שרי גבעתי חוזרת בתפקיד הגברת: "נמאס לי לשחק דוגמניות"

אחרי שנים של שתיקה מאז חתונתה, היא מדגמנת עם בטן היריון שני, ומשנה מסלול כשחקנית. "בחו"ל עשיתי אודישנים לתפקידים רציניים, וכאן הצטלמתי בבגדי ים"

איתי יעקב

|

18.02.18 | 08:50

"ההיריון זה לא משחק ילדים, אבל אני נלחמת". לחצו לצפייה בשרי גבעתי בצילומים
"רק ברגע שהתחתנתי וילדתי את ריף הבנתי שכאן זה הבית שלי, ושהתפקידים שאני רוצה חייבים להתאים למי שאני". שרי גבעתי והבטן בצילומים למעצבת אבישג ארבל (צילום: דודי חסון)
"רק ברגע שהתחתנתי וילדתי את ריף הבנתי שכאן זה הבית שלי, ושהתפקידים שאני רוצה חייבים להתאים למי שאני". שרי גבעתי והבטן בצילומים למעצבת אבישג ארבל (צילום: דודי חסון)
"לא הייתי יוצאת עם בעלי אם הוא היה מכוער, או אפילו מדברת איתו אם הוא היה שוקל 180 קילו" (צילום: דודי חסון)
"לא הייתי יוצאת עם בעלי אם הוא היה מכוער, או אפילו מדברת איתו אם הוא היה שוקל 180 קילו" (צילום: דודי חסון)
"לקבל עבודה ולא בזכות הכישורים שלך, זה אוכל אותך מבפנים" (צילום: דודי חסון)
"לקבל עבודה ולא בזכות הכישורים שלך, זה אוכל אותך מבפנים" (צילום: דודי חסון)
"הכול היה נראה כמו סיפור סינדרלה, עד שפתאום הוא דחף אותי לקיר ונישק אותי" (צילום: דודי חסון)
"הכול היה נראה כמו סיפור סינדרלה, עד שפתאום הוא דחף אותי לקיר ונישק אותי" (צילום: דודי חסון)
"אני כבר לא בשנות העשרים שלי, ולא דומה לפרסונה שיש לי מלפני 12 שנה" (צילום: דודי חסון)
"אני כבר לא בשנות העשרים שלי, ולא דומה לפרסונה שיש לי מלפני 12 שנה" (צילום: דודי חסון)
"אני רואה חדשות באדיקות מגיל חמש, מבינה כל מה שקורה, ויודעת שאני צריכה לסתום את הפה" (צילום: דודי חסון)
"אני רואה חדשות באדיקות מגיל חמש, מבינה כל מה שקורה, ויודעת שאני צריכה לסתום את הפה" (צילום: דודי חסון)

בתום חמש שנות נדודים בעולם, נחתה שרי גבעתי בהוליווד, עיר המלאכיות והמפיקים החרמנים. ניסיון החיים הרב שצברה הטבריינית לשעבר, לא הכין אותה למפגש עם ידיו הארוכות של במאי הוליוודי ידוע, שהכירה בשיחה שקיים עם קהל לאחר הקרנה של אחד מסרטיו. גבעתי, אז בת 24 בעלת מראה מצודד ורעב בעיניים, שמעה שהוא מלהק שחקניות לסרט חדש, והשאירה לו את כרטיס הביקור שלה, הכולל תמונה ומספר טלפון.

 

"אני לא יכולה לשבת עם גיטרה ולשיר טקסט קשה, ואחר כך לרקוד מצחקקת בפרסומת עם בגד ים. זה קצר במסר" (צילום: דודי חסון)
  "אני לא יכולה לשבת עם גיטרה ולשיר טקסט קשה, ואחר כך לרקוד מצחקקת בפרסומת עם בגד ים. זה קצר במסר"(צילום: דודי חסון)

   

  "יום אחרי ההקרנה הלכתי מטעם התוכנית של גיא פינס לראיין את השחקן אדם סנדלר במלון פור סיזנס בעיר, ופגשתי את הבמאי הזה במקרה בלובי", מגוללת היום גבעתי את סיפור ה-metoo# שלה. "הוא הזמין אותי לקפה אצלו בחדר, ונכנסתי איתו למעלית. כל אותו זמן אני בהתלהבות, ולא מאמינה שאני מדברת עם אליל נעוריי, אדם שגדלתי על הסרטים שלו, והשיחה בינינו קונקרטית על תפקיד שרציתי. הכול היה נראה כמו סיפור סינדרלה, עד שפתאום הוא דחף אותי לקיר ונישק אותי".

   

  איך הגבת?

  "דחפתי אותו אחורה ואמרתי לו שכנראה לא הבנו אחת את השני. הוא ענה שהוא יכול להפוך אותי לכוכבת בינלאומית, כמו את אשתו הראשונה. חזרתי הביתה מזועזעת וסיפרתי לחבר שלי, שבתגובה שאל אם אני רוצה שהוא יתקשר אליו ויצעק. העדפתי שלא, אבל זה גרם לי להבין שלעולם לא אלך שוב לדבר עם מישהו בצורה פרטית כזאת. הוא הוריד את כל הקסם שחשבתי שיש לו, ואחר כך עוד המשיך לטלפן אליי ולהציע לי להצטרף אליו לנסיעות".

   

  "ההיריון השני קשה לי פי שלושה" (צילום: דודי חסון)
   "ההיריון השני קשה לי פי שלושה"(צילום: דודי חסון)

    

   עירבת את הסוכן שלך?

   "באותה תקופה לא היה לי סוכן, כי רק הגעתי לעיר. המקרה הזה גרם לי להיות זהירה יותר בהמשך. קיבלתי מייל מהבמאי ברט ראטנר (שהואשם לאחרונה על ידי שחקניות בהטרדה מינית, א"י), שהציע לי להשתתף בצילומים למגזין שהוא ערך עם היהודיות הסקסיות בעולם. הסתכלתי בהזמנת העבודה, ואני רואה שהצילומים נערכים בביתו. העדפתי לוותר על ההזדמנות הזו, מאשר לקחת את הסיכון שאני עלולה למצוא את עצמי בסיטואציה לא נעימה".

    

   בשום שלב לא מפתה לתפוס במאי עשיר שיכול להפוך אותך לכוכבת?

   "צפיתי בסיטואציות כאלה מהצד על בחורות שכולם ידעו למה הן שם. אם העשייה שלך חשובה לך - אז לא".

    

   "נכנסתי להיריון שלושה חודשים לפני החתונה, ומצאתי את עצמי מרחיבה את שמלת הכלה מדידה אחרי מדידה" (צילום: ראובן שניידר)
    "נכנסתי להיריון שלושה חודשים לפני החתונה, ומצאתי את עצמי מרחיבה את שמלת הכלה מדידה אחרי מדידה"(צילום: ראובן שניידר)

     

    הרבה אנשים נמצאים במערכות יחסים אינטרסנטיות. בשביל כסף, למשל.

    "אני לא שופטת בחורות שמתאהבות בגברים בגלל כסף. אני מתאהבת בגלל יופי - זה הופך אותי ליותר עמוקה מהן? לא".

     

    אז התחתנת עם יופי או אופי?

    "ברור שאופי, אבל לא הייתי יוצאת עם בעלי אם הוא היה מכוער, או אפילו מדברת איתו אם הוא היה שוקל 180 קילו. אבל לקבל עבודה ולא בזכות הכישורים שלך, זה אוכל אותך מבפנים. תאר לך שאתה פותח את הפה, וכולם אומרים מהצד שזה לא התפקיד בשבילך?"

     

    "זלזלתי בהתנהלות המקצועית שלי בארץ"

    כעשור לאחר אותו מקרה מטריד עם הבמאי ההוליוודי, כשהיא מצוידת בבטן היריון מרשימה של חודש שביעי, ובתפקיד חדש בסדרת הדרמה הפוליטית "שלטון הצללים", שתעלה בקרוב בהוט, גבעתי בת ה-35 מדגמנת אשת משפחה לתפארת בקמפיין בגדי ההיריון של המעצבת אבישג ארבל, ושוברת שתיקה תקשורתית של כמעט ארבע שנים, מאז נישאה לאיש העסקים אור לובושיץ, בעל חברה לקידום מכירות.

     

     

     

    השניים מתגוררים יחד עם בנם בן ה-3 בפרויקט סי אנד סאן בצפון תל אביב, בשל הקרבה לים ותחביב הגלישה שלהם, מה שמסביר גם את שמו של הבכור, ריף. "ההיריון השני קשה לי פי שלושה", משתפת גבעתי, ששמרה על פרופיל נמוך בהיריון הראשון. "חטפתי אסטמה קשה ואנמיה, והייתי בבית חולים כדי לקבל סטרואידים ולעשות עירוי ברזל. זה לא משחק ילדים, אבל אני נלחמת, עושה יוגה וספורט".

     

    במה זה שונה מההיריון עם הראשון?

    "ריף לא היה מתוכנן. צריך לפוצץ את המיתוס שכשמפסיקים עם הגלולות לוקח לגוף כמה חודשים להצליח להיכנס להיריון. נכנסתי להיריון שלושה חודשים לפני החתונה, ומצאתי את עצמי מרחיבה את שמלת הכלה מדידה אחרי מדידה, עד שיום לפני החתונה הוסיפה לה המעצבת אניה פליט חתיכת בד, כי החזה גדל".

     

    על גל גדות: "היא תותחית על, אבל בשבילי זה היה טו מאץ'. אני לא צריכה שכל המשפחה תהיה על מזוודות, ובעלי לא יידע מתי הוא חוזר לעבודה" (צילום: Gettyimages)
     על גל גדות: "היא תותחית על, אבל בשבילי זה היה טו מאץ'. אני לא צריכה שכל המשפחה תהיה על מזוודות, ובעלי לא יידע מתי הוא חוזר לעבודה"(צילום: Gettyimages)

      

     איזו אמא את?

     "אני חללית", היא צוחקת, "ולשמחתי ריף לומד להסתדר עם זה. אני סופר משחררת ביחסים איתו, אבל בחמשת החודשים הראשונים הנקתי ולא עזבתי אותו לרגע. למדתי לשחרר עם הזמן".

      

     גם קצת נעלמת מהרדאר התקשורתי מאז.

     "עשיתי החלטה מודעת שאני חייבת שינוי מקצועי. עד אז די זלזלתי בהתנהלות המקצועית שלי בארץ. חייתי על הקו, וישראל לא היתה בראש סדר העדיפויות שלי. רק ברגע שהתחתנתי וילדתי את ריף הבנתי שכאן זה הבית שלי, ושהתפקידים שאני רוצה חייבים להתאים למי שאני. אני כבר לא בשנות העשרים שלי, ולא דומה לפרסונה שיש לי מלפני 12 שנה. המשכתי לקחת נסיעות עבודה עם בעלי והילד ללוס אנג'לס, אבל אחרי שתי נסיעות הבנתי שאני לא אעשה להם את זה יותר. זה לא פייר שאסע עם המשפחה לכמה חודשים כדי לעשות אודישנים".

      

     "בהוליווד יופי הוא כרטיס הכניסה שלך". בשער גיליון בגדי הים של בלייזר לשנת 2010
      "בהוליווד יופי הוא כרטיס הכניסה שלך". בשער גיליון בגדי הים של בלייזר לשנת 2010

       

      גל גדות פשוט העמיסה את המשפחה ונסעה.

      "מי שעושה את זה היא תותחית על, אבל בשבילי זה היה טו מאץ'. אני לא צריכה שכל המשפחה תהיה על מזוודות, ובעלי לא יידע מתי הוא חוזר לעבודה. הבנתי גם שאני צריכה להשמיע קול רק כשיש לי מה להגיד. נמאס לי מזה שהציעו לי רק תפקידים של דוגמניות בהווה או דוגמניות לשעבר".

       

      תכף תתלונני שהיופי שלך הוא מגבלה.

      "בהוליווד יופי הוא כרטיס הכניסה שלך. תראה את הקאסט של "ליטל ביג לייס", עם ריס וויסת'רספון, זואי קרביץ וניקול קידמן. הן כולן מדהימות. אבל האם מישהי כמו ניקול קידמן היתה משחקת בצעירותה דוגמנית או דוגמנית לשעבר? לא. אני רוצה להתמודד על תפקידים מול טלי שרון. תפקידים עם בשר, עם טירוף".

       

      "בארץ עוד לא פיצחו איך אפשר לעשות את העבודה שלך כאיש מפורסם ולומר מה שאתה חושב" (צילום: דודי חסון)
       "בארץ עוד לא פיצחו איך אפשר לעשות את העבודה שלך כאיש מפורסם ולומר מה שאתה חושב"(צילום: דודי חסון)

        

       טלי שרון לא עשתה קמפיינים ללנז'רי או בגדי ים כמוך.

       "נכון. בחו"ל עשיתי אודישנים לתפקידים רציניים, וכאן הצטלמתי בבגדי ים כי זה היה הרבה כסף, ורציתי לטוס ביזנס לראות את ההורים. כשהצטלמתי פיתחתי סוג של ניתוק מהגוף שלי. היום, בגיל 35, זה כבר לא עובד לי יותר".

        

       כי יש כוכבות צעירות וחדשות שיצטלמו במקומך בבגד ים?

       "זה לא עניין של גיל, אלא של העשייה שלך. אני לא יכולה לשבת עם גיטרה ולשיר טקסט קשה, ואחר כך לרקוד מצחקקת בפרסומת עם בגד ים. זה קצר במסר".

        

       "בתהליך העבודה על הדמות הסתכלתי הרבה על מלניה טראמפ ושרה נתניהו" (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
        "בתהליך העבודה על הדמות הסתכלתי הרבה על מלניה טראמפ ושרה נתניהו"(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

         

        "אני יודעת שאני צריכה לסתום את הפה"

        הרצון למצב את עצמה כפרסונה איכותית עם אמירה משמעותית מלווה את גבעתי מתחילת דרכה כיוצרת רב-תחומית, יש יאמרו מקושקשת, שנותנת ידה בשלל עיסוקים, כמו ציור, כתיבה, דוגמנות, משחק ומוזיקה. בתפקידה הטלוויזיוני החדש היא מגלמת את נגה, אשתו המטורללת של השר לביטחון פנים הדתי, המצודד והכריזמטי גלבוע (עירד רובינשטיין). "הדמות של נגה קוקו-לוקו לגמרי", היא צוחקת נוכח העובדה שהראיון מתקיים זמן קצר לאחר חשיפת ההקלטה שבה שרה נתניהו צועקת על יועץ התקשורת שעיה סגל. "אני חייבת לומר שהמציאות עולה על כל דמיון. אמרתי השבוע לתסריטאים שיכולנו ללכת רחוק יותר עם הדמות".

         

         

        "בתהליך העבודה על הדמות הסתכלתי הרבה על מלניה טראמפ ושרה נתניהו", היא מגלה. "האופן בו הן הולכות, תנועות הידיים. אי אפשר לחשוב על שתי נשים שונות יותר, אבל יש ביניהן גם דמיון: שתיהן מנותקות מהסביבה שלהן, לא מחוברות לקרקע. הן לא מישל אובמה שתחליק איתך כיף, ואני בטוחה שאם נשב לקפה יהיה צחוקים".

         

        "אני רוצה להתמודד על תפקידים מול טלי שרון. תפקידים עם בשר, עם טירוף" (צילום: דודי חסון)
         "אני רוצה להתמודד על תפקידים מול טלי שרון. תפקידים עם בשר, עם טירוף"(צילום: דודי חסון)

          

         עד כמה את אדם מעורב פוליטית?

         "אני רואה חדשות באדיקות מגיל חמש, מבינה כל מה שקורה, ויודעת שאני צריכה לסתום את הפה. בארץ עוד לא פיצחו איך אפשר לעשות את העבודה שלך כאיש מפורסם ולומר מה שאתה חושב. אני מקווה שהבעיה הזו תיפתר. מרתיחה אותי למשל הכפייה הדתית. זה לא שמישהו כופה עליי כאן בבועה של סי אנד סאן לא לנסוע בשבת, אבל מרגיז אותי שחיילים לא יכולים לנסוע הביתה בשבת, ושמשפחות לא יכולות להגיע לים באוטובוס. אכפת לי מזה מאוד. זו החמלה האנושית שטבועה בנו לשכבות חלשות מאיתנו".

          

         ______________________________________________________

          

         ואיך מרגישה מארינה מקסימיליאן לגבי המשקל שלה היום?

         מארינה מקסימיליאן חזרה לדגמן לעונות: "לא אשאר במידה 38 לעד". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: איתי יעקב)
         מארינה מקסימיליאן חזרה לדגמן לעונות: "לא אשאר במידה 38 לעד". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: איתי יעקב)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד