חתיך מי שחותך? תספורת ה"פֶּנסים" חוזרת לככב על הראש הגברי

עם גיבוי של כדורגלנים וראפרים בינלאומיים, התסרוקת הידועה לשמצה שוב איתנו. "זה חצי בצחוק, אבל זה יפה בעיניי", אומר המצטרף הטרי לטרנד אוריאל יקותיאל

איתי יעקב

|

29.01.18 | 13:10

גילוחים אמנותיים בשיער. הטרנד על פי תצוגת הגברים של דיור הום לחורף הבא (צילום: Gettyimages)
גילוחים אמנותיים בשיער. הטרנד על פי תצוגת הגברים של דיור הום לחורף הבא (צילום: Gettyimages)
אוריאל יקותיאל. "בוא נודה על האמת. הנתונים שלי הם של גבר מזרחי, ודבר כזה יכול בקלות מאוד להיראות עליי ערסי. אני לוקח את כל ההגדרות האלה ומשחק איתן" (צילום: אלכס זוהר לוין)
אוריאל יקותיאל. "בוא נודה על האמת. הנתונים שלי הם של גבר מזרחי, ודבר כזה יכול בקלות מאוד להיראות עליי ערסי. אני לוקח את כל ההגדרות האלה ומשחק איתן" (צילום: אלכס זוהר לוין)
החתך בשיער הפך לסימן היכר אופנתי. ניקולאס אוטמנדי  (צילום: Gettyimages)
החתך בשיער הפך לסימן היכר אופנתי. ניקולאס אוטמנדי (צילום: Gettyimages)

לבלם נבחרת ארגנטינה ומנצ'סטר יונייטד ניקולאס אוטמנדי יש חתך בשיער, ממש מעל העין, שהפך בשנים האחרונות לאחד מסימני ההיכר האופנתיים שלו. גם כדורגלנים נוספים כמו כריסטיאנו רונלדו, פול פוגבה וארון ראמזי הציגו בשלב זה או אחר חתכים שנעשו במכוון בתסרוקת, המכונים בשפת הרחוב הישראלית "פנסים". כעת, שני עשורים לאחר שנחשבה לתספורת חובה אצל צעירים בקבוצות שוליים בארץ ובעולם, התסרוקת השנויה במחלוקת חוזרת בשיא הכוח.

 

עזר לפופולאריות של הטרנד. כריסטיאנו רונלדו (צילום: Gettyimages)
  עזר לפופולאריות של הטרנד. כריסטיאנו רונלדו(צילום: Gettyimages)

   

  אומנם כמו תמיד בטרנדים שנולדים מהרחוב, קשה לשים את האצבע על נקודת ההתחלה, אך אין ספק שה"פנסים" מככבים כעת – בין אם כחיתוכים בגבות של נערי מסיבות בברלין ובתל אביב; או כקישוט לשיער שמתועד באינסטגרם של הספר אלכס זוהר לוין מתל אביב ובזה של "מספרת העיר" מבית שמש. הטרנד זכה לחיזוק משמעותי בתצוגת סתיו-חורף 2018-19 של דיור הום שהתקיימה בשבוע האופנה לגברים בפריז, כשמעצב השיער אנתוני טרנר שלח למסלול שלושה דוגמנים עם גילוחים אמנותיים בשיער בסגנון שבטי בהשראת שנות ה-90. כמותג מכתיב טרנדים, צפו למבול של תסרוקות דומות בעתיד.

   

  A post shared by Aaron Ramsey (@aaronramsey) on

   

  אחד המצטרפים החדשים למגמה הוא השחקן ואמן הפרפורמנס אוריאל יקותיאל, שבשבועות האחרונים מפארות תסרוקות מרובות חתכים את חשבון האינסטגרם שלו. בשיחה עם Xnet מספר יקותיאל, 29, כי לאחרונה נתקל בטרנד בעמודי אינסטגרם מחו"ל, ובמקביל קיבל עידוד לאמץ אותה בעצמו מלוין, שמשמש כספר הצמוד שלו כבר כמה שנים.

   

   

  "ה'פנסים' הם טרנד ניינטיז מגניב שחוזר", אומר יקותיאל, "כשהיינו ילדים זה היה קטע של ערסים בפורים, אבל עכשיו אני רואה את זה אצל כל מיני ראפרים. כשזוהר הציע, החלטתי שהולכים על זה. זה חצי בצחוק, אבל זה יפה בעיניי ומושך תשומת לב כיפית".

   

  "ההתעסקות שלי בתסרוקת, שאני צריך לתחזק פעם בשבוע, היא בעיקר פאן". יקותיאל (צילום: אלכס זוהר לוין)
   "ההתעסקות שלי בתסרוקת, שאני צריך לתחזק פעם בשבוע, היא בעיקר פאן". יקותיאל(צילום: אלכס זוהר לוין)

    

   יקותיאל מסביר כי הוא רואה בתספורת אמירה אופנתית, ומספר שהתגובות ברחוב מתחלקות בין חיוביות להומוריסטיות.

    

   מבחינתך זה טרנד של "הפוך על הפוך"?

   "בוא נודה על האמת. הנתונים שלי הם של גבר מזרחי, ודבר כזה יכול בקלות מאוד להיראות עליי ערסי. הרי הטרנד הזה מזוהה עם גברים כדורגלנים, אולי גם עם עבריינים, והיה ברור שכשאני עושה משהו כזה, זה נעשה עם מודעות. אני לוקח את כל ההגדרות האלה ומשחק איתן. מצד שני, ההתעסקות שלי בתסרוקת, שאני צריך לתחזק פעם בשבוע, היא בעיקר פאן".

    

    

    

   "ה'פנסים' תמיד היו באופנה, אבל בגלל דיוויד בקהאם והראפרים שהולכים עם התספורת בשנים האחרונות, זה נהיה עכשיו טרנד פופולארי", אומר גם מעצב השיער גרשון אטנה מ"מספרת העיר" בבית שמש. בחשבון האינסטגרם של המספרה ניתן לראות לא מעט צעירים, רבים מהם אתיופים, עם תספורות 'פנסים' מגוונות שהוא ושותפו מעצבים. "אם מבקשים ממני 'פנס' בשיער, אני עושה מה שנראה לי נכון לתספורת. אין דוגמה ספציפית שמבקשים – אנשים רוצים דברים יצירתיים".

    

   ______________________________________________________

    

    

   מה גרם ללינדה אוונג'ליסטה להפסיק להזריק ואיך היא נראית היום?

   במקום להזריק: הסוד של לינדה אוונג'ליסטה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
   במקום להזריק: הסוד של לינדה אוונג'ליסטה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד