המעצב הלבנוני אלי סאאב מוחק את גל גדות: "חיילת לשעבר בצה"ל!"

שעות לאחר שפורסמה באינסטגרם של המעצב תמונתה של גדות בשמלתו, היא הוסרה מהעמוד בעקבות זעם הגולשים: "אל תהרוס את המעט שהעם הלבנוני גאה בו"

איתי יעקב

|

11.01.18 | 10:15

בהוליווד מאוהבים בה, בלבנון פחות. גל גדות בשמלה של אלי סאאב (צילום: Gettyimages)
בהוליווד מאוהבים בה, בלבנון פחות. גל גדות בשמלה של אלי סאאב (צילום: Gettyimages)
מערכת יחסים טעונה עם ישראל. המעצב הלבנוני אלי סאאב (צילום: Gettyimages)
מערכת יחסים טעונה עם ישראל. המעצב הלבנוני אלי סאאב (צילום: Gettyimages)

היחסים בין לבנון וישראל מעולם לא נחשבו לטובים, אך אמש הגיע הסכסוך בין המדינות גם אל עמוד האינסטגרם של מעצב ההוט קוטור הלבנוני המוערך אלי סאאב, שזכה למטר של ביקורות מתקיפות לאחר שפרגן לוונדר וומן הישראלית גל גדות.

 

גל גדות בשמלה של אלי סאאב. "יש לי בעיה עם פרסום תמונה שלה בחשבון של אלי סאאב, שמתרברב כי חיילת לשעבר בצבא הישראלי לובשת שמלה בעיצובו", נכתב למעצב באינסטגרם (צילום: Gettyimages)
  גל גדות בשמלה של אלי סאאב. "יש לי בעיה עם פרסום תמונה שלה בחשבון של אלי סאאב, שמתרברב כי חיילת לשעבר בצבא הישראלי לובשת שמלה בעיצובו", נכתב למעצב באינסטגרם(צילום: Gettyimages)

   

  לטקס פרסי מועצת הביקורות האמריקאית שנערך שלשום בניו יורק, לבשה גדות שמלה א-סימטרית בצבע תכלת מקולקציית אביב-קיץ 2018 של סאאב, והמעצב מיהר לפרסם תמונה מפרגנת שלה בעמוד האינסטגרם הרשמי של בית האופנה. מה שנראה כמו מחווה סימבולית בין גדות לסאאב, בין שחקנית ממוצא ישראלי למעצב לבנוני הפועל בביירות ובפריז, לא התקבל בעין יפה אצל לקוחותיו ומעריציו.

   

  השמלה שלבשה גדות בתצוגת אביב-קיץ 2018 של סאאב (צילום: Gettyimages)
   השמלה שלבשה גדות בתצוגת אביב-קיץ 2018 של סאאב(צילום: Gettyimages)

    

   אתר StepFeed, העוסק בחדשות מהמזרח התיכון, הציג מספר תגובות שפורסמו על התמונה, ובראשן תגובה של מפיקת הטלוויזיה פארה שאמי מהערוץ הלבנוני Al Jadeed TV, שצייצה בטוויטר כי "אין לי בעיה שהיא (הכוונה לגדות, א"י) לובשת אלי סאאב – כן יש לי בעיה עם פרסום תמונה שלה בחשבון של אלי סאאב, שמתרברב כי חיילת לשעבר בצבא הישראלי לובשת שמלה בעיצובו. אל תהרוס את אחד הדברים המעטים שהעם הלבנוני גאה בו". דברים אלה מצטרפים למחאה הכללית נגד גדות בלבנון, לאחר שבשנה שעברה הוחרם הסרט "וונדר וומן" במדינה בשל עברה של השחקנית ההוליוודית כחיילת בצה"ל. בעקבות הביקורות, שעות ספורות לאחר שפורסמה התמונה הסיר אותה סאאב מהאינסטגרם. ימים יגידו האם האמון שהביעו בגדות השבוע מותגים כמו חברת האיפור רבלון וענקית הטכנולוגית הסינית Huawei, שבחרו בה כפרזנטורית, יפגע בהם בשוק הערבי.

    

   הפשרת היחסים עם ישראל? סופיה מצטנר על המסלול בתצוגת סתיו-חורף 2017-18 של סאאב (צילום: Gettyimages)
    הפשרת היחסים עם ישראל? סופיה מצטנר על המסלול בתצוגת סתיו-חורף 2017-18 של סאאב(צילום: Gettyimages)

     

    מערכת היחסים בין סאאב לישראל ידעה עליות ומורדות לאורך השנים. לפני מלחמת לבנון השנייה ב-2006 עוד זכו עיתונאים ישראלים לקבל הזמנות לתצוגות האופנה שלו בפריז, אך המלחמה הביאה לסיום קשרים מקצועיים אלה. עם זאת, בשנה האחרונה ניכרת הפשרה במערכת היחסים של המעצב עם ישראל – עיתונאים חזרו להיות מוזמנים לתצוגות האופנה שלו, ובחודש מרץ אשתקד אף צעדה הדוגמנית הישראלית סופיה מצטנר על המסלול בתצוגת סתיו-חורף 2017-18 שלו בפריז. בגדיו, לעומת זאת, לא נמכרים בישראל ונכון לעכשיו גם לא מתוכננים להימכר בארץ.

     

    ______________________________________________________

     

    ואיך נראה מותג האופנה הפוליטי של הבן של מימי לוזון?

    אומץ, כישרון וקשרים מאמא. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: אביב בובליל)
    אומץ, כישרון וקשרים מאמא. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: אביב בובליל)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד