מהו הלוגו הישראלי האהוב ביותר? 100 סמלילים עומדים לבחירתכם

בנקים וחברות מזון, מפלגות ותיאטראות, עיתונים וארגונים ציבוריים, תחנות דלק ורשתות טלוויזיה: אתם בוחרים את הלוגו הישראלי האהוב ביותר (לייק ללא הגבלה)

עודד בן יהודה

|

15.04.18 | 21:39

סמלים מסחריים הם חלק בלתי נפרד מהקאנון החזותי, העיצובי והתרבותי של מדינה. לאורך 70 שנות קיומה של מדינת ישראל עוצבו מאות סמלילים (לוגואים) ואייקונים חזותיים, שמרכיבים פסיפס עצום - פסיפס שמתאר את עולמו העשיר של העיצוב הישראלי מאז אמצע המאה שעברה ועד ימינו. 

 

מימי הגרפיקאים שעלו לישראל בתחילת דרכה והביאו עימם סגנונות של ארצות מוצאם, דרך התפתחותם של מעצבים ילידי הארץ ששילבו את המקומי עם התחקות אחר מגמות בינלאומיות שאליהן נחשפו, ועד לעידן הנוכחי שמציע טיפוגרפיה עברית חדשה ועשירה מבלי לחשוש מחשיפה החוצה: להיות חלק מהעולם הגדול.

 

ספורט, פוליטיקה, אנרגיה, תיאטרון, בנקאות, ספרות, עיתונות, מזון, טלוויזיה, תחבורה, טכנולוגיה ואוכל - לאחר סקירה ואיסוף של מאות סמלילים ישראליים משובחים, הרכבנו לרגל יום העצמאות ה-70 רשימה של 100 לוגואים זכירים, מקוריים ואיכותיים. הרשימה (הסובייקטיבית, אלא מה - כל עורך רשימה ירכיב רשימה אחרת) מנסה לשקף לא רק ערך עיצובי ואסתטי, אלא רגע בתרבות הישראלית ובזיכרון הקולקטיבי - בין אם זה המהפך של 77', ובין אם זו להקת מחול מעוררת גאווה עולמית.

 

 חלקם עדיין איתנו, אחרים נמחקו, חלקם נדרסו לטובת חדשים מהם (מה יותר ישראלי מזה?) - ממש כמו הגופים שהם באו לייצג: כל לוגו מספר משהו על נקודה בציר הזמן של הישראליות.

 

מה הם הלוגואים האהובים ביותר בעיניכם? היכנסו והצביעו בלייק (או דיסלייק - או לדלג לצדדים).

אם אינכם רואים את המשאל - בטלו בבקשה את חסימת הפרסומות.

התוצאות יתפרסמו ב-Xnet ביום העצמאות. חג שמח!

 

 

 

המעצבים שמאחורי הלוגואים:

דן ריזינגר: טבע, יריד המזרח, דלק, אל-על, טמבור, ארקיע, לילי, הבימה, הביטוח הלאומי, דור אנרגיה, אפריקה ישראל, "24 שעות" הישן, אלקטרה, שנקר, איגוד הרוקחים; שלמה כהן: ההתאחדות הישראלית לצלילה; ירום ורדינון: האוניברסיטה הפתוחה; פירמה: רשות הטבע והגנים (החדש), לאומי קארד, "כאן"; Open: בזק החדש, טרה; מיכל סהר: מוזיאון תל אביב (הלוגו החדש); בלנד-איט: כתר פלסטיק; עדי שטרן: מוזיאון העיצוב חולון, בת שבע, פסטיבל ישראל; אריאל שקל: האוניברסיטה העברית; גבריאל נוימן: אוניברסיטת תל אביב (הישן); פרנצ׳סקה ברוך: עיתון הארץ; דוד טרטקובר: שלום עכשיו; האחים שמיר: המועצה לישראל יפה; וויליאם סנדברג: מוזיאון ישראל; אריך מנדלסון: מכון ויצמן למדע; דן בר שי ואלכסנדר וולף, אסטרה גרפיק דיזיין: תנובה; דני מירב (הטייס): מודן הוצאת ספרים; בני לוין (האחראי מטעם רשות השידור): הטלוויזיה הישראלית; יוסף באו: שקם; עמרם פרת: פילון; סטודיו Oi!: ערוץ 24; האחים שמיר: לוף, קוטג', דואר ישראל (הישן); אוטה וליש: צים, אסם, תנובה (הישנים); שלמה ניאגו: הטלוויזיה הלימודית; גלי הוס: חברת החשמל; עמוס טולקובסקי: נתיבי איילון 

 

לא איתרנו את שמותיהם של כל מעצבי הלוגואים, ונשמח לקבל מידע שיאפשר להוסיף את שמותיהם.

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד