איך הפכה מנהלת מכירות מהקריות לגורו חדשה של סיפורים אירוטיים?

באמצע החיים ולגמרי במקרה, גילתה עדי קרנקרוס שיש לה כישרון כתיבה חבוי ומאז הבלוג שלה על שישה אחים חתיכים סוחף אחריו עשרות אלפי נשים, כל שני וחמישי

"בזכות הקריאה האירוטית התחברתי לעצמי והרגשתי פתאום פתוחה יותר ליזום סקס עם בעלי, הבנתי שזה משהו שאני צריכה ורוצה". עדי קרנקרוס (צילום: גיל נחשותן)
"בזכות הקריאה האירוטית התחברתי לעצמי והרגשתי פתאום פתוחה יותר ליזום סקס עם בעלי, הבנתי שזה משהו שאני צריכה ורוצה". עדי קרנקרוס (צילום: גיל נחשותן)

כשעדי קרנקורס (32) כתבה את הבלוג שלה לראשונה, היא לא תכננה שאיש מהאנשים שהיא מכירה יקרא אותו, ובטח לא תיארה לעצמה שזו תהיה נקודת מפנה בחייה האישיים והמקצועיים. קרנקורס נולדה בקווקז ועלתה לארץ בגיל ארבע. היא נשואה לאיתן, אמא לשתי בנות קטנות, מתגוררת בקריית אתא ומנהלת קריירה מצליחה כמנהלת מכירות. עד כאן סיפור שגרתי, נכון? הטוויסט בעלילה הגיע לפני שנה, לאחר שכתבה כמה בלוגים אישיים שהפכו לוויראליים ברשת, והובילו אותה לפתיחת קבוצת פייסבוק מצליחה שבה היא מפרסמת סיפורים אירוטיים פרי עטה.

 

"מעולם לא כתבתי סיפורים למגירה או חלמתי להיות סופרת", היא אומרת. "כשהייתי בת עשר אחי הגדול קנה לי יומן והתחלתי לכתוב בו את המחשבות שלי", היא משתפת. "כשהייתי בהריון הרגשתי צורך עז לפרוק את המחשבות והרגשות שלי. קמתי בוקר אחד ופשוט התיישבתי וכתבתי. הייתי הורמונלית וזה הגיע ממקום עצוב. כתבתי בלוג חד פעמי ב"'סלונה' בשם 'מלכת הבקבוקים הריקים', ולא חששתי לשפוך את הרגשות שלי שם מהסיבה הפשוטה שאף אחד מהחברים שלי לא נחשף אליו. אחרי שפורסם הבלוג שלחתי את הקישור רק לחברה אחת, היא עשתה 'לייק' לפוסט, ומאותו רגע הוא הגיע לכל המכרים שלי והפך לוויראלי".

 

זה לא עודד אותך להמשיך לכתוב?

"להפך. מאחר שלא תכננתי להיחשף, שקלתי אפילו להסיר את הפוסט. נבהלתי, כי כתבתי שם דברים מאוד חושפניים. אבל אז קיבלתי המון פניות מאנשים שכתבו לי שהסיפור שלי נגע בהם. זה גרם לי להרגיש מחויבות להשאיר אותו".

 

רק ארבע שנים לאחר מכן, כשקרנקורס בהריון שני, היא כותבת שוב. "הפעם כבר לא התביישתי. גם הבלוג השני הפך לוויראלי, ובעקבותיו פנה אליי בחור שחיפש בלוגרים למגזין להורים בקריות. הוא הוסיף שהבעיה היחידה היא שנשאר להם רק נושא אחד לכתוב עליו - סקס. אבל אמר שלא אדאג, כי בכל זאת מדובר במגזין להורים, והציע לי לנסות לכתוב סיפור אירוטי דמיוני".

 

איך התמודדת עם הנושא המאתגר?

"מאחר שאני תולעת ספרים, לא הייתה לי בעיה לכתוב על אירוטיקה. קראתי אולי אלפי ספרים בעשור האחרון, ואני מאוד חובבת את הז'אנר. התיישבתי וכתבתי סיפור קצר על זוג נשוי ששמו 'רק סטוץ' ושלחתי לו. הוא קרא אותו ואמר שזה יותר מדי נועז ושאני צריכה לצנזר אותו מעט. אני בתגובה עניתי שאין מצב שאני מצנזרת את הסיפור, שככה הוא אמור להיות כתוב, ושאם אצנזר אותו לא אהיה שלמה".

 

מה עשית?

"חברות שלי שכנעו אותי לשלוח את הסיפור לקבוצת הפייסבוק 'סקסימאמא'. עשיתי את זה והוא הצליח בטירוף. כתבתי עוד סיפור, שגם זכה לתגובות מעולות. בשלב הזה הן שכנעו אותי לפתוח קבוצה משלי לסיפורים, ובתוך חודש וחצי הצטרפו אליה כ־10,000 חברים".

 

"אני יודעת שאני עוסקת בתחום אפור"

קבוצת הפייסבוק של עדי היא קבוצה סגורה, שבה היא מפרסמת את סיפוריה האירוטיים בימים קבועים, שני וחמישי, ואוי לה אם היא מאחרת בדד ליין – חברות הקבוצה מחזיקות אותה קצר יותר מכל עורך ספרותי.

 

הסיפורים סובבים סביב משפחת "איתן", המונה כשישה אחים חסונים וחתיכים, כשכל סיפור מחולק לכמה פרקים מותחים ומתרכז כל פעם בחבר משפחה אחר. אם שם המשפחה מוכר לכן, סימן שאתן סופר־מרוכזות בכתבה, כי הוא נושא את שמו הפרטי של בעלה של עדי: "בעלי הוא התומך מספר אחת שלי. הוא הקול בראש שלי שכל הזמן דוחף אותי לשאוף גבוה יותר", היא אומרת.

 

לא רק איתן זכה למחווה, כל דמות בסדרת הסיפורים קרויה על שמה של אחת מחברותיה. "יש לי חברות טובות שיקרות מאוד ללִבי, וכל אחת מהן קיבלה דמות שנושאת את שמה, ככה אני מרגישה שאני מעניקה כבוד לאנשים שאני אוהבת. אני מתארת חיצונית את הדמות לפי האדם שעל שמו היא קרויה ואפילו מוסיפה להן תכונות אופי, כך שמי שמכיר אותי וקורא את הסיפור יודע בדיוק על מי מדובר. חברות שלי עפות על זה, הכל כמובן בהסכמה מלאה".

 

כל דמות בסדרת הסיפורים קרויה על שמה של אחת מחברותיה של קרנקרוס (צילום: Shutterstock)
  כל דמות בסדרת הסיפורים קרויה על שמה של אחת מחברותיה של קרנקרוס(צילום: Shutterstock)

   

  איך הסביבה מקבלת את העיסוק החדש שלך, בדגש על המשפחה הקווקזית?

  "המון נשים כותבות לי שהן קוראות אדוקות, אבל שהן לא מעזות להגיב, הן רק עוקבות ונהנות. יש אפילו כמה נשים חרדיות בקבוצה עם פרופילים פיקטיביים"

  "חברי המשפחה שיש להם אינטרנט ופייסבוק הם חברים בקבוצה והם ממש קוראים ומגיבים. יש כאלה שמרגישים פחות בנוח עם הנושא, אבל עדיין תומכים. לפני כמה שבועות הייתי באירוע משפחתי, ובת דודה של בעלי ניגשה אליי ולחשה לי באוזן: 'תשמעי, אני אף פעם לא עושה לך לייקים כי אני נבוכה, אבל תדעי שאני קוראת ומסכימה עם כל התגובות החיוביות שמגיבים לך שם'. אמא שלי מחכה כבר לתרגום לרוסית. היא מאוד גאה בי. המון נשים כותבות לי שהן קוראות אדוקות, אבל שהן לא מעזות להגיב, הן רק עוקבות ונהנות. יש אפילו כמה נשים חרדיות בקבוצה עם פרופילים פיקטיביים".

   

  קיבלת גם תגובות שליליות?

  "רוב התגובות שאני מקבלת הן חיוביות ומפרגנות, בעיקר מנשים. גם גברים מגיבים, ולפעמים הם מרשים לעצמם יותר מדי. אני יודעת שאני עוסקת בתחום אפור, ושיש גברים שיחשבו שאם אני כותבת אירוטיקה זה כאילו שאני מתעסקת בפורנו ושאני זונה, אז אני מאוד נזהרת".

   

  מהי הפנייה שקיבלת שהכי זכורה לך?

  "לאחרונה פנתה אליי עורכת דין ואמרה לי: 'תראי, אני מחשיבה את עצמי כפמיניסטית. אני אישה משכילה שמנהלת מערכת יחסים שוויונית עם בעלי, אבל דווקא כשאני קוראת את הקטעים שבהם את מתארת איך הגבר שולט באקט, זה עושה לי את זה בטירוף ואני לא מבינה למה'. בדיוק בגלל זה התחלתי לאחרונה להעביר ערבי נשים, כי חשוב לי לפגוש את הקוראות שלי פנים מול פנים ולנסות לפתור את הדיסוננס שיש להן בנושא. אני מסבירה להן שהנשים הכי חזקות הן אלה שרוצות לוותר מדי פעם על השליטה בתחום הזה, וזה ממש לא הופך אותן לחלשות.

   

  "רק כשהתחלתי לקרוא ספרים אירוטיים נפתח לי הראש והבנתי שכל הסטריאוטיפים האלה שגדלנו עליהם בסדרות על כך שגברים הם אלה שרוצים סקס ולנשים תמיד כואב הראש כי הן מנסות להתחמק, הם פשוט בולשיט. בזכות הקריאה האירוטית התחברתי לעצמי והרגשתי פתאום פתוחה יותר ליזום סקס עם בעלי, הבנתי שזה משהו שאני צריכה ורוצה".

   

  את מרגישה שאת מצליחה לגרום לנשים נוספות להיפתח בנושא?

  ״אני מקבלת המון הודעות ביום מנשים שמודות לי, שהבעלים שלהן מודים לי, שמתוודות שהן נהנות פתאום ממין ושהצלתי להן את חיי הנישואים. הודעה אחת שלא אשכח לעולם הייתה מאישה שכתבה לי שגרמתי לה להבין שסקס זה מוצר צריכה בסיסי".

   

  מה פתאום תחת שם עט

  בסיפורים שלך את מתמקדת בעיקר בתחום ה־BDSM (סאדו־מאזו), מה הקשר שלך לעולם הזה?

  "גיליתי את העולם הזה רק כשהתחלתי לקרוא אירוטיקה והוא מאוד סקרן אותי. זה פתח לי את הראש וגרם לי להסתכל עמוק אל תוך עצמי, להתמודד עם הצרכים והרצונות שלי ולקבל אותם באהבה. מאז אני חוקרת את הנושא, נכנסת לפורומים, מראיינת אנשים ומנהלת המון שיחות עם קוראות שלי שנמצאות בעולם הזה".

   

  לא מביך אותך לעסוק בזה בפומבי?

  "אני ממש לא מתביישת, גאה במה שאני עושה ורוצה לכתוב תחת השם שלי. אני אפילו דורשת שישימו את התמונה שלי על הכריכה של הספר הראשון"

  "ממש לא. יותר מזה, חודש אחרי שנפתחה הקבוצה, פנו אליי מהוצאה לאור והציעו לי לכתוב ספר. המו"ל שלי שאל תחילה אם אני מעוניינת לכתוב תחת שם עט, ואני בתגובה הסתכלתי עליו בהלם. שאלתי אותו למה שארצה לעשות דבר כזה? והוא ענה: 'תראי, את נשואה ויש לך ילדים, ובכל זאת מדובר באירוטיקה'. הוא הוסיף שזה מאוד מקובל בארה"ב בתחום הזה. עניתי לו שאני ממש לא מתביישת, שאני גאה במה שאני עושה ושאני רוצה לכתוב תחת השם שלי, ושאני אפילו דורשת שישימו את התמונה שלי על הכריכה של הספר הראשון".

   

  אז יש ספר על האש?

  "יש כרגע שישה ספרים קצרים שעתידים לצאת במהדורות דיגיטליות בחודשים הקרובים. אלו בעצם הסיפורים הראשונים שאי פעם כתבתי ופורסמו בקבוצה שלי. מעולם לא תכננתי להפוך אותם למשהו שהוא מעבר לסיפורי פייסבוק, אבל אז החלה דרישה מחברות הקבוצה ומשם זה התגלגל".

   

  רשימת ספרי האירוטיקה המומלצת של עדי לקוראת המתחילה ולמה כדאי גם לכן להצטרף ל"סקסימאמא" - בגיליון החדש של Gostyle

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד