ניבר מדר קוטפת קמפיינים ומאוהבת בדוגמן שלצדה: "הכל קרה בבום"

כשניבר התחילה לדגמן היא לא דמיינה שהיא תהפוך לאחת הדוגמניות המצליחות בישראל. עכשיו היא מספרת על הדרך לצמרת, ועל הזוגיות המפתיעה עם גפן ברקאי

ניבר מדר מספרת על הפעם הראשונה שלה
צילום: ניצן דרור
ניבר מדר. "הנחנו שפעם בחודש אולי אזכה להצטלם עבור איזו חנות בגדים בצפון וארוויח 500 שקל" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)
ניבר מדר. "הנחנו שפעם בחודש אולי אזכה להצטלם עבור איזו חנות בגדים בצפון וארוויח 500 שקל" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)
"אין לי דירה בשום מקום, אני נודדת בעקבות העבודה שלי" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)
"אין לי דירה בשום מקום, אני נודדת בעקבות העבודה שלי" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)

לפני ארבע שנים, כמה חודשים לפני שמלאו לה 18, הוריה של ניבר מדר הושיבו אותה לשיחה. הם הרגישו שאחרי כל כך הרבה שנים, הגיע הזמן לבשר לבת שלהם שהיא יפה. ולא סתם יפה: שהיא יכולה להיות דוגמנית.

 

"ההורים שלי כל הזמן קיבלו תגובות על המראה שלי", מספרת מדר, "משפטים בנוסח 'הבת שלכם יכולה לדגמן'. אז רגע לפני שסיימתי את התיכון הם החליטו לבדוק את העניין, ביררו לגבי סוכנויות דוגמנות ושלחו תמונות שלי לסוכנות יולי, שבה אני נמצאת עד היום. אלה היו תמונות משפחתיות רגילות. את הכל הם עשו מאחורי הגב שלי כי הם לא רצו סתם לעורר בי ציפיות. פחדו שבסוף אתאכזב. רק אחרי שבסוכנות התרשמו מהתמונות ונתנו להם תשובה חיובית, הם סיפרו לי על כך ושאלו אם דוגמנות זה משהו שאני רוצה".

 

מה קרה אחרי שההורים שלך אמרו לך שאת יכולה לדגמן?

"עשינו ביחד טבלה של יתרונות וחסרונות. החסרונות היו שזה עלול להיות עולם קשה ומסוכן, והיתרונות היו שאוכל להרוויח כסף לא רגיל לגיל שלי. אבל כשאני אומרת 'לא רגיל', זה לא הסכומים שאני מרוויחה עכשיו. בכלל לא חשבנו בכיוון. הנחנו שפעם בחודש אולי אזכה להצטלם עבור איזו חנות בגדים בצפון וארוויח 500 שקל. גרנו אז בכפר־ורדים והיינו די מנותקים מהעולם. לא ציפינו שתהיה לי קריירת דוגמנות מטורפת, ושהכל יקרה בבום אחד גדול".

 

"שירתי בצבא שנתיים ושלושה חודשים ונהניתי מכל רגע" (צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)
  "שירתי בצבא שנתיים ושלושה חודשים ונהניתי מכל רגע"(צילום: שי כהן ארבל, סגנון: שירן מניה)

   

  מהר מאוד היא קיבלה עבודות שוות

  אבל זה בדיוק מה שקרה. במקום לדגמן לחנות בגדים נידחת, עבודת הדוגמנות הראשונה של מדר הייתה בקמפיין ל"רנואר". כעבור שלושה חודשים כבר מצאה את עצמה בלונדון, מצטלמת בין היתר ל"ווג" הבריטי ולרשת "פריימרק". אחר כך המשיכה לטוס ברחבי העולם ולדגמן למותגים נחשבים, כמו "בירקנשטוק", "בנטון" ו"ברשקה", ועוד לפני שמלאו לה 19 זכתה להפוך לפרזנטורית של "רנואר" לצד יהודה לוי וגפן ברקאי, מי שהפך לאחרונה גם לבן זוגה.

  "כשאני בארץ אני ישנה אצל ההורים שלי בשלומי או אצל גפן בהוד־השרון, וכשאני בחו"ל אני ישנה בבתי מלון. אני חיה על שתי מזוודות גדולות שאיתן אני טסה לכל מקום"

   עוד מעט נגיע לזה. בנוסף, דגמנה השנה, בין היתר, למותגים בינלאומיים מובילים, כמו "אינטימיסימי", "מיסוני" ו"שיסיידו", ולאחרונה קטפה גם את תפקיד הפרנזטורית של חברת התכשיטים והשעונים "פדני", ולפי דיווחים השתכרה 160 אלף שקל. לאחרונה אפילו השתלבה במערכון ב"ארץ נהדרת": במערכון של משפחת טורטל גילמה את חברתו החדשה של אלי פיניש (שהיא לא רק יפהפייה, אלא גם סטודנטית לרפואה!) למי שתהה: הם לא באמת התנשקו על הסט.

   

  אמא שלה הולנדית, אבא שלה תימני

  כשפוגשים את מדר פנים מול פנים, קל להבין את סוד ההצלחה. מדובר בבחורה כל כך יפה, שאפילו צלקת קטנה בצד עין שמאל, מזכרת מאבעבועות רוח, מוסיפה לה חן. אפשר לייחס את היופי המיוחד שלה לעובדה שהיא בת לאמא הולנדית ואבא תימני. "הצבעים הבהירים שלי מטעים", היא אומרת, "אם תסתכלי עליי ועל אבא שלי, תראי שיש לנו את אותו מבנה פנים, אותה צורת עיניים ובדיוק אותן שפתיים".

   

   

  עם אלי פיניש בארץ נהדרת (צילום: באדיבות ארץ נהדרת)
   עם אלי פיניש בארץ נהדרת(צילום: באדיבות ארץ נהדרת)

    

   היא נהנתה לשרת בסיירת הפרזנטורים

   אף על פי שקריירת הדוגמנות שלה החלה להמריא עוד לפני הגיוס, מדר לא שקלה לוותר על שירות צבאי. לשמחתה, גם הצבא התחשב. היא שובצה ב"מיצג חילות", הידוע גם בשם הלא רשמי: "סיירת הפרזנטורים של צה"'ל", שבה דוגמנים ואמנים (בין היתר שלומית מלכה, לירן כוהנר ובן אל תבורי) העבירו את השירות בהסברה לתיכוניסטים למה כדאי להם להתגייס. "שירתי בצבא שנתיים ושלושה חודשים ונהניתי מכל רגע", היא מצהירה בגאווה.

    

   אחרי השחרור גרה כמה חודשים בלונדון ובפריז, עד שהחליטה לנסות את מזלה בניו־יורק, שכרה דירה בסוהו והתגוררה שם קרוב לשנה. לאחרונה חזרה לארץ. "הבנתי שבשביל להצליח בניו־יורק אני לא חייבת לגור שם. כרגע אין לי דירה בשום מקום. אני פשוט נודדת בעקבות העבודה שלי. כשאני בארץ אני ישנה אצל ההורים שלי בשלומי או אצל גפן בהוד־השרון, וכשאני בחו"ל אני ישנה בבתי מלון. אני חיה על שתי מזוודות גדולות שאיתן אני טסה לכל מקום".

    

    

   עם בן זוגה גפן ברקאי בצילומים לקמפיין "רנואר" (צילום: רפי דלויה)
    עם בן זוגה גפן ברקאי בצילומים לקמפיין "רנואר"(צילום: רפי דלויה)

     

    איכשהו, היא מתאהבת בדוגמנים

    בגילה הצעיר הספיקה מדר לנהל כמה רומנים מתוקשרים. הראשון היה עם מייקל לואיס שהחל כשהיא הייתה בת 18 והוא בן 26. השניים היו יחד קרוב לשנה. אחר כך פורסם

    "אני לא עושה גבות, מכריחים אותי לעשות ציפורניים, ויש ימים שאני שמחה ללכת רק בטרנינג. גפן, עם כל זה שהוא יפיוף, הוא כמוני. לא מתעסק בחיצוניות שלו כל היום"

     שהיא יוצאת עם הדוגמן הצרפתי בריאן ויוס (25), בימים אלה היא נמצאת ב"זוגיות אוהבת מאוד" עם הדוגמן גפן ברקאי, אוטוטו בן 23.

     

    את תמיד יוצאת עם דוגמנים.

    "תשמעי, היו לי גם בני זוג שלא היו דוגמנים. הם פשוט לא מוכרים אז לא שמעת עליהם. אני יכולה להגיד שאני בפירוש לא בוחרת בן זוג לפי מראה חיצוני. זה הכי פחות מעניין אותי. אני מתאהבת באישיות. חוץ מזה, יש דוגמנים שמתעסקים כל הזמן בחיצוניות שלהם, באיך שהגבות שלהם נראות, באיך שהזקן שלהם נראה, בציפורניים שלהם, בשיער החזה. אני תמיד מגדירה את עצמי כ'דוגמנית בלאי'. אני לא הדוגמנית הנורמטיבית: לא עושה גבות, מכריחים אותי לעשות ציפורניים, ויש ימים שאני שמחה ללכת רק בטרנינג. אז בגלל שאני לא בוחנת את עצמי כל היום, בטח לא ארצה לצאת עם מישהו כזה. וגפן, עם כל זה שהוא יפיוף, הוא בדיוק כמוני. הוא לא מתעסק בחיצוניות שלו ברמה שזה מכתיב לו את סדר היום".

     

     

    • הראיון המלא עם ניבר מדר בגליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד