לא עונדת בשביל אף אחד: מה עושים עם טבעת הנישואין אחרי הגירושים?

עיצוב מחדש, זריקה לשירותים, תרומה לצדקה והחלפה בתכשיט אחר - ארבע נשים מספרות מה עשו עם הטבעת שסימלה את הזוגיות שלהן, לאחר שזו הגיעה לסיומה

 (צילום: Shutterstock)

מה עושים עם טבעת הנישואים רגע אחרי ההחלטה להיפרד? נשים מספרות על התכשיט שסימל את הזוגיות שלהן, ומה קרה לו אחרי שהיא הסתיימה

 

 

עיצבתי אותה מחדש

אפרת אפק (49) מכפר־סבא, עוסקת בעיצוב ונדל"ן, פרודה מבעלה ארבע שנים, בסיומו של הליך הגירושים. אם לבן

 

"אני מאוד אוהבת את טבעת הנישואים שלי. קניתי אותה בחנות תכשיטים ברמת־גן ועזרתי לבעל החנות לעצב אותה. לפני שנה הלכתי לאותה חנות ועיצבתי טבעת נוספת, עבה יותר, והיום אני עונדת את טבעת הנישואים מעליה, וזה נראה כמו טבעת אחת מיוחדת. אני עונדת את הטבעת על האמה של יד ימין – לא על הקמיצה של יד שמאל כמו שמקובל לענוד טבעת נישואים".

 

לא היה לך צורך לשחרר את הטבעת כשהנישואים הסתיימו?

"הטבעת הזו מסמלת בעיניי את מה שקיבלתי מהנישואים האלה, את הילד שלי. הוא הדבר הטוב ביותר שקרה לי, משהו נשאר לעד. רציתי לשחרר את הנישואים, אבל שיישאר לי זיכרון מזה".

 

אפרת אפק והטבעת שעוצבה מחדש. "רציתי לשחרר את הנישואים אבל שיישאר לי זיכרון" (צילום: אלבום פרטי)
  אפרת אפק והטבעת שעוצבה מחדש. "רציתי לשחרר את הנישואים אבל שיישאר לי זיכרון"(צילום: אלבום פרטי)

   

   

  זרקתי אותה לשירותים ברבנות

  דוריס בנבניסתי (54) מירושלים, עוסקת בצמחי מרפא, גרושה שמונה שנים לאחר שהייתה מסורבת גט 14 שנים, אם לשתי בנות

   

  "במשך שנים בעלי סירב לתת לי גט. עבדתי בשלוש עבודות כדי להתפרנס. יעל דיין, שהייתה אז חברת כנסת, עזרה לי במאבק שלי. ביום שקיבלתי את הגט סוף־סוף, לקחתי את טבעת הנישואים, נכנסתי לשירותים של הרבנות, אמרתי שלום לרבנות ושלום לנישואים האלה, זרקתי את הטבעת לשירותים והורדתי את המים. סוף־סוף נשמתי, ואמרתי לעצמי: 'כמו שהמים האלה הורידו את הטבעת, שככה הצרות שלי פה ייגמרו ויישטפו עם המים'. נולדתי מחדש. אין כמו החופש. בעצם הפעולה של השטיפה שחררתי את זה - אני לא שייכת אליך. את לא מבינה עם איזה חיוך יצאתי לרחוב".

   

  דוריס בנבניסתי. "אמרתי שלום לרבנות ושלום לנישואים" (צילום: אלבום פרטי)
   דוריס בנבניסתי. "אמרתי שלום לרבנות ושלום לנישואים"(צילום: אלבום פרטי)

    

   מכרתי אותה ותרמתי חלק מהכסף

   כנרת כהן (31) משדרות, עוסקת בחינוך מיוחד, גרושה שנה וחצי ואם לשלוש בנות

    

   "מכרתי את טבעת הנישואים שלי לפני כמה שבועות, לחנות של תכשיטי זהב בשדרות. חיכיתי שנה וחצי, ואז החלטתי שאני חייבת לשחרר כל דבר שקשור בנישואים האלו.

    

   "בנוסף לטבעת, מכרתי עוד שתי שרשראות שקיבלתי מהגרוש שלי. בתמורה לקחתי תליון חמסה שבחרתי ועוד 1,300 שקל, שמהם תרמתי 100 שקלים לישיבה ששייכת לאביה של גיסתי.

    

   "באמונה שלי, לטבעת יש משמעות מאד גדולה. כל עוד היא הייתה איתי, זה תקע אותי אנרגטית. כשהמוכר לקח אותה ממני, ממש נשמתי נשימה עמוקה ואמרתי לעצמי: 'מעכשיו הכל ברגל ימין'. הבנתי שאני יכולה לנעול את תיבת הפנדורה הזו ולזרוק את המפתח עמוק לים. מבחינתי זו הייתה סגירת מעגל ויציאה לדרך חדשה".

    

   כנרת כהן. "באמונה שלי, לטבעת יש משמעות מאד גדולה. כל עוד היא הייתה איתי, זה תקע אותי אנרגטית" (צילום: אלבום פרטי)
    כנרת כהן. "באמונה שלי, לטבעת יש משמעות מאד גדולה. כל עוד היא הייתה איתי, זה תקע אותי אנרגטית"(צילום: אלבום פרטי)

     

     

    עשיתי טרייד אין

    יהודית שובל (44) מתל־עדשים, עוסקת באבטחה, גרושה שנתיים ואמא לשתי בנות

     

    "יש סיפור מצחיק סביב טבעת הנישואים שלי: שבוע אחרי שהתחתנו היא אבדה לי בדשא מול הבית, ובעלי נכנס ללחץ. הוא לקח את הכלבה שלנו שהייתה מגויסת לפיקוד העורף, והיא רחרחה את הדשא חמש שעות עד שמצאה אותה. אחרי הגירושים היו לי רגשות מעורבים בקשר למכירה, כי כל פעם נזכרתי בסיפור הזה. אבל אחרי שהתגברתי על הרגשות האלה הלכתי לחנות תכשיטים בעפולה, הם תמחרו את הטבעת שלי, הטבעת שלו ואת טבעת האירוסים, ועשיתי טרייד אין בטבעת אחרת ובזוג עגילים יפים. חשתי סיפוק אדיר מזה שעשיתי את המהלך. הרגשתי עילוי, איזו ענקית אני. שהנה, סיימנו, הוא לא קיים על היד שלי".

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד