מלך נוגדי החמצון: 5 סיבות מצוינות לקחת אסטזנטין על בסיס יומיומי

הגיע הזמן שתכירו את תוסף התזונה שיגן על בריאות העין, יילחם במחלות הלב וכלי הדם, יפחית דלקות וכאבים וייתן בוסט של רעננות למראה העור שלכם

האסטזנטין שייך למשפחת הקרוטנואידים ומצוי במאכלי ים רבים, כמו אצות, שרימפס, סרטנים וסלמון. מדענים אף משערים כי הוא זה שמקנה לדגי הסלמון את היכולת המדהימה שלהם לשחות נגד הזרם (צילום: Shutterstock)
האסטזנטין שייך למשפחת הקרוטנואידים ומצוי במאכלי ים רבים, כמו אצות, שרימפס, סרטנים וסלמון. מדענים אף משערים כי הוא זה שמקנה לדגי הסלמון את היכולת המדהימה שלהם לשחות נגד הזרם (צילום: Shutterstock)
ג'מוקה מייבאת לישראל אסטזנטין ממקור טבעי ובאיכות גבוהה הגדל בחשיפה ישירה לשמש (צילום: באדיבות ג'מוקה)
ג'מוקה מייבאת לישראל אסטזנטין ממקור טבעי ובאיכות גבוהה הגדל בחשיפה ישירה לשמש (צילום: באדיבות ג'מוקה)

מאמר מאת: סוזי כהן  R.Ph., תרגום: ורד לב, נטורופתית N.D. 

 

סביר להניח שכבר שמעתם רבות על תרומתם הרבה של נוגדי החמצון למלחמה ברדיקלים החופשיים ובמניעת מחלות, וייתכן גם שבדיוק בגלל זה אתם נוטלים ויטמין C על בסיס יומיומי. אבל אולי הגיע הזמן שתתוודעו לאסטזנטין (מוכר גם בשם אסטקזנטין Astaxanthin).

 

האסטזנטין הוא נוגד חמצון טבעי ורב עוצמה המעורב בתהליכים רבים בגופנו, אלא שבניגוד לנוגדי חמצון רבים ומהוללים, כמו בטא קרוטן, זאקסנטין, ויטמין E, C, D וסלניום – הוא אינו מתחמצן בגוף. (מראה מקום: 23,24,25,26). הוא שייך למשפחת הקרוטנואידים ומצוי במאכלי ים רבים, כמו אצות, שרימפס, סרטנים וסלמון. מדענים אף משערים כי הוא זה שמקנה לדגי הסלמון את היכולת המדהימה שלהם לשחות נגד הזרם.

 

סוזי כהן, רוקחת אמריקאית שזכתה לפופולריות רבה בעקבות ספריה "האמת על תרופות" ו"האמת על בלוטת התריס", הקדישה את חייה המקצועיים ללימוד ומחקר של הנזקים הבריאותיים שנגרמים לגופנו כתוצאה מחסרים של ויטמינים ומינרלים הנגזלים ממנו בשל נטילת תרופות שונות. בבלוג שלה היא מסבירה מדוע היא בעצמה צורכת אסטזנטין על בסיס יומיומי, ומדוע היא ממליצה לכל אחד מאיתנו לנהוג בדיוק כמוה.

 

"מומחים בעלי שם עולמי כמו ד"ר מחמט אוזו ד"ר ג'וזף מרקולה דנו רבות באסטזנטין. הוא מומלץ על ידי מומחי בריאות רבים - ואני ביניהם. למעשה, אני לוקחת 12 מיליגרם אסטזנטין בכל בוקר", היא כותבת ומפרטת חמש סיבות מרכזיות לבחירה הבריאה הזאת:

 

1. הוא מסייע להקלת כאב ודלקת

אסטזנטין הוא משכך כאב ונוגד דלקת עוצמתי. זאת בזכות יכולתו לחסום כימיקלים שונים בגוף שמכניסים אותנו למעגל כאב בלתי נסבל. הוא פועל בגופנו כמו תרופות לשיכוך כאב, אך בשל העובדה שהוא טבעי לחלוטין - הוא עושה זאת ללא תופעות הלוואי המוכרות של תרופות לשיכוך כאב, כמו סכנת התמכרות, דימום במערכת העיכול או צרבת.

 

מעבר למנגנון שיכוך הכאב, האסטזנטין מפחית תרכובות דלקתיות הגורמות למחלות כרוניות רבות. אסטזנטין טבעי הוכח במחקרים כמפחית מדדי דלקת (CRP) ביותר מ-20% בתוך שמונה שבועות בלבד! אין תרופת מרשם שאני מכירה שעושה את זה. (מראה מקום 21) 

 

לפי האיגוד האמריקאי למחלות לב CRP הוא מדד מרכזי לניבוי התפתחות של מחלות לב וכלי דם על רקע התפתחות רובד טרשתי. (מראה מקום 22)

 

2. תורם לשיפור ביצועי הכושר

זוכרים את הקשר בין האסטזנטין לסלמון ששוחה בגבורה נגד הזרם? ובכן, הוא עושה זאת גם איתנו – בני האדם. האסטזנטין מסייע להתאוששות הגוף מפעילות גופנית בצורה נפלאה ויכול לסייע לספורטאים למצות את היכולות הגופניות שלהם. אסטזנטין טבעי תורם להתאוששות השרירים, לשיפור סבולת הלב-ריאה, כוח השריר ורמות אנרגיה גבוהות יותר. (מראה מקום 18,19,2)

 

מעבר לביצועים המשופרים אני אוהבת ליטול אסטזנטין כי הוא מקל גם על הכאבים הקלים שלי מיוגה, ריקוד, הליכה, קיאקים וכל פעילות אחרת שאני עושה בשביל הכיף.

 

3. תומך בבריאות העיניים

מכירים את השיר המפורסם ? I can see clearly now, the rain is gone... ובכן, אני מייחסת את השיר הזה לאסטזנטין. לנוגד החמצון רב העוצמה הזה יש יכולת ייחודית לחצות דרך שכבות הרשתית ולחדור אליה (ראו למטה). ניסויים קליניים בבני אדם מצביעים על התמיכה הנרחבת שמעניק האסטזנטין לבריאות העין, ומראים כי מסייע להקלה ומניעה של רטינופתיה סוכרתית, ניוון מקולרי, עייפות כרונית בעיניים ותורם לשיפור הראייה בכלל. (מראה מקום 4,5,6,7,8,9)

 

4. חודר לכל תא ותא בגוף ומנקה אותו

"במחקר נמצא כי האסטזנטין חזק פי 6,000 בהשוואה לוויטמין C, פי 800 בהשוואה לקו-אנזים Q10, ופי 550 מהקטכינים שבתה הירוק"

בהשוואה לחבריו בפנתיאון נוגדי החמצון, האסטזנטין נמצא בליגה אחרת כשמדובר בתהליכים נוגדי חמצון. והסיבה לכך? יש ביכולתו לסנן כל תא ותא בגוף! תכונותיו המולקולריות הייחודיות של חיבור הן למימד השומני והן למימד המימי מאפשרות לו לשמור על התא כולו, כשקצה אחד של מולקולת אסטזנטין מגן על החלק המסיס בשומן של התא - והקצה אחר מגן על החלק המסיס במים שלו. אפשר לחשוב על זה כעל נתינת חיבוק גוף מלא לכל תא ותא בגוף. (מראה מקום 10)

 

דוגמה למידת החוזק של האסטזנטין בשמירה על התאים ניתן לראות במחקר משנת 2007 שבו ניתחו החוקרים את הכוח נוגד החמצון של כמה נוגדי חמצון מובילים. במחקר זה נמצא כי האסטזנטין חזק פי 6,000 בהשוואה לוויטמין C, פי 800 בהשוואה לקו-אנזים Q10, ופי 550 מהקטכינים שבתה הירוק.

 

5. מסייע למראה עור נפלא והגנה מפני נזקי השמש

האסטזנטין הוכח במחקרים כמגן על האיבר הגדול ביותר בגוף - העור. המחקרים ברורים ועקביים ומראים תוצאות מצוינות במדדים הבאים: שמירה על רמת הלחות, מרקם העור, גמישות העור, וכן הגנה מפני קמטים, כתמים או נמשים. (מראה מקום 12)

 

יש לי עור בהיר הנוטה לנמשים ואני נוטלת אסטזנטין בין השאר משום שהוא מפחית את הנזקים שנגרמים על ידי הקרינה האולטרה-סגולה של השמש. למעשה, אם מקבלים כוויות שמש, אשר גורמות לדלקת, האסטזנטין יכול לחדור לתאי העור ולהפחית את נזקי קרינת UVA. הוא משמש למעשה כמעין קרם הגנה פנימי.

 

לנוכח כל הממצאים והתכונות האלה, ומאחר שמחקרים מראים בעקביות כי צריכת אסטזנטין במינון גבוה מסייעת רבות למניעת תהליכי דלקת בגוף, אני ממליצה גם לכם ליטול תוספי אסטזנטין .

 

למאמר המקורי, כולל מראי המקום למחקרים המצוינים.

 

מה חשוב לבדוק כשאתם קונים אסטזנטין?

ודאו שמדובר באסטזנטין טבעי שגדל בבריכות חשופות לשמש, ושהחברה מחויבת לכל אמצעי הזהירות הנדרשים להפקת החומר הפעיל בצורה המיטבית, כמו גם לקפסל אותו בכמוסה צמחית שתשמור על התכונות שלו עד לתאריך המוטבע על אריזת המוצר.

 

אסטזנטין של ג'מוקה, ממקור טבעי ובאיכות גבוהה
  אסטזנטין של ג'מוקה, ממקור טבעי ובאיכות גבוהה

   

  אסטזנטין ממקור טבעי ובאיכות גבוהה מיובא לישראל בשם "ביוזנטין" על ידי חברת ג'מוקה.

     

  אסטזנטין ובריאות העין

  לאסטזנטין יש שתי תכונות שלהן השלכות חשובות על בריאות העין, ובעיקר על הרשתית. הוא מסוגל לחדור את מחסום דם-מוח (BBB), רשת צפופה של תאים המונעת מחומרים שאינם רצויים לעבור ממחזור הדם לתוך המוח, ואת מחסום דם-רשתית. "מבחינתי אסטזנטין הוא המנצח הגדול מבין נוגדי החמצון שידועים כתורמים לבריאות העין כמו למשל הבטא קרוטן", מסביר איתי שרף, מטפל ברפואה סינית במחלות עיניים, "משום שבניגוד להם, האסטזנטין מגיע ישר לרקמה של הרשתית".

   

  מסוגל להאט את ההתקדמות של מחלות רשתית כרוניות (צילום: Shutterstock)
   מסוגל להאט את ההתקדמות של מחלות רשתית כרוניות(צילום: Shutterstock)

    

    

   שרף מדגיש כי לא מדובר בתרופת פלא, אך לדבריו האסטזנטין בהחלט מסוגל להאט את ההתקדמות של מחלות רשתית כרוניות, בדגש על ניוון רשתית ורטינופתיה סוכרתית. "בניוון רשתית למשל, אחד הגורמים המשפיעים ביותר הוא ייצור של רדיקלים חופשיים, ובזה אסטזנטין נלחם בהצלחה", הוא מסביר. "המטרה היא לא לשפר את הראייה אלא למנוע את המשך הידרדרות המחלה. יש פורמולות של תוספי תזונה ייעודיות לחולי ניוון רשתית, המכילות בין השאר נוגדי חמצון מסוגי ויטמין C ו-E ובטא קרוטן, אבל לא אסטזנטין. למטופלים שלי הנוטלים פורמולות מעין אלה אני ממליץ להוסיף גם אסטזנטין טבעי".

    

   Jammoka מי אנחנו?

   ג'מוקה מאמינה בצורך של כולנו לקיים אורח חיים בריא שייטיב את איכות חיינו. הדרך שלנו לתרום היא באמצעות שיווק והפצה של מוצרים טבעיים, בריאים, איכותיים, בעלי סגולות ריפוי והזנה.

    

   להשיג בחנויות הטבע ובאתר ג'מוקה:  04-6363303

    

   הטבה מיוחדת לגולשי מנטה: 10% הנחה. קוד קופון: menta

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד