מיחצנית לרוזנת: איך הפכה רעיית הנסיך אדוארד לחביבת בית המלוכה

היא נולדה ללא דם כחול, הצטלמה בעירום והואשמה בניצול הארמון לקידום עסקיה, אך כעת הרוזנת האופנתית סופי מווסקס נחשבת למי שמייגן מרקל צריכה ללכת בעקבותיה

איתי יעקב

|

23.01.18 | 08:55

סופי, רוזנת ווסקס, והנסיך אדוארד. נפגשו כשעבדה ביחסי ציבור בלונדון (צילום: Gettyimages)
סופי, רוזנת ווסקס, והנסיך אדוארד. נפגשו כשעבדה ביחסי ציבור בלונדון (צילום: Gettyimages)
בניגוד לקייט מידלטון, הרוזנת סופי היתה מעורבת בלא מעט שערוריות מתוקשרות (צילום: AP)
בניגוד לקייט מידלטון, הרוזנת סופי היתה מעורבת בלא מעט שערוריות מתוקשרות (צילום: AP)
"אדוארד לא הומו", צוטטה הרוזנת בכתבת תחקיר שערך עליה הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" (צילום: AP ,Gettyimages)
"אדוארד לא הומו", צוטטה הרוזנת בכתבת תחקיר שערך עליה הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" (צילום: AP ,Gettyimages)
את הופעותיה האלגנטיות והמינימליסטיות שמתאימות היטב לגילה, מתבלת הרוזנת מווסקס בכובעים אקסטרווגנטיים שמאפשרים לה חופש יצירתי (צילום: AP)
את הופעותיה האלגנטיות והמינימליסטיות שמתאימות היטב לגילה, מתבלת הרוזנת מווסקס בכובעים אקסטרווגנטיים שמאפשרים לה חופש יצירתי (צילום: AP)
"הטלגרף" הבריטי הקדיש לה כתבה תחת הכותרת "למה מייגן מרקל צריכה ללכת בעקבות סופי, רוזנת ווסקס – ה'אאוטסיידרית' שהפכה בשקט לחביבתה של המלכה" (צילום: Gettyimages)
"הטלגרף" הבריטי הקדיש לה כתבה תחת הכותרת "למה מייגן מרקל צריכה ללכת בעקבות סופי, רוזנת ווסקס – ה'אאוטסיידרית' שהפכה בשקט לחביבתה של המלכה" (צילום: Gettyimages)

את חג המולד האחרון חגגה משפחת המלוכה הבריטית, כמדי שנה, במעונה הפרטי של המלכה אליזבת השנייה. בעוד רוב העולם התמקד במייגן מרקל, שהגיעה למקום לבושה במעיל קאמל עשוי צמר בייבי אלפקה ומלווה בנסיך הארי, המלתחה המפתיעה מכל היתה שייכת לסופי, רוזנת ווסקס, שהופיעה לאירוע בשמלה פרחונית בצבעי כחול ולבנדר של בית האופנה ארדם, נעלי קטיפה כחולות, תיק קלאץ' בצבע חציל וכובע קטיפה בכחול רויאל בעיצובה של ג'יין טיילור, הכובענית הצמודה שלה.

 

בחג המולד האחרון: סופי, רוזנת ווסקס, בשמלה של ארדם (צילום: Gettyimages)
  בחג המולד האחרון: סופי, רוזנת ווסקס, בשמלה של ארדם(צילום: Gettyimages)
   

   

  המראה מלא השיק שהרכיבה הרוזנת, שבסוף השבוע האחרון חגגה יום הולדת 53, מצטרף לשורה ארוכה של הופעות אופנתיות. לא סתם שלחו עורכי "הטלגרף" הבריטי את מרקל ללמוד ממנה, עם כתבה מפרגנת תחת הכותרת "למה מייגן מרקל צריכה ללכת בעקבות סופי, רוזנת ווסקס – ה'אאוטסיידרית' שהפכה בשקט לחביבתה של המלכה". וזה, כפי שאפשר לנחש, אף פעם לא מזיק. מרקל עצמה אומנם צריכה לעמוד כעת בתחרות על תואר "כלת השנה" מול הנסיכה יוג'יני, בתו של הנסיך אנדרו שהודיעה השבוע על אירוסיה, אך אין ספק שאם תיקח השראה מהרוזנת סופי - היא לא תתקשה לעמוד במשימה.

   

  "היא כמו בת נוספת להוד מלכותה, הן קרובות כל כך", אמר אחד מהעוזרים בבית המלוכה (צילום: AP)
   "היא כמו בת נוספת להוד מלכותה, הן קרובות כל כך", אמר אחד מהעוזרים בבית המלוכה(צילום: AP)

    

   כמו מרקל, גם סופי ריס-ג'ונס מגיעה לבית המלוכה המתוקשר בעולם ללא דם כחול בעורקיה. היא נולדה וגדלה באוקספורד לאב מוכר צמיגים ואם מזכירה. בהמשך עברה המשפחה לקנט, שם למדה מזכירות במכללת מערב קנט. בתום לימודיה החלה לעבוד במשרדי יחסי ציבור בלונדון, ובשנת 1996 הקימה את חברת יחסי הציבור RJH יחד עם מוריי הרקין. עבודתה ביחסי ציבור גם הפגישה בינה לבין הנסיך אדוארד, בנה הצעיר של המלכה אליזבת השנייה, איתו החלה לנהל מערכת יחסים בשנת 1993. שש שנים לאחר מכן הודיעו השניים על אירוסיהם, וביוני 1999 נישאו בכנסיית ווסטמינסטר בלונדון.

    

   במשך שנים טענו בבריטניה כי מדובר בנישואי נוחות שנועדו לעצור את השמועות על כך שהנסיך אדוארד מעדיף את בני מינו (צילום: Gettyimages)
    במשך שנים טענו בבריטניה כי מדובר בנישואי נוחות שנועדו לעצור את השמועות על כך שהנסיך אדוארד מעדיף את בני מינו(צילום: Gettyimages)

     

    הצהובונים הבריטיים הסתערו מיד על הרוזנת החדשה, שטבעה בלא מעט שערוריות ציבוריות אשר מילאו את החלל שהשאירה הנסיכה דיאנה שהלכה לעולמה שנתיים קודם לכן. במאי 1999, חודש לפני נישואיה לנסיך אדוארד, פרסם הצהובון "הסאן" תמונות עירום שלה יחד עם כריס טאראנט, מגיש תחנת הרדיו קפיטל. שנתיים לאחר מכן פרסם הצהובון "ניוז אוף דה וורלד" כתבת תחקיר על משרד יחסי הציבור של סופי, שבה נחשף כי היא משתמשת בקשריה בבית המלוכה כדי לקדם את לקוחותיה. כתב העיתון שהתחזה לנסיך סעודי חילץ ממנה אמירות פוגעניות כלפי המלכה, שאותה כינתה "היקירה הזקנה"; הנסיך צ'ארלס ובת זוגו קמילה, שעליהם אמרה "הם לא יתחתנו לפני שהליידי הזקנה תמות" (השניים נישאו לבסוף ב-2005); וראש ממשלת בריטניה דאז טוני בלייר ורעייתו שרי בלייר, עליה פסקה שהיא "אישה איומה, איומה, איומה".

     

    בשמלה אדומה ודרמטית של ברוס אולדפילד (צילום: AP)
     בשמלה אדומה ודרמטית של ברוס אולדפילד(צילום: AP)

      

     לצד כל הציטוטים העסיסיים, מה שעניין את הבריטים במיוחד היתה הכותרת: "אדוארד לא הומו". הומוסקסואליות היא נושא רגיש בבית המלוכה, והשמועות על הנסיך אדוארד רחשו במשך שנים ארוכות. הוא הכחיש, אולם רבים בבריטניה טענו אז וטוענים גם היום כי נישואיו לסופי הם נישואי נוחות שנועדו לטשטש את השמועות. בארמון בקינגהם תקפו את התחקיר וטענו כי זהו ניסיון לפגוע ברוזנת ווסקס ובבית המלוכה, וכי הציטוטים בכתבה הם סלקטיביים, מעוותים ולא נכונים. "הרוזנת לא העליבה את המלכה, את המלכה האם או את הפוליטיקאים, והשמועות על קשיי הנישואים שלה ועל הערותיה לכאורה לגבי מיניות בעלה לא היו נכונות", נכתב בהצהרה שפרסם הארמון.

      

     בין אם זה במרוצי סוסים, באירועים ממלכתיים או בחתונות חגיגיות, אי אפשר לפספס את הכובעים של הרוזנת (צילום: Gettyimages)
      בין אם זה במרוצי סוסים, באירועים ממלכתיים או בחתונות חגיגיות, אי אפשר לפספס את הכובעים של הרוזנת(צילום: Gettyimages)

       

      מספר חודשים מאוחר יותר, בשנת 2002, הודיעה סופי על סגירת משרד יחסי הציבור שלה, וכי תקדיש את זמנה לפעילות ציבורית בארגוני צדקה. כיום היא נחשבת לדמות המקורבת ביותר למלכה, והשתיים יוצאות לרכיבה על סוסים ומבלות יחד את שעות הפנאי. "היא כמו בת נוספת להוד מלכותה, הן עד כדי כך קרובות", אמר אחד מהעוזרים בבית המלוכה ל"דיילי מייל". האם יהיה זה גם גורלה של מרקל?

       

      הרוזנת והדוכסית (צילום: AP)
       הרוזנת והדוכסית(צילום: AP)

        

       העניין המחודש והגובר בסופי נובע בחלקו מכניסתה של מרקל למשפחת המלוכה, לצד שלל מחמאות שמחלקים לה מדורי האופנה בעולם בזכות שילוב של מעצבים כמו ארדם, דיאן פון פירסטנברג, מרי קטרנזו, ברוס אולדפילד, והמעצבת החביבה עליה מכל: אמיליה וויקסטד. הרוזנת מקפידה לשלב בין מעצבים צעירים לוותיקים, בין בריטים לבינלאומיים, ובין מראה שמרני להפתעות עיצוביות כמו שמלה אדומה עם מחשוף גיאומטרי המזכיר את גג בית האופרה של סידני בעיצובו של ברוס אולדפילד, שלבשה לארוחת ערב לקראת חתונתם של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון ב-2011; או שמלה בוורוד בייבי של ולנטינו עם שרוולי פעמון רחבים שלבשה לקבלת פנים חגיגית שנתיים לאחר מכן.

        

       מקפידה לשלב בין מעצבים צעירים לוותיקים (צילום: Gettyimages)
        מקפידה לשלב בין מעצבים צעירים לוותיקים(צילום: Gettyimages)

         

        את הופעותיה האלגנטיות והמינימליסטיות שמתאימות היטב לגילה, מתבלת הרוזנת מווסקס בכובעים אקסטרווגנטיים שמאפשרים לה חופש יצירתי. בין אם זה במרוצי סוסים, באירועים ממלכתיים או בחתונות חגיגיות, אי אפשר לפספס את הכובעים שהיא חובשת ומאפילים במקרים רבים על בגדיה. את רובם מעצבת הכובענית הנודעת ג'יין טיילור, אשר יוצרת לסופי כובעים עשירים בנוצות, פרחי אורגנזה מפוסלים, סרטי לבד, משחקי פרופורציות וצורות גיאומטריות, שהופכים אותה למרכז האירוע. עם העניין האופנתי המחודש בה, מעניין יהיה לראות מה תלבש הרוזנת לחתונה של מרקל והנסיך הארי השנה, והאם תצליח גם בשלל האירועים המקדימים לטקס לגנוב את ההצגה.

         

        ______________________________________________________

         

        וכמה עלתה התספורת להסתרת הקרחת של הנסיך וויליאם?

        הנסיך וויליאם נפטר מהשיער המקליש. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
        הנסיך וויליאם נפטר מהשיער המקליש. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד