'התחלנו מהסוף': המסע הארוך שאסי ישראלוף ואשתו עברו בדרך לאהבה

הדייט הראשון שלהם היה בחצות. היא הייתה בת 30, הוא בן 24, הם ניהלו קשר לא מוגדר ונפגשו רק בלילות. הם נפרדו. וחזרו. ונפרדו. וחזרו. היום הם נשואים + 2

אפרת ואסי עונים על כל השאלות הקשות בראיון זוגי ראשון. לחצו PLAY לצפייה בסרטון
צילום: ירון שרון עריכה: אמיר סולומון
אפרת ארליך ואסי ישראלוף. "לא רוצים לצאת קיטשיים" (צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)
אפרת ארליך ואסי ישראלוף. "לא רוצים לצאת קיטשיים" (צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)
"עם אפרת מהרגע הראשון הייתי אני, כי לא היה לנו דייט ראשון נורמלי. רוב הזמן היא ראתה אותי בפיג'מה בבית בשתיים־עשרה בלילה" (צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)
"עם אפרת מהרגע הראשון הייתי אני, כי לא היה לנו דייט ראשון נורמלי. רוב הזמן היא ראתה אותי בפיג'מה בבית בשתיים־עשרה בלילה" (צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)
אסי ישראלוף: "יש לנו רק בקשה אחת: אנחנו לא רוצים לצאת קיטשיים, בסדר? סיפור האהבה שלנו לא סטנדרטי. התחלנו מהסוף".

אפרת ארליך: "בדיוק. כשהתחלנו את הקשר שלנו, נזרקנו למים הקרים. ניסינו ללמוד איך לא טובעים, והתחלנו ללמוד לשחות".

 

"ישראלוף אימפריה", זהו שלט הכניסה שמקבל את פני האורחים אל ביתם היפה של אפרת (44)  ואסי (37) ישראלוף בשכונת רמת חן הרמת־גנית. אסי מגיע לאחר שהביא למסגרות את הילדים, גידי (שמונה) וירדנה (שש). אלה ימים מרגשים עבורו, לאחר שנכנס לתפקיד מנחה (לצד עפר שכטר) של "ישראל גוט טאלנט", ריאליטי כישרונות חדש שיעלה בשבוע הבא בערוץ רשת 13 (ישודר בימי ראשון ב־21:00), בפעם הראשונה לבד בפריים טיים, בלי החברים שלו שלום מיכאלשווילי וציון ברוך.

 

"אסי היה בן 24, מלא ועם קרחת, משהו בטון של הקול שלו הסעיר אותי" (צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)
  "אסי היה בן 24, מלא ועם קרחת, משהו בטון של הקול שלו הסעיר אותי"(צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)

   

  לראשונה בחייה ביקשה שיכירו לה סלב

  אפרת ארליך הייתה פרסומאית בת 30 וקצת כשישבה אצל חברה בסלון בערב שגרתי. ברקע שידרה הטלוויזיה תוכנית ראיונות של צופית גרנט בערוץ 10 עם שלישיית "מה קשור", שהתראיינו כשהם יושבים בסירת קאנו בפארק הירקון. ארליך שמעה את השיחה ברקע, וקול גברי מצא חן בעיניה. עוד בטרם סובבה את ראשה, חשבה לעצמה, את הגבר הזה אני רוצה להכיר.

  אפרת: "אסי היה בן 24, מלא ועם קרחת, משהו בטון של הקול שלו הסעיר אותי".

  אסי: "הסערתי אותך, מאמי? טוב, אם היא הייתה מסתובבת ורואה אותי, הסיכוי שהייתה אומרת את זה היה לא גבוה (צוחק). למזלי היא רק שמעה את הקול שלי".

  אפרת: "לא קרה לי קודם שאמרתי שאני רוצה להכיר מישהו, בטח לא מפורסם. עבדתי במשרד פרסום. אני רגילה לעבוד עם מפורסמים. הפעם צלצלתי לחברה ואמרתי לה, 'אני ממש רוצה להכיר את אסי'. היא אמרה, 'מה הבעיה? עליי'. ושכחתי מזה".

   

   

  שבוע אינסטיבי ורגליים קרות

  שלושה חודשים אחרי שראתה אותו בטלוויזיה, היא ישבה בבר תל־אביבי עם חברים אחרי יום עבודה ארוך, כשקיבלה טלפון ממספר חסוי. השעה הייתה שתיים־עשרה בלילה. אסי ישראלוף היה על הקו. "מרוב שעבר זמן, הייתי בהלם שהוא צלצל", משחזרת אפרת.

   

  נפגשתם מיד באותו לילה?

  אפרת: "כן. אחרי שסיימתי את העניינים עם החברים, הלכנו לטייל בים. היה ערב קסום. מבחינתו זה היה עוד ערב עם מישהי, כמו שהוא היה רגיל להעביר, לא משהו רציני".

   

  מה קרה אחרי הדייט ההוא?

  אפרת: "שבוע אינטנסיבי שאחריו הוא חטף רגליים קרות, כי יום אחד עשיתי את הטעות הפטאלית וכתבתי לו שאני מתגעגעת אליו. זה היה חביב ובא לי באופן טבעי..."

  אסי (צוחק): "די, די, כולך עפת עליי".

  אפרת: "ואז הוא נלחץ, ואמר לי, ביי. מאז התחיל גלגול של אפילו

  אפרת: "יזיזים זו מילה שאני לא אוהבת. זה נשמע זול ואני לא בנאדם כזה. אם זה היה קשר שמבוסס רק על אינטראקציה מינית, הוא לא היה מחזיק מים"

  לא מערכת יחסים, אלא סוג של מפגשים ליליים שלנו, כל אחד אחרי העניינים שלו".

  אסי (צוחק): "אבל רק דיברנו במפגשים האלה!"

  אפרת: "כשהייתי באה אליו הביתה, אל המצעים הוורודים והריחות באמבטיה, הייתי מוצאת פנקסים עם טלפונים של בחורות ופתקים שהן השאירו לו. לא היה לי ממש אכפת. הוא כן טרח להסתיר לפעמים את הפנקסים, מתוך כבוד אליי". 

   

  פעם ראשונה בפריים טיים לבד, בלי החברים. ישראלוף ב"ישראל גוט טאלנט" (צילום: אוהד רומנו)
   פעם ראשונה בפריים טיים לבד, בלי החברים. ישראלוף ב"ישראל גוט טאלנט"(צילום: אוהד רומנו)
    

   כמעט ארבע שנים עברו על ישראלוף וארליך ביחד ולחוד. ארליך זרמה עם הנסיבות. ישראלוף לא חשב על זוגיות. אז מה קורה בין שני אנשים, שמוצאים את עצמם בקשר לא מחייב לאורך שנים? ניחשתם נכון: שיחת "יחסינו לאן".

    

   אפרת, למה החלטת שנמאס לך מהקשר הלא מוגדר ביניכם?

   "הרגשתי שזו תקיעות ושצריך לשים לזה סוף. בפעם הראשונה בקשר שלנו אמרתי, 'די, תניח לי לנפשי, אל תדבר איתי, אל תצלצל אליי, אל תבוא'. היו לנו פעמיים־שלוש כאלה לאורך השנים".  

    

   יש ביניכם פער גילים של שש שנים, זה היה מכשול?

   אסי: "כשהייתי צעיר יותר, הפער עניין אותי. היום אני מת על פער הגילים בינינו. יש מולי אישה מבוגרת יותר, והפרספקטיבה שלה על החיים רחבה".

    

   בעצם הייתם יזיזים שש שנים עד שהתחתנתם?

   אפרת: "זו מילה שאני לא אוהבת. זה נשמע זול ואני גם לא בנאדם כזה. אם זה היה קשר שמבוסס רק על אינטראקציה מינית, הוא לא היה מחזיק מים. כל אחד מאיתנו הרגיש שיש עוד רובד שאסור היה לדבר עליו, ולכל אחד היו המחסומים שלו".

    

   "כשהייתי צעיר יותר, הפער עניין אותי. היום אני מת על פער הגילים בינינו" (צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)
    "כשהייתי צעיר יותר, הפער עניין אותי. היום אני מת על פער הגילים בינינו"(צילום: עדו איז'ק, סגנון: מזל חסון)

     

    ליטפתי אותה ובכיתי כל הלילה

    אחרי ארבע שנים של און אנד אוף, הפרידה שלהם נראתה סופית. אבל אז הם נפגשו שוב.

     

    אסי: "נכנסתי אליה לדירה החדשה, ראיתי בית יפה, שלושה חדרים על פארק הירקון, מסודר, ריח נעים של כביסה. האנרגיה של הבית עשתה לי משהו. חשבתי שבא לי לחזור לבית כזה. באותו לילה אמרתי לה, 'אני רוצה שנהיה ביחד'. היא לא יודעת את זה, אבל כשהיא נרדמה ליטפתי אותה ובכיתי כל הלילה, כי הבנתי שמצאתי את אשתי. אמרתי לאלוהים, 'הבנתי את השיעור שלי'. כשאפרת קמה בבוקר, היא ראתה במקום אישונים לבבות.

    אסי: "שנתיים־שלוש אחרי שהכרנו היא באה להופעה בצוותא. שלום ראה אותה ואמר, 'זו אפרת? אתה מטומטם? תתחתן איתה, תראה איזו בחורה'. אמרתי, 'שלום, שחרר אותי'"

    הייתי טרוק עליה. הכל נחת אצלי. החברים שלה פתאום באו לי טוב והמשפחה שלה באה לי מגניב, הכל התחבר לי, כמו במטריקס".

     

    "אגב, בכל פעם שרציתי להרשים בנות, הייתי מביא אותן לרמלה, ואבא שלי היה לוקח אותי הצדה ואומר 'אסף, זו פוזה, ביום שתהיה אתה, תמצא אישה'. עם אפרת מהרגע הראשון הייתי אני, כי לא היה לנו דייט ראשון נורמלי. רוב הזמן היא ראתה אותי בפיג'מה בבית בשתיים־עשרה בלילה. מעולם לא ניסיתי להרשים אותה, להוציא אותה לדייטים או להראות לה את החברים שלי".

     

    מה? ציון ושלום לא הכירו אותה?

    "הם שמעו עליה סיפורים במשך שנים, אבל לא ראו אותה. שנתיים־שלוש אחרי שהכרנו היא באה להופעה בצוותא. שלום ראה אותה ואמר, 'זו אפרת? אתה מטומטם? תתחתן איתה, תראה איזו בחורה'. אמרתי, 'שלום, שחרר אותי'".

    אפרת: "זו הייתה הפעם הראשונה שיצאתי לאור מהמחבוא. עם שלום היה חיבור מיידי, הוא איש חם ומחבק. ציון הוא בנאדם שיש לו מבט חודר, ואיתו לקח לי הכי הרבה זמן. הרגשתי שאני במבחן. הוא שמר על דיסטנס. היום יש לי שיחות נפש איתו, הוא בנאדם עמוק עם זווית ראייה חכמה על החיים".

     

    • הראיון הזוגי המלא של אפרת ואסי ישראלוף בגיליון לאשה החדש, עכשיו בדוכנים

     

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד