מדוע בוטל המכרז לבחירת מנהל אמנותי לאירוע 70 שנות אופנה?

מירי רגב הבטיחה מחווה לאופנה המקומית במסגרת חגיגות ה-70, ואף פורסמו התאריך והלוקיישן לקיומו, אך ל-Xnet נודע כי האירוע נדחה ומועד חדש טרם נקבע

איתי יעקב

|

01.05.18 | 10:24

הודיעה על הפקת אירוע אופנתי במסגרת חגיגות ה-70 לישראל. מירי רגב בשבוע האופנה בתל אביב, 2017 (צילום: שוקה כהן)
הודיעה על הפקת אירוע אופנתי במסגרת חגיגות ה-70 לישראל. מירי רגב בשבוע האופנה בתל אביב, 2017 (צילום: שוקה כהן)

בסוף חודש מרץ פרסם משרד התרבות מכרז למציאת מנהל אמנותי לאירוע אופנה מרכזי לחגיגות שנת ה-70 של ישראל, שתוכנן להתקיים במגדל דוד בירושלים ב-10 ביולי. היה זה רגע נדיר של הבעת אמון של המדינה בתעשיית האופנה הישראלית, שלרוב מרגישה מודרת בהשוואה לתחומי תרבות אחרים, כמו אמנות, מוזיקה, קולנוע ותיאטרון. שבועיים קודם לפרסום המכרז עוד ביקרה מירי רגב בשורה הראשונה בתצוגת האופנה של דרור קונטנטו בשבוע האופנה בתל אביב, והיה נדמה כי תעמוד במילתה משבוע האופנה הקודם, על הפקת אירוע אופנתי במסגרת חגיגות ה-70.

 

A post shared by Xnet Fashion (@xnet_fashion) on

 

אלא שכבר עם פרסום המכרז החלו להישמע קולות ביקורת בקרב מפיקי אופנה בישראל, ובראשם התלונה על פרק הזמן הקצר שהוקצה למכרז - שבוע בלבד, שבמהלכו אף התקיים חג הפסח. ממנהלת אירועי ה-70 נמסר לנו אז בתגובה, כי "מדובר במכרז להגשת מועמדות למנהל אמנותי בלבד, אשר יוביל את אירוע ההצדעה לאופנה הישראלית שיתקיים במהלך השנה. הליך המכרז אינו דורש פירוט אודות התוכנית האמנותית עצמה, ועל כן לוחות הזמנים בהתאם לנדרש. אנשי הוועדה הבוחרת את המנהל האמנותי הם אנשי חברת הניהול של אירועי ה-70, בהתאם לכללי המכרז של המדינה שהחברה מחויבת בהם. המכרז נמצא בוועדת המכרזים, ולכן עדיין לא נקבע זוכה. תוכנו של האירוע ייסגר בשבועות הקרובים".

 

זכתה לכינוי "שרת האופנה". רגב עם שמלת ירושלים בפסטיבל קאן (צילום: אלי סבתי)
  זכתה לכינוי "שרת האופנה". רגב עם שמלת ירושלים בפסטיבל קאן(צילום: אלי סבתי)

   

  במנהלת אירועי ה-70 סירבו לענות לשאלות Xnet מיהם אנשי הוועדה שיבחרו את המנהל האמנותי, ומה צפוי להיות תוכנו של האירוע. בבדיקה שערכנו בעת פרסום המכרז עם מספר מפיקי אופנה בולטים בישראל, רק המפיק מוטי רייף אישר כי שלח הצעה למכרז.

   

  נכון להיום, האירוע שצפוי היה להתקיים בחודש יולי נדחה, וטרם נקבע לו מועד חדש. "המכרז למציאת מנהל אמנותי בוטל כיוון שבהצעתו של המציע היחיד היה פגם טכני ולכן המכרז נפסל", נמסר ממנהלת ה-70 לשאלת Xnet מדוע נדחה האירוע. "כחלק מהליכי המכרז התקין אנו מנועים מלפרט את הכשלים והפגמים שנתגלו בהצעה. לאחר שייקבע מועד חלופי חדש תצא הודעה מסודרת, כפי שנעשה עד כה בכלל אירועי מנהלת ה-70".

   

  מירי רגב בשבוע האופנה בתל אביב עם המפיק מוטי רייף (צילום: שוקה כהן)
   מירי רגב בשבוע האופנה בתל אביב עם המפיק מוטי רייף(צילום: שוקה כהן)

    

   במנהלת ה-70 בחרו לא לענות על השאלות מדוע ניגש למכרז רק מציע אחד, האם האירוע עלול להתבטל לחלוטין נוכח היעדר מנהל אמנותי מתאים, והאם נבחנות אפשרויות חלופיות לקיום אירוע מחווה לאופנה הישראלית במסגרת חגיגות ה-70. נמשיך לעקוב.

    

   ______________________________________________________

    

   ומה מספר המעצב שאחראי לשמלת האירוויזיון של נטע ברזילי?

   מעצב שמלת האירוויזיון: "עד היום פחדתי לעצב למידות גדולות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Andres Putting)
   מעצב שמלת האירוויזיון: "עד היום פחדתי לעצב למידות גדולות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Andres Putting)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד