בתו של צחי נוי: "הילדים אמרו לי שאמי האמיתית היא סטלה המגמרת"

ליאת נוי-רוזנפלד לא שוכחת את העלבונות שהוטחו בה בילדותה בגלל "אסקימו לימון". גם כשאביה צולם במקלחת בגרמניה, עברה חוויות קשות. למרות הכל, היא גאה בו

נדב גליק

|

09.01.18 | 03:48

ליאת נוי-רוזנפלד. "אני הבת שלו, ומדברים לא יפה על אבא שלי, אז אני נפגעת. בעיקר נפגעתי מהטוקבקים" (צילום: צביקה טישלר)
ליאת נוי-רוזנפלד. "אני הבת שלו, ומדברים לא יפה על אבא שלי, אז אני נפגעת. בעיקר נפגעתי מהטוקבקים" (צילום: צביקה טישלר)
צחי נוי (שני מימין) ב"ספיחס", 1982. איתו בתמונה: יהונתן סגל (מימין), יפתח קצור ויוסף שילוח (צילום: Yoni S.Hamenahem, cc)
צחי נוי (שני מימין) ב"ספיחס", 1982. איתו בתמונה: יהונתן סגל (מימין), יפתח קצור ויוסף שילוח (צילום: Yoni S.Hamenahem, cc)
נוי בבית "האח הגדול" בגרמניה, קיץ 2017. "סוף-סוף מישהו משתין על הגרמנים". למטה: זיכרונות מ"אסקימו לימון" (צילום: Gettyimages)
נוי בבית "האח הגדול" בגרמניה, קיץ 2017. "סוף-סוף מישהו משתין על הגרמנים". למטה: זיכרונות מ"אסקימו לימון" (צילום: Gettyimages)

ליאת נוי-רוזנפלד שכבה מול הטלוויזיה בביתה שבנתניה, צפתה באביה צחי שהשתתף ב"אח הגדול" בגרמניה, והייתה בטוחה שהיא הוזה. "שכבתי במיטה", היא מספרת, "השעה כבר הייתה אחרי 11 בלילה, ראיתי את התוכנית ונפלתי על הקטע הזה. בעלי ראה את זה על הספה בסלון תוך שהוא מנמנם, ולמחרת בבוקר הוא בא ואמר לי: 'אולי חלמתי, כי שכבתי על הספה, אבל תגידי, יכול להיות שראו את אבא שלך משתין במקלחת?' עניתי לו: 'טוב, אם גם אתה אומר את זה, אז כנראה שלא הזיתי. כנראה שזה נכון'".

 

>> תאהבו אותנו גם בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

אבל האסימון עוד לא נפל לגמרי, והיא לא הבינה בדיוק מה קרה עד שהתחילו הטלפונים מהעיתונאים. "לא אהבתי את הכותרות שאמרו: 'צחי נוי עושה בושות בגרמניה'. אני חושבת שאפשר היה לעדן את זה קצת. בסך הכל, זה משהו טבעי של בן אדם. אבל בסדר, דיברו על זה, חפרו על זה קצת, וזה נגמר. כמו שאני תמיד אומרת: אין פרסום רע".

 

נפגעת?

"אני הבת שלו, ומדברים לא יפה על אבא שלי, אז אני נפגעת. בעיקר נפגעתי מהטוקבקים. כל הזמן אמרו לי: 'כשאבא שלך ייכנס לשם, תימנעי מקריאת טוקבקים', אבל אני מאוד מחוברת לאתרים ולפייסבוק, ולא יכולתי להימנע מזה. היו שם תגובות כמו: 'במקום לעשות כבוד, הוא עושה ההפך'. ומישהו כתב שם משהו כמו: 'במקום ללכת ללשכת אבטלה, הוא הלך לבית האח הגדול', כאילו הוא עושה הכל בשביל הכסף. אתה יודע, גם אני יכולה לחשוב הרבה דברים, אבל אני לא אקליד אותם".

 

תוך כדי קריאת הטוקבקים על המקלחת בגרמניה הבינה נוי-רוזנפלד שעל אף שכבר שנים רבות היא מתמודדת עם ביקורת סביב העבודה של אביה, היא עדיין לא פיתחה עמידות מפניה. "זה משהו שחודר אליך. לא ניחנתי בעור של פיל, אז כן, זה מבאס; זה כואב ופוגע. מצד שני, היו תגובות מפרגנות, שהוא עושה כבוד, ו'מה קרה, בסך הכל הוא עשה פיפי', ו'סוף-סוף מישהו משתין על הגרמנים', כל מיני הלצות. אבל די, זהו, זה היה ונגמר".

 

צחי נוי עם בתו ליאת ונכדתו עלמה. "אני לא נראית כמוהו, לא שמנמנה" (צילום: אלבום פרטי)
  צחי נוי עם בתו ליאת ונכדתו עלמה. "אני לא נראית כמוהו, לא שמנמנה"(צילום: אלבום פרטי)

   

  אשלוף את הציפורניים הכי ארוכות

   

  ליאת נוי-רוזנפלד (34) – עוסקת בנדל"ן, נשואה לברק ואם לעלמה (שש) ולעמית (שלוש) – רגילה מגיל צעיר לכך שחייה מושפעים מהקריירה של אביה; ליתר דיוק, מדמותו של יודל'ה מ"אסקימו לימון". "הייתי ילדה כשהקרינו את הסרטים האלה", היא מספרת, "וילדים הם עם רע. מאוד פגעו בי. אני מניחה שאת הדברים שאמרו לי הם שמעו לפני כן בבית, כי נאמרו דברים שלא נמצאים בלקסיקון של ילדים: למשל, שהאמא האמיתית שלי היא סטלה המגמרת, שנוצרתי בסרט; דברים מאוד קשים, שמלווים אותי עד היום. אפילו שעברו 20 שנה, המילים האלה עוד מהדהדות בראש".

   

  אז למען הסר ספק נבהיר שאמה היא מירי, אשתו של צחי נוי זה יותר מ-35 שנה. לבני הזוג יש גם בן, אייל (32), והמשפחה גרה בהרצליה. כיום, כשנוי-רוזנפלד כבר אמא בעצמה, היא מדמיינת מצב שבו בנותיה עוברות חוויות מהסוג שעברה בילדותה, ויודעת איך תהיה תגובתה. "אם אחת הבנות שלי תצטרך לשמוע דברים כמו שאני שמעתי בילדותי, אני אשלוף את הציפורנים הכי ארוכות שלי", היא מכריזה. "האמירות האלה היו מזעזעות".

   

  "לכל ילד של הורה מפורסם יזכרו דברים שקשורים בהורה. אני מאמינה, למשל, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, שדאנה איבגי לא אשמה בדברים שאבא שלה עשה, אבל יקשרו אותה אליהם, אפילו שזה לא קשור אליה"

  בין האמירות המזעזעות גם הדביקו לה את הכינוי "יודל'ה", וזה דווקא עבר בשלום מבחינתה. "אף פעם לא הייתה לי בעיה עם זה שקוראים לי יודל'ה", היא אומרת. "הבנתי את זה וקיבלתי את זה באהבה. היו רואים אותי וכאילו רואים את אבא שלי: לא היו מסוגלים לעשות את ההפרדה, למרות שאני לא נראית כמוהו, לא שמנמנה. קראו לי ככה, וקיבלתי את זה בכיף".

   

  את מרגישה שכבת לאבא ששיחק בלא מעט סרטים פרובוקטיביים, את נושאת בהשלכות של בחירותיו?

  "כנראה שכן. אני חושבת שלכל ילד של הורה מפורסם יזכרו דברים שקשורים בהורה. אני מאמינה, למשל, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, שדאנה איבגי ממש לא אשמה בדברים שאבא שלה עשה או במה שהאשימו אותו, אבל יזכרו לה אותם, יקשרו אותה למקרים האלה, אפילו שזה לא קשור אליה. זה חלק בלתי נפרד".

   

  ואיך החוויה הזו השפיעה עלייך ועל ההתבגרות שלך?

  "זה מאוד חישל אותי. בתור ילדה בכיתי בלי סוף, לא רציתי ללכת לבית הספר, פחדתי שכל יום תהיה הערה חדשה, שיהיה משהו חדש שימציאו, אבל עם השנים התבגרתי ולמדתי להיות גאה באבא שלי, לא להתבייש במה שהוא עושה. מדובר פה בסרטים. אבא שלי שחקן, ואני גאה בזה".

   

  אני מניח שלא היה לו קל לראות אותך מתמודדת עם סיטואציות כאלה. הוא ניסה לדבר עם המורים? ניסה לעודד אותך?

  "זה פחות נגע בו באותה תקופה. הוא לא התעסק בזה. הייתי בוכה רק לאמא שלי, שנלחמה בהורים של הילדים בכיתה ובמנהלת של בית הספר. הייתי הולכת איתה לחברות ושומעת אותה מספרת בהתרגשות מטורפת מה שעובר עליי. אבא היה עסוק בקריירה, ואני חושבת שהוא חשב שאמא שלי יכולה לפתור את זה. והיא באמת לקחה את המושכות לידיים וטיפלה בכל".

   

  אופליה שטראל, ששיחקה את סטלה המגמרת. "הדברים האלה מלווים אותי עד היום" (צילום: שלום בר-טל)
   אופליה שטראל, ששיחקה את סטלה המגמרת. "הדברים האלה מלווים אותי עד היום"(צילום: שלום בר-טל)

    

   לפנק, לפנק, לבזבז כסף

    

   בשנים האחרונות, אומרת נוי-רוזנפלד, נהנה אביה משינוי תדמית, וזאת בזכות הופעתו בריאליטי "גולסטאר". "בתקופה של התוכנית, ילדים היו רואים אותו, ופתאום הוא לא היה בשבילם יודל'ה מ'אסקימו', אלא צחי מ'גולסטאר'", היא אומרת. בשנים האחרונות הוא גם נהנה להיות סבא ומרבה לפנק את שתי נכדותיו. "אין דבר כזה שהוא טס לחו"ל ולא חוזר עם כמות מטורפת של שוקולדים ומתנות לבנות שלי. גם בארץ הוא כל הזמן קונה להן. הוא תמיד אומר: 'ליאת, אולי נקפוץ לקניון ונקנה מתנה לבנות?' תן לו כל הזמן לפנק אותן - וגם אותי. אני ילדה מאוד מפונקת. אין לי בעיה להגיד לו: 'אתה יודע, יצא בושם חדש ממש-ממש טוב, אז אם אין לך מה לעשות מחר, ואתה במקרה ליד סופרפארם - אני מאוד אשמח'. למחרת הוא מתקשר: 'קניתי לך את הבושם'. ממש ככה. תן לו כל הזמן להסתובב בחנויות ולבזבז כסף. זה מה שהוא אוהב.

    

   "ברור שהוא גם נהנה מאהבת הקהל כשהוא מגיע למקומות ציבוריים. אני רואה שבכל מקום מבקשים ממנו סלפי ושואלים מה הוא עושה, מה חדש, ו'מתי נראה סרט חדש של 'אסקימו לימון'. אני מרגישה שהקהל מאוד צמא לדברים חדשים ממנו. שחקנים היום הולכים לאיבוד בתוך העולם החדש הזה של הריאליטי, אז אני מקווה שהוא ימשיך לעבוד כל הזמן, כי אני לא מכירה הרבה אנשים שכל כך אוהבים את המקצוע שלהם, כמוהו, והוא אוהב את זה גם בזמנים טובים וגם בזמנים פחות טובים".

    

   אם הוא כל כך אוהב את המקצוע הזה, הוא לא עודד אותך ללכת בדרכו?

   "להפך. משאלת הלב הכי גדולה שלו הייתה שאני לא אהיה במקצוע הזה. עד היום הוא אומר תודה על כך שאני לא שם".

    

   ______________________________________________________

    

   גם לו יש אבא מפורסם. הקליקו על התמונה:

    

   ויתר על שירים לטובת שרירים. הקליקו על התמונה (צילום: תומריקו)
   ויתר על שירים לטובת שרירים. הקליקו על התמונה (צילום: תומריקו)

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד