איזה סיכות בראש שלך? הטרנד המתיילד של האביזרים לשיער

מה נסגר עם טרנד הסרטים, הקשתות והסיכות שמנסה להחזיר אותנו בכוח לגיל חמש, והאם יש דרך לאמץ את עידן התמימות הזה מבלי לצאת שירלי טמפל?

לא לכל אחת זה מתאים. איוונקה טראמפ עם קשת בשיער (צילום: GettyimagesIL)
לא לכל אחת זה מתאים. איוונקה טראמפ עם קשת בשיער (צילום: GettyimagesIL)
מבט מקיף בקולקציות ששוגרו לסתיו־חורף 2018 מגלה מגוון מפתה של אביזרי שיער בעלי אופי מתיילד. מימין לשמאל: Lena Hoschek, תצוגה של Sally LaPointe, דולצ'ה וגבאנה. למטה: גם הרשת שופעת אקססוריז (צילום: GettyimagesIL)
מבט מקיף בקולקציות ששוגרו לסתיו־חורף 2018 מגלה מגוון מפתה של אביזרי שיער בעלי אופי מתיילד. מימין לשמאל: Lena Hoschek, תצוגה של Sally LaPointe, דולצ'ה וגבאנה. למטה: גם הרשת שופעת אקססוריז (צילום: GettyimagesIL)

זה התחיל בטפטופים קטנים. פה סיכה, שם קשת. ביום ששלחתי יד לסרט עטיפה סאטני במחשבה שהוא אכן יחמיא לקוקו שעשיתי, הייתי חייבת לעצור ולשאול רגע: הייתכן שתחום אביזרי השיער אשכרה נמצא ברגרסיה? העדויות לכך שעוד ועוד נשים מתחברות לבת החמש שבהן החלו להצטבר בכמויות וגרמו לנו לתהות על קנקנה של המגמה הזו.

 

אפשר, כמו תמיד, לחפש את סנוניות הטרנד על מסלולי התצוגות, ואכן כך עשינו. מבט מקיף בקולקציות ששוגרו לסתיו־חורף 2018 מגלה מגוון מפתה של אביזרי שיער בעלי אופי מתיילד. הטיארות, אביזר השיער שעוזר לבנות שלנו להתחבר לנסיכת הדיסני שבהן, נוכחות כמעט בכל עונה (בעיקר בתצוגות של בתי אופנה כמו דולצ'ה וגבאנה), אך העונה הן קיבלו רוח גבית משלל מותגים אחרים: אצל אלטוזרה שלטו הקשתות הקשיחות, אלי סאאב עף על קשתות מקשתות שונות, ובטמפרלי לונדון נקשרו סרטי ראש שחורים.

 

מעצבת התכשיטים קרן וולף סבורה שלמרדף האובססיבי שלנו אחר חידושים וביטוי אישי יש תפקיד חשוב בהתבססות הטרנד הזה. "הרשתות החברתיות וקצב השינויים בעולם שלנו גורמים ליותר ויותר נשים לחפש את הייחודיות שלהן", היא מסבירה. "ההתיילדות היא סוג של חזרה לאחור, למקום נאיבי יותר. יש בה משהו שתמיד מעורר סימפתיה, אבל לא לכל אחת זה מתאים. יש משהו מלא הומור וקליל במראה הילדותי, ואני חושבת שלכן הוא מתעורר מחדש. כמובן, כמו בכל טרנד, צריך לקחת אותו בעירבון מוגבל ולראות איך את מוצאת את הקול שלך בתוכו".

 

נכון שלסטייל אין גיל, ואנחנו באמת מאמינות שפרשנות ואימוץ אישיים הם כל מה שמפריד בין הופעה מלאת פאסון לאסון. יחד עם זאת, יש דרך נכונה להתחבר אל הצד הילדי שבך, והיא לא תמיד עוברת במחלקת אביזרי השיער.

 

אפשר לאמץ

1. סרטים: מה שעובד טוב למילי בובי בראון בת ה־14 לא בהכרח יעבוד טוב על מי שחצתה את קו ה־30. יחד עם זאת, במקרה של סרטי הקשירה, מה שקובע הוא סוג הקשירה והגוון של הסרט. הדרך הבוגרת לגשת לטרנד הזה היא לבחור בסרט בגוון שחור ולהחליף את קשר הפרפר בקשר רגיל או בליפוף של הסרט סביב הקוקו. בכל מקרה, הסרטים ייראו טוב בעיקר עם איסוף מרושל של השיער ולא עם קוקיות, גולגולים או צמות מוקפדות מז'אנר המתעמלת האמנותית.

 

סרטים. מימין לשמאל: מילי בובי בראון וקייט בוסוורת (צילום: GettyimagesIL)
  סרטים. מימין לשמאל: מילי בובי בראון וקייט בוסוורת(צילום: GettyimagesIL)

   

  2. בובי פינס: אם אתן בעניין של סיכות סבתא, כדאי שתתרכזו בשתי עצות מרכזיות: נעיצת הסיכה בצד האחורי של השיער או התסרוקת (לא מלפנים ובסימטריות כמו ילדה טובה בדרך לגימנסיה) והעדפה של סיכות פשוטות וחלקות, שאפילו משתלבות נהדר במראה גראנג'י.

   

  סיכות. מימין לשמאל: Dawid Tomaszewski ו-Alice McCall (צילום: Dawid Tomaszewski, Zak Kaczmarek/GettyimagesIL)
   סיכות. מימין לשמאל: Dawid Tomaszewski ו-Alice McCall(צילום: Dawid Tomaszewski, Zak Kaczmarek/GettyimagesIL)

    

   עדיף לוותר

   1. קשתות רחבות: במיוחד אלו מהקטיפה, עשו קאמבק על מסלול התצוגה של בית האופנה אלטוזרה. נכון, אמנם ראינו אותן על ראשים מפורסמים כמו זה של קיארה פראני וה"מן ריפלר", אך אנחנו עדיין סבורות שעדיף לשמור מהן מרחק. או כמו שמייעצים בסדנה לניהול כעסים: לנשום עמוק, לספור עד חמש ולהמשיך הלאה.

    

   קשתות. קיארה פראני מוגזמת (צילום: GettyimagesIL)
    קשתות. קיארה פראני מוגזמת(צילום: GettyimagesIL)

     

     

    2. גומיית הסקראנצ'י: יש בלאסט פרום דה פאסט שפשוט אסור להחזיר, וגומיית הסקראנצ'י בהחלט משתייכת לקטגוריה הזו. לא משנה אם בלנסיאגה הפיחו בה חיים מחדש לקול תרועת הבאזז, יש זיכרונות שפשוט חייבים לטשטש.

     

    סקראנצ'י? לא להחזיר. בלנסיאגה (צילום: Adi Gilad, Robbie Aspurguer)
     סקראנצ'י? לא להחזיר. בלנסיאגה(צילום: Adi Gilad, Robbie Aspurguer)

      

     אם כבר - אז כבר: הצעת הגשה

      

      (צילום: אלדו, הנס מוריץ, ברשקה, קרן וולף, אסף אמברם, שלומית אופיר)
      (צילום: אלדו, הנס מוריץ, ברשקה, קרן וולף, אסף אמברם, שלומית אופיר)

       

      1. שלומית אופיר, 125 שקל; 2. קרן וולף, 690 שקל; 3. אלדו, 49.90 שקל; 4. שלומית אופיר, 49 שקל ליח'; 5. ביוטיקייר, 2.50 שקלים; 6. H&M מחיר 49.90 שקל; 7. ברשקה, 45.90 שקל

       

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד