אביטל לנגר בת ה-16: "אני מספיק בשלה להצטלם בהלבשה תחתונה"

בכיתה י"א כבר יש לה ניסיון חובק עולם בדוגמנות, והיא מדברת כבת 30 לפחות ("עברתי את הגיל שאני יכולה לאכול מה שבא לי בלי להשמין"). עכשיו הגיעו צילומי הלנז'רי

איתי יעקב

|

27.02.18 | 08:56

"אני אדם תחרותי". לחצו לצפייה באביטל לנגר מצטלמת
צילום: איתי יעקב
"שאלתי את עצמי כל הזמן מה מצאו בי בגיל כל כך צעיר". אביטל לנגר על סט הצילומים של חברת ההלבשה התחתונה FIX (צילום: Avira.tlv)
"שאלתי את עצמי כל הזמן מה מצאו בי בגיל כל כך צעיר". אביטל לנגר על סט הצילומים של חברת ההלבשה התחתונה FIX (צילום: Avira.tlv)
"לפעמים אני מגיעה לאודישנים בחו"ל ומסתכלת על דוגמניות אחרות, ומרגישה שאני שמנה" (צילום: Avira.tlv)
"לפעמים אני מגיעה לאודישנים בחו"ל ומסתכלת על דוגמניות אחרות, ומרגישה שאני שמנה" (צילום: Avira.tlv)
"ברגע שאומרים לי לא, זה נותן לי 'פוש' להוכיח לאנשים שאולי הם טעו" (צילום: Avira.tlv)
"ברגע שאומרים לי לא, זה נותן לי 'פוש' להוכיח לאנשים שאולי הם טעו" (צילום: Avira.tlv)
"לפני שיצאתי אל המסלול רעדתי, חששתי שאפול. חשבתי שאאכזב, שיקרה משהו ואולי לא ירצו בי יותר". לנגר בתצוגה של מיו מיו בשבוע האופנה בפריז (צילום: Gettyimages)
"לפני שיצאתי אל המסלול רעדתי, חששתי שאפול. חשבתי שאאכזב, שיקרה משהו ואולי לא ירצו בי יותר". לנגר בתצוגה של מיו מיו בשבוע האופנה בפריז (צילום: Gettyimages)

לפני שנה וחצי עשתה הדוגמנית אביטל לנגר, אז בת 15, טבילת אש בינלאומית באחת התצוגות החשובות של שבוע האופנה בפריז. לנגר נבחרה לצעוד בתצוגה של מיו מיו, החותמת את סבב שבועות האופנה לעונה, אך רק בלילה שלפני התצוגה קיבלה אישור מאניטה ביטון, מנהלת הקאסטינג של התצוגה, שהיא תזכה לצעוד לצדן של טופמודלס כמו אנה אוורס, שרה סאמפיו, ג'יג'י חדיד, סוניה בן עמר וחברתה לסוכנות, סופיה מצטנר, שכבר צברה קילומטראז' נאה על המסלולים בעולם.

 

"אני מאוד מקפידה על ספורט ותזונה, אבל הסטנדרטים בחו"ל מאוד נוקשים ביחס לארץ". לנגר בשבוע האופנה בניו יורק (צילום: rex/asap creative)
  "אני מאוד מקפידה על ספורט ותזונה, אבל הסטנדרטים בחו"ל מאוד נוקשים ביחס לארץ". לנגר בשבוע האופנה בניו יורק(צילום: rex/asap creative)

   

  "בשבוע לפני תיעדנו מאחורי הקלעים את כל ההכנות לתצוגה, ופחדתי שהתיעודי הזה ייגמר שם", מספרת לנגר השבוע בראיון ל-Xnet על סט הצילומים של חברת ההלבשה התחתונה FIX. התשובה החיובית שקיבלה רק הגבירה את סף הריגוש שלה והדופק הואץ עוד יותר. "לפני שיצאתי אל המסלול רעדתי, חששתי שאפול. חשבתי שאאכזב, שיקרה משהו ואולי לא ירצו בי יותר", היא ממשיכה. "היה לי ברור שזה המבחן שלי והזמן שלי להוכיח. וזהו, כשזה עבר, היתה תחושת הקלה".

   

  "אני אף פעם לא לבד על הסט, ועם זאת, כילדה בת 16 אני עדיין צריכה להיות פיקחית". בצילומים ל-FIX (צילום: Avira.tlv )
   "אני אף פעם לא לבד על הסט, ועם זאת, כילדה בת 16 אני עדיין צריכה להיות פיקחית". בצילומים ל-FIX(צילום: Avira.tlv )

    

   הרגיעה אותך הידיעה שסופיה היתה איתך בתצוגה?

   "סופיה ורותם (גור, הסוכנת הצמודה שלה, א"י) היו איתי, כך שלא הרגשתי לבד. אבל הייתי קצת בהלם, גם כי זו היתה פעם ראשונה שלי בחו"ל, וגם כי הייתי הכי צעירה שם. כל הדוגמניות היו מבוגרות ממני, בנות 19, 20, ואני בת ה-15. הייתי הכי קטנטונת. שאלתי את עצמי כל הזמן מה מצאו בי בגיל כל כך צעיר".

    

   "כל הדוגמניות היו מבוגרות ממני, בנות 19, 20, ואני בת ה-15. הייתי הכי קטנטונת". בתצוגה של דיאן פון פירסטנברג (צילום: rex/asap creative)
    "כל הדוגמניות היו מבוגרות ממני, בנות 19, 20, ואני בת ה-15. הייתי הכי קטנטונת". בתצוגה של דיאן פון פירסטנברג(צילום: rex/asap creative)

     

    אפשר בקלות לטעות באביטל לנגר. במבט ראשון היא נראית ביישנית ושקטה, אבל בשיחה איתה מתגלה נערה בת 16 וחצי עם אמביציה שיכולה למלא את היכל מנורה מבטחים. כבר שש שנים וחצי שהיא מדגמנת. את צעדיה הראשונים עשתה בקמפיינים לילדים של חברות כמו סולוג ו-H&O, ומגיל 12 היא חתומה בסוכנות R&R של רוברטו שושן ורותם גור, וכן בסוכנויות ווימן בפריז, עלית בניו יורק, וסטורם בלונדון.

     

    "שמעתי בחיים הרבה 'לא' והיו לא מעט דמעות, אני מאמינה שבעבודה קשה אשיג כל מה שאני רוצה" (צילום: רפי דלויה)
     "שמעתי בחיים הרבה 'לא' והיו לא מעט דמעות, אני מאמינה שבעבודה קשה אשיג כל מה שאני רוצה"(צילום: רפי דלויה)

      

     הפריצה הבינלאומית במיו מיו הזניקה את הקריירה שלה, ומאז אפשר לראות אותה מבליחה בצילומים ועל מסלול - בלוקבוק זארה הספרדית, בתצוגה של דיאן פון פרסטנברג בניו יורק, ובצילומים ל-H&M השבדית (בתמונות שטרם פורסמו). בארץ היא הספיקה להצטלם עבור מעצבת שמלות הכלה והערב דנה הראל, וכעת היא קוטפת קמפיין גדול ראשון ל- FIX, כשלצדה ה"איט גירל" עדן פינס.

      

     "אני אוהבת לאכול שוקולד וחטיפים, ובמבה עם נוגט ודוריטוס זה המחלה שלי. אבל לקראת שבוע האופנה אני מקפידה לפי תפריט ולפעמים קשה לי לעמוד בתזונה המוקפדת" (צילום: Avira.tlv)
      "אני אוהבת לאכול שוקולד וחטיפים, ובמבה עם נוגט ודוריטוס זה המחלה שלי. אבל לקראת שבוע האופנה אני מקפידה לפי תפריט ולפעמים קשה לי לעמוד בתזונה המוקפדת"(צילום: Avira.tlv)

       

      את הדרך לצילומים של פיקס עשתה ברכבת מעתלית, אליה עברה משפחתה מחיפה לפני כחודשיים. לנגר, תלמידת כיתה י"א במגמות תיאטרון וביולוגיה, מספרת כי חשוב לה להשקיע בלימודים, בחבר החדש שהיא מתחזקת מזה חודשיים, ובבגרויות שיגיעו אוטוטו - אך גם בקריירת הדוגמנות. "אני אדם תחרותי", היא מעידה על עצמה, "היו תקופות שהייתי מוותרת לעצמי, אבל הבנתי שזה לא טוב, כי אם אוותר לעצמי יוותרו עליי. שמעתי בחיים הרבה 'לא' והיו לא מעט דמעות, אני מאמינה שבעבודה קשה אשיג כל מה שאני רוצה. ברגע שאומרים לי לא, זה נותן לי 'פוש' להוכיח לאנשים שאולי הם טעו".

       

      "אם אוותר לעצמי יוותרו עליי". על המסלול בניו יורק (צילום: Gettyimages)
       "אם אוותר לעצמי יוותרו עליי". על המסלול בניו יורק(צילום: Gettyimages)

        

       איפה את כן מוותרת לעצמך?

       "אני אוהבת לאכול שוקולד וחטיפים, ובמבה עם נוגט ודוריטוס זה המחלה שלי. אבל לקראת שבוע האופנה אני מקפידה לפי תפריט ולפעמים קשה לי לעמוד בתזונה המוקפדת. הבנתי שעברתי את הגיל שאני יכולה לאכול כל מה שבא לי בלי להשמין".

        

       שיקרו לך! את עוד לא בת 17 ומדברת כמו בת 30.

       "אני מאוד מקפידה על ספורט ותזונה, אבל הסטנדרטים בחו"ל מאוד נוקשים ביחס לארץ. בעוד שכאן אני נחשבת רזה, בחו"ל מחפשים יותר מזה. אני לפעמים מגיעה לאודישנים בחו"ל ומסתכלת על דוגמניות אחרות, ומרגישה שאני שמנה. שדורשים ממני יותר מזה. אני בחיים לא אגיע למידות האלה".

        

       את לא מרגישה שהדרישות גבוהות מדי?

       "לפעמים קשה לעמוד בהן, גם אם מבחינתי זה אומר להפסיד עבודה של שאנל. כרגע אני לא בסטנדרטים שלהם".

        

       "בעוד שכאן אני נחשבת רזה, בחו"ל מחפשים יותר מזה" (צילום: רפי דלויה)
        "בעוד שכאן אני נחשבת רזה, בחו"ל מחפשים יותר מזה"(צילום: רפי דלויה)

         

        על סט הצילומים לצד עדן פינס החיונית והשופעת, אפשר להבין על מה מדברת לנגר כשהיא מצביעה על פערים בין תעשיית האופנה המקומית והבינלאומית. כשכולם מסביבה עם מעילים של חודש פברואר, ללנגר אין בעיה לרקוד ברחוב כשלגופה תחתונים וחזייה בלבד, מחליפה מימיקות ותנועות בקצב מול המצלמה. "אני מרגישה מספיק בשלה להצטלם בהלבשה תחתונה", היא אומרת. "מה ההבדל ביני למישהי שמצטלמת עם בגד ים ומעלה לאינסטגרם? אני לא הדוגמנית הראשונה שעושה את זה, ורבות אחריי עוד יעשו".

         

        יש לך קווים אדומים?

        "בשלב זה לא אצטלם בעירום, טופלס או עם בגדים שקופים מדי. אולי בעוד כמה שנים אחשוב אחרת. כרגע זה לא מעניין אותי".

         

        "מה ההבדל ביני למישהי שמצטלמת עם בגד ים ומעלה לאינסטגרם?" (צילום: Avira.tlv)
         "מה ההבדל ביני למישהי שמצטלמת עם בגד ים ומעלה לאינסטגרם?"(צילום: Avira.tlv)

          

         אחד הנושאים המדוברים היום בעולם הוא נושא ההטרדות המיניות בתעשייה. צלמים כמו מריו טסטינו ופטריק דמרשלייה, שצילם את חברתך סופי מצטנר, פוטרו ממגזינים ומותגים. זה גורם לך לחשוב פעמיים לפני שאת מגיעה לסט צילומים?

         "הטרדות מיניות יש בכל מקום: בקניון, בתחנת רכבת, וגם שמעתי על מורים בבתי ספר", היא עונה. "יש אנשים רעים בכל מקום, לא רק בתעשיית האופנה. זאת הסיבה שגם מתלווה אליי לצילומים כל הזמן אדם בוגר ואחראי, אם זו רותם הסוכנת שלי, או אחד מההורים. אני אף פעם לא לבד על הסט, ועם זאת, כילדה בת 16 אני עדיין צריכה להיות פיקחית".

          

         ______________________________________________________

          

         מאחורי הקלעים במילאנו: בת 21 מנס ציונה מאיירת את הדוגמניות

         הכירו את טליה צורף. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טליה צורף)
         הכירו את טליה צורף. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טליה צורף)

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד