צילום: אמיר יהל

השחקנית טל טלמון (34): "העירום משחרר, כבר אין לי אישיוז עם הגוף"

כוכבת "מחוברים" והסרט "זוג יונים" נפרדת מהנערה השמנה ומסכמת את השנה החשופה בחייה: "יש משהו מטורף בלהתהלך עירומה מול 16 אנשי צוות, כולם גברים"

"הייתי נערה שמנה וזה מלווה אותי תמיד, אבל הרפיתי מהמרדף אחרי שלמות". טל טלמון (צילום: שי יחזקאל, סגנון: מיטל ברונר)
"הייתי נערה שמנה וזה מלווה אותי תמיד, אבל הרפיתי מהמרדף אחרי שלמות". טל טלמון (צילום: שי יחזקאל, סגנון: מיטל ברונר)
"אני רוצה ילדים, אבל גם רוצה לחיות את החיים שלפני ולמצות אותם" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: מיטל ברונר)
"אני רוצה ילדים, אבל גם רוצה לחיות את החיים שלפני ולמצות אותם" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: מיטל ברונר)

"זו הייתה השנה הכי משמעותית בחיים שלי", מעידה השחקנית טל טלמון (34), "הכי מאירת עיניים בזכות 'מחוברים' ובזכות הסרט 'זוג יונים'. התמודדתי גם עם הנפש וגם עם הגוף". הנה 11 דברים שהיא למדה על עצמה השנה:

 

 

1. לאהוב את הגוף

"השנה סיימתי עם האישיוז שהיו לי עם הגוף שלי. זה תהליך שהתחיל כשהשתתפתי בסדרה 'מחוברים' (2016). לראות את עצמך בתוכנית הזאת זה הדבר הכי תרפויטי שיש, וזה המשיך בסרט 'זוג יונים' של דובר קוסאשווילי שבו הייתי צריכה להופיע בעירום מלא. הייתי נערה שמנה וזה מלווה אותי תמיד, אבל הרפיתי מהמרדף אחרי שלמות. אני מסתכלת היום על תמונות שלי מתחילת הקריירה וחושבת שהייתי רזה מדי. לא יודעת איך להסביר את זה, אני פשוט לא מתבאסת מזה יותר. אני אוכלת בריא, יש לי עליות וירידות, אבל הן לא קיצוניות כמו פעם.

 

   

  "כשעליתי לסט בפעם הראשונה אצל דובר, וחשבתי לעצמי שיוצא לי שומן מפה ומשם, אמרתי לעצמי: 'שומעת? זה מה יש, לא יעשו לך פה פוטושופ ואת לא דוגמנית של ויקטוריה'ס סיקרט, הוא בחר אותך כי הוא רוצה אישה'. דובר גם אמר לי להשמין - פשוט התאהבתי בו באותו הרגע. הפרטנר שלי בסרט, אסף גולדשטיין, התאמן בחדר כושר ואני הייתי יושבת ואוכלת. בזכות זה למדתי לאהוב את מה שיש. יש לי ימים יותר טובים וימים פחות טובים, יש לי חלקים שאני אוהבת וחלקים שלא, וכשאני מרגישה לא טוב עם עצמי, זה מקרין החוצה. אבל אני מבינה שזה מה יש".

   

  2. להיחשף

  "ביום הראשון כולם היו נבוכים, ביום החמישי כבר אמרתי להם 'יאללה, בואו נאכל שניצל לצהריים. אל תביאו לי חלוק'. יש בזה משהו כל כך משחרר"

  "יש משהו מטורף בלהתהלך עירומה מול 16 אנשי צוות, כולם גברים. ביום הראשון כולם היו נבוכים, ביום החמישי כבר אמרתי להם 'יאללה, בואו נאכל שניצל לצהריים. אל תביאו לי חלוק'. יש בזה משהו כל כך משחרר. הם היו מקסימים ואדיבים, נתנו לי כבוד של מלכה. זה לגמרי הוביל אותי לתהליך של השלמה עם הגוף שלי".

   

  3. לחבק את הנחמדות

  "תמיד אמרו לי שאני נחמדה מדי, ולכולם, אבל מבחינתי אין דבר כזה. אני פשוט מסתכלת על אנשים אחרת. מראה חיצוני לא משנה לי. אני יודעת שמסתכלים על האקסים שלי וחושבים שאני 'יוצאת רק עם חתיכים', אבל היו גם הרבה 'לא חתיכים'. אני מסתכלת על המהות של אנשים ועל התוכן. אני חושבת שזה כי הייתי נערה שמנה ואני יודעת מה זה כשמסתכלים עלייך אחרת, אז אני לא מתנצלת יותר על הנחמדות שלי".

   

  4. לאהוב בעלי חיים

  "אני צמחונית כבר הרבה שנים, אבל אני לא מטיפה לאנשים אחרים מה לאכול, אני מאוד מאמינה ב'חיה ותן לחיות'. אם את אוכלת את הסטייק או לא, זה לא ישפיע אם הפרה תחיה. לי באופן אישי זה כואב ואני לא מסוגלת לאכול אותן. אני אוכלת רק דגים. בתפריט שלי יש הרבה קטניות וסושי. אני אוהבת מאוד ארוחות בוקר עשירות עם ביצים, סלט, טונה. צהריים אני תמיד אוכלת איפשהו בחוץ, ובערב בבית. אני באה ממשפחה של בשלנים, ואצלנו גם אוכלים בריא".

   

  "אין לי שגרת טיפוח. אני לא מסדרת גבות למשל, וזה קטע, כי המון נשים מחמיאות לי על הגבות" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: מיטל ברונר)
   "אין לי שגרת טיפוח. אני לא מסדרת גבות למשל, וזה קטע, כי המון נשים מחמיאות לי על הגבות"(צילום: שי יחזקאל, סגנון: מיטל ברונר)

    

   5. לשחות

   "אני שונאת את המילים 'כושר', או 'חדר כושר'. זה גורם לי להתקף חרדה קל. לקח לי המון זמן להבין מה הספורט הנכון עבורי. בעבר הייתי רצה המון, אבל אני לא יכולה לרוץ יותר וצריכה לעבור ניתוח קטן ברגל. כשגרתי בלוס אנג'לס לפני כמה שנים עשיתי יוגה, אבל בארץ לא התחברתי לזה. בסוף מצאתי את השחייה. אם תשאלי אותי לאן אני הולכת בבוקר, לא אגיד לך שאני הולכת להתאמן, אלא אגיד לך שאני הולכת להתנתק. אני לא מחשיבה שחייה כאימון, למרות שזה באמת עובד על כל הגוף. אני מרגישה שאני נושמת טוב יותר אחר כך. רוב האנשים משתעממים בשחייה, אני פשוט מתנתקת, בשביל הגוף והנפש יחד".

    

   6. למרוח מקדם הגנה

   "אין לי שגרת טיפוח. אני לא מסדרת גבות למשל, וזה קטע, כי המון נשים מחמיאות לי על הגבות. אני לא יודעת איך זה קרה. נראה לי שככל שהתבגרתי הן נהיו יותר עבות. פעם נורא אהבתי את המראה השזוף, אהבתי לשבת בבריכה ובים, בייחוד בחופשות. תמיד אמרו לי שאשלם על זה יום אחד, ואמרתי 'לא, מה פתאום', ואז התחילה לצאת לי פיגמנטציה בפנים. זה היה ממש מעליב! הלכתי לרוקחת פרטית שהכינה לי קרמים מיוחדים ובזכותם אין לי כתמים. מאז הפכתי להיות קשישה שלא יוצאת מהבית בלי מקדם הגנה ואני לא רוצה להיחשף יותר לשמש. מעבר לזה, אני תמיד עם סומק, מסקרה ומסרק לגבות".

    

   7. להשלים עם הגיל

   "תכף אהיה בת 35 ועדיין קשה להאמין שזה הגיל שלי. יוצאים לי מהפה משפטים כמו 'כשהייתי בת 25...', ואז אני קולטת שזה היה לפני עשר שנים. זה מטורף. אני כן רואה פתאום את הקמטוטים בפנים, אבל בינתיים לא עשיתי כלום. אני לא נגד. אני מאמינה שאם לא טוב לך עם משהו ואת רוצה לשפר או לשנות אותו, לכי על זה. אני מסתכלת על אמא שלי. היא לא עשתה כלום והיא יפהפייה בעיניי".

    

   על שער גיליון דצמבר של מנטה ""אין לי פייסבוק. קשה לי עם הדבר הזה שנקרא 'לייק', להתחנן שיחבבו אותי" (צילום: שי יחזקאל)
    על שער גיליון דצמבר של מנטה ""אין לי פייסבוק. קשה לי עם הדבר הזה שנקרא 'לייק', להתחנן שיחבבו אותי"(צילום: שי יחזקאל)

     

    8. להוריד את המסכות

    "ב'מחוברים' היו לי תוספות בשיער. הלכתי איתן שנים. אחרי 'מחוברים' הורדתי אותן והרגשתי שזה היה כמו להוריד את המסכות. היום אני מסתכלת עליהן ולא מאמינה שהייתי איתן בכלל. זה גם חלק מההבנה שאני לא צריכה לשדר שלמות כל הזמן, ולא משנה לי מה יחשבו או יגידו".

     

    9. להפסיק לדלג

    "תמיד קפצתי ממערכת יחסים למערכת יחסים. התאהבתי בשיא המהירות בלי להבין בכלל מי האדם שעומד מולי. אז עשיתי פאוזה בחיים, ובמשך שנה וחצי לא יצאתי אפילו לדייט אחד. למדתי להיות לבד"

    "תמיד קפצתי ממערכת יחסים למערכת יחסים. התאהבתי בשיא המהירות בלי להבין בכלל מי האדם שעומד מולי. רציתי משפחה וילדים ויציבות, והתאהבתי כל הזמן בגברים שאפילו לא חיים בארץ. המון נשים שראו אותי ב'מחוברים' אמרו לי שהן גם עוברות את מה שאני עוברת. היה לי קשה ממש. אז עשיתי פאוזה בחיים, ובמשך שנה וחצי לא יצאתי אפילו לדייט אחד. למדתי להיות לבד".

     

    10. להתמלא מבפנים

    "בתור שחקנית אני חווה הרבה מעברים - מעומס מטורף והמון עבודה לשיממון מוחלט. פעם זה היה שובר אותי. הרגשתי שאם אין לי עבודה, אז אין לי שום דבר. היום למדתי להתמלא מבפנים. אני הולכת להרבה סרטים לבד בקולנוע, בולעת ספרים.

     

    "הראש שלי גם כל הזמן עובד ואני כל הזמן חושבת מה עוד אפשר ליצור. עכשיו, למשל, אני כותבת סדרה עם אח שלי. אני גם לא מהאנשים האלה שהפלאפון מולחם להם ליד. אני משאירה אותו מאחורה הרבה פעמים, ואנשים מתלוננים שאני לא תמיד זמינה. אבל זו החלטה מודעת שקיבלתי לפני שנים - לא לתת לדבר הזה לפלוש לי לחיים ולשלוט בי. גם אין לי פייסבוק, ואת האינסטגרם שלי פתחתי לפני שלוש שנים. קשה לי עם הדבר הזה שנקרא 'לייק', להתחנן שיחבבו אותי - זה בדיוק ההפך ממה שאני עובדת עליו מול עצמי".

     

    טלמון ב"מחוברים":

     

     

    11. להתעטף במשפחה

    "יש לי משפחה גדולה מאוד. אנחנו עשרה אחים ואחיות. ההורים שלי התגרשו. אמא שלי התחתנה פעמיים נוספות ואבא שלי פעם נוספת. האחים שלי הם הכל בשבילי, ואנחנו עוטפים אחד את השני. אנחנו נפגשים כל שבת, בדרך כלל אצל אבא שלי. הוא בנה לאחיינים שלי בית על העץ. אני מטורפת על האחיינים שלי. אין לי ספק שבשנים הקרובות יהיו לי ילדים. לא היה לי מושג שאני כל כך אוהבת ילדים, אבל האחיינים שלי פתחו לי את הצ'אקרה הזאת. אז אני רוצה, אבל גם רוצה לחיות את החיים שלפני ולמצות אותם".

     

    איזו 2018 אני מאחלת לעצמי?

    "אני מאחלת לעצמי לעבוד כל הזמן בטירוף, בלי הפסקה, שלא יהיה לי זמן לנשום, עם תפקידים מרתקים ומאתגרים. להיות אהובה ונאהבת בצורה מדויקת, כמו שמגיע לי, להיות נוכחת, להיות שקטה, והכי חשוב - להיות בריאה ושכולם סביבי יהיו בריאים. אני מבלה שעות בקופת החולים, עושה בדיקות כל הזמן. קצת היפוכונדרית. אני יודעת כמה בריאות חשובה יותר מהכל".

     

    איפור: רותי עדי במוצרי Bobbi Brown /// שיער: שרה השנטי /// ע. צלם: נוי דקל /// ע. סטיילינג: נעה שימעונוב, ניב קזדן /// סוודר: Zara /// גרביים: Galita /// תמונה פותחת: סווטשירט ומכנסונים: Topshop

     

     

    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד