כשהיא הציעה לי נישואים: שלושה גברים שבנות זוגם כרעו לפניהם ברך

שי לייפר, יוסי רוזנצוויג וקובי פליישמן שמחים להודות שבנות זוגם הן אלו שיזמו את ההצעה להתקדם לחופה. עכשיו ממליצים שגם בנות הזוג שלכם יתפסו אומץ

היום גם נשים מרימות את הכפפה ויוזמות הצעות נישואים (צילום: Shutterstock)
היום גם נשים מרימות את הכפפה ויוזמות הצעות נישואים (צילום: Shutterstock)

שי לייפר: היה באמצע הארוחה

 

שי לייפר: "האסרטיביות של צילה מצאה חן בעיניי. תוך חודש וחצי התחתנו ואנחנו נשואים כבר 25 שנה" (צילום: גיל נחושתן)
  שי לייפר: "האסרטיביות של צילה מצאה חן בעיניי. תוך חודש וחצי התחתנו ואנחנו נשואים כבר 25 שנה"(צילום: גיל נחושתן)

   

  כשצילה לייפר הציעה לבעלה שי לייפר נישואים, הוא נותר חסר מילים. תרתי משמע. הוא בדיוק אכל קציצה. "זה קרה שבועיים אחרי שהתחלנו לצאת", נזכר לייפר. "היינו אצל ההורים שלה בארוחת ערב ופתאום היא הכריזה: 'אני ושי מתחתנים'. זו הייתה הדרך שלה להציע לי. אני הייתי בשוק. גם אם רציתי, לא יכולתי להגיד דבר. היא דאגה להגיד את זה בדיוק כשהכנסתי את המזלג לפה. אם הייתי אומר משהו, הייתי נחנק".

   

  ואחרי שסיימת לבלוע?

  "שתקתי כמו דג. המשכתי לשתוק גם אחרי שהגענו לבית שלי. שתקתי הרבה זמן. אבל בסופו של דבר החלטתי לזרום עם החתונה. אני מודה שהאסרטיביות של צילה מצאה חן בעיניי וגם הקשר איתה הרגיש לי מאוד נכון. למרות שזה היה מוזר והכל קרה נורא מהר, הייתה בינינו כימיה טובה. תוך חודש וחצי התחתנו ואנחנו נשואים כבר 25 שנה בלי תקלות בדרך".

   

  שי (51) וצילה (49) לייפר, עובד עירייה ובלוגרית לענייני לייף סטייל, מתגוררים בנשר ולהם שתי בנות (24, 22). המפגש הראשון ביניהם התרחש כשהיא הייתה בת 15 והוא בן 18. "היא הייתה שכנה של בת דודה שלי", מספר לייפר. "הבנתי שמצאתי חן בעיניה, אבל אני הייתי פחות בעניין. באותה תקופה אהבתי לחגוג ולא חיפשתי קשר רציני. כעבור עשר שנים, נפגשנו מחדש. בת הדודה שלי שכנעה אותי להזמין אותה אליי הביתה לקפה. צילה באה ולא עזבה. שבועיים אחרי זה כאמור, היא כבר הציעה לי להתחתן איתה".

   

  לא התבאסת שהיא זו שהציעה ולקחה ממך את התפקיד?

  "אני מהדור הישן, ואצלנו לגמרי מקובל שהגבר הוא זה שמציע. ועדיין, כשזה קרה, לא ראיתי בזה פגיעה בגבריות או משהו בסגנון הזה, להפך. אחרי שהתגברתי על ההלם, חשבתי שזה הדבר הכי חמוד שאישה מציעה".

   

  ואיך הסובבים אתכם הגיבו כששמעו שהיא זו שהציעה לך?

  "החבר'ה שלי הבינו אותה. הם אמרו לי: 'אם היא לא הייתה מציעה לך, היית נשאר רווק לנצח'. הם גם מאוד העריכו אותה והוסיפו: 'לבחורה שלך יש אומץ'".

   

  היית ממליץ גם לבנות שלך להציע נישואים?

  "כן, בטח. אם יהיה להן חבר שהן מאוד יאהבו והן ירצו להתחתן איתו, הייתי אומר להן לא לבזבז זמן. אנחנו הגברים נוטים להיות הססנים וסתם לחשוב יותר מדי".

   

   

  יוסי רוזנצוויג: הופתע בחוף הים

   

  יוסי רוזנצוויג: "יש תפקידים שהגבר צריך לעשות, אבל במקרה של הצעת נישואים זה לא צריך להיות רק התפקיד של הבחור" (צילום: הרצל יוסף)
   יוסי רוזנצוויג: "יש תפקידים שהגבר צריך לעשות, אבל במקרה של הצעת נישואים זה לא צריך להיות רק התפקיד של הבחור"(צילום: הרצל יוסף)

    

   "הגיוני שהצעת הנישואים תבוא מכל אחד משני הצדדים", אומר יוסי רוזנצוויג (32) מכפר־רתמים, פיזיקאי בחברת סטארט־אפ שנשוי זה שמונה שנים לנחמה (32), מורה בתיכון ואם שלושת ילדיו (שש, ארבע וחודשיים). "זה לא שאני מאמין בשוויון מגדרי מוחלט", הוא מבקש להבהיר. "אני כן חושב שיש תפקידים שהגבר הוא זה שצריך לעשות. אני למשל משחק עם הילדים כדורגל, 'מתלחם' איתם בגיבורי־על ואחראי על תיקונים בבית. אבל במקרה של הצעת נישואים, אני באמת לא מרגיש שזה צריך להיות רק התפקיד של הבחור. זה לא שעשיתי סטטיסטיקה בעניין, אבל אני מאמין שרוב הצעות הנישואים מסתיימות ב'כן'. הסיבה לכך היא שההצעה מגיעה אחרי ששני בני הזוג כבר יודעים שהם הולכים לכיוון חתונה".

    

   איך הכרתם? כיצד נשמעה ונראתה ההצעה?

   "נפגשנו לפני תשע שנים, בתוכנית קיץ של סטודנטים. אחרי שמונה חודשי זוגיות יצאתי לשבוע מילואים. ביום שנסעתי נחמה אמרה לי: 'תדאג שתהיה עליך טבעת כשתחזור, כי משהו יקרה'. ברור שהאסוציאציה הראשונה שעלתה לי בראש הייתה שזה משהו שקשור לחתונה. מצד שני, זה היה נשמע חצי בצחוק־חצי ברצינות, אז בחרתי ללכת יותר לכיוון הלא רציני וקניתי טבעת מגומי בשקל.

    

   "ביום שבו הייתי אמור לחזור, נחמה ביקשה שאפגוש אותה בחוף הים בנתניה. היא המתינה לי כשעל החול היו פזורים נרות סיניים, שבעזרתם היא כתבה: 'נו, נתחתן?' זה היה בזמן השקיעה, והמטרה שלה הייתה שאראה את הכתוב עם הנרות, אבל עדיין היה אור. היא שאלה: 'נו, אז מה אתה אומר?' ואני ניסיתי להרוויח עוד קצת זמן של רווקות והשבתי: 'אני לא רואה כלום, אי־אפשר לראות מה כתוב בנרות'. אלא שאז היא אייתה לי: 'כתוב פה: נו, נתחתן?' עניתי לה 'בטח', שלפתי את טבעת הגומי, התיישבנו לאכול ארוחה שהיא הביאה איתה, ואחרי זה התקשרנו והודענו להורים".

    

   היו לך מחשבות להציע בעצמך?

   "היה לי ברור שנתחתן מתישהו, אבל היינו צעירים, הקשר היה טוב ולא הרגשתי צורך למהר. אני חושב שזה מאוד קשור לחברים, שמהווים קבוצת השוואה. במקרה של נחמה, רוב החברות שלה כבר היו נשואות. אצלי רוב החברים היו עדיין רווקים".

    

   ואיך הרגשת כשהיא הציעה?

   "שלם מאוד. זה התאים והרגיש מאוד נכון. במובן מסוים אני מודה, שגם חשתי סוג של הקלה, כי היא בעצם חסכה לי את העבודה. אם אני הייתי מציע, לא הייתי עושה משהו גרנדיוזי כזה".

    

   איך הגיבו החברים והמשפחות כשסיפרתם שהיא זו שהציעה?

   "תיבלנו בהרבה הומור. 'הגעתי לים', ככה סיפרתי, 'היא שמה לי רגל, וכשנפלתי היא שמה לי את הטבעת ביד ואז אמרה איי דו'. התגובות היו בהתאם. בגדול, התגובה הנשית הטיפוסית הייתה 'כל הכבוד לה', ורוב הגברים אמרו: 'איזה גאון אתה, שייאשת אותה עד כדי כך שהיא זו שבסוף הציעה לך'".

    

    

   קובי פליישמן: קיבל משימה מאתגרת

    

   קובי פליישמן: "הייתי בהלם, אבל אחרי זה אמרתי 'ברור שכן'" (צילום: רעות רז)
    קובי פליישמן: "הייתי בהלם, אבל אחרי זה אמרתי 'ברור שכן'"(צילום: רעות רז)

     

    באוגוסט הקרוב צפוי קובי פליישמן (35), צלם ובמאי מתל־אביב, להינשא לזוגתו זה עשר שנים, השחקנית תימור כהן (29). גם הוא שמח להודות שהיא זו שהציעה לו. "זה קרה במרץ האחרון", הוא מספר, "יש לי יום הולדת ב־17 במרץ ולה יש ב־16 במרץ, אז אנחנו חוגגים תמיד ביחד. יצאנו למסעדה שחברה שלנו עובדה בה כאחראית משמרת, ובשלב מסוים היא הביאה לשולחן מנה בצורת סיפרה אדומה שצריך לשבור. שברתי ובפנים הייתה קופסה. תימור אמרה לי בהתרגשות: 'תפתח, תפתח'. הייתי בטוח שזו מתנת יום ההולדת ואמרתי לעצמי: 'איזה יופי, היא בטח קנתה לי קורקינט חשמלי ושמה בקופסה את המפתחות', אבל כשפתחתי ראיתי בה טבעות, ותימור שאלה: 'אתה רוצה להתחתן איתי?' הייתי בהלם, אבל אחרי זה אמרתי: 'ברור שכן'".

     

    אתם המון זמן ביחד, איך זה שלא הצעת לה עד עכשיו?

    "הכרנו דרך פייסבוק, ראיתי אותה ב'חברים שאתה אולי מכיר' והתחלתי איתה. אנחנו גרים יחד כבר חמש שנים וחצי ועל ההתחלה היה לי ברור שהיא האישה של חיי. מובן שהיו לנו הרבה שיחות על חתונה, וידעתי שהיא מעוניינת באירוע עם מסיבה גדולה. המחשבה על תכנון המסיבה עשתה לי כאב ראש. אני משער שבגלל זה דחיתי את הקץ".

     

    ואיך הרגשת כשהיא הציעה?

    "זה נחמד לאגו, זה לא רע בכלל. אני אומר לתימור, שעכשיו יש לי קלף לצחוק עליה כל החיים: שהיא יצאה כזו פתטית, שהיא הייתה צריכה להציע לי בעצמה".

     

    מה היית ממליץ לגברים?

    "בכל פעם שנושא החתונה היה עולה בינינו, הייתי שם לתימור את השיר של ביונסה, If you liked it, Than you should have put a ring on it. זה בהחלט יכול לעזור".

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד