הבלוגרית שהפכה את חייה לנופש אחד ארוך "כי השתעממתי באילת"

אפילו בעלה של תמר ליבוביץ' גולן לא האמין שהבלוג הנהנתני שפתחה כדי לא להשתגע מהירידה לעיר הדרומית - יהפוך לכזו הצלחה ויגיע עד לטומי הילפיגר

תמר ליבוביץ' גולן, חיה את החלום. תמונות מהבלוג hedonistit.com (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
תמר ליבוביץ' גולן, חיה את החלום. תמונות מהבלוג hedonistit.com (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
"באילת הרגשתי שאני לא מוצאת את עצמי ולא מממשת את היכולות שלי. זה הכניס אותי לתקופה רעה, הייתי ממש בדיכאון" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
"באילת הרגשתי שאני לא מוצאת את עצמי ולא מממשת את היכולות שלי. זה הכניס אותי לתקופה רעה, הייתי ממש בדיכאון" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
"אני חושבת שהדבר שהכי מייחד אותי זה הקשר שלי עם הקהילה" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
"אני חושבת שהדבר שהכי מייחד אותי זה הקשר שלי עם הקהילה" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
"הנסיעות נקבעות למטרת חופשה, אבל אנחנו מנסים לשלב ביזנס ופלז'ר" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
"הנסיעות נקבעות למטרת חופשה, אבל אנחנו מנסים לשלב ביזנס ופלז'ר" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)

על מה אתן חושבות כשאתן חושבות על אילת? אולי על החוף, אולי על שופינג בלי מע"מ, אולי על "הכל כלול"? אבל מה לגבי בלוג לייף סטייל נוטף שיק? פחות, הרבה הרבה פחות. ובכן, הכירו את "ההדוניסטית" – תמר ליבוביץ' גולן (28), שהצליחה לא רק ליצור בלוג כזה, אלא גם למנף אותו לכדי פרנסה של ממש.

 

"למדתי מִנהל עסקים ותקשורת וחשבתי שבעתיד אעבוד במגזין או משהו בסגנון", היא מספרת, "אבל אז דניאל, החבר שלי דאז והיום בעלי, התמיין לקורס פקחי טיסה של רשות שדות התעופה והודיעו לו שהוא עובר לאילת".

 

"הייתי די אופטימית: סיימתי את הלימודים בהצטיינות והייתי בטוחה שאמצא עבודה ממש בקלות. אבל אילת זה מקום שיש בו עבודה בעיקר בתחומי התיירות והמסעדנות. הרגשתי שאני לא מוצאת את עצמי ולא מממשת את היכולות שלי. זה הכניס אותי לתקופה רעה, הייתי ממש בדיכאון. באיזשהו שלב בעלי אפילו הציע שאחזור למרכז ונמשיך בקשר מרחוק".

 

וכל זה הוביל אותך דווקא לפתוח בלוג?

"בסופו של דבר מצאתי עבודה במשרד שיווק קטן בעיר, אבל הרגשתי שאני פשוט חייבת לעשות עם עצמי משהו נוסף, כי אם לא אני פשוט אאבד את זה. עשיתי את זה בשביל עצמי, כדי ללמוד קצת ולממש את עצמי באיזושהי צורה, למרות שבואי נודה בזה, אני גרה בחור.

 

"השנה זכיתי בפרס 'אהוב הקהל' בתחרות הבלוג הישראלי, מה שרק הוכיח לי כמה הקהילה שלי מדהימה" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
  "השנה זכיתי בפרס 'אהוב הקהל' בתחרות הבלוג הישראלי, מה שרק הוכיח לי כמה הקהילה שלי מדהימה"(צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)

   

  "חשבתי שאם אני כבר עושה את זה, כדאי שאעשה זאת ברצינות ולמדתי כל מה שצריך לדעת בנושא. חזרתי הביתה כל יום אחרי העבודה במשרד והתיישבתי לתת עבודה על המחשב. כמות המידע שצברתי בתקופה הזאת הייתה מטורפת".

   

  את כל זה עשית תוך כדי עבודה?

  " כל כך רציתי את זה שלא הרגשתי שזה עול, למרות שהייתי יושבת עד השעות הקטנות של הלילה. היה לי חשוב שזה יהיה בלוג שלא רק נראה טוב - למרות שכמובן שחשוב לי הצד האסתטי – אלא שגם יהיה בו משהו מיוחד".

   

  מהו המשהו המיוחד שלך?

  "אני חושבת שהדבר שהכי מייחד אותי זה הקשר שלי עם הקהילה. בתור קוראת בלוגים, קרה לי הרבה פעמים שאהבתי בלוג אבל לא היה לי קשר עם הבלוגרים שמאחוריו. לפעמים הייתי שולחת שאלות ולא היה מענה. בבלוג שלי חשוב לי מאוד לספק מענה לכל השאלות ששואלים אותי.

   

  "קהילה זה לא משהו שיוצרים ביום אחד. זה לקח הרבה זמן ועבודה, אבל בסופו של דבר זה קרה, והשנה זכיתי בפרס 'אהוב הקהל' בתחרות הבלוג הישראלי, מה שרק הוכיח לי כמה הקהילה שלי מדהימה".

   

  לשלב ביזנס ופלז'ר

  אז קהילה מדהימה כבר יש, אבל השאלה שבאמת מעניינת את כולנו היא: האם אפשר להתפרנס מזה? "אני לא יודעת אם אפשר להגיד שאני בלוגרית במשרה מלאה", אומרת ליבוביץ' גולן, "כי אני עובדת גם כצלמת. אבל הבלוג הוא זה שבעצם יצר לי את הזדמנויות העבודה האלה. כשראיתי שאני מתחילה להרוויח כסף, החלטתי ללכת על כל הקופה, להתפטר מהעבודה ולהשקיע באמת מאה אחוז מהזמן שלי בבלוג".

   

  לא פחדת?

  "מאוד. כל הסיפור הזה היה מלווה בהרבה פחדים וגם בהרבה הרמת גבות של הסביבה. למזלי, הייתה לי הרבה תמיכה מבעלי, שכל הזמן דרבן אותי, למרות שלדעתי הוא לא האמין שאוכל להתפטר מהעבודה ולהתעסק נטו בבלוג. כן, יש בזה פחד, אבל גם בכל דבר אחר. פחד זה דבר טוב בסך הכל".

   

  "בעלי לא האמין שאתפטר מהעבודה" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
   "בעלי לא האמין שאתפטר מהעבודה"(צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)

   "לפעמים אני פונה למלונות ולפעמים הם כבר פונים אליי" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
    "לפעמים אני פונה למלונות ולפעמים הם כבר פונים אליי"(צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)

    "יש לי שיתופי פעולה מתמשכים עם רשת דיזיין הוטלס, שזו רשת עולמית מהממת של מלונות בוטיק מעוצבים בכל העולם" (צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)
     "יש לי שיתופי פעולה מתמשכים עם רשת דיזיין הוטלס, שזו רשת עולמית מהממת של מלונות בוטיק מעוצבים בכל העולם"(צילום: באדיבות תמר ליבוביץ' גולן)

      

     הבלוג של ליבוביץ' גולן עמוס בתמונות מנקרות עיניים מרחבי העולם, שיוצרות תחושה שהחיים שלה הם נופש אחד ארוך. "הנסיעות נקבעות למטרת חופשה, אבל אנחנו מנסים לשלב ביזנס ופלז'ר", היא מסבירה. "לפעמים אני פונה למלונות ולפעמים הם כבר פונים אליי. פונים אליי גם מעצבי אופנה שרוצים שאצטלם עם הפריטים שלהם בחו"ל. יש לי למשל שיתופי פעולה מתמשכים עם רשת דיזיין הוטלס, שזו רשת עולמית מהממת של מלונות בוטיק מעוצבים בכל העולם, ועם רשת המלונות The Luxury Collection. בנוסף אני מצלמת את כל התוכן של רשת המלונות פתאל".

      

     צילום שלך הגיע גם לאתר של טומי הילפיגר.

     "זה היה לפני שנה וחצי בערך. פנו אליי מיחסי הציבור של הילפיגר בארץ והציעו לי להשתתף בקמפיין הישראלי להשקת הבושם החדש של טומי וג'יג'י חדיד יחד עם בלוגרית נוספת. ממש הופתעתי והוחמאתי, כי זה היה יחסית בתחילת הדרך, ולשמחתי הם כל כך אהבו את הצילום שביקשו אישור להציג אותו באתר העולמי של טומי הילפיגר - זה היה כבוד גדול ממש".

      

     הכתבה המלאה בגיליון החדש של Gostyle, עכשיו בדוכנים

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד