משביט עד סלע: זוכות תחרות מלכת היופי בעשור האחרון

לרגל החלפת הקידומת ל-2020, תחרות מלכת היופי של ישראל מסכמת עשור פוטוגני. מי הן עשר נושאות הכתר, מהמלכה שעשתה היסטוריה ועד זו שהייתה בקורס טיס?

נושאות הכתר בעשור האחרון  (צילומים: ששון משה ועידן נתנאל, אלעד גרשגורן, יריב כץ, ששון משה, טל שחר, ירון ברנר, אביגיל עוזי)
נושאות הכתר בעשור האחרון (צילומים: ששון משה ועידן נתנאל, אלעד גרשגורן, יריב כץ, ששון משה, טל שחר, ירון ברנר, אביגיל עוזי)

שנת 2019 הגיעה לסיומה, ורגע לפני שמתחיל עשור חדש, זה הזמן לחזור אל מלכות היופי שזכו בתואר בעשר השנים האחרונות, ולהיזכר ברגעי ההכתרה המרגשים שלהן. מי ידעה בוודאות שתזכה ואיזו מלכה לא שיתפה את אביה החרדי עד הרגע האחרון?

 

2010: שביט ויזל

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של שביט (צילום: אלעד גרשגורן)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של שביט (צילום: אלעד גרשגורן)

 

שביט ויזל, שהייתה ברגע ההכתרה ב-2010 חיילת בת 20, גברה על 19 מועמדות וזכתה בתואר הפוטוגני. כשנשאלה לאחר ההכתרה לגבי תוכניותיה להמשך, העידה שהיא רוצה לעבוד עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ואולי אפילו להיות גננת בקיבוץ (בו היא התגוררה מגיל 6). מאז, הספיקה להשתתף בעשרות הפקות נחשבות, להשתתף בסרטים וסדרות ולצעוד על מסלולים בשבועות האופנה של מילאנו, פריז, לונדון וניו יורק. כיום היא בת 29, גרה בתל-אביב, סטודנטית לנטורופתיה, שותפה בחברת הקוסמטיקה האורגנית Neal's Yard ונשואה לאוהד בן־נון.

 

2011: אלה רן

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של אלה (צילום: ששון משה)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של אלה (צילום: ששון משה)

 

מלכת היופי לשנת 2011 אלה רן, שהייתה בת 21 ברגע ההכתרה שלה, לא האמינה שתזכה בכתר עד ששמה הוכרז: "באתי לעבור חוויה, ועד הרגע האחרון עוד חשבתי שבסוף הערב אחזור לג'ינס שלי, אלך הביתה לשגרת חיי, ותחרות מלכת היופי תישאר בגדר חוויה מעצימה לחיים". מאז השתתפה בקמפיינים שונים, וכיום, אלה רן־אבישר היא פסיכולוגית חברתית שעובדת עם נשים אחרי לידה, נשואה לבן אבישר ואמא לבן.
 

2012: שני חזן

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של שני (צילום: אלעד גרשגורן)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של שני (צילום: אלעד גרשגורן)

 

שני חזן, שבאותם ימים הייתה חיילת אנונימית בת 19 מקרית אתא, ציינה כבר לפני מעמד ההכתרה שהיא מרגישה ממש בבית על הבמה. אנחנו נוטים להאמין לה, כי שלוש שנים אחרי זה היא כבר עמדה על במה אחרת, של תכנית אקס פקטור. כיום, בהיותה בת 27, היא כבר מתהדרת ברזומה מפואר שכולל קמפיינים עבור מותגים מקומיים ובין לאומיים והופעות במגזינים. היא שימשה חלק משמעותי בשלב המיונים של תחרות מלכת היופי לשנת 2017, ואף הנחתה את הטקס. כיום היא מתגוררת בניו יורק וחתומה בסוכנות הדוגמנות הבין לאומית "ניו יורק מודלס".

 

2013: טיטי איינאו

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של טיטי (צילום: אלעד גרשגורן)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של טיטי (צילום: אלעד גרשגורן)

 

כבר בשלב המיונים של התחרות בשנת 2013, בלטה במיוחד המתמודדת יטאייש איינאו (כיום בת 28), שהתגוררה אז בנתניה ובדיוק סיימה את שירותה הצבאי כקצינה. היא קיוותה לזכות בתחרות ולהביא ל"שינוי בתפיסה לגבי דוגמניות כהות עור". כמה חודשים אחרי, היא הגשימה את חלומה והפכה למועמדת האתיופית הראשונה שזכתה בכתר. מאז היא הופיעה בעשרות קמפיינים ומגזינים, הגיעה למקום השני בתוכנית "הישרדות" ולאחרונה עברה לניו יורק כדי לטפח את קריירת הדוגמנות המשגשגת.

 

2014: מור ממן

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של מור (צילום: אלעד גרשגורן)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של מור (צילום: אלעד גרשגורן)

 

מור ממן בת ה-24, הלוא היא נושאת הכתר לשנת 2014, מהווה דור שני למלכות יופי (אמה זכתה בתואר מלכת היופי של באר שבע בצעירותה). רגע אחרי שזכתה, העידה כי "הטקס היה כיפי ועבר מאוד מהר. עליתי עם בטחון, האמת שהייתי בתחושה שאגמור את הערב עם הכתר". מאז שירשה את הכתר מטיטי איינאו, הספיקה להצטלם לכמה קמפינים, להתגייס ולהשתחרר מצה"ל ואפילו לקחת חלק בוועדת השיפוט של המיונים לתחרות מלכת היופי. בשנים האחרונות התחילה תהליך של חזרה בתשובה, נישאה לפרנק אמסלם והיא אמא לילד ראשון. בחודשים האחרונים השיקה מוצרי קוסמטיקה משלה.

 

2015: מעיין קרן

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של מעיין (צילום: יריב כץ)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של מעיין (צילום: יריב כץ)

 

הזוכה בתואר הנחשק לשנת 2015 מעיין קרן הייתה תיכוניסטית כשזכתה. עד לרגע ההכתרה, חוותה בחייה הקצרים לא מעט קשיים - כשהייתה בת שנה אבדה את אמה ואביה בחר שלא לגדל אותה, וניתק קשה איתה ועם אחיה הגדול ממנה בשנה. רגע אחרי הזכייה אמרה כי "הסיפור האישי שלי מעורר אמפטיה, אבל אני לא באה להשתמש בו, אלא רק להראות שאני חזקה והעבר רק חישל אותי". מאז, הספיקה להתגייס ולהשתחרר מצה"ל, להינשא לבחיר ליבה אורי קריספין. ולהביא לעולם את בנם הבכור עתי.  

 

2016: קארין עליה

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של קארין (צילום: ששון משה)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של קארין (צילום: ששון משה)

 

קארין עליה, שזכתה בכתר לפני פחות משנתיים, הייתה תיכונסטית ברגע הזכייה. לאחר ההכתרה סיפרה שהמחנכת שלה היא זו ששכנעה אותה לנסות את מזלה ולהרשם לתחרות. היא התגייסה בספטמבר 2016, והמשיכה לטפח במקביל לשירות הצבאי את קריירת הדוגמנות עם הפקות וקמפיינים שונים. היום היא בעלת בוטיק משלה לשמלות ערב.

 

2017: רתם רבי

 

לחצו כאן לרגע ההכתרה של רתם (צילום: ירון ברנר)
לחצו כאן לרגע ההכתרה של רתם (צילום: ירון ברנר)

 

מלכת היופי רתם רבי, בת 23 כיום, הוכתרה למלכת היופי ה-68 של ישראל. שנה לפני כן היא הגיעה לתחרות והתקבלה לנבחרת - אך במקביל החלה לעבוד עם סוכנות דוגמנות במילאנו והתגוררה שם כמה חודשים. אחרי השהייה באיטליה חזרה לארץ והחליטה לנסות שוב את מזלה וכפי שאתם יודעים - זה השתלם לה מאוד. אביה, שחזר בתשובה, גילה על השתתפותה בתחרות פחות מיממה לפני הטקס. השנה השתתפה בתוכנית הריאליטי "הישרדות VIP", למדה משחק והייתה לאושיית אינסטגרם עם מעל ל־40 אלף עוקבים.

 

2018: ניקול רזניקוב

 

לחצו כאן לרגע ההכרזה של ניקול (צילום: ירון ברנר)
לחצו כאן לרגע ההכרזה של ניקול (צילום: ירון ברנר)

 

 

ניקול רזניקוב נבחרה למלכת היופי ה־69 בגיל 18. היא בת יחידה להוריה ויקטוריה ויבגני, וכשנבחרה הייתה תלמידת כיתה י"ב במגמת תקשורת בתיכון ויצ"ו ניר העמק בעפולה ומתנדבת בבית החולים העמק. בתום שנת המלוכה התראיינה ל"לאשה" ואמרה: "זו הייתה השנה המרגשת בחיי, למדתי המון. אנצור את החוויות המרובות והמרגשות. החדשנות ופריצת הדרך בתחרות מיס יוניברס העולמית - כשהלכתי על המסלול עם חליפת מכנסים - ריגשו אותי מאוד. שמחתי לקחת חלק באירוע ולייצג את המדינה".

 

2019: סלע שרלין

 

לחצו על התמונה לרגע ההכתרה של סלע (צילום: אביגיל עוזי)
לחצו על התמונה לרגע ההכתרה של סלע (צילום: אביגיל עוזי)

 

 

המלכה הנוכחית סלע שרלין, בת 23 מבית־יצחק, היא מלכת היופי ה־70 של ישראל. המלכה שנבחרה במרץ השנה היא ילידת בוסטון, תלמידה מצטיינת בכיתת "מופת" וטריאתלוניסטית. היא התקבלה לקורס טיס, נשרה מהקורס אחרי 15 טיסות ושירתה ביחידה מסווגת בצבא. כיום היא מרצה, מדגמנת ועובדת בפרויקטים של "רפאל", המפתחת מערכות לחימה מתקדמות. את החוויות משנת המלכות שלה היא משתפת בבלוג שלה, באתר מלכות היופי ב-Xnet.

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד