תניחו את הסכין: איך אפשר להשאר צעירות לנצח ללא ניתוח?

איך מגיע נגר להיות מנתח פלסטי מוביל וכיצד השפיעה משפחת קרדשיאן על הכירורגיה הפלסטית? ד"ר אברהם לוי מספר על המגמות החדשות, ועונה על השאלה הנצחית

לחצו פליי לראיון עם ד"ר אברהם
צילום: אורי דוידוביץ
ד"ר אברהם לוי, המתמחה בשאיבות שומן בלייזר והזרקות שומן לפיסול הפנים תוך הקפדה על מראה טבעי ובלתי מנותח. (לעיתים מצליחים לדלג על התערבות כירורגית ובכל זאת להגיע לתוצאות דומות גם ללא ניתוח פלסטי) (צילום: אבי מועלם)
ד"ר אברהם לוי, המתמחה בשאיבות שומן בלייזר והזרקות שומן לפיסול הפנים תוך הקפדה על מראה טבעי ובלתי מנותח. (לעיתים מצליחים לדלג על התערבות כירורגית ובכל זאת להגיע לתוצאות דומות גם ללא ניתוח פלסטי) (צילום: אבי מועלם)
נערת ישראל אדר גנדלסמן ואמה, אנה, בביקור אצל ד"ר לוי (צילום: אבי מועלם)
נערת ישראל אדר גנדלסמן ואמה, אנה, בביקור אצל ד"ר לוי (צילום: אבי מועלם)
הדרך למרפאה של ד"ר אברהם לוי מרגישה כמו מעבר לעולם אחר, מוקפד, מרשים ומעורר התפעלות. לצד ביתו הפרטי של הד"ר ביהוד, שוכנת קליניקה רחבת ידיים שמרוהטת כולה בעבודות עץ מעשה ידיו של ד"ר לוי. אב המשפחה היה בעל נגרייה מקצועית, השנים עברו והילד הסקרן שנהג לעבוד לצד האב מגיל שלוש, גדל להיות מנתח פלסטי ומומחה לכירורגיה פלסטית. פיתוח מיומנות הבנייה העצמאית והלימוד האוטודידקטי ניכרת היטב בקליניקה רחבת הידיים וגם בקרב הלקוחות הנאמנות שעולות אליו לרגל. הוא למד רפואה בבודפשט שבהונגריה; עבר לאילת לתקופה של שלוש שנים בבית החולים ומשם עבר להתמחות בפלסטיקה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. ד"ר לוי הוא רופא סקרן וחובב המצאות וטכניקות חדשות, אחרי שבע שנים בסורוקה הוא החליט לטוס לברזיל, מדינת הפלסטיקה וניתוחי הקוסמטיקה, וללמוד כל מה שאפשר אצל הטובים בתחום, התמחות בהרמות חזה, ניתוחי ישבן, הצרות פנים ואף ללא ניתוח ועוד. אם זה היה חדש, מיוחד ומעניין – ד"ר לוי דאג ללמוד את זה.

 

כיום ד"ר לוי הוא אחד מהמנתחים הפלסטיים היצירתיים בישראל, המתמחה בשאיבות שומן בלייזר והזרקות שומן לפיסול הפנים תוך הקפדה על מראה טבעי ובלתי מנותח. לעיתים מצליחים לדלג על התערבות כירורגית ובכל זאת להגיע לתוצאות דומות גם ללא ניתוח פלסטי. "זו בהחלט מגמה בינלאומית" הוא מספר. "אנשים כבר לא מתמסרים בקלות לסכין המנתחים, במיוחד בשל ההחלמה היחסית הארוכה שפעולה כירורגית כזו דורשת. במציאות היום אנשים רוצים תוצאות מהירות ואיכותיות בלי לחכות יותר מדי וזה משפיע על כל תחום הפלסטיקה"

 

באיזה אופן?

"אנחנו מבצעים טיפולים הרבה פחות חודרניים והתמקדות בפעולות זעיר-פולשניות. היום יש עלייה בקטגוריות המיצוק והנפילות בפנים. יש שימוש בRF שזו בעצם טכנולוגיה של מיצוק וחישמול אזורים מסוימים כמו קו הלסת או "הבולדוגים" בצוואר, הקימטוטים מסביב לפה, ללא ניתוח. דרך חרכים זעירים נכנסים לקו הלסת וממצקים גם את השומן וגם את השכבות העמוקות יותר של העור ויוצרים אפקט הרמה. יש גם אופנות בינלאומיות כמו הגדלות ישבן שמגיעות אלינו מברזיל וארצות הברית ובהשפעת משפחת קרדשיאן, הזרקות חומצה הילוארונית, הזרקות שומן עצמוני, שזה תחום שמאד מתחזק היום. לקחת משאב טבעי של הגוף ופשוט "לנייד" אותו למקום אחר בפנים. היתרון בשיטה הזו היא שזה לא חומר מילוי זר לגוף ולכן הגוף מקבל אותו ולשומן יש יכולות לגרום לעור להיראות טוב יותר ולגדול טוב יותר"

 

ד"ר לוי ואמה של נערת ישראל, אנה גנדלסמן. "אנחנו רואים טיפולים הרבה פחות חודרניים והתמקדות בפעולות זעיר פולשניות" (צילום: אבי מועלם)
  ד"ר לוי ואמה של נערת ישראל, אנה גנדלסמן. "אנחנו רואים טיפולים הרבה פחות חודרניים והתמקדות בפעולות זעיר פולשניות"(צילום: אבי מועלם)

   

  עד כמה באמת השפיעה משפחת קרדישיאן על תחום הניתוחים הפלסטיים?

  "קחי לדוגמא את קים קרדישאן, האישה הכי מפורסמת במשפחה, ותסתכלי על תמונות ישנות שלה. היא בבירור עברה השתלת ישבן, היא עברה שאיבת שומן מהבטן ומהמותניים והשתילה אותו בישבן. עכשיו היא מתגאה שאין לה שתלים ושאפשר אפילו לבדוק את זה באולטרסאונד והיא צודקת! זה לא שתלים, זה פשוט השומן שלה שעבר למקום אחר (צוחק). היא גם הזריקה כל מיני חומרים לפנים והמשפחה הזו הביאה לפרונט את השינויים המאוד משמעותיים שניתן לעשות בפנים, בעפעפיים, ניתוח אף, עיבוי שפתיים. הן הראו שהכל אפשרי".

   

  מה הישראליות אוהבות לנתח ב-2018?

  "עיבוי שפתיים הוא פרוצדורה פופלארית, ניתוח אף ללא ניתוח, הצרת אף עם חומצה הילוארונית או חומרי מילוי אחרים, השתלת גומות חן הפך להיות מבוקש בשנה האחרונה. אצל גברים אני רואה עלייה בביקוש להשתלת והגדלת חזה, כלומר לעבור ממצב של חזה שטוח, לחזה שרירי ומלא יותר, פיסול קוביות בלייזר ובשומן אם את רוצה לדלג על העבודה במכון כושר, מיצוקי עור בלייזר ובגליRF , הגדלות חזה בשומן ולאו דווקא בשתלים, בעיקר תחומים פחות חודרניים. אבל עדיין יש ניתוחים שדורשים התערבות כירורגית משמעותית יותר, אלו בדרך כלל המטופלים שרוצים תוצאות לטווח רחוק יותר ועם עמידות גבוהה יותר ואז באמת שאין מנוס מסכין המנתחים".

   

  תוכל לאבחן את השינויים שעברה המטופלת הישראלית בשנים האחרונות?

  "יש ירידה משמעותית בגיל שמהווה את סף הכניסה לטיפול הראשון. אם פעם נשים היו מגיעות בשנות הארבעים המאוחרות לטיפול ראשון אז היום נשים בגילאי העשרים ופחות מזה מגיעות לטיפולי בוטוקס, בעיקר לקטע מניעתי. אם מתחילים להרפות את האזור מבעוד מועד, בעצם מונעים את הקמט ויוצרים תחזוק לטווח רחוק".

   

  אחת ולתמיד – איזה טיפול אני צריכה לעשות כדי להישאר צעירה לנצח?

  "אין דבר כזה נצח וכל פעולה דורשת תחזוק. השאלה היא כל כמה זמן את רוצה להגיע לטיפול ולאילו תוצאות את רוצה להגיע. חומצות הילורואניות מחזיקות מעמד בין חצי שנה לשנה ויש כאלו שזה מחזיק להן שלוש שנים עד שצריך לעשות טיפול חוזר. יש גם טיפולים לצמיתות שדורשים פחות תחזוק, כמו הזרקות שומן עצמוניות. אפשר להעביר שומן לכל מקום, למצח, ללחיים, לישבן ועד עיבויי פין והגדלות חזה, ויש טיפולים שממצקים את העור כמו גלי רדיו או פעילות פילינג שפועלים שנים רבות לאחר הטיפול".


  ד"ר אברהם ואמה של נערת ישראל, אנה גנדלסמן (צילום: אבי מועלם)
   ד"ר אברהם ואמה של נערת ישראל, אנה גנדלסמן(צילום: אבי מועלם)

    

   יש לי חתונה חשובה עוד שבועיים ואני חייבת להוריד עשור מהפנים שלי. מה תמליץ לי לעשות?

   "כדי לקצר זמני החלמה, לכי על פעולות זעיר-פולשניות עם זמני החלמה מהירים כמו שימוש בטכנולוגיית RF, המאפשר לחזור לעבודה יום לאחר מכן. אם זה טיפול חיצוני, אז זה שבוע עד עשרה ימי החלמה. לפני כמה חודשים הייתה לי מישהי שעשתה מתיחת פנים ולא טרחה להגיד לי ששבוע לאחר מכן הבת שלה מתחתנת. היא הגיעה לחתונה אחרי הניתוח ולא ראו עליה כלום, אבל היא באמת מקרה יוצא דופן של החלמה מהירה. אל תקחו את הסיכון. תנו לגוף שלכן זמן להחלים".

    

   מה מבקשים יותר – את המראה המנותח או המראה הטבעי?

   "זה מתחלק בצורה מאד ברורה. יש אנשים שמבקשים משהו מנותח, מראה מאד אקזוטי כמו הרמת גבות, עיניים מלוכסנות, עיבוי שפתיים בצורה משמעותית. יש נשים בטווח השני, שמבקשות שלא יראו שום הבדל ושרק הן ידעו שיש הבדל. אני מעדיף כמובן את המראה העדין, אבל הכוונה שלי היא לרצות את מי שמולי ואם זו בקשה רציונאלית, אני לא אומר לא".

    

   היופי עובר במשפחה, אבל הוא צריך קצת עזרה

   ביום חורפי גשום הגיעו אדר גנדלסמן ואמה אנה לביקור אצל ד"ר לוי ולטיפוח ושיפור המצב הקיים אצל אנה. ד"ר לוי הציע לנקוט בפעולות לא פולשניות: מיצוק קו הלסת וקמטוטים מתחת לעיניים באמצעות בוטוקוס וגלי RF שנועדו להפחית את הקמטוטים בצורה קבועה. הבוטוקוס נעשה בשילוב חומצה הילוארונית כדי לטפל בשקעים מתחת לעיניים ולמצק את הצוואר.

    

   שיפור המצב הקיים. נערת ישראל אדר גנדלסמן ואמה, אנה (צילום: אבי מועלם)
    שיפור המצב הקיים. נערת ישראל אדר גנדלסמן ואמה, אנה(צילום: אבי מועלם)

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד