ליהי קורנובסקי על ביטול החתונה עם עוז זהבי: "הבנו שלא נצליח לשרוד"

בגיל 25 קורנובסקי מותירה מאחור את סטטוס כוכבת הילדים, וממריאה עם תפקיד ראשי בסרט הנועז "הפורצת". עכשיו היא מסבירה לראשונה מה הוביל לפרידה המפתיעה

ליהי קורנובסקי מתראיינת לשער "לאשה"
צילום: אורי דוידוביץ', עריכה: אסף אושי
ליהי קורנובסקי. "היה פה מההתחלה משהו מאוד לא סגור על עצמו. בטח היינו מתגרשים אחרי שנתיים". (צילום: מאיר כהן, סגנון: קרן נפתלי)
ליהי קורנובסקי. "היה פה מההתחלה משהו מאוד לא סגור על עצמו. בטח היינו מתגרשים אחרי שנתיים". (צילום: מאיר כהן, סגנון: קרן נפתלי)
"מחפשת יציבות בחיים שלי" (צילום: מאיר כהן, סגנון: קרן נפתלי)
"מחפשת יציבות בחיים שלי" (צילום: מאיר כהן, סגנון: קרן נפתלי)

לא כל ההתחלות קשות. לפעמים הן כל כך קלות, שאתה רוצה לברוח. ליהי קורנובסקי כבר הייתה כוכבת ילדים עם עתיד מבטיח בשואו־ביז הישראלי, כשמצאה את עצמה בגיל 21 וחצי, קצת אחרי השחרור מצה"ל, במשבר זהות קטן. כל המלהקים רצו לראות אותה, היא אפילו הצטלמה לתפקיד ראשי בסרט קולנוע (שעוד רגע נדבר עליו), אבל אז היא הודיעה לכולם: עזבו, אני רוצה ללמוד מנהל עסקים.

 

זה נשמע מצחיק בדיוק כמו שזה התרחש במציאות. קורנובסקי רכשה ספרים על מיקרו־כלכלה, התיישבה על ספסלי המרכז הבינתחומי בהרצליה, ובמשך סמסטר שלם ישבה בשיעורים המומה, עשתה מאמץ להבין את החומר, ושאלה את עצמה איך הגיעה לשם.

 

באיזה שלב הבנת שמנהל עסקים זה לא בשבילך?

"היה לי מורה פרטי שלימד אותי 'מיקרו'", היא נזכרת בחיוך. "פעם אחת באתי אליו לפני מבחן, ואמרתי לו: 'אני לא מבינה את זה, וגם לא את זה'. הוא עצר את השיעור ואמר לי: 'מה את עושה פה? זה הרי לא מעניין אותך ואת לא קשורה לתחום הזה'. יצאתי והתקשרתי לאמא שלי. אמרתי לה: 'אני לא ניגשת למבחן. אני לא מבינה מה אני עושה שם'. היא ענתה: 'גם אני לא'".

 

מאז עברו שלוש שנים וחצי. קורנובסקי (25) היא כרגע אחת השחקניות העסוקות בישראל. בימים אלה עולה לאקרנים "הפורצת", סרטה הרגיש והנוגע ללב של הבמאית הגר בן־אשר, וקורנובסקי סוחבת על כתפיה בכישרון עצום את התפקיד הראשי. במקביל היא מצטלמת לשתי סדרות טלוויזיה, ובאביב תתחיל הפקה בתיאטרון באר־שבע. לא רע עבור מי שבכלל לא הייתה בטוחה שהיא רוצה להיות שחקנית. ועדיין, רבים זוכרים אותה דווקא בהקשר הרומנטי: היא הייתה מאורסת לעוז זהבי. 

 

 

צפו בטריילר של הסרט "הפורצת"

 

אוהבת בחורים יפים 

 

היא ילידת כפר־סבא, בתם הצעירה (אחרי שני בנים) של רופא שיניים ועורכת דין. סבה מצד אביה היה סופר הילדים והצייר פאול קור ("הפיל שרצה להיות הכי", "כספיון" ועוד). אמה, עו"ד אוריתה קורנובסקי, היא אחותה של לימור ירון, בת זוגו של שלום חנוך. בית הישגי, הצגות תיאטרון, תערוכות אמנות, חינוך למצוינות. היא חלמה להיות זמרת אופרה בילדותה, התקבלה למגמת מוזיקה קלאסית בתלמה ילין, והעבירה את ילדותה בשיעורי פיתוח קול. בשלב מסוים עקרה משפחתה לגבעתיים, כדי שקורנובסקי תהיה קרובה לבית הספר. בצבא שירתה כמוזיקאית מצטיינת, הבינה שקריירת האופרה שלה לא הולכת לקרות – ופרשה.

 

קריירת המשחק שלה נולדה כמו שנולדים כל הדברים הטובים: בלי מאמץ. חברים שלה שמעו שעושים כסף לא רע בפרסומות ונתנו לה שם של סוכנת שחקנים, פרי כפרי. כפרי התחילה לשלוח אותה לאודישנים של פרסומות. היא לא התקבלה אפילו לאחת. כמה חודשים אחרי הגיוס היא קיבלה את אחד התפקידים המרכזיים בסדרת הנוער "יומני החופש הגדול". אחר כך הגיעו גם התפקידים ב"שכונה", "איש חשוב מאוד", "להרוג את הסבתא".

 

עם עוז זהבי (צילום: מתוך האינסטגרם של lihikorno@)
  עם עוז זהבי(צילום: מתוך האינסטגרם של lihikorno@)

    

  גם הזוגיות עם עוז זהבי, 34, מהשחקנים המצליחים בישראל ("עספור", "זגורי אימפריה"), באה לקורנובסקי מהר ובקלות. היא לרגע לא התפנתה לעצור כדי לשאול את עצמה מה קורה. בקיץ 2015 הם החלו לבלות יחד. ביולי 2016 התארסו. חמישה חודשים אחר כך הפרידו כוחות. כולם רצו לדעת מה קרה. הנה הגרסה שלה.

   

  הם הכירו כשקורנובסקי פרשה מלימודי מנהל עסקים והחליטה ללמוד משחק בסטודיו של יורם לוינשטיין. היא פנתה לכמה מבוגרי הסטודיו לצורך התייעצות. אחד מהם היה זהבי. "צלצלתי ואמרתי לו שאני רוצה לדבר איתו על הלימודים", היא משחזרת. "נפגשנו לכוס קפה.

  "קצת פחדתי להיות עוד סימון על החגורה, אבל מההתחלה עוז גרם לי להרגיש שאני לא עוד אחת. אז האמנתי לו. זה לא שהוא היתל בי. הוא באמת האמין בזה"

   דיברנו. הייתה ממש שיחה עסקית. לא באתי עם שום כוונות אחרות, אבל היה קליק טוב ומשם התגלגלו הדברים. הוא אמר לי: 'בואי ניפגש שוב', אמרתי: 'בטח'".

   

  אהבה ממבט ראשון?

  "הכל היה מאוד סוחף. זה לא היה קשר מבוקר וממונן. הכל היה בום, כמו הקשרים ההיסטריים שאתה נכנס אליהם וזה גל ששוטף אותך. אני באמת נסחפתי אחרי הדבר הזה, עוז בנאדם מדהים ואני נורא נשאבתי אליו. אבל כמו שזה היה מין גל גדול, כך זה גם עבר".

   

  יש לעוז דימוי של חובב נשים. הפריע לך?

  "כן. קצת פחדתי להיות עוד סימון על החגורה, אבל מההתחלה הוא התייחס אליי נורא יפה וגרם לי להרגיש שאני לא עוד אחת. אז האמנתי לו. הוא גם בחור מאוד משכנע. הוא לא סתם שחקן טוב. זה לא שהוא היתל בי. הוא באמת האמין בזה".

   

  אחרי כשנה של זוגיות, כרע זהבי ברך והציע לה להתחתן איתו. חתונה, כאמור, לא הייתה בסוף. "זה בא קצת אאוט אוף דה בלו", משחזרת קורנובסקי. "אמנם תמיד הייתה לי את הפנטזיה להקים משפחה ושיתפתי בזה את עוז, אבל כשהוא הציע לי את הדבר הזה, עדיין לא האמנתי שזה קורה. אני זוכרת שיום אחרי ההצעה התקשרתי לאמא שלי ואמרתי לה: 'מה, באמת להתחתן? עכשיו?' גם לא הבנתי אם הוא רציני או לא. פחדתי. הנה אני, כל כך רציתי את זה, זה קורה לי ואני מתה מפחד. היה פה מההתחלה משהו מאוד לא סגור על עצמו. בטח היינו מתגרשים אחרי שנתיים".

   

  "מחפשת יציבות בחיים שלי" (צילום: מאיר כהן, סגנון: קרן נפתלי)
   "מחפשת יציבות בחיים שלי"(צילום: מאיר כהן, סגנון: קרן נפתלי)

    

    

   איך הסלידה שלך מפרסום מסתדרת עם האקסים המפורסמים שלך, עומר דרור ודור רפאלי?

   "זה באמת היה לשתי שניות, לא משהו שאפשר לדבר עליו. אלה טעויות שעשיתי, אין לי שום קשר לאנשים האלה. לא אני ועומר, שהיינו ממש קצת, ניסינו איזה משהו, לא הלך, ביי. לא אני ודור, שאיתו יצאתי איזה חודש וגם הבנתי שזה ממש לא. וגם לא אני ויהונתן בשן, שהיה חבר שלי, למרות שהוא שחקן. מה שכן, אני אוהבת בחורים יפים" (צוחקת).

    

   למה זה נגמר בינך ובין עוז?

   "זו איזו לבה באישיות שלו ושלי שיצרה קלאש. שנינו הבנו שאנחנו לא

   "היו כל מיני אודישנים שקיבלתי, והיה קול פנימי שאמר, האם זה באמת בגללך או בגלל שעולם התקשורת הוא כל כך דפוק, שהנה, עכשיו יביאו לי איזה משהו בגלל שאני עם עוז?"

   מתאימים ולא נצליח לשרוד ביחד לאורך שנים. שני שחקנים זה קשה. יש בזה משהו לא יציב, ואני מחפשת יציבות בחיים שלי. את רוצה לחזור הביתה לרוגע ולשלווה, וזה לא היה שם.

    

   "כל הזמן זה הרגיש לא מתאים, לא נוח, גם בגלל פער הגילים. עוז מבוגר ממני בתשע שנים, והוא במקום לגמרי אחר בחיים שלו, בשל למשפחה. מבחינה מקצועית, הוא ממש נתן לי יד וליווה אותי אל העולם הזה של המשחק. הוא שחקן מדהים, והרבה מהיסודות של שיטת המשחק שלי הוא הקנה לי. הוא תמיד נתן לי את המקום הזה לגדול לידו, אבל האהבה והמקצוע התערבבו ביחד. היו כל מיני אודישנים שקיבלתי ואמרתי, מגניב, פתאום לוקחים אותי ברצינות. אבל היה גם קול פנימי שאמר, האם זה באמת בגללך או בגלל שעולם התקשורת הוא כל כך דפוק, שהנה, עכשיו יביאו לי איזה משהו בגלל שאני עם עוז?".

    

   נפרדתם בטוב?

   "ברגע שהחלטנו לסיים את הקשר, זה היה קאט מוחלט. בלי סמסים ובלי שום דבר, משני הצדדים. זה היה מדהים לראות את ההשלמה עם הסוף של הקשר. בחיים זה לא קרה לי בעבר. בדרך כלל אתה מסיים קשר ואתה קצת מתקשר ואולי מסמס או מקבל סמס ואז קשה לך נורא לא לענות. בסיפור הזה, ברגע שזה נגמר, זה נגמר. אבל כן הייתי בתקופה קשה ועשיתי עם עצמי חושבים".

    

   איך הגיבה המשפחה שלך לביטול החתונה?

   "הם ממש לא התבאסו. הם אפילו קצת שמחו. הם אמרו: 'למה את ממהרת?'"

    

   • הראיון המלא עם ליהי קורנובסקי בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

    

    

    

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד