קורל סימנוביץ' בקולקציה ראשונה: "בשנקר הסתכלו עליי בצרות עין"

מי יעצב לה את שמלת החתונה עם סרג'י רוברטו? איך הצליחה לדגמן וללמוד במקביל? ומה היא מבינה באופנה או בכדורגל? העיצובים של ויקטוריה בקהאם הישראלית

איתי יעקב

|

06.12.17 | 10:37

אופנה או כדורגל? המבחן הגדול של קורל סימנוביץ'
צילום: אבי חי עריכה: אמיר סולומון
קורל סימנוביץ'. "יש הרבה חברות אופנה שעושות שיתופי פעולה עם דוגמניות, כמו ג'יג'י חדיד לטומי הילפיגר. אני מניחה שכל מי שמתעסק באופנה יודע שג'יג'י לא באמת מעצבת את הקולקציה. אני עיצבתי את הקולקציה הזו מאפס יחד עם הצוות של סטורי" (צילום: מיכאל טופיול)
קורל סימנוביץ'. "יש הרבה חברות אופנה שעושות שיתופי פעולה עם דוגמניות, כמו ג'יג'י חדיד לטומי הילפיגר. אני מניחה שכל מי שמתעסק באופנה יודע שג'יג'י לא באמת מעצבת את הקולקציה. אני עיצבתי את הקולקציה הזו מאפס יחד עם הצוות של סטורי" (צילום: מיכאל טופיול)
"עם כל הקושי, התובענות ומערכת היחסים עם סרג'י שניהלתי ב'לונג דיסטנס', אמרתי לעצמי שאני חייבת לסיים את הלימודים. כשאני רוצה משהו – אני לא מוותרת". הקולקציה של קורל סימנוביץ' לסטורי (צילום: מיכאל טופיול)
"עם כל הקושי, התובענות ומערכת היחסים עם סרג'י שניהלתי ב'לונג דיסטנס', אמרתי לעצמי שאני חייבת לסיים את הלימודים. כשאני רוצה משהו – אני לא מוותרת". הקולקציה של קורל סימנוביץ' לסטורי (צילום: מיכאל טופיול)

בסוף השבוע האחרון פורסם כי במאי 2018 צפויים הדוגמנית ומעצבת האופנה קורל סימנוביץ' ובן זוגה, כדורגלן קבוצת ברצלונה סרג'י רוברטו, להחליף נדרים בחוות רונית. שמלה עוד אין, למקרה שתהיתם, ונכון לעכשיו, זה גם הדבר האחרון שמטריד את מנוחתה של הדוגמנית בת ה-26, שעוד לא החליטה אם תעצב בעצמה את השמלה או תפנה למעצב אחר.

 

"אני לא מדמיינת את שמלת הכלה שלי, ואף פעם לא הייתי מהבנות שחושבות על שמלת הכלה שלהן", היא אומרת בראיון ל-Xnet, "הרבה חברות ומעצבות בארץ ובעולם כבר פנו אליי בהצעה לעצב את שמלת הכלה שלי, אבל אין לי אפילו זמן לחשוב איזה עיצוב אני רוצה. בגלל שאני מעצבת יש לי כל כך הרבה מחשבות ורעיונות, אבל אין סגנון ספציפי שאני רוצה".

 

"הרבה חברות ומעצבות בארץ ובעולם כבר פנו אליי בהצעה לעצב את שמלת הכלה שלי, אבל אין לי אפילו זמן לחשוב איזה עיצוב אני רוצה". קורל סימנוביץ' בעיצוב שלה לסטורי (צילום: מיכאל טופיול)
  "הרבה חברות ומעצבות בארץ ובעולם כבר פנו אליי בהצעה לעצב את שמלת הכלה שלי, אבל אין לי אפילו זמן לחשוב איזה עיצוב אני רוצה". קורל סימנוביץ' בעיצוב שלה לסטורי(צילום: מיכאל טופיול)

    

  היית רוצה לעצב לעצמך את שמלת הכלה?

  "אין לי מושג. באמת. אני מאמינה שלא צריך להתעסק בשמלה יותר מדי, מספיקים חודשיים-שלושה לפני החתונה. אחרת יימאס לי ממנה".

   

  עכשיו כשאת מעצבת מתחילה, יהיה קצת מוזר אם את שמלת הכלה שלך תעצב מעצבת אחרת.

  "אנחנו בעולם מאוד מודרני ואין לזה חשיבות. קח, לדוגמה, את ויקטוריה בקהאם. היא מעצבת מצליחה ועדיין לובשת בגדים של מותגים אחרים כמו אדידס או ורסאצ'ה. זה שאלבש בגדים של אחרים לא מפחית ממני כמעצבת".

   

  "אני לא מדמיינת את שמלת הכלה שלי, ואף פעם לא הייתי מהבנות שחושבות על שמלת הכלה שלהן". סימנוביץ' עם בן הזוג סרג'י רוברטו (צילום: אמיר מאירי)
   "אני לא מדמיינת את שמלת הכלה שלי, ואף פעם לא הייתי מהבנות שחושבות על שמלת הכלה שלהן". סימנוביץ' עם בן הזוג סרג'י רוברטו(צילום: אמיר מאירי)

    

   האזכור של בקהאם לא מפתיע במקרה של סימנוביץ', שכמעט מתבקש לכנות אותה "ויקטוריה בקהאם הישראלית" בזכות השילוב בין קריירה באופנה ובן זוג המשחק באחת מקבוצות הכדורגל הטובות בעולם. עם זאת, נראה כי שם נעצר הדמיון בין השתיים. בעוד אחת מגלגלת אימפריה בינלאומית בשווי 40 מיליון ליש"ט ומעדיפה להצטלם בפנים חתומות, השנייה עושה צעדים ראשונים בעיצוב וחיוכה התמידי הוא סימנה המסחרי.

    

   "כרגע חשוב לי מאוד להמשיך לדגמן בארץ ובעולם"

   סימנוביץ' היא פנים מוכרות בענף האופנה הישראלי, בעיקר כדוגמנית. בעבר היתה נערת פלפל, וכיום היא הפנים של חברת התכשיטים Yvel, חברת שמלות הכלה הבינלאומית פרונוביאס ולאחרונה צעדה בתצוגת הלנז'רי של חברת Women's Secret. בקרוב, היא מספרת, צפוי להתפרסם קמפיין אופנה גדול שלה לחברה ישראלית.

    

   "בדוגמנות יש תאריך תפוגה, בעיצוב לא". בצילומים לבגדי הים של פלפל, 2013 (צילום: רפי דלויה)
    "בדוגמנות יש תאריך תפוגה, בעיצוב לא". בצילומים לבגדי הים של פלפל, 2013(צילום: רפי דלויה)

     

    כעת היא משיקה גם קולקציה ראשונה בעיצובה, קפסולה בת 10 דגמים שיצרה בשיתוף פעולה עם רשת סטורי. החיבור לסטורי נעשה ביוזמתה של סימנוביץ' לפני כעשרה חודשים, אז עבדה עדיין כסטאז'רית במחלקת השיווק של חברת האופנה TCN הספרדית. במסגרת עבודתה נדרשה לחפש שווקים חדשים עבור המותג, והיא פנתה לרשת סטורי הישראלית והציעה לבעלים אורי רייז לעצב עבורם קולקציה. "היה בינינו חיבור מיידי, והיא סיפרה שהיא בדיוק סיימה את שנקר ויש לה רעיונות לדברים שהיא חושבת לממש", אומר רייז, "מיד הצעתי לה לשתף פעולה. אני מאמין בחיבורים עם מעצבים צעירים".

     

    "אני עוד לא יודעת במה ארצה להתמקד בעתיד. אני מאוד אוהבת אופנת רחוב, אבל מצד שני גם בגדי ערב". שיתוף הפעולה עם סטורי (צילום: מיכאל טופיול)
     "אני עוד לא יודעת במה ארצה להתמקד בעתיד. אני מאוד אוהבת אופנת רחוב, אבל מצד שני גם בגדי ערב". שיתוף הפעולה עם סטורי(צילום: מיכאל טופיול)

      

     קולקציית הביכורים בעיצובה של סימנוביץ' מיועדת למסיבות הסילבסטר והחורף, והיא פותחה יחד עם המעצבת שרון דאובה מסטורי. תוכלו למצוא בה פריטים כמו שמלת מיני מקטיפה בצבע בורגונדי עם שרוולים קצרים, אוברול כסוף שיתאים למלכות רחבת הריקודים, ושתי חולצות טי עם כיתובים שפינטרסט וגוגל מוצפים בהם, אולם סימנוביץ' טוענת כי הגתה אותם בעצמה: Jet Lag Is For Amateurs (ג'ט לג זה לחובבנים) ו-You Can't Fly With Us (אתה לא יכול לטוס איתנו).

      

     "אלה סלוגנים שהמצאתי בעצמי והם מתאימים לקונספט של הקולקציה ולסגנון החיים שלי, שהוא בינלאומי", היא אומרת בתגובה. "ממש לא ראיתי אותם קודם. אתה בטוח שכבר ראית אותם? אולי התבלבלת עם You Can't Sit With Us?!"

      

     על השטיח האדום: "זה שאלבש בגדים של אחרים לא מפחית ממני כמעצבת" (צילום: Gettyimages)
      על השטיח האדום: "זה שאלבש בגדים של אחרים לא מפחית ממני כמעצבת"(צילום: Gettyimages)

       

      הבחירה של סימנוביץ', בוגרת שנקר מחזור 2016, להשיק קולקציית קפסולה בשיתוף עם רשת גדולה, משחררת אותה מהצורך לאתר מפעלי ייצור או לסכן את הונה הפרטי. היא לא פוסלת לשתף פעולה בעתיד עם חברות אופנה נוספת, אך אומרת כי ייקח עוד זמן עד שתפתח, אם בכלל, מותג הנושא את שמה.

       

      "בדוגמנות יש תאריך תפוגה, בעיצוב לא", היא מסבירה. "אני עוד לא יודעת במה ארצה להתמקד בעתיד. אני מאוד אוהבת אופנת רחוב, אבל מצד שני גם בגדי ערב. אני מרשה לעצמי למשוך את הזמן, וכשאהיה בטוחה מספיק איפה הלב שלי, אפתח עסק עצמאי. כרגע חשוב לי מאוד להמשיך לדגמן בארץ ובעולם, כי הזמן מאיץ בי. מי יודע, אולי לא אפסיק ואשלב בין דוגמנות לעיצוב. היום העולם כל כך מטושטש, ואת יכולה לעשות המון דברים. לא סתם שרפתי ארבע שנים אינטנסיביות בשנקר. אין מישהו שסיים ולא רוצה לפתוח עסק".

       

      "אנשים היו תוהים איך לפני יומיים הצטלמתי לקמפיין ועכשיו אני בכיתה עם פרויקט שתפור מצוין. הם לא יודעים שלילה שלם לא ישנתי ותפרתי בבית". הקולקציה לסטורי (צילום: מיכאל טופיול)
       "אנשים היו תוהים איך לפני יומיים הצטלמתי לקמפיין ועכשיו אני בכיתה עם פרויקט שתפור מצוין. הם לא יודעים שלילה שלם לא ישנתי ותפרתי בבית". הקולקציה לסטורי(צילום: מיכאל טופיול)

        

       ובכל זאת, בחרת לעצב קולקציית קפסולה בשיתוף פעולה, כמו שעושות גם הרבה דוגמניות שאינן מעצבות.

       "יש הרבה חברות אופנה שעושות שיתופי פעולה עם דוגמניות, כמו ג'יג'י חדיד לטומי הילפיגר. אני מניחה שכל מי שמתעסק באופנה יודע שג'יג'י לא באמת מעצבת את הקולקציה, אלא נותנת את השם שלה ואולי גם אינפוטים שלה על הבגדים. אני עיצבתי את הקולקציה הזו מאפס יחד עם הצוות של סטורי. זאת גם הסיבה שבחרתי לא להצטלם בעצמי עם הקולקציה. גם כי אני דוגמנית לחברות אופנה אחרות, ורציתי את ההפרדה בין השניים, וגם כי זה אמין יותר שכמעצבת אני נשארת בתפקידי, ולא גם מדגמנת את הקולקציה".

        

       קשר משפחתי: אביה של קורל הוא איש העסקים רוני סימנוביץ', שנשוי לפנינה רוזנבלום (צילום: ענת מוסברג)
        קשר משפחתי: אביה של קורל הוא איש העסקים רוני סימנוביץ', שנשוי לפנינה רוזנבלום(צילום: ענת מוסברג)

         

        "בעיניי סרג'י מתלבש מהמם"

        סימנוביץ' מגיעה אל עולם האופנה עם 370 אלף עוקבים באינסטגרם ובן זוג מפורסם עוד יותר ממנה, וגם עם לא מעט קשרים משפחתיים בעולם הזוהר המקומי: אביה הוא איש העסקים רוני סימנוביץ' שנשוי לפנינה רוזנבלום; אמה לימור בהט היתה מתמודדת בתחרות מלכת היופי בשנת 1984, ולאחר גירושיה מסימנוביץ' ניהלה מערכת יחסים עם המיליארדר טדי שגיא (שיצא גם עם בר רפאלי, ונשוי כעת למלכת היופי לשעבר יעל נזרי), שממנה נולדה יולי – אחותה למחצה של קורל, שחגגה לאחרונה בת מצווה מתוקשרת ועתירת סלבס מקומיים. קורל עצמה ניהלה בעבר מערכת יחסים עם דור רפאלי, אחיה של בר.

         

        "שנקר הוא מקום תחרותי, ואין בו חברות אמיתית בין התלמידים". פרויקט הגמר של סימנוביץ' בהשראת בילבי (צילום: רון קדמי)
         "שנקר הוא מקום תחרותי, ואין בו חברות אמיתית בין התלמידים". פרויקט הגמר של סימנוביץ' בהשראת בילבי(צילום: רון קדמי)

          

         הייחוס הזה, יחד עם עבודתה כדוגמנית, מספרת סימנוביץ', עורר לא מעט ביקורת כלפיה בשנקר. חבריה לכיתה מתארים תלמידה שהחסירה בקביעות שיעורים וזכתה ליחס סלחני מהמורים, ואף עלו טענות כי את הפרויקטים היא לא תפרה בעצמה, כולל פרויקט הגמר שלה בהשראת בילבי. "שנקר הוא מקום תחרותי, ואין בו חברות אמיתית בין התלמידים", היא אומרת בתגובה. "המון סטודנטים הסתכלו עליי בצרות עין. היו זורקים לי הערות, כמו 'איך יש לך זמן להצטלם וגם לסיים בזמן את הפרויקטים?' אני אדם עם לוח זמנים מאוד מסודר, אבל השתדלתי לא להחסיר שיעורים יותר מהמותר. אני מניחה שקינאו בי, ואם מישהי היתה עובדת בלילות כברמנית כדי לממן את הלימודים, היו פחות שיפוטיים כלפיה. מה, אני לא צריכה לממן את הלימודים? מי שילם את זה?"

          

         אולי אבא?

         "לא, אבא לא שילם את הלימודים. האמת שאת הלימודים אני שילמתי וההורים עזרו לי, כמו להרבה סטודנטים".

          

         "נאלצתי להיות חזקה נפשית בשנקר, בטח עם שמועות לא נכונות כאלה" (צילום: דנה קופל)
          "נאלצתי להיות חזקה נפשית בשנקר, בטח עם שמועות לא נכונות כאלה"(צילום: דנה קופל)

           

          קיבלת יחס מועדף מהמורים?

          "לא קיבלתי הקלות. היתה סיטואציה שנאלצתי להחסיר כמה שיעורים מאיזה קורס, הכשילו אותי, ונאלצתי לעשות אותו שוב. היחס כלפיי היה כמו לסטודנטית לכל דבר. עם כל הקושי, התובענות ומערכת היחסים עם סרג'י שניהלתי ב'לונג דיסטנס', אמרתי לעצמי שאני חייבת לסיים. כשאני רוצה משהו – אני לא מוותרת".

           

          ומה לגבי הטענות שהפרויקטים שלך במהלך הלימודים נתפרו על ידי אנשי מקצוע חיצוניים?

          "בשנקר היתה רכילות על כולם. אנשים היו תוהים איך לפני יומיים הצטלמתי לקמפיין ועכשיו אני בכיתה עם פרויקט שתפור מצוין. הם לא יודעים שלילה שלם לא ישנתי ותפרתי בבית. זה כמו שבבינתחומי אם מישהו מגיש עבודה טובה, אומרים שהוא שילם עליה. נאלצתי להיות חזקה נפשית בשנקר, בטח עם שמועות לא נכונות כאלה".

           

          "היה חשוב לי לבסס ולייצב את הקשר עם סרג'י. לא רציתי עבודה שוחקת של שעות ארוכות ולהיכנס למסגרת נוספת" (צילום: רפי דלויה)
           "היה חשוב לי לבסס ולייצב את הקשר עם סרג'י. לא רציתי עבודה שוחקת של שעות ארוכות ולהיכנס למסגרת נוספת"(צילום: רפי דלויה)

            

           עם סיום לימודיה בשנקר עזבה סימנוביץ' לברצלונה, שם התאחדה עם בן זוגה, סרג'י רוברטו בן ה- 25. מיד כשהגיעה לעיר, היא מספרת, קיבלה הצעה להתמחות בקבוצת אינדיטקס, בעלת מותגי האופנה זארה, מסימו דוטי, ברשקה ועוד. "על פניו, זאת היתה הצעה מושלמת, אבל אחרי ארבע שנים אינטנסיביות בשנקר, החלטתי שזה גדול עליי וויתרתי. זה לנסוע כל יום שעה וחצי מברצלונה למשרדים של החברה, והיה חשוב לי לבסס ולייצב את הקשר עם סרג'י. לא רציתי עבודה שוחקת של שעות ארוכות ולהיכנס למסגרת נוספת. גם לא הייתי מצליחה לשלב את זה עם דוגמנות".

            

           מה סרג'י חושב על הקולקציה שעיצבת?

           "הוא ראה את תהליך העבודה, והיו לו קצת הערות. כשעיצבתי לו ולאחי חולצות, הדעה שלו היתה מאוד חשובה, כי הוא מבין בבגדי גברים".

            

           הוא מתייעץ איתך לפני שהוא עושה קניות?

           "הוא קונה לבד ובעיניי הוא מתלבש מהמם. לפעמים כשהוא רוכש באינטרנט הוא שואל לדעתי, אבל לרוב לא. הוא סומך על הטעם שלו וכך גם אני".

            

           ואיפה את מעדיפה לקנות בגדים?

           "זארה בברצלונה, גם כי המבחר גדול וגם כי בהשוואה לישראל זה זול הרבה יותר. מצד שני, אני גם אוהבת לקנות בגדי מעצבים כמו ברברי וגוצ'י. הארון שלי מורכב מהכול".

            

           ______________________________________________________

            

           ואיך התגלתה הדוגמנית שמככבת בצילומי הקולקציה לסטורי? 

           הדוגמנית הישראלית אליסה טלגטג בת ה-15. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רום אוזן למשקפיים בשינקין)
           הדוגמנית הישראלית אליסה טלגטג בת ה-15. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: רום אוזן למשקפיים בשינקין)

            

            

            
           הצג:
           אזהרה:
           פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד