סיגל שחמון מול המראה: "בוטוקס במצח והרמת עפעפיים בגיל 50"

ביקרנו באמבטיה של מגישת הטלוויזיה ומעצבת הפנים בת ה-46 וגילינו כמה היא מורטת, מאיזה ניתוח פנים היא פוחדת, ואיך היא מתגברת על הקושי להתבגר על המסך

אסי טוחןפורסם: 21.03.18 08:47
"מאוד לא פשוט לי להתבגר". לחצו לצפייה בסיגל שחמון מול המראה בחדר האמבטיה שלה
צילום: אלי דסה
"אני רוצה להיות האישה שמעיזה להתבגר בלי מתיחות פנים. מקווה מאוד לא להיכנע לגיל ולחיצוניות" (צילום: אלי דסה)
"אני רוצה להיות האישה שמעיזה להתבגר בלי מתיחות פנים. מקווה מאוד לא להיכנע לגיל ולחיצוניות" (צילום: אלי דסה)
"עכשיו אני מתלבטת אם לעשות עפעפיים, כי הם קצת נפלו לי. אני מאוד רוצה, אבל מתה מפחד, אז כרגע זו רק פנטזיה. כנראה שזו המתנה שאתן לעצמי בגיל 50. בינתיים, בימים קשים אני עושה קוקו גבוה שמותח הכול" (צילום: אלי דסה)
"עכשיו אני מתלבטת אם לעשות עפעפיים, כי הם קצת נפלו לי. אני מאוד רוצה, אבל מתה מפחד, אז כרגע זו רק פנטזיה. כנראה שזו המתנה שאתן לעצמי בגיל 50. בינתיים, בימים קשים אני עושה קוקו גבוה שמותח הכול" (צילום: אלי דסה)
סיגל שחמון, 46, מגישת טלוויזיה ומעצבת פנים, אמא לאלדד, 13, ועידן, 10 (צילום: אלי דסה)
סיגל שחמון, 46, מגישת טלוויזיה ומעצבת פנים, אמא לאלדד, 13, ועידן, 10 (צילום: אלי דסה)

איך הכול התחיל?

"כל הילדות רקדתי, והייתי בטוחה שזה הייעוד שלי בחיים, אבל בגיל 21 הגעתי לבית ספר לסטפס בניו יורק, והגוף שלי לא עמד בזה. נפצעתי מהאימונים והבנתי שאני צריכה לוותר על החלום. חזרתי לארץ והתגלגלתי להיות דוגמנית. יום אחד הסוכן שלי התקשר לספר לי על האודישן לנערת גלגל המזל. בהתחלה פסלתי את זה על הסף. אמרתי לו, זה מה שאתה חושב עליי, שאני מסובבת אותיות? אבל הוא הציע שאשן על זה, כי זו חשיפה ענקית בערוץ 2. בסוף אמרתי כן. נכון שבסופו של דבר בחרו ברות גונזלס, אבל הבנתי שזה המקצוע הנכון עבורי. מיד לאחר מכן, כבר הצטרפתי לארז טל לתוכנית אחרת, העולם המופלא".

 

"אני הכי סימפל שיש. אפשר להגיד שאני אישה שמוכנה תמיד מאוד מהר. לא צריך לחכות לי" (צילום: אלי דסה)
  "אני הכי סימפל שיש. אפשר להגיד שאני אישה שמוכנה תמיד מאוד מהר. לא צריך לחכות לי"(צילום: אלי דסה)
   

   

  זה היה החלום?

  "תמיד רציתי ללמוד אדריכלות וכבר התחלתי מכינה בטכניון, אבל אפשר להגיד שהטלוויזיה משתה אותי מכל החלומות שלי. השארתי את האוניברסיטה מאחור והלכתי לאוניברסיטת החיים. בשלב מסוים, כשרות גונזלס נכנסה להריון, החלפתי אותה בגלגל המזל. אחר כך עשיתי את 'נוצץ', והצגות ותוכניות טלוויזיה, ואפילו שרתי. לעיצוב חזרתי רק בשנים האחרונות. אני מגישה כבר ארבע שנים את התוכנית 'עיצוב פלוס עם סיגל שחמון', בערוץ 10 ובערוץ בית פלוס. בנוסף, נרשמתי למסלול קצר של הטכניון עם קסטיאל לסטיילינג לבית ועיצוב פנים. מאז שאני זוכרת את עצמי, עיצבתי חללים. זה התחיל עם בתים של חברות, והפך עכשיו לעיסוק המרכזי שלי".

   

  מה המוטו שלך?

  "אני הופכת כל House ל-Home, ולגמרי קשובה למי שגר בבית - זה קאסטום מייד לאישיות שלהם. כל חדר ילדים נראה אחרת, כי כל ילד הוא אחר. לקוחות תמיד אומרים לי שאני קולעת לנפש, וזו המחמאה הכי גדולה שמעצבת פנים יכולה לקבל".

   

  "יש לי פטנט מדהים לשיער לבן, שמבצבץ אצלי כבר אחרי 5 ימים - אני לוקחת מסקרה חומה וצובעת את השביל, כשהשיער עוד רטוב" (צילום: אלי דסה)
   "יש לי פטנט מדהים לשיער לבן, שמבצבץ אצלי כבר אחרי 5 ימים - אני לוקחת מסקרה חומה וצובעת את השביל, כשהשיער עוד רטוב"(צילום: אלי דסה)

    

   איך את מסתדרת עם טכנולוגיית ה-HD בטלוויזיה, שהפכה את הזדקנות העור לבלתי אפשרית על המסך?

   "HD זו מדיה מאוד לא מחמיאה, כי היא מוציאה אותך פחות טוב מהמציאות. עם המציאות אני יודעת להתמודד. בגלל זה אין לי בבית טלוויזיות HD. זה מבאס מאוד. לנשים על המסך, ההתבגרות הפיזית תמיד יותר קשה, כי יש לך תמיד את מבקר המדינה שחי בתוכך. הפתרון שלי הוא עבודה נפשית במקביל לנראות. אנחנו כלי מתבלה, אבל הנשמה שלנו לא מתבלה, ולשם צריך ליצוק תוכן. מאוד לא פשוט לי להתבגר. אני רוצה להיות האישה שמעיזה להתבגר בלי מתיחות פנים. מקווה מאוד לא להיכנע לגיל ולחיצוניות".

    

   איך את שומרת כרגע על המראה שלך?

   "אני עושה בוטוקס בין הגבות פעם בחצי שנה. אני פחות אוהבת לעשות את כל המצח, כי זה מראה לא טבעי. עכשיו אני מתלבטת אם לעשות עפעפיים, כי הם קצת נפלו לי. אני מאוד רוצה, אבל מתה מפחד, אז כרגע זו רק פנטזיה. כנראה שזו המתנה שאתן לעצמי בגיל 50. בינתיים, בימים קשים אני עושה קוקו גבוה שמותח הכול".

    

   מהי שגרת טיפוח הפנים שלך?

   "מאוד פשוטה: קרם לחות וצוואר של HL. פעם הציעו לי להיות פרזנטורית שלהם, אז אמרתי שאני לא מפרסמת שום דבר בלי לנסות אותו קודם. בסוף הם לקחו בלונדינית, ואני נשארתי עם הקרמים המעולים. בלילה אני תמיד מקפידה להסיר את האיפור ולנקות את הפנים היטב. לא הולכת לישון עם איפור לעולם, ותמיד מקפידה למרוח קרם לילה עשיר. אני הכי סימפל שיש. אפשר להגיד שאני אישה שמוכנה תמיד מאוד מהר. לא צריך לחכות לי".

    

   "הגבות הן האובססיה שלי. אני מורטת אותן בלי הכרה". חדר האמבטיה של סיגל שחמון (צילום: אלי דסה)
    "הגבות הן האובססיה שלי. אני מורטת אותן בלי הכרה". חדר האמבטיה של סיגל שחמון(צילום: אלי דסה)

     

    מה בכל זאת האובססיה שלך?

    "הגבות שלי. אני מורטת אותן בלי הכרה. יש לי גם איפור קבוע של ג'ואנה, שהיא מספר אחת. לא כי אני באמת צריכה, כי אני חולת נפש. הן מאוד עבות אצלי, כי אני תמיד אומרת לה: עוד, עוד, עוד. אני אוהבת גבות ממש עבות, אבל זה עדיין נראה מאוד טבעי".

     

    איך את אוהבת להתאפר?

    "מאוד קליל וטבעי. היום והערב שלי תמיד נראים אותו הדבר. למדתי שעם הגיל פחות זה יותר. קצת מייק אפ נקודתי של ג'ורג'יו ארמני, שמשאיר את העור חי. אני משתמשת בלומינס סילק. סומק של מאק בגוון פיבר חי ומסקרה של ג'ורג'יו ארמאני, שאצלי היא החיים. אני מורחת אותה בכמה שכבות, אחרי שעיגלתי את הריסים היטב עם מעגל מיוחד, שבלעדיו אני לא זזה. את השפתיים אני אף פעם לא מאפרת. רק שמה לאבלו כחול שקוף. לפעמים אמרח עליהן קצת מייק אפ למראה טבעי".

     

    איך את מטפחת את הגוף?

    "משתמשת בקרם הגוף של ללין. שמתי לב שככל ששותים יותר מים, צריך פחות קרם גוף. הבושם האהוב עליי הוא המולקולה".

     

    מה לגבי השיער המפואר שלך?

    "אני שומרת עליו בקנאות. חופפת עם פאנטן ומשתמשת רק במסכות של לוריאל פרופסיונל. מתה על מסיכת הבננה שלהם. אני משאירה אותה 3-4 דקות, ומדי פעם שופכת מים חמים על הראש, כדי לתת לה לעבוד. מורידה אותה מהשיער עם הרבה מים חמים ועושה שטיפה אחרונה במים קרים קרים – לברק טבעי. פן אני עושה לעצמי לבד, מאוד בעדינות וממש מרחוק. עובדת עם המברשת רק על החלק העליון של השיער. חופפת יום כן-יום לא. איתן מ'אקו' מספר אותי וצבע אני עושה אצל דניאל פדידה, אחת לשבועיים רק בשורשים. יש לי פטנט מדהים לשיער לבן, שמבצבץ אצלי כבר אחרי 5 ימים - אני לוקחת מסקרה חומה וצובעת את השביל, כשהשיער עוד רטוב".

     

    "אומרים שבבוקר צריך לאכול כמו מלך, בצהריים כמו נסיך ובערב כעני - אצלי זה הפוך, כל החטאים קורים בערב. אני אוהבת לישון על בטן מלאה ומנשנשת בלי הפסקה שוקולדים ועוגות עד החוט הדנטלי לפני השינה" (צילום: אלי דסה)
     "אומרים שבבוקר צריך לאכול כמו מלך, בצהריים כמו נסיך ובערב כעני - אצלי זה הפוך, כל החטאים קורים בערב. אני אוהבת לישון על בטן מלאה ומנשנשת בלי הפסקה שוקולדים ועוגות עד החוט הדנטלי לפני השינה"(צילום: אלי דסה)

      

     את מקפידה על תזונה נכונה?

     "יש לי כמה הרגלים טובים: אני שותה שתי כוסות מים בטמפרטורת החדר איך שאני קמה, ושותה הרבה מים במשך כל היום. אלכוהול אני כמעט ולא שותה, חוץ מכוס יין או וודקה רוסית פעם ב... בגלל שאני צמחונית, אני אוכלת כל יום את כל סוגי הגרעינים - דלעת, קשיו, פקאן, מלך, שקדים וחמוציות שלמות ללא סוכר. אין בוקר בלי זה. אם יש לי זמן בבוקר, אני מכינה לי אותם בקערה עם יוגורט עיזים ותפוח. אחרי האוכל אני שותה גם קפה. לא אוכלת בשר ועוף, אבל דגים כן. לצהריים אני מבשלת לבנים ולי כל יום ארוחה חמה וטרייה. דגים, ירקות ותפוחי אדמה. להם גם כדורי בשר, בולונז ומינט סטייק, סטייל אייל שני עם עגבניות סחוטות. תמיד יש על השולחן ירקות טריים חתוכים גס, שאנחנו מנשנשים עם מלח. אף פעם לא כסלט, כי המגע של המתכת מוציא להם את כל הוויטמינים. בערב אני אוכלת תמיד חביתה וסלט. אומרים שבבוקר צריך לאכול כמו מלך, בצהריים כמו נסיך ובערב כעני - אצלי זה הפוך, כל החטאים קורים בערב. אני אוהבת לישון על בטן מלאה ומנשנשת בלי הפסקה שוקולדים ועוגות עד החוט הדנטלי לפני השינה".

      

     וספורט?

     "פילאטיס פעמיים בשבוע אצל לאה שנירר, ופעמיים בשבוע הליכה וריצה בים עם מוזיקה טובה. זו המדיטציה שלי. העישון הוא החיסרון היחיד שלי. אבא שלי רוצה להרוג אותי".

      

     איפור בצילומי הסטילס: נטע שרוני ל-M.A.C

      

     __________________________________________________________________________

      

     ואיך נראות הפנים האמיתיות של שירלי בוגנים מול המראה?

     "עשיתי קריירה מאף שבור ותלתלים". לחצו על התמונה לכתבה המלאה עם שירלי בוגנים (צילום: תומריקו)
     "עשיתי קריירה מאף שבור ותלתלים". לחצו על התמונה לכתבה המלאה עם שירלי בוגנים (צילום: תומריקו)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
     בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים