צילום: שי יחזקאל

עדי הימלבלוי: "שיניתי את היחס לנפש שלי אחרי שחליתי בסרטן"

מפילוסופיה וריצה ("כל החיים האמנתי שלא אוכל לרוץ") ועד אייפון והמבורגרים ("אני מנסה למנן") - 11 דברים שהדוגמנית והשחקנית העסוקה לא יכולה לחיות בלעדיהם

הימלבלוי. "אין מה לעשות, גיל 23 וגיל 33 הם שני דברים שונים מאוד. אם פעם חייתי במקדונלד'ס רוב הזמן, היום זה פחות עובד" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
הימלבלוי. "אין מה לעשות, גיל 23 וגיל 33 הם שני דברים שונים מאוד. אם פעם חייתי במקדונלד'ס רוב הזמן, היום זה פחות עובד" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)

עדי הימלבלוי (33) קטפה בגיל 18 את תואר "נערת פלפל", ומאז הפכה לשחקנית טלוויזיה (מ"השמינייה" ועד "איפה אתה חי"), מנחה ודוגמנית עסוקה. נשואה לנדב פלד, מסעדן, ואמא של ליאו בן השנתיים, גרה בהרצליה.

 

1. חדר כושר: "לפחות שלוש פעמים בשבוע"

"הכושר התחיל לתפוס תאוצה בשנה וחצי האחרונות והפך לחלק משמעותי מאוד בחיים שלי. לראשונה בחיי אני ממש מתמידה. אין תרחיש כזה שאני לא מגיעה לחדר הכושר מינימום שלוש פעמים בשבוע. גם בטירוף של ההצגות בחנוכה התייצבתי שם בשש בבוקר אם הייתי צריכה. האינטנסיביות תלויה בתקופות. אם אני נמצאת לפני צילומים לקמפיין של 'פמינה' שבו אני מדגמנת הלבשה תחתונה, אז הדיוק הפיזי שלי צריך להיות גבוה יותר ואני לא מוותרת בכלל על אימונים וגם מקפידה יותר על התזונה.

 

"כל החיים ניסיתי להתמיד בכושר, והמקסימום שהצלחתי היה לשלושה חודשים וזה תמיד היה מתמוסס. אני חושבת שהפעם זה שילוב מוצלח של החיבור למאמן שלי עם ההבנה שלי על חשיבות הכושר, שפשוט העמיקה. סוף־סוף הגעתי למקום שבו באמת כיף וטוב לי. בגיל מסוים דברים מתחילים להשתנות, ואז יש צורך גדול יותר לעשות כושר מסתם להיראות טוב. מערכת היחסים עם הספורט נעשית נעימה והכרחית גם".

 

2. ריצה: "תשנה את היום שלי לחלוטין"

"בתור ילדה היה לי פטור מריצות כי סבלתי מקוצר נשימה, וכל החיים האמנתי שלא אוכל לרוץ. לפני שנתיים החלטתי שזה אתגר שאני רוצה לקחת על עצמי, והיום אני רצה עשרה ק"מ בכיף. מדובר בהישג מטורף מבחינתי, אתגר שהצלחתי לכבוש. התחלתי באינטרוולים והתקדמתי לאט־לאט, והתחושה הזאת, להצליח לעשות משהו שבחיים לא האמנתי שאוכל, מדהימה.

 

"כבר שנים אין לי קוצר נשימה אבל הידיעה שאני לא יכולה לרוץ פשוט ליוותה אותי מאז הילדות. זה ניצחון קטן אבל כיף וברמה היומיומית. הריצה היא דבר כל כך משחרר. אני יכולה לקום בבוקר חסרת אנרגיה לחלוטין והריצה תשנה את היום שלי לחלוטין".

 

3. מינונים: "יש לי מחלת שוקולד קשה"

"אין מה לעשות, גיל 23 וגיל 33 הם שני דברים שונים מאוד. אם פעם חייתי במקדונלד'ס רוב הזמן, היום זה פחות עובד. באופן כללי פתאום אי אפשר לאכול ג'אנק כל היום ויש משהו בגוף שפשוט לא רוצה את זה יותר. כשהייתי בהיריון נכנסתי לסניף של מקדונלד'ס בברלין והרגשתי שהגוף שלי דוחה את זה ולא רוצה את זה יותר. מאז, כבר יותר משלוש שנים, אני לא מסוגלת לאכול את זה.

 

"לפני צילומי הלבשה תחתונה אני מקפידה מאוד על התזונה שלי ומתמקדת בחזה עוף, דגים, סלטים, דגנים מלאים, המון ירקות ופירות ונמנעת מגבינות. כשאני חיה את חיי אני אוכלת הכל מהכל אבל מנסה למנן את זה. אני אוהבת מאוד המבורגרים ופסטות, ולא יכולים לקחת את זה ממני. בעיקר אוהבת שוקולד, יש לי מחלת שוקולד קשה. אז אני אוכלת במינונים ובעיקר משתדלת לעשות את זה רק במסעדות ממש טובות".

 

"אייפון זה בדיוק האנטיתזה של להיות ברגע - הוא מאפשר לך לברוח מהרגע וכל הזמן להתעסק במה שקורה על המסך מולך" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
  "אייפון זה בדיוק האנטיתזה של להיות ברגע - הוא מאפשר לך לברוח מהרגע וכל הזמן להתעסק במה שקורה על המסך מולך" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)

   

  4. לחיות ברגע: "המוח כל הזמן עובד"

  "הדבר שהכי עושה לי טוב בימים האלה הוא רוגע ושקט. אני משתדלת ללכת מדי פעם לעשות עיסוי קצוות. אני מנסה יותר מאי פעם לשמור על שלווה, ולרוב זה גם עובד. ברור שיש תקופות שבהן אני שוכחת מהכל ונשאבת לטירוף ולקרנבל של תחושות, אבל מהר מאוד אני מוצאת את הרגע לעצור, מה שפעם לא קרה.

   

  "לימודי הרוח זה גם משהו שתמיד עניין אותי אבל אף פעם לא למדתי את זה בצורה מסודרת. אני קוראת עכשיו את 'כוחו של הרגע הזה' - זה כבר הסיבוב השני וחצי שלי עם הספר הזה, ובכל פעם מתקבלת זווית אחרת. לחיות ברגע זה מבחינתי משהו שרובנו לא זוכרים לעשות, כי המוח כל הזמן עובד במחשבות, בפתרון בעיות, כי כאילו בשביל זה הוא נועד ואנחנו מפספסים את כל מה שיש ברגע. דווקא החלל הריק של הרגע הוא כל כך מלא. אנחנו נוטים לשכוח אותו ולהתעסק במה שהיה ובמה שיהיה. יש לי גם נגיעות לשיטת ימימה מדי פעם והייתי רוצה שיהיה לי יותר זמן לזה. אלה גם לימודי מהות שעוזרים להתרכז בכאן ועכשיו".

   

  5. פחות זה יותר: "שגרת טיפוח כמו של ילדה בת עשר"

  "לאחרונה הלכתי לקוסמטיקאית אחרי מיליון שנה. בגלל העומס הנוכחי בחיי העור היה יבש וביקש עזרה. עד לא מזמן שגרת הטיפוח שלי הייתה כמו של ילדה בת עשר. אני מאמינה ש־Less is More, כמה שאני מתעסקת בעור פחות, כך הוא נראה יותר טוב. שגרת הטיפוח שלי כוללת סבון פנים טבעי וקרם לחות בתקופות יבשות, וזהו. אני גם לא מתאפרת ביומיום, המקסימום שלי זה קונסילר וסומק. בגדול, אני פחות אוהבת טיפולי קוסמטיקה חודרניים ויותר בעניין של לענג את העור".

   

  6. אייפון: "הכי קל לברוח לשם"

  "לי ולאייפון יש יחסים מורכבים מאוד. זו רכבת הרים - לפעמים אני ממש קרובה אליו ואז כל הסביבה שלי שונאת אותי, ולכן אני מנסה להרגיע ולמנן. עכשיו אני בשלב שבו אני רגועה יחסית עם האייפון - אני מפספסת הודעות, שזה כמעט לא קורה. יש באייפון הכל - אם אני רוצה לקרוא, לדעת דברים או משעמם לי, הכי קל לברוח לשם. זה בדיוק האנטיתזה של להיות ברגע - האייפון מאפשר לברוח מהרגע וכל הזמן להתעסק במה שקורה על המסך.

   

  "אני גם גוללת הרבה את הפיד באינסטגרם. משהו בעולם הזה נעשה כל כך קטן ומצומצם, שאפשר להגיע לכל מקום ולכל דבר, זה קצת מגניב".

   

  7. הכלה: "יש לי בן זוג מדהים"

  "היום שלי עמוס מאוד עכשיו עם דברים שקורים כרגע ועוד דברים שאני צריכה לעשות שנמצאים על הפרק, כמו החנות שלנו, 'בייביז יפו', יחד עם עוד פרויקט שנמצא בקנה, עונה חדשה של 'איפה אתה חי' וקמפיין ל'פמינה'. יש תקופות שבהן הכל קורה ביחד, הימים שלי מתחילים בשבע בבוקר ומסתיימים ב־23:00 בלילה. זה קשה אבל יש לי בן זוג מדהים שיודע להכיל את זה ולוקח פיקוד עד שאני חוזרת".

   

  אמהות: "נפתח עוד רובד בחיים שלי שהפך את הכל לרחב ועמוק יותר" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
   אמהות: "נפתח עוד רובד בחיים שלי שהפך את הכל לרחב ועמוק יותר" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)

    

   8. פרופורציות: "נפתח עוד רובד בחיים שלי"

   "אני אמא לילד בן שנתיים, ליאו, והאימהות נתנה לי המון פרופורציה למה שתפל ומה שעיקרי. מדהים שיצור כזה קטן יכול למלא חלל מטורף באור ובאהבה. יכול להיות לי יום הכי עמוס ומטורף, אבל אם אראה אותו לשנייה, זה ימלא אותי. הוא יצור מושלם שמלמד אותי המון. אני חושבת שיש משהו נורא נעים בלשלב את האימהות בתוך החיים שלך, להכניס את הילד לתוך העולם שלך ולפתוח לו את המקום הקיים במקום להתחיל מקום אחר לגמרי בשבילו. פשוט נפתח עוד רובד בחיים שלי, של משהו שלא היה קיים, שהפך את הכל לרחב ועמוק יותר".

    

   9. יחס לנפש: "עובדת קשה כדי למצוא את הרוגע והשלווה" 

   "שיניתי את היחס לנפש שלי אחרי שחליתי בסרטן לפני כמה שנים. זו הסיבה לכך שאני עובדת קשה כדי למצוא את הרוגע והשלווה ולהעניק לנפש כמה שיותר. יכול להיות שחלק מההתמדה שלי בספורט קשורה לזה. אני מאמינה בשילוב של גוף ונפש, פחות לרדוף אחרי הבריאות ופשוט להיות במקום שלו ורגוע. אני מבינה מה הנקודות שאני צריכה לעבוד עליהן ביומיום כדי להישאר במקום הטוב, ועליהן אני הכי משתדלת להקפיד".

    

   10. המשפחה: "מאזנת ומשאירה אותי על הקרקע" 

   "המשפחה היא הדבר הכי חשוב בשבילי - ליאו, נדב בעלי והמשפחה המורחבת. המשפחה מאוד מאזנת ומשאירה אותי על הקרקע, במקום הנכון והאמיתי של החיים. אין דבר כזה יום שישי בלי לפגוש את כל המשפחה וכולם פוגשים את ליאו. גם בשבת אין דבר כזה שאנחנו לא שלושתנו יחד, מטיילים ועושים וחווים. אנחנו משתדלים מאוד להקפיד על זה".

    

   A post shared by Adi Himelbloy (@adihimelbloy) on

    

   11. חולת שינה:  "אם אני לא ישנה - אני מאבדת את זה"

   "אני חולת שינה, מאוד אוהבת לישון, זה דבר שמאוד חשוב לי. אני משתדלת להשלים שעות שינה כמה שיותר, ובדואליות של הבית אנחנו מנסים מאוד לאזן אחד את השני. אם יש ימים שבהם אני עובדת בטירוף, נדב יקום בבוקר וייתן לי לישון כי לילה קודם סיימתי לעבוד רק ב־11 בלילה. אנחנו משתדלים לתת לכל אחד את הזמן שלו. השינה כל כך חשובה, אם אני לא ישנה - אני מאבדת את זה".

    

    

   איפור: ורד ספיבק ל"סולו" /// שיער: עינת סברלו ל"סולו" /// ע. צלם: נוי דקל /// ע. סטיילינג: אייל חג'בי /// ז'קט: No 21 ל"פקטורי 54" /// טופ: Femina /// מכנסיים: H&M

    

   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד