אחת שיודעת יותר: לירון ויצמן יוצאת מצלו של פינס ו'לא כולם יאהבו אותי'

היא אולי התחילה בתור היפה שעומדת ליד מר בידור ישראלי, אבל עם תוכנית יומית חדשה משלה, לירון ויצמן מבטיחה שהיא מוכנה להיות הגברת הראשונה של השואוביז הישראלי

"במשך שנים הייתי ממש ברמת תחזוק של כוכבת, צובעת לבלונד ועושה קמפיינים קטנים של אופנה, עד שנמאס לי להעביר זמן במספרה" (צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)
"במשך שנים הייתי ממש ברמת תחזוק של כוכבת, צובעת לבלונד ועושה קמפיינים קטנים של אופנה, עד שנמאס לי להעביר זמן במספרה" (צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)

קִראו לה שיבוט של גיא פינס, תגידו שכבר שנים הוא בקושי נותן לה להוציא מילה, לירון ויצמן (33) כבר שמעה את כל מה שיש לכם לומר על ההנחיה שלה לצד מר בידור הישראלי, והיא לא מתרגשת. הכלבים נובחים אבל השיירה של ויצמן ממשיכה קדימה, עם עצירה באולפן של תוכנית הבידור האישית הראשונה בהנחייתה, שעלתה לפני כחודש ב"קשת".

 

קוראים לה "אחת שיודעת", והיא התוכנית המקדימה למהדורה המרכזית של "ערב טוב עם גיא פינס". ניכר בה שהיא נבנתה בדמותה של המגישה, שכבר שנים מתבשלת לקראת הרגע הזה ושמעולם לא הרגישה כה מוכנה להיות הגברת הראשונה של השואוביז הישראלי.

 

"פעם הייתי מחשבנת כל משפט כדי שיבינו מי אני ודואגת מאוד שיעבור הרושם הנכון", היא מספרת. "היום אני יודעת שאין מצב שכולם יאהבו אותי ויבינו מי אני. אומרים שהייתי עציץ ליד גיא פינס כל השנים? אז אומרים. אני יודעת שעשיתי בתוכנית הזאת דרך ארוכה של גדילה והתמקצעות. התחלתי כמגישת פינה, הפכתי לעורכת ואז עורכת משנה ומגישה לצד גיא. אני שוחה בתחום שאני מסקרת, אני מקבלת החלטות כחברת מערכת. אני בפירוש לא מישהי שרק באה, מתאפרת ומקריאה מהטלפרומפטר. ב'קשת' יודעים את זה כנראה, ובתוכנית החדשה יראו עוד צדדים שלי".

 

"אפילו ההורים שלי סופסוף הבינו שזה לא פאן טהור, אלא המקצוע שלי". ז'קט ומכנסיים: מאיה טולדנו לשנקר, טופ: בוטיק הלנה, חגורה: אוף ווייט בפקטורי 54, משקפי שמש: ג'יג'י חדיד לווג (צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)
  "אפילו ההורים שלי סופסוף הבינו שזה לא פאן טהור, אלא המקצוע שלי". ז'קט ומכנסיים: מאיה טולדנו לשנקר, טופ: בוטיק הלנה, חגורה: אוף ווייט בפקטורי 54, משקפי שמש: ג'יג'י חדיד לווג (צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)

   

  יש לך מודל לחיקוי?

  "עד לפני ארבע שנים בכלל עמדתי כמו נערת תחזית אצל 'גיא פינס' והעברתי לקטעי וידאו. אנשים היו מעירים לי שזה לא מכבד שגיא יושב מאחורי שולחן מכובד ואני מצולמת מכף רגל ועד ראש כמו הקישוט היפה של המהדורה"

  "הייתי רוצה שתהיה לי זהות. אני לא יודעת איזו, אבל אישיות טלוויזיונית היא דבר חשוב. אפילו להיות מגישת טלוויזיה מרגיזה שהצופים שונאים זה עדיף על להיות מגישה טפלון שלא משנה אם את יושבת שם או מישהו אחר. אני עוד לא יודעת מה הזהות שלי, אבל אני כן יודעת שיש עוד הרבה ז'אנרים טלוויזיוניים שאני רוצה ויכולה לעשות. טלוויזיה היא המקום שלי. אפילו ההורים שלי סופסוף הבינו שזה לא פאן טהור, אלא המקצוע שלי, ושזה רק יכול להתפתח מכאן".

   

  את מעסיקה את עצמך במחשבות על איך התוכנית תתקבל?

  "כן. אני מכינה את עצמי לכל סוגי התגובות. אני יודעת שאין מצב שכולם יאהבו אותי. אני אעשה את המקסימום שיהיה קליל, פאן, מעניין ושנון. אני יכולה רק לקוות שאתם תהיו בסדר עם זה".

   

  במה תהיה התוכנית שלך שונה מזו של פינס?

  "התוכנית של גיא נבנתה לפי הסגנון שלו: חדשותי, ענייני, קצבי. אני יותר קלילה, מלרלרת ומדברת. אצלי יהיו יותר ראיונות עם דמויות מהתעשייה שאני אערוך מהאולפן. הפורמט הוא של פאנל שיושב איתי ויחד אנחנו מנתחים, נכנסים, מתסיסים או מתרגשים מאירועים מרכזיים".

   

  "בעלי אמר שחבל שכאשר מגיע הקידום שכל חיי חיכיתי לו, במקום ליהנות אני מתחילה להיחנק". חולצה וז'קט קשור במותניים: דיזל, ז'קט: זאדיג & וולטר, תכשיטים: ה.שטרן, מגפיים: אוסף פרטי (צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)
   "בעלי אמר שחבל שכאשר מגיע הקידום שכל חיי חיכיתי לו, במקום ליהנות אני מתחילה להיחנק". חולצה וז'קט קשור במותניים: דיזל, ז'קט: זאדיג & וולטר, תכשיטים: ה.שטרן, מגפיים: אוסף פרטי(צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)

    

   איך תטפלי באייטם לא מחמיא שיעסוק בחברותייך הטובות רותם סלע ויעל גולדמן?

   "ברור שיותר קשה לי לדבר על דברים שהם חלק מהחיים שלי, אני מקווה לא להגיע לשם. אני מניחה שיהיה לי קשה לשדר אייטם כזה ואבקש מהמערכת שתהיה עדינה איתן ובמערכת לא יקשיבו לי".

    

   "אני לא יכולה להיות רק אמא"

   עד שיגיעו הקונפליקטים והדילמות על מי מדברים בתוכנית ועל מי לא, ויצמן מתעסקת בדרמה המרגשת שהיא מביאה מהבית. קוראים לה קרני והיא יפהפייה בת שנתיים ו־10 חודשים, בִתם הבכורה של ויצמן ושל בעלה, עורך הדין אורי סמיט.

    

   ויצמן עוד לא לגמרי מעכלת את עומס העבודה החדש שיביא לשעות ארוכות של פרידה ביניהן. "הכל מעורבב לי בראש ובלב בשלב הזה", היא מודה. "ברור לי שאחרי שהתוכנית שלי תתחיל להתגלגל, כולנו נמצא את הפתרונות והכל יתיישב במקום שלו, אבל הניסיון הזה להתחלק והלחץ היו גדולים בתקופה האחרונה. כבר הייתי ממש מאוכזבת מעצמי שאני לא שמחה מספיק, ואז אורי בעלי ניער אותי".

    

   מה הוא אמר?

   "'עם כל הפמיניזם שאת מדברת עליו, למה את עסוקה רק באיך הילדה תסתדר ולא באתגר המקצועי ובכסף שתרוויחי, למשל?' הוא אמר שאם הוא היה מקבל קידום והעלאה ואתגר מקצועי, הוא היה עף על זה וחושב מיד איך הוא נותן את המיטב שלו, וכמה כסף הוא יביא הביתה ואיך הוא משתלט על זה ונהנה ואיך הבית מתגייס עבורו. הוא אמר שחבל שכאשר מגיע הקידום שכל חיי חיכיתי לו, במקום ליהנות אני מתחילה להיחנק. הוא צודק.

    

   "אז עצרתי את הבהלה. יש כאבי גדילה, לא אגיד שלא. זה יהיה מאתגר מאוד ואני רוצה ללמוד איך עושים את זה. בשנה החולפת כבר הגשתי במקביל את תוכנית הבוקר של ערוץ 10 עם דני רופ ואת תוכנית הבישול לילדים 'מנה, מנה' וגם הגשתי עם פינס. אני מיומנת בשילוב הזה ובניהול העומס. אין באמת סיבה ללחץ, ואני לא האמא הראשונה שמתמודדת עם אתגר כזה. קרני רגילה מגיל חמישה חודשים שאני הולכת ותמיד חוזרת".

    

   היו לך תוכניות לקיים אמהות רגועה יותר?

   "הייתי חמישה חודשים עם קרני בבית אחרי שהיא נולדה, ואני חייבת לומר שהיה לי קשה. רגשית לקח זמן לעכל את המעבר לאמהות. לא זיהיתי את עצמי אחרי הלידה. הרגשתי שכל החיים שלי מתהפכים. הטלפון שלי נדם פתאום. מחיים פעילים מאוד עברתי להתעסקות יומית בהנקות, כביסות וטיולים לגינה עם העגלה. אורי בדיוק התחיל עבודה חדשה ואני מצידי לא ידעתי איך לקבל את העזרה מהמשפחה. מצד אחד הייתי זקוקה לה, מצד שני זה חנק אותי. חמישה חודשים לא הדלקתי טלוויזיה. זה בפירוש היה דכדוך מתמשך אחרי לידה. אני כנראה לא יכולה להיות רק אמא. אני צריכה עוד דברים".

    

   אתם מתכננים עוד ילדים?

   "אורי רוצה שלושה. אני רוצה או שניים או שלושה או שניים וכלב".

    

   "גיא הוא בית ספר לטלוויזיה"

   בינתיים, כשהיא מטופלת "רק" בילדה אחת פלוס קריירה אינטנסיבית, ויצמן מצליחה להקדיש לא מעט זמן לתחזוקה עצמית. "אם הייתי יכולה להוסיף עוד אימונים בשבוע הייתי עושה את זה בשמחה", היא צוהלת. "פעמיים בשבוע אני עושה אימון עצימות גבוהה אצל ליקי רוזנברג, שכבר הפכה לסלב בעצמה, ובנוסף פילאטיס. חזרתי עכשיו מחופשה שעשיתי בה הרבה סקי מים. אני אוותר על שופינג בתקופה הקרובה ללא ספק, אבל אין סיכוי שאוותר על ספורט".

    

   את בכלל צריכה לעשות שופינג?

   "פחות. הסטייליסטית שעובדת איתי, נופר נוריאל, אומרת שהיא מכירה את הטעם שלי כבר יותר טוב מאת שלה. היא אוספת לי את הדברים שהכי מתאימים לי מחנויות כמו שוגר מאמא בהרצליה או נומרו 13 בנווה צדק, ממעצבים ישראלים כמו Tres ו־סטודיו V ומרשתות כמו דיזל, קסטרו ופקטורי 54".

    

   "עפתי על העמידה הזאת עם כל סוגי הבגדים והנעליים. זה היה כיף". ז'קט ומכנסיים: מאיה טולדנו לשנקר, טופ: בוטיק הלנה (צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)
    "עפתי על העמידה הזאת עם כל סוגי הבגדים והנעליים. זה היה כיף". ז'קט ומכנסיים: מאיה טולדנו לשנקר, טופ: בוטיק הלנה(צילום: דניאל קמינסקי סטיילינג: שלו לבן)

     

    מה עוד את עושה כדי להיראות מצוין לשידור החי כל יום?

    "אני מתחזקת את עצמי, זה חלק מהעבודה שלי. אחת לחודש אני מתייצבת לטיפול פנים אצל מימי לוזון, שיש לה את המיכשור הכי חדשני, ואפילו עושה אצלה טיפולי יופי לישבן, של החלקת מרקם העור. אני מסורה לדורית גבות ומגיעה אחת לחודש למעצב השיער אריאל אהרון.

     

    "כל בוקר נפתח בשתי כוסות מים פושרים עם לימון לניקוי הגוף. אני שמה לב למה שאני אוכלת. במשך שנים הייתי ממש ברמת תחזוק של כוכבת, צובעת לבלונד ועושה קמפיינים קטנים של אופנה, עד שנמאס לי להעביר זמן במספרה".

     

    איך קרה השינוי?

    "גדלתי והתפתחתי, וככל שעבר הזמן נהיה לי יותר ויותר מה להציע. עד לפני ארבע שנים בכלל עמדתי כמו נערת תחזית אצל 'גיא פינס' והעברתי לקטעי וידאו. אנשים היו מעירים לי שזה לא מכבד שגיא יושב מאחורי שולחן מכובד ואני מצולמת מכף רגל ועד ראש כמו הקישוט היפה של המהדורה".

     

    בצדק.

    אני מתייעצת עם גיא בכל דבר ועניין. על טלוויזיה, אבל לא רק. בשבוע שעבר הייתה לי פריחה על הפנים. למי התקשרתי? גיא יידע למי פונים, מה עושה כל כדור, מתי זה עובר"

    "תראי, ברור שזה פטריארכלי והיום אני לא אסכים לזה. בזמנו הייתי במקום אחר וזה התאים. עפתי על העמידה הזאת עם כל סוגי הבגדים והנעליים. זה היה כיף. כשהצטרפתי לתוכנית, החיבור שלי עם גיא היה בעייתי והדינמיקה בינינו לא ממש עבדה. אני הייתי ילדה בת 22 שהקפיצו אותה לתוכנית דגל בתחום הבידור, והוא היה פיגורה טלוויזיונית עם ניסיון של עשור. התוכנית הראשונה שבה ישבתי הייתה כשאריק איינשטיין נפטר. זו הייתה תוכנית רצינית וכבדה וכבר לא התאים שאני אעמוד, אבל בשלב הזה גם הדינימיקה שלי ושל גיא הייתה במקום יותר טוב".

     

    איך הדיאלוג ביניכם היום?

    "מעולה. גיא הוא בית הספר לטלוויזיה הכי טוב שאפשר לקבל. בכלל, הוא מבריק בכל תחום. זה איש שיכול לעשות בחיים מה שהוא רוצה. אם הוא היה מחליט להיות רופא או מדען, הוא היה מצליח. הוא מעמיק, חד, הוא איש של פרטים ולא מתפשר. אני מתייעצת איתו בכל דבר ועניין. על טלוויזיה, אבל לא רק. בשבוע שעבר הייתה לי פריחה על הפנים. למי התקשרתי? גיא יידע למי פונים, מה עושה כל כדור, מתי זה עובר".

     

    "מהפגישה הראשונה שלנו היה לי 'וואו'"

    די מפתיע לשמוע מוויצמן על בעיה קטנה ומציקה כמו פריחה בפנים, כי רוב הזמן החיים שלה נראים כמו פאן בגרסת הביזנס המשודרגת, החל בחברות הנוצצות וכלה בבעל הקרייריסט והסופר־ייצוגי. "הכרנו בבר", היא מספרת. "זה נשמע מיושן, אבל ב־2009 עוד עשו דברים כאלה. היינו ילדים בני 25. אני הגעתי עם חברה שהכירה את שנינו והפגישה בינינו. מהפגישה הראשונה שלנו היה לי 'וואו' אחד גדול, ואני שמחה להגיד בכנות שזה משהו שנמשך עד היום.

     

    "להגיד לך שבכל בוקר אני מתעוררת ונרעשת איזה גבר יש לי? ממש לא. אנחנו בכל זאת נשואים חמש שנים ומכירים כמעט תשע שנים. החיים הם לא דילוגים בגן שושנים"
    "להגיד לך שבכל בוקר אני מתעוררת ונרעשת איזה גבר יש לי? ממש לא. אנחנו בכל זאת נשואים חמש שנים ומכירים כמעט תשע שנים. החיים הם לא דילוגים בגן שושנים, אבל טוב לי עם כמה שהוא חכם, בנאדם מעולה וחתיך הורס. העבודה של אורי היא אינטנסיבית ומאומצת, וגם אצלי צפוף, אז בזמן שיש לנו יחד, אנחנו אוהבים לעשות דברים של אנשים משעממים: לשבת במרפסת ולדבר, לאכול יחד, לראות את מה שיש בטלוויזיה ולדבר על זה שאנחנו באמת צריכים לראות סדרות כי כולם רואים ואנחנו לא מספיקים. וואו, אני יוצאת הכי זקנה בעולם בריאיון הזה".

     

    קפיצה קטנה לחשבון האינסטגרם עמוס החופשות שלך תוציא אותך הכי ההפך מזקנה.

    "נכון, אנחנו מאוד אוהבים לצאת לחופשות. פעם זה היה חופשות עירוניות של לונדון, ניו יורק, ברצלונה, ומאז שקרני נולדה אלה חופשות של בטן־גב. יותר סיישל, תאילנד, קפריסין, יוון. בימים הלחוצים וברגעי העייפות שיהיו לי בחודשים הקרובים, אני אזכור כל הזמן שכבר רכשנו כרטיסים לאיי סיישל ושניסע לשם עם המשפחה שלי בפסח. אפריל זה ממש מעבר לפינה".

     

    A post shared by Liron Weizman (@lironweizman) on

     

    "הנושא בוער בי"

    ביקשנו מלירון להגיב לסערת ה-MeToo# שעברה על העולם ולדבר על הטרדות מיניות בתעשייה:

    "יש מלא הטרדות גם בישראל. אני יודעת על הרבה שהוטרדו ושותקות, חלקן מפורסמות. אני באופן אישי כמעט לא חוויתי הטרדות, אבל אני חיה את זה, רואה ושומעת. גם בעולם הספורט שצמחתי בו ראיתי מאמנים שמדברים בצורה מסוימת לעיתונאיות, שמבטיחים לשתף איתן פעולה אם הם יקבלו משהו בתמורה. הנושא הזה בוער בי ויטופל בתוכנית החדשה".

     

    איפור: נוגה תמיר /// שיער: בנג'מין רוימי ל"סולו" /// ע' שיער: ניר אלקבץ /// ע' סטיילינג: ליאת ל. אדרי

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד