נסלי ברדה לא מאמינה בנסים, אבל בהחלט מאמינה באהבה

אשת התקשורת העסוקה מובילה סדרה תיעודית חדשה על אנשים שקרה להם נס, ומספרת על ההתרגשות לקראת על החתונה הצפויה עם בת זוגה אירית מגל

נסלי ברדה מתראיינת לשער "לאשה". לחצו Play לצפיה בסרטון
צילום: שחף מור
"אני הכי לא מאמינה בנסים, נפלאות וקסמים. הסתירה הזו הוציאה אותי לסדרה הזו, כדי לפגוש אנשים שקרה להם הדבר הזה שאתה לא יכול להאמין לו" (צילום: עדני אורני, סגנון: שירן מניה)
"אני הכי לא מאמינה בנסים, נפלאות וקסמים. הסתירה הזו הוציאה אותי לסדרה הזו, כדי לפגוש אנשים שקרה להם הדבר הזה שאתה לא יכול להאמין לו" (צילום: עדני אורני, סגנון: שירן מניה)

יש כל מיני דברים שאדם יכול לגלות על עצמו גם כשהוא חושב שהוא יודע הכל. נסלי ברדה, למשל, תפסה את עצמה כבחורה קרת מזג שלא מאבדת עשתונות גם כשהיא מסקרת זירות פיגוע או יוצאת עם תחקיר עיתונאי נפיץ. אבל לפני כמה חודשים, כשתכננה איך תפתיע את בת הזוג שלה אירית ותציע לה נישואים בדירתן, כל ההגנות נפלו.

 

"זה מצחיק, את יודעת? עשיתי דברים גדולים, נפלו עליי טילים, הצלחתי לעבור אירועים סוערים - לא בלי מחיר, אבל העצבים שלי לא רופפים. צלחתי את זה. ואז אני מגיעה ליום שבו תכננתי איך אני מציעה לאירית להתחתן, וקולטת שמתחיל לדפוק לי הלב ואני מזיעה".

 

אפשר להבין את זה.

"אבל אני ניהלתי דיאלוג פנימי עם עצמי - מה קורה לך, מה את נלחצת כל כך. היה נחמד להתרגש ולהילחץ קצת. אירית לא הבינה מה אני רוצה מהחיים שלה, למה אני עושה הרבה דברים משונים בבית, למה אני מוזרה כל כך. היא הסתכלה עליי כל הערב בחצי מבט של 'מה הולך איתך, השתבשת?' כשהצעתי לה להתחתן, היא הבינה. היה מצחיק נורא ומרגש מאוד".

"מי ידע שחתונה היא כזה סיפור מההפטרה. למצוא שתי שמלות, למשל, איזה אתגר כפול. חשבנו לנסות ללכת על חליפת מכנסיים אחת ושמלה אחת, אבל אנחנו פחות מתחברות"

 

ברדה (34) מנחה את תוכנית הבוקר של קשת 12 ובקרוב עולה עם סדרה דוקומנטרית חדשה באותו ערוץ. היא עסוקה מאוד אך מאושרת כמו שרק מי שעומדת להתחתן עם אהבת חייה יכולה להיות. בת הזוג שלה, אירית מגל (30), עורכת תוכן וחדשות (חדשות 2, רצועת הבוקר של קשת 12). הן יתחתנו ביוני במלון על הים באזור הצפון. חברים קרובים ינהלו את טקס החופה, כ־200 איש מוזמנים, ביניהם בני משפחה, חברים וגם קצת חברים מהברנז'ה. שתיהן רוצות ללבוש שמלה לבנה, ושתיהן טרם מצאו אותה.

 

"מי ידע שחתונה זה כזה סיפור מההפטרה", מגחכת ברדה, "אלוהים, זה כל כך הרבה דברים שצריך להחליט עליהם. למצוא שתי שמלות, למשל, איזה אתגר כפול. חשבנו לנסות ללכת על חליפת מכנסיים אחת ושמלה אחת, אבל אנחנו פחות מתחברות. אני מאוד בחורה של שמלות, וכיף לי 'לשחק בברביות'".

 

 

A post shared by Nesli Barda (@neslibarda) on

 

זה לא יהיה טקס דתי משום שהרבנות הראשית לא מכירה בנישואים חד־מיניים בישראל. מה דעתך על זה?

"העובדה שיש פה מונופול על נישואים ואין בישראל אפשרות להתחתן חתונה אזרחית, זה פשוט עוול, כאב וייסורים מיותרים למאות אלפי אזרחים שחיים כאן. אני לא מדברת איתך רק על גייז, אלא על פסולי חיתון למיניהם, עולים מברית־המועצות לשעבר שצריכים להוכיח את היהדות שלהם או נשים שרוצות את החופש שלהן גם אחרי שהן מתחתנות ולא רוצות שיחזיקו אותן בנות ערובה אם ירצו לסיים את הזוגיות. הרבנות זה ביזנס של עוצמה וכסף שמשמר את עצמו, ואנחנו, כאזרחי מדינת ישראל, קורבנות שלו".

"היו לי בני זוג גברים ואהבתי אותם מאוד, אבל היו לי הרבה יותר נשים, כי החיבור הרגשי שלי שם חזק יותר. בגיל 34 אני יודעת להגיד שממש יותר טוב לי במערכות יחסים עם נשים"

 

לך באופן אישי הטקס הדתי חסר?

"לא חסר לי אישור מהמדינה, אני לא צריכה שאף אחד יקדש אותי ולא צריכה לא כוס, לא חופה ולא נעליים. גם אם הייתי מתחתנת עם גבר, ספק גדול אם היינו עושים את זה דרך הרבנות".

 

היו לך ניסיונות עם גברים בעבר?

"היו לי בני זוג גברים ואהבתי אותם מאוד, אבל היו לי הרבה יותר נשים, כי החיבור הרגשי שלי שם חזק יותר. אני לא מתרחקת מהלסביוּת שלי. בגיל 34 אני יודעת להגיד שממש יותר טוב לי במערכות יחסים עם נשים, ולא פלא שאני מתאהבת בנשים".

 

אתן כבר חושבות על ילדים?

"אני לגמרי מתכננת להיות אמא, גדלתי בבית שבו היינו ארבעה אחים. אני צריכה להבין איך עושים את זה ולדייק את הדרך. יש הרבה בחירות לעשות כשאתן זוג נשים".

 

"אוהבת את השם הנסלי, ועוד יותר אני אוהבת את העובדה שזכיתי באמא שלי" (צילום: עדני אורני, סגנון: שירן מניה)
  "אוהבת את השם הנסלי, ועוד יותר אני אוהבת את העובדה שזכיתי באמא שלי"(צילום: עדני אורני, סגנון: שירן מניה)

   

  הנס של אמא

   

  "אחד למיליון", הסדרה הדוקומנטרית החדשה שלה, עוסקת באנשים שקרה להם נס או דבר בלתי אפשרי. בדיוק ההפך מדמותה הרציונלית. הרעיון התחיל מהסיפור האישי שלה, שעליו סיפרה לא פעם: אמה הייתה על סף מוות לאחר לידתה. הרופאים קראו לבני המשפחה להיפרד ממנה ואביה נדר כי אם תתאושש אשתו, יקרא לבתם נסלי. "אחרי הלידה אמא הרגישה רע מאוד וביקשה מהאחות עזרה כי כאב לה הראש. הייתה לה רעלת היריון סמויה שהתפרצה, וחייה היו תלויים על חוט השערה. אמרו לאבא שלי, זה עניין של דקות, רק נס יציל אותה, ואבא שלי התפלל אבל קרא לכל המשפחה להיפרד. סבא שלי, אבא של אמא, נכנס לחדר שלה, ואמא שלי פשוט קמה, פיזית, לפי הסיפור, ושאלה איפה התינוקת. אבא היה צריך לשכנע אותה להסכים לקרוא לי בשם שלי, נסלי, כי אמא אמרה 'זה שם מוזר, יצחקו עליה כל החיים'".

  "הסדרה החדשה בנויה על המתח בין להיות אישה שקוראים לה נסלי, שברקע שלה סיפור על איך אמא שלה חזרה לחיות, ומצד שני, גדלתי להיות עיתונאית חוקרת, אני האם־אמא והאב־אבא של הספקנים והציניים"

   

  וצחקו?

  "לא", היא אומרת בעיניים נוצצות מדמעות, "אני אוהבת את השם הזה, ועוד יותר אני אוהבת את העובדה שזכיתי באמא שלי".

   

  אנשים שמכירים אותך אמרו שסדרה על נסים היא הדבר הכי רחוק מנסלי ברדה.

  "הסדרה הזו בנויה על המתח הזה בין להיות אישה שקוראים לה נסלי, שברקע שלה סיפור על איך בשנייה לפני שהסוף הגיע, אמא שלה חזרה לחיות, ומן הצד השני, גדלתי להיות עיתונאית חוקרת, אני האם־אמא והאב־אבא של הספקנים והציניים, הכי לא מאמינה בנסים, נפלאות וקסמים. הסתירה הזו הוציאה אותי לסדרה הזו, כדי לפגוש אנשים שקרה להם הדבר הזה שאתה לא יכול להאמין לו".

   

  איזה סיפור הכי הדהים אותך?

  "מצאנו תת אלוף שקפץ ממטוס והמצנח שלו לא נפתח, בנאדם נפל מהעננים לרצפה וזה מתועד. את רואה את זה ולא מבינה איך הוא לא מת. הוא התרסק לרסיסים ושרד. היום הוא מתחרה באיש הברזל. אם תסריטאי היה כותב את הסיפור שלו, היית אומרת לו, 'לך הביתה, אתה שיכור, זה לא אמין'".

   

   

  הראיון המלא עם נסלי ברדה בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד