סנדרה רינגלר עוברת לפלאס סייז: "הלוואי עליי הרגליים של שרה"

אחרי 4 שנים כמלבישה ואשת הסוד של הגב' נתניהו, משיקה רינגלר שותפות ברשת מידות גדולות. האם יש קשר בין העבודות, ומה תלבש שרה לטקס בשגרירות? ראיון ענק

איתי יעקב

|

13.05.18 | 09:04

"החיבור עשה טוב לשתינו, אבל פותח דלתות? התפרסמתי במקצוע שלי עוד קודם". צפו בזוג נתניהו בהודו
צילום: לע''מ
סנדרה רינגלר. "אני שונאת את הכול בגוף שלי. 'התברכתי' בכל 'נפלאות' היופי והנשיות: צלוליט, שומן, ברכיים, ורידים, כתמים" (צילום: איתן טל)
סנדרה רינגלר. "אני שונאת את הכול בגוף שלי. 'התברכתי' בכל 'נפלאות' היופי והנשיות: צלוליט, שומן, ברכיים, ורידים, כתמים" (צילום: איתן טל)
"אנחנו מבלות שעות וימים יחד, ומעולם היא לא הרימה עליי את הקול". סנדרה רינגלר עם שרה נתניהו (צילום: אלירן אביטל)
"אנחנו מבלות שעות וימים יחד, ומעולם היא לא הרימה עליי את הקול". סנדרה רינגלר עם שרה נתניהו (צילום: אלירן אביטל)
"לצערי, אין את המידות של שרה בקולקציה שעיצבתי. היא מידה 40, ואנחנו מתחילים רק ממידה 42. היא מאוד פטיט". נתניהו באירועים רשמיים (צילום: Andrew Harrer/GettyimagesIL, AP, EPA)
"לצערי, אין את המידות של שרה בקולקציה שעיצבתי. היא מידה 40, ואנחנו מתחילים רק ממידה 42. היא מאוד פטיט". נתניהו באירועים רשמיים (צילום: Andrew Harrer/GettyimagesIL, AP, EPA)
"אנחנו בהישרדות בדיוק כמו כולם. אנחנו אנשים חרוצים שצריכים פרנסה". רינגלר ושגב משה (צילום: ענת מוסברג)
"אנחנו בהישרדות בדיוק כמו כולם. אנחנו אנשים חרוצים שצריכים פרנסה". רינגלר ושגב משה (צילום: ענת מוסברג)

בחודש שעבר חגגה הסטייליסטית סנדרה רינגלר יומולדת 47 במסיבה מתוקשרת ועמוסת ידוענים. ציפי רפאלי, מושיק גלאמין ומלי לוי הגיעו לברך, וכך גם החברות הטובות שלי גפני, דודו בר אור ויעל בר זוהר. בלטו בחסרונן: ה-BFF בר רפאלי שהיתה בנסיעת עבודה בפריז, ולקוחה-חברה של רינגלר בארבע השנים האחרונות, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו. "הזמנתי אותה ליומולדת אבל אמרתי לה מראש שאבין גם אם היא לא תגיע", אומרת רינגלר השבוע. "זה התקיים סביב אירועי יום הזיכרון, ושרה היתה עסוקה עד שעה מאוחרת, אז חסכתי את זה ממנה, ומהחברים שלי חסכתי את סידורי האבטחה".

 

 

כבר למעלה מעשרים שנה שרינגלר עובדת כ"סטייליסטית של המדינה", תואר שבנתה בשתי ידיה עוד מהימים בהם הפכה את מקצוע המלבישה לדימוי נחשק בפריים טיים הטלוויזיוני של ערוץ 2, עם התוכנית "המהפך", ועד למינויה כמלבישה הצמודה של אשת ראש הממשלה. עד לאחרונה עבד איתה בצמוד גם מעצב השיער ז'אן כהן, שלפני פחות משנה בחר לפרוש ממצבת העובדים הצמודה, לדבריו בשל השכר הזעום ששולם לו בסך 75 שקל למפגש. "הבנתי את העזיבה שלו, לא הסכמתי עם הדרך", היא אומרת בראיון מיוחד ל-Xnet. "לעשות שיער זה להגיע לכל אירוע. וזאת עבודה תובענית. אני לא הייתי עושה את זה בצורה דרמטית כמו ז'אן, אלא משאירה פתח. אני מאוד אוהבת אותו, וגם שרה מאוד אוהבת אותו. לנצח ייזקף לזכותו השינוי שהוא עשה לה". רינגלר מסרבת לנקוב בשכר שהיא מקבלת עבור עבודתה אצל נתניהו. "אבל אני לא עובדת בחינם ומקבלת שכר", היא מבהירה.

 

"מקיפים אותנו אנשים מפרגנים. מה שאני ושגב עושים בכלל לא פוליטי". רינגלר (צילום: אמיר יהל)
  "מקיפים אותנו אנשים מפרגנים. מה שאני ושגב עושים בכלל לא פוליטי". רינגלר(צילום: אמיר יהל)

   

  עם עזיבתו של כהן נותרה רינגלר במערכה יחד עם בוטיקאית האלפיון העליון ניקול ראידמן, ומאז עמלות השתיים ללא הפסקה על מלבושיה של שרה, ועל האדרת שמה ואישיותה יוצאת הדופן בכל מפגש עם התקשורת. כל זאת, בשעה שרינגלר מעידה על עצמה שהיא בכלל לא קוראת עיתונים. "אני מתעדכנת בנעשה סביב שרה דרך הודעות וטלפונים מעיתונאים", היא צוחקת. "ככל שניתן, אני משתדלת לא לקחת בזה חלק. הגדרת התפקיד שלי היא לעשות סטיילינג".

   

  על ז'אן כהן: "הבנתי את העזיבה שלו, לא הסכמתי עם הדרך" (צילום: ז׳אן כהן)
   על ז'אן כהן: "הבנתי את העזיבה שלו, לא הסכמתי עם הדרך"(צילום: ז׳אן כהן)

    

   עד כמה תפקיד הסטייליסטית של אשת ראש הממשלה פותח דלתות?

   "אין ספק שהחיבור עשה טוב לשתינו, אבל פותח דלתות? התפרסמתי במקצוע שלי עוד קודם, ואין לי עניין לרוץ לפוליטיקה. אין ספק שזה הוסיף לי כבוד והילה".

    

   בחלק מהפרסומים על סדנאות ואירועים איתך נכתב הטייטל "סנדרה רינגלר, הסטייליסטית של אשת ראש הממשלה".

   "לא כותבים, ואם כן, זאת זכות גדולה".

    

   "אין פריט ששרה קונה בלי קבלה וחשבונית. היא כל כך פדנטית. אנחנו משלמות על כל הדברים שאנחנו קונות ושוכרות". נתניהו עם מלניה טראמפ (צילום: חיים צח, לע"מ)
    "אין פריט ששרה קונה בלי קבלה וחשבונית. היא כל כך פדנטית. אנחנו משלמות על כל הדברים שאנחנו קונות ושוכרות". נתניהו עם מלניה טראמפ(צילום: חיים צח, לע"מ)

     

    זה משתלם כלכלית?

    "לא חשבתי על זה במונחים כאלה, ואני לא יודעת לכמת את זה במספרים. אני מניחה שזה חלק מההתפתחות הטבעית שלי כסטייליסטית. קודם לעבודה עם שרה כבר היתה לי את תוכנית הטלוויזיה 'מילון היופי' בערוץ 10, סדנאות והרצאות עשיתי קודם, שיתופי פעולה גם. להגיד לך שכל היום אני מקבלת טלפונים מפוליטיקאיות ונשות עסקים שרוצות שאלביש אותן? זה לא קורה".

     

    מותר לך להלביש פוליטיקאיות אחרות?

    "מותר לי הכול".  

     

    הגשה בנעליים? "מדובר באמנות, ובאמנות הכול אפשרי"

    רינגלר טוענת כי החיבור בינה לנתניהו הוא מקצועי בלבד, גם אם הוא גולש לקשרי חברות. יחד עם בעלה, השף שגב משה, שמכין ארוחות גורמה חגיגיות לאירועים רשמיים שמקיימים בני הזוג, השניים ממונים על שני תפקידים אינטימיים בבית רה"מ: האחד מאכיל, השנייה מלבישה. לא מפתיע שעם השנים פיתחו שניהם עור של ארמדיל בהתמודדות עם חצי התקשורת. כך למשל, כשרינגלר נשאלת על פרשת הקינוח שהגיש משה לראש ממשלת יפן ורעייתו במעון בבלפור בתוך נעליים, היא מושכת בכתפיה וצוחקת. "שגב ידע שלהגיש קינוח בנעל שהיא יצירת אמנות זו אמירה, אבל הוא לא חשב שזה יסעיר את הציבור", היא אומרת ומבטלת בהינף יד את השאלה האם נפגעה מהמתקפה התקשורתית על בעלה. "אני לא אדישה לתקשורת, אבל זה מבחינתי אפילו משהו טוב, כי הוא מדגיש שמדובר באמנות ובאמנות הכול אפשרי". יום למחרת הסערה השניים כבר צחקו על המקרה בסטורי באינסטגרם, כשהגישו ליחצן זאביק דרור משקה בתוך נעל ספורט.

     

     

    לאורך השיחה מפרידה רינגלר בין עבודתה כאשת הסוד של שרה נתניהו לבין פוליטיקה. "רוב השיחות והפגישות שלנו הן על רקע עבודה. אנחנו לא מדברות על פוליטיקה".

     

    ועל פרשת הקלטת בה היא נשמעת צועקת על יועץ התקשורת שעיה סגל, דיברתן?

    "ברור, כתבתי לה הודעה אישית. אתה יודע, כולנו בני אדם".

     

    היא צעקה עלייך פעם ככה?

    "בחיים לא! אנחנו מבלות שעות וימים יחד, ומעולם היא לא הרימה עליי את הקול".

     

    איך את מסבירה את מה שקרה שם?

    "כולנו בני אדם ולכולנו יש את ה'שיאים' האלה. התקשורת חוגגת על רגעי החולשה האלה. ככל שאתה יותר מצליח - יחפשו אותך יותר. הם מאוד צנועים, כמה שזה נשמע הזוי ולא תואם את מה שמופיע בתקשורת".

     

    עושים להם עוול?

    "התקשורת עושה להם לינץ'! הם בני אדם טובים שמקריבים את החיים שלהם, והילדים משלמים מחיר בעל כורחם".

     

    "באופן אישי אני לא אוהבת את המראה השדוף שמעצבים אוהבים על המסלול. הרבה יותר יפה בעיניי אישה בריאה ועסיסית". רינגלר עם דוגמנית בשמלה שעיצבה ל-ml (צילום: אמיר יהל)
     "באופן אישי אני לא אוהבת את המראה השדוף שמעצבים אוהבים על המסלול. הרבה יותר יפה בעיניי אישה בריאה ועסיסית". רינגלר עם דוגמנית בשמלה שעיצבה ל-ml(צילום: אמיר יהל)

      

     וכשאת שומעת על תיקי החקירות. את לא חוששת שתתעוררי בוקר אחד ל"סנדרה גייט"?

     "אני יודעת שאני הולכת לישון בשקט בלילה, אבל זה באמת עובר לי בראש. בודקים את האנשים האלה בציציות ולכן אין פריט ששרה קונה בלי קבלה וחשבונית. היא כל כך פדנטית. אנחנו משלמות על כל הדברים שאנחנו קונות ושוכרות".

      

     כמו להתקרב לשמש, החיבור עם שרה נתניהו הזניק את מניותיה של רינגלר, אבל הוא גם עלול לשרוף אותה. היא עצמה טוענת כי היא לא חוששת שחלקים בציבור יחליטו לא לרכוש פריטי אופנה משיתופי פעולה שהיא עושה, בגלל הקרבה לראש הממשלה ורעייתו, ולדבריה, גם בקרב חבריה לא נשמעת מילה אחת של ביקורת. "מקיפים אותנו אנשים מפרגנים. מה שאני ושגב עושים בכלל לא פוליטי".

      

     תלוי איך מסתכלים על זה. הצבעת לביבי?

     "כן. גדלתי בבית מאוד ימני וציוני, ואמא שלי פעילת ליכוד".

      

      

     דווקא הייתי מהמר שאת מצביעת יש עתיד.

     "נכון. הצבעתי לפיד בעבר, אבל אלו היו ימים יותר תמימים שלי. היום אני מפוכחת. לתחושתי, ביבי מנהיג יחיד במינו בכל העולם. בלי קשר לפוליטיקה, יש פה חוסר הכרת תודה".

      

     על מה הכרת תודה? על מסע הדה-לגיטמציה וההסתה נגד הציבור הערבי בישראל?

     "גם בעיניי זה לא בסדר, אז מה? אנשים הם מורכבים. אני מסתכלת על המהות של בן אדם. כל אחד רשאי לחשוב מה שהוא רוצה, ואני האחרונה שאשפוט".

      

     נועה רוטמן, הנכדה של רבין ז"ל, היא חברה טובה שלך. החיבור שלך למשפחת נתניהו לא מפריע לה?

     "עם נועה זה יותר מורכב, כי זה אישי. אבל החיבור שלי ושל נועה הוא חיבור של אהבה גדולה".

      

      

     "בא לי לזקוף לנשים מלאות את הגב"

     המפגש עם רינגלר, 47, מתקיים לרגל השקת קולקציה ראשונה בעיצובה לרשת המידות הגדולות ml. אנחנו נפגשים בבית הקפה הרמת שרוני "רביבה וסיליה", מקום המרבץ הקבוע שלה, השוכן לא הרחק מביתה הפוטוגני. אורח החיים הנוצץ שהיא מתחזקת, עומד בסתירה לשעות העבודה הארוכות שלה ושל בעלה שגב משה. האם לא היתה רוצה לשבת בבית בבטלה ולגדל את שלושת בניהם? "אנחנו בהישרדות בדיוק כמו כולם", היא אומרת.

      

     זה מצטלם פחות כמו הישרדות.

     "אולי זו הישרדות פוטוגנית, אבל בעלי שיחיה, שהוא אימפריה של מסעדנות, נמצא בהישרדות כמו כל העסקים בארץ. אנחנו אנשים חרוצים שצריכים פרנסה ומעבר לזה אני לא טיפוס שיושב בבית".

      

     "מבנה גוף זה דבר גנטי ואי אפשר להילחם כל החיים בדיאטות. אנחנו אנשים, צריכים לאכול. מצד שני אני לא כל היום יושבת וטוחנת במסעדות של שגב. אני יודעת ליהנות מהאוכל עתיר הקלוריות שלו, אבל מאזנת" (צילום: אמיר מאירי)
      "מבנה גוף זה דבר גנטי ואי אפשר להילחם כל החיים בדיאטות. אנחנו אנשים, צריכים לאכול. מצד שני אני לא כל היום יושבת וטוחנת במסעדות של שגב. אני יודעת ליהנות מהאוכל עתיר הקלוריות שלו, אבל מאזנת"(צילום: אמיר מאירי)

       

      שיתוף הפעולה החדש עם ml הוציא לאור את קולקציית ההלבשה הראשונה בעיצובה של רינגלר, שמצטרפת לשתי קולקציות תכשיטים שעיצבה בעבר. לצד הקולקציה, נכנסת רינגלר כשותפה עסקית בחברה, אך היא מסרבת לחשוף את גובה אחוזיה בשותפות. "זה לא סטוץ - זאת חתונה", היא אומרת ומתכוונת שלא מדובר בקולקציית קפסולה חד פעמית, אלא בשיתוף פעולה ממושך לשנים הקרובות. בקולקציה הראשונה הלכה רינגלר על בטוח ויצרה מלתחה של פריטי מפתח בארון, כמו שמלה שחורה קטנה, חליפה אלגנטית וחולצה מכופתרת לנשים בטווח מידות של 50-42.

       

      "אני מכירה את הצורך ואת החוסר שיש לנשים במידות גדולות וניגשת לזה כאשת מקצוע". הקולקציה של רינגלר ל-ml (צילום: אמיר יהל)
       "אני מכירה את הצורך ואת החוסר שיש לנשים במידות גדולות וניגשת לזה כאשת מקצוע". הקולקציה של רינגלר ל-ml(צילום: אמיר יהל)

        

       החיבור של רינגלר למידות גדולות צפוי להרים לא מעט גבות, שכן, מה לסטייליסטית דקיקה שבחוג חבריה נמנות דוגמניות כמו בר רפאלי ושלי גפני, לנשים במידה 48 שמוצאות עצמן לא פעם נבוכות מול הקולבים בחנויות הבגדים לאחר שלא מצאו בגד במידתן? "אני מכירה את הצורך ואת החוסר שיש לנשים במידות גדולות וניגשת לזה כאשת מקצוע", היא מסבירה. "עם כל הצניעות, אני מרגישה שפה יש לי מה להציע, שיש עבודה, צורך, צמא. אני תמיד רואה נשים מלאות שהולכות עם התנצלות ובושה, ובא לי לזקוף להן את הגב. יש בעיה של היצע בשוק - רוב מה שיש למידות גדולות הוא טי שירט דהויה ומכנסיים עם חגורת גומי".

        

       את מוכנה לביקורת על כך ששוב הביאו רזונת שתגיד לשמנות איך להתלבש?

       "אני באה כאשת מקצוע ולא כפרזנטורית. מבנה גוף זה דבר גנטי ואי אפשר להילחם כל החיים בדיאטות. אנחנו אנשים, צריכים לאכול. מצד שני אני לא כל היום יושבת וטוחנת במסעדות של שגב. אני יודעת ליהנות מהאוכל עתיר הקלוריות שלו, אבל מאזנת".

        

        

       כבר לקחת מהקולקציה פריטים לשרה?

       "לצערי, אין את המידות של שרה בקולקציה. היא מידה 40, ואנחנו מתחילים רק ממידה 42. היא מאוד פטיט. זה הטלוויזיה שמרחיבה אותה, אבל יש לה גוף טוב. הלוואי עליי הרגליים של שרה נתניהו. הייתי לובשת שורטס ומיני".

        

       את שונאת את הברכיים שלך?

       "אני שונאת את הכול בגוף שלי. 'התברכתי' בכל 'נפלאות' היופי והנשיות: צלוליט, שומן, ברכיים, ורידים, כתמים".

        

       באינסטגרם שלך דווקא נראה שאת חוגגת את הגוף שלך, עם תמונות מתאילנד בבגדי ים.

       "אני תמיד אומרת, 'אל תאמינו לאינסטוש - זה הכול אשליה!' כמישהי שמגיעה מתוך עולם האופנה, חשוב לי להעביר הלאה שלא כל הנשים צריכות להיראות ככה, וחשוב שיהיו מודלים שונים של ייצוג יופי. בשבוע האופנה האחרון נעשתה עבודה מדהימה בנושא. באופן אישי אני לא אוהבת את המראה השדוף שמעצבים אוהבים על המסלול. הרבה יותר יפה בעיניי אישה בריאה ועסיסית".

        

       "אני תמיד אומרת, 'אל תאמינו לאינסטוש - זה הכול אשליה!'" (צילום: דנה קופל)
        "אני תמיד אומרת, 'אל תאמינו לאינסטוש - זה הכול אשליה!'"(צילום: דנה קופל)

         

        מה תלבש שרה בפתיחת השגרירות בירושלים?

        בשעות אלה עושה רינגלר הכנות אחרונות לקראת דיגום הופעותיה של שרה נתניהו לאירועי פתיחת שגרירות ארצות הברית בירושלים, שתיערך מחר. בשבוע שעבר השתיים עוד היו במדידות אחרונות אצל המעצב דני מזרחי, שבחודשים האחרונים מעצב עבור שרה נתניהו את הבגדים הרשמיים שלבשה, בין היתר, לביקור האחרון בוושינגטון ולטקס המשואות בהר הרצל.

         

        מתברר כי למזרחי יש בסטודיו בובת דיגום בדמותה ובמידותיה של נתניהו, מה שמקל על העבודה והצורך להגיע למדידות חוזרות ונשנות לכל בגד. "היה לנו צורך להתחבר למעצב שיכיר את הגוף של שרה וייתן מענה לאירועים חשובים. תקופה ארוכה מצאנו את עצמנו מלקטים ומתזזים, ובעיקר נואשים".

         

         

        הנואשות שרינגלר מדברת עליה הגיעה לשיאה לקראת ביקור טראמפ בישראל לפני כשנה, כשעד שבוע לפני הביקור לא היו לשרה בגדים רשמיים למפגש. כאן נכנסה לתמונה הבוטיקאית ניקול ראידמן, שסייעה עם שמלות מהבוטיק "מאדאם דה פומפדור" בכיכר המדינה. כיום לנתניהו יש מלתחה גדולה של פריטי קז'ואל שהיא לובשת בעצמה, ללא עזרתה של רינגלר, רובה מורכבת מרשתות ישראליות כמו קסטרו, הוניגמן ומאוזנר. "אני דואגת להלבשה של שרה באירועים הרשמיים בלבד", מדגישה רינגלר. "אנחנו נפגשות אחת לחודש-חודשיים ומרכיבות את הלוק, מצלמות אותו, רואות כיצד הוא עובד בתמונה, ואז היא לובשת אותו לבד".

         

        איך מתחילים להרכיב לוק רשמי וחשוב כזה? יש דף מסרים שאת עובדת איתו?

        "הלוואי. חושבים שאנחנו מקבלות מידע מראש או שיש קוד לבוש, אבל אין כלום. במפגש הקודם עם פוטין ידענו שזה אירוע 'בלאק טאי' ושהיא צריכה ללבוש שמלה ארוכה, ומצאנו פתרון בשמלת ערב שחורה שאלון ליבנה עיצב עבורה. כל השאר זה הימורים. כשאומרים שהיא ומלניה תיאמו את הצבע התכלת, זה מקרי לחלוטין".

         

        גם ההופעה התואמת עם מירי רגב בצבע הדגל בטקס המשואות האחרון היתה מקרית?

        "היא התעקשה ללבוש חליפת מכנסיים כחולה מעל חולצה לבנה, וברגע האחרון החליפה לשמלה בכחול רויאל של דני מזרחי. אני שמחה שלבסוף זה היה נראה טוב".

         

        היכן נכנס הטעם האישי של כל אחת מכן?

        "שרה תמיד תעדיף מכנסיים, כי היא מרגישה בהם יותר בנוח. לפעמים היא צריכה להגיע לאירוע במסוק, וקשה לעלות אליו עם שמלה. כמובן שאני מקשיבה לה ולצרכים שלה, אבל היא סומכת עליי ועל דעתי. הרבה אנשים אומרים שהיא חוזרת על עצמה, אבל מבחינתי זה הישג - מצאנו את הצללית שמחמיאה לה".

         

        מה הלוק שאת הכי גאה בו?

        "החליפה הוורודה בוושינגטון".

         

        ומה פחות?

        "אני מניחה שהיו כמה דברים לא טובים. סך הכול עשינו דברים נכונים".

         

        יוצא לך לייעץ בענייני לבוש גם לראש הממשלה?

        "יצא לי להביא לו לפני מספר שנים כמה חליפות שלדעתי הוא עוד חורש עליהן עד היום".

         

        ______________________________________________________

         

        ומה לבשו הכוכבות הגדולות לגאלה של המטרופוליטן בניו יורק?

        אירוע האופנה הגדול בשנה: מה לבשו הכוכבות למט גאלה בניו יורק. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Jamie McCarthy/GettyimagesIL)
        אירוע האופנה הגדול בשנה: מה לבשו הכוכבות למט גאלה בניו יורק. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Jamie McCarthy/GettyimagesIL)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד