השחקנית שהפכה לקוסמטיקאית של הסלבס: "אני חולמת והן מגיעות אלי"

מרגע שהבינה ששחקנית היא כבר לא תהיה, קרן ברטוב החליטה להיות הקוסמטיקאית "שכולן יכירו". עם מטופלות כמו שירי מימון, מיה דגן וגל גדות - גם הוליווד על הכוונת

קרן ברטוב. "אם עדיין הייתי רוצה להיות שחקנית, הייתי יכולה לעשות את זה בדקה". בתמונות למטה: עם שירי מימון והמטופלות בר זומר, מיה דגן ובתה אמיליה (צילום: דניאל קמינסקי)
קרן ברטוב. "אם עדיין הייתי רוצה להיות שחקנית, הייתי יכולה לעשות את זה בדקה". בתמונות למטה: עם שירי מימון והמטופלות בר זומר, מיה דגן ובתה אמיליה (צילום: דניאל קמינסקי)

הסיפור המקצועי של הקוסמטיקאית של הכוכבות, קרן ברטוב, שאת הקליניקה שלה פוקדות כיום מיטב הסלבס, התחיל בחלום אחר לגמרי: "כל חיי חלמתי להיות שחקנית", היא מספרת. "זה היה הייעוד שלי ולא ראיתי את עצמי עושה משהו אחר. בכל תמונות הילדות שלי רואים ילדה קטנה אוחזת במלפפון שמדמה מיקרופון. מהיום שהשתחררתי מהצבא לא עצרתי לרגע. ידעתי שזה הזמן להגשים את החלום ועברתי לעיר הגדולה. התקבלתי לבית צבי והשלמתי לימודי משחק".

 

אבל כמו עבור רבים אחרים, גם עבור ברטוב הפריצה לתחום הייתה קשה ואיטית. וכך, אף על פי שקיבלה תפקידים שונים, היא התגלגלה לעבוד במשרד לייצוג אמנים. בנסיבות כאלה היה קל יותר להחליט לעזוב הכל ולעבור לערבה בעקבות האהבה, כשפגשה את מי שהפך לימים לבעלה. "ביום שהגעתי לשם, ורגע אחרי שפרקתי את המזוודות, אמרתי לעצמי: 'מה אני עושה כאן?'. הרגשתי שעשיתי טעות מאוד גדולה מבחינת החיים המקצועיים שלי, שבעצם נגמרו עם המעבר".

 

איך מתקדמים הלאה?

"אני לא בחורה של להיתקע במקום. מיד שאלתי את עצמי מה אני יכולה לעשות כדי לקדם את עצמי והתחברתי לתחום נוסף שאני אוהבת מילדות: טיפוח. נזכרתי שבתור ילדה הייתי גונבת מאמא קרמים ומוכרת לחברות. מגיל צעיר מאוד היו לי את כל הבשמים החדשים, גם היקרים שבהם. זה לגמרי היה הפּאשן שלי. יום אחרי המעבר כבר נרשמתי לקורס קוסמטיקאיות בבאר שבע והתחלתי לבלות את הזמן על הקו, כשאני נשאבת לעולם הזה ומתאהבת בו חזק וחזק יותר".

 

באופן מפתיע, המדבר הפיזי שהקיף את ברטוב היווה קרקע פורייה לשגשוג. בנות היישובים המרוחקים נשבו בקסמה של הקוסמטיקאית הצעירה והנחושה והחלו להתחרות על זוג ידיה עוד בטרם סיימה את הלימודים. "המרמור שחשתי כשהגעתי לערבה הוא זה שהביא אותי לנקודה שבה אני נמצאת היום", היא מעידה בדיעבד. "אחרי חצי שנה כבר פתחתי קליניקה וטיפלתי בעשרות לקוחות. תוך חודש נהייתי שם דבר באזור, כשבמקביל אני מתמקצעת בצורה החלטית ומעשירה את הידע שלי גם מחוץ לכותלי הקורס, דרך רופאים ופלסטיקאים. הניסיון המעשי עשה את שלו ואת הקורס סיימתי כמצטיינת. למבחן המעשי הגעתי כשאני מצוידת בניסיון של טיפול במאות בנות".

 

ידעתי שהמטופלים יגיעו

אחרי הלימודים, כשמשימת פתיחת הקליניקה ניצבת בפניה, ברטוב לא נכנעה למנטרת ה"נתחיל בקטן ונגדל לאט לאט". היא לא חששה לקחת הלוואות גדולות וציידה את הקליניקה שלה במכשור מתקדם ויקר, צעד שהיא מברכת עליו עד היום.  "מכשיר בודד עלה לי 200 אלף שקל. אבל לא פחדתי. ראיתי את ההצלחה בעיניים. ידעתי שברגע שמטופלים יבינו שיש אצלי משהו אחר ומתקדם - הם יגיעו. ההנחה הזו התבררה כנכונה ביג טיים. מהר מאוד, לא רק שכל הערבה הייתה אצלי, התחילו להגיע אליי גם המון לקוחות מהמרכז".

 

קרן פלס בטיפול לילי:

A post shared by Keren Bartov (@keren_bartov) on

 

מה גרם לך להעתיק את העסק המצליח צפונה?

זה אולי נשמע מוזר, אבל פשוט הזמנתי את המטופלות האלו אליי במחשבה. אני מאמינה מאוד שמחשבה מייצרת מציאות"

"שבע השנים הטובות בערבה היו מאוד מוצלחות עבורי, אבל הרגשתי סוג של מיצוי. רציתי משהו מעבר, והמעבר הזה היה לטפל בלקוחות מעולם הבידור. ביום בהיר אחד, לפני שלוש שנים, החלטתי שאני הולכת להיות הקוסמטיקאית שכולן יכירו. באתי לבעלי ואמרתי לו שזהו, אנחנו עוברים. גיגלתי 'מקום קהילתי בשרון' וגוגל כתב לי 'קדימה'. לא היה לי מושג איפה זה, אבל חתמתי על הבית הראשון שראיתי, ותוך שבוע עברנו. לא ראיתי בעיניים, הייתה לי מטרה אחת: להגיע לקהל נשי מוביל דעה ולהפוך לשם דבר".

 

אם בוחנים את הגשמת המטרה של ברטוב על פי עמוד האינסטגרם שלה, נראה שהיא קלעה בול. משירי מימון דרך רונה לי שמעון ועד לירז צ'רכי, מיה דגן, מלי לוי, יעל גולדמן, רותם סלע ורבות אחרות, העמוד שלה נראה כמו ה"רגע לפני" של מדורי הרכילות ותוכניות הפריים טיים.

 

 רותם סלע:

A post shared by Keren Bartov (@keren_bartov) on

 

"כשהגעתי לקדימה לא הכרתי אפילו בן אדם אחד", היא מספרת. "זה אולי נשמע מוזר, אבל פשוט הזמנתי את המטופלות האלו אליי במחשבה. אני מאמינה מאוד שמחשבה מייצרת מציאות, וגם אם בעולם המשחק לא הכי הלך לי ולא הצלחתי לקבל כל תפקיד שחלמתי עליו, בעולם הקוסמטיקה הצלחתי להפנים באמת את האמונה הזו, והיא התגשמה בגדול. החלום הראשון שהיה לי היה לטפל בשירי מימון. מבחינתי היא אישה חזקה, אמיצה ומוכשרת ומאוד רציתי לעבוד איתה. היו לי ממש פרפרים בבטן והרגשתי שאני הולכת לטפל בה, ובסוף זה באמת קרה.

  

"אחרי חודשיים בקליניקה החדשה סיפרתי למטופלת שהחלום המקצועי שלי הוא לטפל בשירי, והיא קפצה ואמרה: 'היי, היא מהמשפחה שלי'. היא יצאה מרוצה מאוד מהטיפול, התקשרה לשירי והמליצה עליי, והשאר היסטוריה. שירי הגיעה וגם דאגה להפיץ את הבשורה לחברותיה, ועל כך אני מודה לה עד היום. בלי קשר, התאהבנו גם ברמה האישית והפכנו לחברות טובות. אני מלווה אותה לקראת כל אירוע ולקראת כל הופעה".

 

כשגל גדות מתייצבת

החברות עם מימון לא הייתה סוף פסוק במסע הסלבס של ברטוב, שהמשיכה לפלס את דרכה בביצה המקומית. "אחרי שירי עברתי להגשמת החלום הבא: הפעם הוא היה לטפל בקרן פלס", היא מספרת. "תוך כדי שאני חושבת איך אשיג אותה, מי מגיע? אסף דרעי, המנהל האישי שלה! ככה זה המשיך להתגלגל. החלום הבא? מלי לוי! ומי מגיע אליי לטיפול? קואצ'ר המשחק שלה, ערן פסח. ואז גם מלי מגיעה והופכת לחברה טובה ואהובה, ואחריה רונה לי שמעון, וכך הלאה והלאה. השם שלי קיבל תהודה מטורפת בתעשייה. היום, אם עדיין הייתי רוצה להיות שחקנית, הייתי יכולה לעשות את זה בדקה", היא צוחקת. "אני באמת מכירה את כולם. פתאום כל המטופלות שחלמתי עליהן נמצאות אצלי על מיטת הטיפולים. מיה דגן, ויעל גולדמן ויערה בנבנישתי. עכשיו כבר הרשיתי לעצמי לחלום בענק: ידעתי שהחלום הבא שלי הוא לטפל בגל גדות".

 

וולקאם טו הוליווד!

"ממש! יום אחרי החלום פתחתי את אחד מאתרי החדשות וראיתי שהיא בארץ. שוב היו לי פרפרים מטורפים בבטן. לא ידעתי איך זה יקרה, אבל ידעתי שזה הולך לקרות. יומיים לתוך הביקור שלה והיא מתייצבת אצלי! היא קיבלה המלצה עליי מחברה לא מפורסמת והגיעה. זו הייתה חוויה מדהימה. גל כל כך נעימה ומקסימה. סיפרתי לה שבריאיון שרק התפרסם סיפרתי שהחלום שלי הוא לטפל בה, והנה הוא מתגשם. היא כל כך התרגשה ואמרה: 'מה? אני רק בן אדם'".

A post shared by Keren Bartov (@keren_bartov) on

 

לא היה מוזר לבקש סלפי משותף? בכל זאת, וונדר וומן.

"בסוף הטיפול שאלתי אותה אם זה יהיה חוצפה אם אבקש תמונה, והיא אמרה בשיא הנחמדות: 'מה פתאום? הכי מגיע לך שארים לך'. היא אפילו בילתה איתי כמה דקות עד שיצא פריים טוב. התחברנו מאוד".

 

איך זה בכלל עובד הקטע הזה של התמונות של המפורסמות עם חלוקי הטיפול? אני מניחה שזה לא המקום שמפורסמות הכי רוצות להצטלם בו?

"משירי לא ביקשתי תמונה במשך חצי שנה. אחרי זה כבר היינו מספיק קרובות, אז זה בא באופן טבעי. בדרך כלל זה פשוט זורם. אני חושבת שמשהו בחיבור ובהשקעה שלי יוצר את הנוחות הזו לבקש. בסופו של דבר הן בני אדם כמונו והן יוצאות כל כך זוהרות ויפות מהטיפולים, שאין להן בעיה לפרגן".

 

גם יערה בנבנישתי מפרגנת:

A post shared by Keren Bartov (@keren_bartov) on

 

מה הטיפול הכי פופולרי בקרב המפורסמות?

"לכל אחת יש פרוטוקול טיפול אישי שאני בונה לפי השיטה שפיתחתי במהלך השנים, אבל אני כן יכולה להגיד שהרבה מהן אוהבות את מכשיר ה־RF Plasma, שעובד על גלי רדיו שמעודדים את יצירת תאי הקולגן. עוד טיפול שהולך חזק מאוד הוא טיפולי הזוהר: מכשיר עם אמפולת חמצן שכוכבות כמו קים קרדשיאן ומדונה לא זזות בלעדיו, ומכשיר שנקרא 'וויש פרו' שיש בו אמפולת בוטולינום טוקסין ועובד חזק על מיצוק".

 

"שירי ואני מתבדחות שחומצות זה החיים"

כמה עולה כל היופי הזה?

"באופן כללי, כל הטיפולים שלי מורכבים מפרוטוקול אישי שנבנה עבור כל אחת. המחירים של הטיפולים נעים בין 650 ל־1,500 שקל. אני כן יכולה להגיד שאני מזוהה עם טיפולים באמצעות מכשור שייחודי לי ועם גישה אחרת לטיפולי אקנה שבאמצעותה אני מצליחה לעזור בצורה משמעותית לאנשים שסובלים מהבעיה. 

 

"טיפולי הזוהר שלי מגוונים ומותאמים לפי מצב העור. אם יש למישהו צילומים או אירוע מיוחד, אפשר להגיע לטיפול ממוקד מטרה כמו ה'וויש פרו' יום או יומיים לפני האירוע. עוד מכשיר שאני בין הקוסמטיקאיות היחידות שעובדות איתו הוא ה־Elus Plus של חברת סינרון העולמית. הוא עובד על פיגמנטציה, נימי דם, צלקות, הרמת עפעפיים, קמטים וחיטוב הסנטר".

 

מה עומד להיות הדבר הבא בתחום הטיפולים?

"מכשיר שנקרא 'אלקטרופוריישן', שעושה עבודה תת עורית מדהימה. הוא מבוסס על שילוב של חום וקרח ודואג להחדרה עמוקה מאוד של אמפולות עם רכיבים מעולים לעור, כשהשלב הסופי הוא כיווץ של כלי הדם באמצעות קור, כיווץ שדואג שכל הטוב הזה לא יתפזר בכלי הדם אלא ייספג אך ורק בתאי העור".

 

על הכוונת: ג'וליה רוברטס, ג'ניפר אניסטון ומדונה (צילום: Gettyimages)
  על הכוונת: ג'וליה רוברטס, ג'ניפר אניסטון ומדונה(צילום: Gettyimages)

   

  מה האג'נדה שלך בנושא טיפולים פולשניים יותר?

  "אני חושבת שכל אישה צריכה להרגיש הכי יפה עם עצמה בכל מצב וגיל. אני לא נגד הזרקות, אבל אני חושבת שיש טיפולים כל כך מתקדמים ששווה לשקול קודם. אני ממליצה לנשים מעל גיל 30 להגיע אחת לחודש לטיפול פנים. כמו שאת לא עושה ספורט פעם בשבועיים ומצפה לתוצאות, ככה אי אפשר להגיע לטיפול פנים פעם בשנה ולצפות לראות תוצאות. מראה עור הפנים הוא משהו שצריך לעבוד עליו. אני בת 38 וחצי ומתוחזקת באמצעות חומצות פעילות ואני רואה את התוצאות בצורה חד משמעית. שירי ואני מתבדחות שחומצות זה החיים. לכן אני חושבת שרגע לפני שמגיעים לבוטולינום טוקסין צריך להקפיד על תחזוקה נכונה בבית וגם תחזוקה במכון שיש בו את המכשור הכי מתקדם".

   

  ולאן את מתקדמת עם החלומות שלך? את מי את מזמנת בחלום הבא?

  "עכשיו אני חולמת על הוליווד. ואני יודעת שזה גם יקרה. ג'וליה רוברטס, ג'ניפר אניסטון, שמות בסדר הגודל הזה. אני לא יודעת איך זה יקרה, אבל בהחלט יש לי שאיפות מעבר לים ואני מאמינה שהן יתגשמו".

   _______________________________________________

   

  איך קליפות בננה הפכו אותה לגורו טיפוח וסנסציית רשת:

   

  משכנעת אלפי עוקבות לזרוק את הסבון לפח. הקליקו על התמונה (צילום: באדיבות נורית רוזנבלט)
  משכנעת אלפי עוקבות לזרוק את הסבון לפח. הקליקו על התמונה (צילום: באדיבות נורית רוזנבלט)

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד