על אפה ועל חמותה: מלכת ספרד עושה כותרות ממש לא מלכותיות

היא למדה עיתונות, הגישה חדשות והייתה כוכבת טלוויזיה, אז איך קרה שהמלכה לטיסיה הסתבכה בתקרית מביכה מול המצלמות עם אמו של בעלה?

בן עופר

|

27.04.18 | 00:01

המלכה לטיסיה. מלכת ספרד הראשונה שהגיעה מהמעמד הבינוני, ולא היה שום קשר למשפחת מלוכה כלשהי (צילום: AP)
המלכה לטיסיה. מלכת ספרד הראשונה שהגיעה מהמעמד הבינוני, ולא היה שום קשר למשפחת מלוכה כלשהי (צילום: AP)
עם בעלה, המלך פיליפה השישי. הוא רצה להכיר אותה, וביקש מחבר שיארגן מפגש (צילום: AP)
עם בעלה, המלך פיליפה השישי. הוא רצה להכיר אותה, וביקש מחבר שיארגן מפגש (צילום: AP)
עם חמותה, המלכה האם סופיה. היחסים החלו ברגל ימין, אבל הידרדרו מאוד במרוצת השנים (צילום: AP)
עם חמותה, המלכה האם סופיה. היחסים החלו ברגל ימין, אבל הידרדרו מאוד במרוצת השנים (צילום: AP)
עם בנותיה, הנסיכות ליאונור וסופיה. האם היא באמת לא רצתה שסבתן תצטלם איתן? (צילום: AP)
עם בנותיה, הנסיכות ליאונור וסופיה. האם היא באמת לא רצתה שסבתן תצטלם איתן? (צילום: AP)
עם הקולגה הבריטית, אליזבת. מריבה מלכותית שמתועדת על ידי מצלמות וזולגת החוצה, היא מקרה נדיר (צילום: AP)
עם הקולגה הבריטית, אליזבת. מריבה מלכותית שמתועדת על ידי מצלמות וזולגת החוצה, היא מקרה נדיר (צילום: AP)

מריבות משפחתיות יש בכל בית, גם בבתי מלוכה, אבל בדרך כלל שומרים אותן הרחק מעיני הציבור. מריבה מלכותית שמתועדת על ידי מצלמות וזולגת החוצה, היא מקרה נדיר, וזה בדיוק מה שקרה לאחרונה במשפחת המלוכה הספרדית: לרשתות החברתיות הופץ סרטון המתעד מפגש מוזר ומתוח בין המלכה לטיסיה, אשתו של המלך פיליפה השישי, לבין חמותה, המלכה האם סופיה, והספקולציות בצהובונים לא איחרו לבוא. על פי דיווחים בתקשורת הספרדית, היחסים בין השתיים החלו ברגל ימין, אבל הידרדרו מאוד במרוצת השנים.

 

>> תאהבו אותנו גם בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

בסרטון מתועדת המלכה סופיה (79) כשהיא מחבקת את שתי נכדותיה הצעירות, הנסיכות ליאונור (12) וסופיה (10), לקראת צילום משותף בתום תפילת חג הפסחא בקתדרלה בפלמה דה מיורקה. במקביל, פנתה המלכה לטיסיה (45) ללחוץ יד לאחת האורחות באירוע ובכך חסמה למעשה את אפשרות הצילום של הסבתא והנכדות. סופיה זזה ימינה ושמאלה בניסיון להצטלם עם נכדותיה, אבל לטיסיה נעמדה מול השלוש והחלה לסרק את שיערה של בתה ליאונור, מה שנראה לפרשנים רבים כניסיון למנוע את הצילום. בתגובה, אחזה סופיה בנכדות בחוזקה, הסיטה את ידה של ליאונור ונראתה מתוחה מהסיטואציה. לבסוף היא הובלה הצידה בידי בנה, המלך פיליפה, כנראה כדי להרגיע את השטח.

 

נראה שזה הצליח לו, לפחות למראית עין, שכן בהמשך האירוע עמדו בני המשפחה המלכותית יחדיו לתמונה משותפת, מה שלא מנע מהתקשורת הספרדית לבחוש שוב ושוב ביחסים בין המלכה לחמותה. התקרית גם סיפקה הזדמנות לתקשורת הבינלאומית לדון בדמותה הבלתי שגרתית של אחת המלכות המעניינות ביותר שפועלות כיום בעולם.

 

צפו בתקרית המדוברת:

 

 

האחות, התרופות ומנת היתר

 

לטיסיה אורטיז רוקזולנו נולדה בעיר אוביידו שבצפון ספרד לאב עיתונאי ולאם אחות (בהמשך התגרשו הוריה, ואביה נישא בשנית לעיתונאית). יש לה אחות, תלמה, הצעירה ממנה בשנה. אחות נוספת, אריקה, שהייתה צעירה ממנה בשלוש שנים, מתה ב-2007 כתוצאה מנטילת מנת יתר מכוונת של תרופות מרשם. היא למדה לתואר ראשון בעיתונות ולתואר שני בעיתונות אודיו-ויזואלית, ואחרי שהשלימה את שני התארים, נסעה למקסיקו והחלה בלימודי דוקטורט, אבל הפסיקה אותם לטובת קריירה טלוויזיונית בארצה.

 

תחילה עבדה עבור ערוץ כלכלי, בהמשך השתלבה ברשת החדשות הספרדית CNN פלוס, משם עברה לרשת TVE, אחר כך קיבלה תוכנית בוקר יומית בערוץ TVE1, וב-2003 קיבלה את התפקיד הנכסף של מגישת חדשות הערב בתוכנית הנצפית ביותר במדינה - "טלדיאריו 2". במהלך הקריירה שלה סיקרה מוושינגטון את הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2000 (שבהן ניצח ג'ורג' בוש הבן את אל גור), דיווחה מניו יורק לאחר אסון התאומים וכן העבירה שידורים מעיראק לאחר המלחמה.

 

ב-1999 נישאה למורה והסופר אלונסו גואררו פרז, וכעבור שנה נפרדה ממנו. את הנסיך פיליפה הכירה – כך לפחות טוענים מדורי הרכילות בספרד – לאחר שהוא פנה לחבר עיתונאי וביקש להכיר אותה. השניים נפגשו לארוחת ערב, ובעקבותיה החלו לצאת בסתר. בנובמבר 2003 הודיעו על אירוסים, וב-22 במאי 2004 נישאו בטקס קתולי בקתדרלה במדריד. באוקטובר 2005 נולדה בתם ליאונור, ובאפריל 2007 הצטרפה סופיה למשפחה.

 

החתונה המלכותית, מאי 2004. ברזומה שלה יש גם נישואים למורה (צילום: AP)
  החתונה המלכותית, מאי 2004. ברזומה שלה יש גם נישואים למורה(צילום: AP)

   

  המסרונים המביכים שהודלפו

   

  ביוני 2014 הוכתר בעלה למלך, והיא הייתה למלכה – מלכת ספרד הראשונה שהגיעה מהמעמד הבינוני ולא היה לה שום קשר למשפחת מלוכה כלשהי. היא נחשבת למלכה פעלתנית, המופיעה בציבור מספר פעמים בשבוע וגם מרבה לצאת לחו"ל כנציגת ארצה. כישורים יש לה: היא משכילה, מבינה בתקשורת, דוברת ארבע שפות (ספרדית, אנגלית, צרפתית וקטלנית) וכמובן נאה מאוד ומיטיבה להתלבש. את שמלת החתונה שלה עיצב האופנאי הספרדי הוותיק מנואל פרטגז, וגם כיום היא מקפידה על נאמנות למעצבים ספרדים ולרשתות מנגו וזארה.

   

  ב-2016 נגרמה למלכה מבוכה, כשפורסמו מסרונים תומכים ששלחה לאיש העסקים חוויאר לופז-מדריד אחרי שהוא הואשם בפרשת שחיתות עסקית שנתיים קודם לכן. "אנחנו יודעים מי אתה, ואתה יודע מי אתה", כתבה לו. "אנחנו מכירים זה את זה, מחבבים זה את זה ומכבדים זה את זה. לעזאזל כל היתר. נשיקות, חבר ליוגה (מתגעגעת אליך!!!)". לאחר מכן הודיע בית המלוכה כי המלך והמלכה ניתקו את קשריהם עם לופז-מדריד בשל ענייניו המשפטיים.

   

  השאלה הגדולה היא איך זה שדווקא אישה שהתמחתה בתקשורת ובעשיית חדשות, הסתבכה בתקרית מביכה כל כך מול המצלמות. בשנותיה הראשונות כמלכה עסקה לטיסיה בעיקר בנושאים חברתיים, בזכויות ילדים ובענייני תרבות, תזונה וחינוך. הכל ראוי, ללא ספק, אבל לנוכח התקרית האחרונה, וההערכות שיחסיה עם חמותה רק מידרדרים, אולי כדאי שהנושא הבא שהמלכה תתמקד בו יהיה משפחה.

   

  ______________________________________________________

   

  גם בעלה יהיה כנראה מלך בקרוב. הקליקו על התמונה:

   

  עובדת על שינוי תדמית בדרך למלוכה. הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)
  עובדת על שינוי תדמית בדרך למלוכה. הקליקו על התמונה (צילום: Gettyimages)

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד