נועה קירל עושה כבוד לישראל: אבל שוכחת לתייג את המעצב הצעיר

הכוכבת הצעירה בחרה לשטיח האדום בטקס פרסי MTV בלונדון ללבוש את פרויקט הגמר של בוגר שנקר אוהד קריאף, אבל איכשהו הושמט שמו מהפרסומים שלה

איתי יעקב

|

13.11.17 | 10:35

נועה קירל על השטיח האדום של טקס פרסי המוזיקה האירופאית של MTV (מימין) והדגם שעיצב אוהד קריאף בתצוגת הגמר של שנקר (צילום: Gettyimages, רפי דלויה)
נועה קירל על השטיח האדום של טקס פרסי המוזיקה האירופאית של MTV (מימין) והדגם שעיצב אוהד קריאף בתצוגת הגמר של שנקר (צילום: Gettyimages, רפי דלויה)

כוכבת הפופ הצעירה נועה קירל התארחה אמש על השטיח האדום של טקס פרסי המוזיקה האירופאית של MTV, כנציגת ישראל בטקס שנערך בלונדון. קירל בת ה-16 אומנם לא הופיעה על הבמה או היתה מועמדת לפרס, אך הספיקה לעבור את טקס חניכת השטיח האדום, ותמונותיה לבושה במערכת לבוש אקסטרווגנטית מפרויקט הגמר של המעצב הטרי בוגר שנקר אוהד קריאף, הספיקו לעשות את דרכן אל אתרי האופנה בחו"ל, לצד כוכבות כמו דמי לובאטו, ריטה אורה, ופטיט מלר הישראלית.

 

מערכת לבוש אקסטרווגנטית שהביאה לקירל סיקור גם בחו"ל (צילום: Gettyimages)
  מערכת לבוש אקסטרווגנטית שהביאה לקירל סיקור גם בחו"ל(צילום: Gettyimages)

   

  אל הטקס הגיעה קירל לבושה ז'קט קווילט שחור, שכתפיו מעוטרות דובונים שחורים עם ציץ פרווה על הראש, וחצאית פסים שחורה - שניהם מתוך הפרויקט "פוסט-סינדרלה" של קריאף, שהיה אחד המדוברים בתצוגת הגמר האחרונה של המחלקה לאופנה. עיצוביו התיאטרליים של קריאף הם בדיוק החומר ממנו עשויות הופעות בלתי נשכחות על השטיח האדום, כל שכן עבור כוכבת צעירה כקירל במעמד של חשיפה בינלאומית, אולם נראה כי העוקבים של קירל הגיבו באמביוולנטיות למראה הדובונים שלה. "ככה היא התלבשה לייצג את ישראל בלונדון?!", השתוממה אחת, ואחרת הוסיפה: "איכס מה את לובשת? נראית כמו חיפושית זבל", או "בושות לישראל, מה לעזאזל את לובשת", ו"מכניסה אנגרי בירדס לכתפיים". לעומת תגובות לעגניות, היו גם מי שפרגנו למראה וכתבו: "הוליווד מחכה לה", ו"כבוד למדינה!!" וכמובן, שורה של סופרלטיבים עתירי אימוג'יס, דוגמת "מלכה", "אלופה", ו-"חיימשלי".

   

  "אולי זה עניינים של יחצ. אני לא מתעסק בזה. קיבלתי קרדיטים ממקומות אחרים". העיצוב של אוהד קריאף מתוך הפרויקט "פוסט-סינדרלה" (צילום: תם מרשק)
   "אולי זה עניינים של יחצ. אני לא מתעסק בזה. קיבלתי קרדיטים ממקומות אחרים". העיצוב של אוהד קריאף מתוך הפרויקט "פוסט-סינדרלה"(צילום: תם מרשק)

    

   אבל נראה כי על אף שהמראה של קירל גרם ל"דיבור" סוער סביבה, היא עצמה לא מצאה לנכון לתת את הקרדיט המתבקש לקריאף בחשבון האינסטגרם שלה, שאחריו עוקבים 347 אלף יוזרים. כידוע, מערכת היחסים בין כוכבים למעצבי אופנה מגדירה כי המעצב מספק את הלבוש לשטיח האדום, בתמורה לתיוג או אזכור שמו בפרסומים מהאירוע, בטח אלה שנמצאים בשליטתה המלאה של הכוכבת, וכאשר מדובר במקרה של מעצב טרי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום – על אחת כמה וכמה.

    

   היינו מצפים מקירל, חיית אינסטגרם פעילה, שחשבון האינסטגרם שלה מבעבע מתיוגים מסחריים – מ"המלצות אישיות" ועד שת"פים מסחריים גדולים - שתסייע בקידום מעצבים צעירים ואופנה ישראלית, ולא תסתפק רק בהנאות האישיות שלה מההסכם הבלתי כתוב.

    

   הסקיצה של קריאף לפרויקט הגמר (איור: אוהד קריאף)
    הסקיצה של קריאף לפרויקט הגמר(איור: אוהד קריאף)

     

    בשיחה עם קריאף הבוקר, הוא אומר: "נועה נתנה לי קרדיט בסרטון שהיא העלתה לאינסטגרם".

     

    אתה בטוח? צפינו בו פעמיים ואין בו לא תיוג ולא אזכור השם שלך. גם לא בסטורי שלה, בו היא מציגה לראווה תמונה עם הבגד שעיצבת.

    "אולי זה עניינים של יחצ. אני לא מתעסק בזה. קיבלתי קרדיטים ממקומות אחרים".

     

    כשקריאף מתכוון לקרדיטים ממקומות אחרים, הוא מדבר על אתרי האופנה המקוונים, שזוכרים לו את הקולקציה מתצוגת הגמר, ותייגו אותו בעצמם.

     

    מנועה קירל נמסר בתגובה: "אין תגובה".

     

    בעוד הקרדיט לקריאף מבושש להופיע, לאחר פרסום הידיעה ב-Xnet העלתה קירל בסטוריז שלה תמונה של תלבושת שנייה שלבשה אמש בעיצובה של דודו בר אור, הפעם עם תיוג בולט למעצבת. אנחנו עדיין תוהים מתי יגיע תורו של קריאף.

     

    ______________________________________________________

     

    וכמה עלו הבגדים שלבשה מלניה טראמפ בביקור באסיה?

    מלניה טראמפ עושה את אסיה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)
    מלניה טראמפ עושה את אסיה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Gettyimages)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד