אל תתביישו, תייבשו: מכינים קישוטי פרחים מיובשים לחג שבועות

שבועות הוא רק תירוץ: טרנד הפרחים המיובשים משתלב מעולה עם חג הביכורים – כך תכינו מובייל צמחים חגיגי בקלות ותקשטו את הבית ואת שולחן החג

נועה קליין

|

15.05.18 | 08:49

מובייל צמחים מעל השולחן - קל להכנה ומפיץ ריח נעים (צילום: נועה קליין)
מובייל צמחים מעל השולחן - קל להכנה ומפיץ ריח נעים (צילום: נועה קליין)

פרחים מיובשים הם ה-טרנד של השנה, נכון אנחנו זוכרים אותם מהסבתות שלנו, אבל הם חוזרים ובגדול, והאמת זה גם טרנד הגיוני - פרחים חיים נובלים כל כך מהר והיבשים אלגנטיים ונשארים לעד. ואין חג מושלם יותר להכנת פרחים מיובשים כמו חג השבועות, בשילוב שיבולי החיטה. המעצבת והבלוגרית נועה קליין, בעלת הבלוג I’m on leave, מציעה ליישם את הטרנד וליצור בקלות מראה שופע של שדה לשולחן השבועות שלנו עם פרחים יבשים והמון ענפים שאספנו בשכונה או בשדה הקרוב.

 

עוד שבועות DIY:

 

בחג השבועות האירוח בדרך כלל פחות פורמלי, ולרוב מתאים יותר לארוחת בופה, לכן חילקתי את הארוחה לשני שולחנות אירוח – באחד הנחתי את הכלים בצורה חופשית ובשולחן השני ערכתי את השולחן עבור הסועדים, כך יצרתי רעיון חדש ומעניין להגשה.

 

מראה שופע. אין צורך באחידות (צילום: נועה קליין)
  מראה שופע. אין צורך באחידות(צילום: נועה קליין)

   

  בשולחן המנות הראשונות רציתי ליצור מראה שופע ולכן צררתי גיפסניות, ענפי אקליפטוסים, ענפי כותנה יבשה ועוד ענפים שאספתי מהשדה הקרוב לביתי לתוך אגרטלים וקנקנים שקופים. אין צורך באחידות, להפך, כלים שונים יוצרים מראה של שפע.

   

  להשלמת המראה החגיגי והלבן של שבועות בחרתי בצלחות לבנות מבריקות עם עיטורי פרחים עדינים בגוון סגלגל, בשילוב קעריות עם פס ורדרד סביב השוליים (צילום: נועה קליין)
   להשלמת המראה החגיגי והלבן של שבועות בחרתי בצלחות לבנות מבריקות עם עיטורי פרחים עדינים בגוון סגלגל, בשילוב קעריות עם פס ורדרד סביב השוליים(צילום: נועה קליין)

    

   זר קטן של גיפסניות עטוף בנייר (צילום: נועה קליין)
    זר קטן של גיפסניות עטוף בנייר(צילום: נועה קליין)

     

    לכבוד המנה העיקרית ערכתי את השולחן בכלים לבנים צחורים ומבריקים (והכי שווה – שהם נשארים כך לנצח!), הרי מה יכול להתאים יותר לשבועות?! על כל צלחת הנחתי זר קטן של של גיפסניות שעטפתי בנייר וקשרתי עם חוט שפגט. את כלי ההגשה והסירים הנחתי במרכז על פלייסמטים מקש קלוע וביניהם הנחתי זרים גדולים שקשרתי בצורה דומה.

     

    לכבוד שולחן האירוח יצרתי מובייל צמחים, האמת ששבועות היה רק תירוץ, כבר מזמן רציתי להכין אחד כזה. הוא נפלא, יפהפה, קל להכנה ומפיץ ריח נעים.

     

    מובייל צמחים

    מובייל צמחים מיובשים (צילום: נועה קליין)
     מובייל צמחים מיובשים(צילום: נועה קליין)

      

     מה צריך?

     • שלושה סוגי ענפים עם טקסטורות שונות
     • ענף יבש רחב שמצאנו בחורשה הקרובה
     • חוט שפגט
     • מזמרה

      

     מה עושים:

     1. מפרידים את הצמחים לקבוצות קטנות.

      (צילום: נועה קליין)
      (צילום: נועה קליין)

       

      2. קושרים על חוט ארוך את הקבוצות מאותו הצמח, אחת אחרי השנייה, עם רווחים שווים. כשיש לנו חוט ארוך עם שש קבוצות תלויות, קושרים את החוט לענף הגדול. ממשיכים באותו אופן, חוט אחרי חוט, ברווחים שווים עד שכל הענף מלא בחוטים עם קבוצות עלים ופרחים מסוגים שונים.

       

       (צילום: נועה קליין)
       (צילום: נועה קליין)

        (צילום: נועה קליין)
        (צילום: נועה קליין)

         

        3. ליצירת המתלה - מלפפים את החוט בצד אחד של הענף וקושרים היטב, חשוב להשאיר קצת רווח. קושרים גם בצד השני של הענף חוט באותו אופן.

         

         (צילום: נועה קליין)
         (צילום: נועה קליין)

          

         והנה נוצר לנו מובייל צמחים שיכול להיתלות מעל מרכז השולחן ולהפיץ ריח נעים בבית! לאחר מכן ניתן לתלות אותו על גבי קיר לבן בבית או ליד החלון, לקישוט. חג שבועות שמח!

          

         • הפקה, צילום והדרכה: נועה קליין, מעצבת ובעלת הבלוג I’m on leave
         • כלים: שקל בית מותגים: צלחות Corelle מבית Corning דגם LILACH BLUSH ודגם CHERISH ROUND, קעריות מרק מדגם ADORIA; סכום כסוף מט של Salvinelli; סירי זכוכית שקופים של VISIONS מבית קורנינג.

         _______________________________________________________

          

         איך מעצבים שולחן חגיגי בעזרת ספריי קסמים:

          

         אהבה מריסוס ראשון. הקליקו להדרכה: (צילום: אלעד גרשגורן)
         אהבה מריסוס ראשון. הקליקו להדרכה: (צילום: אלעד גרשגורן)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד