הפנים האמיתיות של דנה אשכנזי: "בעלי אלי הרבה יותר מטופח ממני"

ביקרנו בבית בכפר שמריהו של בעלת רשת האופנה, וגילינו מול המראה למה היא מעדיפה קרם ב-29 שקל ותוספות שיער, ומדוע היא לוקחת כדור הרגעה לפני הזרקות לקמטים

אסי טוחןפורסם: 16.05.18 08:58
"אני מתאפרת בחמש דקות. בלי מברשות, רק בידיים. הכי נוח". לחצו לצפייה בדנה אשכנזי מול המראה
צילום: תומריקו
"הכי חשובה הנשמה. את הגוף בסוף אוכלות הנמלים. לעבוד על הנשמה ועל המידות הטובות. זה נותן את כל הברק החיצוני יותר מכל קרם". דנה אשכנזי בביתה בכפר שמריהו (צילום: תומריקו)
"הכי חשובה הנשמה. את הגוף בסוף אוכלות הנמלים. לעבוד על הנשמה ועל המידות הטובות. זה נותן את כל הברק החיצוני יותר מכל קרם". דנה אשכנזי בביתה בכפר שמריהו (צילום: תומריקו)
"אני הולכת קבוע עם תוספות שיער של דורון פסקינו, כבר 20 שנה. אני לא בנאדם של פֶנים וזה מאוד נוח לי, כי כל השיער תמיד במקום" (צילום: תומריקו)
"אני הולכת קבוע עם תוספות שיער של דורון פסקינו, כבר 20 שנה. אני לא בנאדם של פֶנים וזה מאוד נוח לי, כי כל השיער תמיד במקום" (צילום: תומריקו)
דנה אשכנזי, 41, בעלת רשת חנויות אופנה לנשים, אמא לאניק, 11, ולאמור, 5 (צילום: תומריקו)
דנה אשכנזי, 41, בעלת רשת חנויות אופנה לנשים, אמא לאניק, 11, ולאמור, 5 (צילום: תומריקו)

איך התחילה קריירת המשחק שלך?

"הייתי בת 19, כשהגעתי לאודישן של 'חלומות נעורים' בערוץ 3 של הכבלים. כל הניסיון הקודם שלי הסתכם בעבודה אחרי הצבא בצוות בידור באילת. הכול היה כל כך בתולי, אבל בעקבות ההצלחה הגדולה של הסדרה בארץ ובעולם, קיבלתי קמפיינים וסרטים. אני חושבת שהייתי שחקנית טובה ואותנטית".

  

"המאפרת עדה לזורגן, שהיתה בזמנו צמודה אליי בכל הקמפיינים, אמרה לי כבר מזמן: 'דנה, עזבי אותך משטויות - סוד היופי זה לשתות הרבה מים, למרוח את הקרם הכחול של ניוואה ולהיות מאושרת ומסופקת'". דנה אשכנזי (צילום: תומריקו)
  "המאפרת עדה לזורגן, שהיתה בזמנו צמודה אליי בכל הקמפיינים, אמרה לי כבר מזמן: 'דנה, עזבי אותך משטויות - סוד היופי זה לשתות הרבה מים, למרוח את הקרם הכחול של ניוואה ולהיות מאושרת ומסופקת'". דנה אשכנזי(צילום: תומריקו)

   

  אז למה בעצם עזבת את המשחק ועברת לאופנה?

  "תמיד הייתי בחיפוש פנימי, מבודהיזם עד אושו, ובמקביל, מיציתי את עולם המשחק. לא אהבתי את החשיפה האישית, ולכן גם אף פעם לא 'התערבבתי' ולא היו לי חברים בתעשייה. זה לא התאים לאישיות שלי, ותמיד הייתי שנויה במחלוקת ולא ברורה, אז חיפשתי דרך מילוט ובגיל 29 הקמתי מותג עצמאי. התחלתי בעשר אצבעות, עם ליין של כמה שמלות שעיצבתי, והיום יש לי 10 חנויות בארץ, 50 עובדים ושש קולקציות בשנה. אני חייבת לחדש כל הזמן, כדי לשרוד בתחום הזה. נשים אוהבות את הבגדים שלי, כי הם פשוט מחמיאים להן. המכנסיים שלי מורידים מידות. בגלל זה החברה שלי עובדת ושורדת בתקופות הלא פשוטות עכשיו בקמעונאות ובאופנה".

   

  "הקרמים שלי הם כאין וכאפס לעומת מה שהוא מורח על עצמו. אבל הוא נראה צעיר גם בזכות החילבה של התימנים". דנה אשכנזי עם אלי טביב (צילום: מוטי לבטון)
   "הקרמים שלי הם כאין וכאפס לעומת מה שהוא מורח על עצמו. אבל הוא נראה צעיר גם בזכות החילבה של התימנים". דנה אשכנזי עם אלי טביב(צילום: מוטי לבטון)

    

   איך נראים החיים שלך היום?

   "אני קמה כל בוקר ב-6:00-6:30, ומתחילה את היום עם ברכות ותפילות, כי התחלנו להתחזק. ב-7 הילדים מתעוררים ומתחיל ה'סקול ראן'. אני יוצאת למשרד שלי פה ברשפון לישיבות, ובצהריים חוזרת הביתה להכין להם אוכל. תמיד יש לי בבית סיר עם ארוחה חמה, כי האימהות אצלי היא לפני הכול. הבית והמשפחה הם המניה הכי בטוחה. מה שאת משקיעה – שם את מרוויחה. אחר הצהריים אני עושה סבב חנויות, ולפעמים הילדים מצטרפים אליי. יש גם חוגים, בילוי בגינה, דברים של אמא. אני משלבת הכל".

   "בגיל 29 הקמתי מותג עצמאי. התחלתי בעשר אצבעות, עם ליין של כמה שמלות שעיצבתי, והיום יש לי 10 חנויות בארץ, 50 עובדים ושש קולקציות בשנה"

    

   איך את שומרת על המראה הצעיר שלך?

   "המאפרת עדה לזורגן, שהיתה בזמנו צמודה אליי בכל הקמפיינים, אמרה לי כבר מזמן: 'דנה, עזבי אותך משטויות - סוד היופי זה לשתות הרבה מים, למרוח את הקרם הכחול של ניוואה ולהיות מאושרת ומסופקת'. זה הכי נכון. אין לי קוסמטיקאית. אני רק מורחת קרמים. יש לי סדרות מאוד יקרות של 'לה פררי' ו'לה מר' וכל מיני חברות צרפתיות מאוד נחשבות - קרם למצח, לצוואר ולשפתיים - אבל בסוף אני מורחת כל הזמן את הניוואה הכחול, ב-29 שקל. בלילה אני מורחת שמן של קלרינס. אני הרבה בנסיעות אז יש לי תמיד ניוואה קטן בתיק וספריי מרענן של מאק לפנים. הכי פשוט. בעלי אלי (טביב, איש העסקים ובעל קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, א"ט) הרבה יותר מטופח ממני. שגרת הטיפוח שלו הרבה יותר מעניינת משלי. הקרמים שלי הם כאין וכאפס לעומת מה שהוא מורח על עצמו. אבל הוא נראה צעיר גם בזכות החילבה של התימנים".

    

   "יש לי את המוצרים הכי Hot, כי בנסיעות לחו"ל אני תמיד מתעדכנת בספורה" (צילום: תומריקו)
    "יש לי את המוצרים הכי Hot, כי בנסיעות לחו"ל אני תמיד מתעדכנת בספורה"(צילום: תומריקו)

     

    מה לגבי בוטוקס?

    "אני מזריקה רק פעם בשנה, במצח ובזוויות העיניים. יש לי פחד ממזרקים ואני תמיד לוקחת כדור הרגעה לפני. תמיד דוחה את הקץ".

    "לפעמים אני אוהבת להתבשם בקריד. בפעם האחרונה שזה קרה, בדיוק התארחתי אצל אופירה וברקוביץ', והוא נרתע מהריח והעיר עליו משהו. אחר כך הוא התנצל, ואמר שהריח הזכיר לו את חברתו הקודמת, אז הבנתי וסלחתי"

     

    איך את מתאפרת ביומיום?

    "בחמש דקות. בלי מברשות, רק בידיים. הכי נוח. אני אוהבת להתיישב על השטיח באמבטיה מול המראה הגדולה ולתקתק. שמה פריימר של מאק, שזו אחלה חברה עם מוצרים פצצה. מורחת מייק אפ שלהם, קונסילר של אסתי לאודר או מאק, סומק קרמי של מילק שקניתי בחו"ל, שאותו אני מורחת גם על השפתיים, עיפרון תכלת בתוך העיניים, ומסקרה שחורה של דיור. אני אוהבת להיראות תמיד רעננה ולא מתאמצת. בערב אני מתאפרת אותו הדבר, רק מוסיפה עיפרון שחור בעיניים והברקות שימר".

     

    מה לגבי הגוף?

    "יש לי את המוצרים הכי Hot, כי בנסיעות לחו"ל אני תמיד מתעדכנת בספורה. אני אוהבת את הקרם של ברזיליאן באם באם, והבושם האהוב עליי הוא של הוטל דה קוסט בפריז - הכי מדהים. בקיץ אני מאוד אוהבת את הבושם של סברובסקי, שיצא במהדורה מוגבלת וכבר אזל. קניתי את כל המלאי שנשאר. לפעמים אני אוהבת להתבשם בקריד. בפעם האחרונה שזה קרה, בדיוק התארחתי אצל אופירה וברקוביץ', והוא נרתע מהריח והעיר עליו משהו. אחר כך הוא התנצל, ואמר שהריח הזכיר לו את חברתו הקודמת, אז הבנתי וסלחתי".

     

    "תמיד יש לי בבית סיר עם ארוחה חמה, כי האימהות אצלי היא לפני הכול. הבית והמשפחה הם המניה הכי בטוחה" (צילום: תומריקו)
     "תמיד יש לי בבית סיר עם ארוחה חמה, כי האימהות אצלי היא לפני הכול. הבית והמשפחה הם המניה הכי בטוחה"(צילום: תומריקו)

      

     איך מתחזקים שיער כזה ארוך?

     "אני הולכת קבוע עם תוספות שיער של דורון פסקינו, כבר 20 שנה. אני לא בנאדם של פֶנים וזה מאוד נוח לי, כי כל השיער תמיד במקום. זה גם הכי מתאים ללוק ילדת הפרחים שלי, השיער הארוך והבלונדיני. אני חופפת ומטפחת אותו עם המוצרים של קרסטס ושל שמן מרוקאי, שאני מאוד אוהבת את הריח שלו. תמיד יש לי גם שמפו של פנטן".

     "אנחנו עושים את השבתות שלנו בשיכון עלייה בכפר סבא, בשכונה שבה אלי גדל. יושבים בגראז' עם ספות עור שמכוסות בסדינים כמו פעם, הולכים לבית הכנסת והילדים משחקים תופסת ומדברים ביניהם. כמו פעם. בלי טלוויזיה, טלפונים ואייפדים. מבלים ככה שבתות שלמות עם תימנים. זה ערכים של פעם. פי אלף יותר טוב מכפר שמריהו"

      

     מה לגבי תזונה וכושר?

     "הסיגריות הן החטא היחיד שלי. אני מעשנת קופסה פלוס מגיל 15 וכבר עשיתי 4 פעמים CT ריאות. לפחות אני אוכלת בריא, הרבה דגים וירקות. בבוקר אני תמיד שותה מים עם מיץ לימון, שתי כוסות קפה ושתי סיגריות. ככה אני מתחילה את היום. בצהריים אני אוכלת מרק עדשים או מרק תימני, או דג. אני מבשלת הרבה אוכל תימני, בגלל בעלי. בערב אנחנו אוכלים ביצים, סלט טונה, שקשוקה ולפעמים גם פנקייקים שאני מכינה לילדים. אני תמיד אוכלת במודעות.

      

     "אני עושה הרבה כושר. פעם-פעמיים בשבוע אני משחקת טניס, ופעם-פעמיים בשבוע אני רצה 4 ק"מ בחוץ. עד לפני שנה גם הייתי גולשת על גלים. הפסקתי מטעמי צניעות, כי אני מאוד מתקרבת לדת. בכלל, המידה הכי קשה לי היא הצניעות. אני עובדת על עצמי. בשבת אני מסתובבת עם כיסוי ראש, כי אנחנו עושים את השבתות שלנו בשיכון עלייה בכפר סבא, בשכונה שבה אלי גדל. יושבים בגראז' עם ספות עור שמכוסות בסדינים כמו פעם, הולכים לבית הכנסת והילדים משחקים תופסת ומדברים ביניהם. כמו פעם. בלי טלוויזיה, טלפונים ואייפדים. מבלים ככה שבתות שלמות עם תימנים. זה ערכים של פעם. פי אלף יותר טוב מכפר שמריהו".

      

     מה המוטו שלך לגבי יופי?

     "הכי חשובה הנשמה. את הגוף בסוף אוכלות הנמלים. לעבוד על הנשמה ועל המידות הטובות. זה נותן את כל הברק החיצוני יותר מכל קרם".

      

     איפור בתמונות הסטילס: לי אלרום למאק.

      

     __________________________________________________________________________

      

     ואיך נראות הפנים האמיתיות של גלית גוטמן מול המראה באמבטיה?

     הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)
     הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
     בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים