתר "בא במייל" וכבלוגרית באתר "מהוזה" וצברה קהילת קוראים מגוונת.

  בדצמבר 2016 הוציאה לאור אסופה של סיפורים קצרים בשם "סיפורים קטנים", וייסדה את ליין "שורטס" כבמה ליוצרים שידם וליבם בסיפור הקצר.

  הבלוג "סיפור מכתב" משלב את האהבות הגדולות שלה - סיפורים, נוסטלגיה, דינמיקה ומערכות יחסים.