התאומים המעצבים דין ודן קאטן בארץ: "פוליטיקה לא מעניינת אותנו"

מעצבי דיסקוורד פגשו את חבריהם, השחקנית שרי גבעתי והדוגמן ברק שמיר, ונהנו מהסטייל בת"א, אבל אל תשאלו אותם על הסכסוך, או על המלתחה של מלניה טראמפ

איתי יעקב

|

07.11.17 | 08:39

דין ודן קאטן בישראל עם ברק שמיר. "הרחוב התל אביבי מלא בנשים שמתלבשות מהמם וגברים יפים" (צילום: ערן לם)
דין ודן קאטן בישראל עם ברק שמיר. "הרחוב התל אביבי מלא בנשים שמתלבשות מהמם וגברים יפים" (צילום: ערן לם)
"כסטודנטים זרים מקנדה, שכר הלימוד היה כפול מזה של אמריקאים, והכסף שהיה לנו הספיק לסמסטר אחד של ששה שבועות". דין ודן קאטן בשנקר (צילום: ערן לם)
"כסטודנטים זרים מקנדה, שכר הלימוד היה כפול מזה של אמריקאים, והכסף שהיה לנו הספיק לסמסטר אחד של ששה שבועות". דין ודן קאטן בשנקר (צילום: ערן לם)
"השונאים יישארו שונאים. אם אתה אוהב אותנו אתה תקנה, ואם לא, תקנה משהו אחר"
"השונאים יישארו שונאים. אם אתה אוהב אותנו אתה תקנה, ואם לא, תקנה משהו אחר"

עמוד האינסטגרם של מותג האופנה DSQUARED2 בעיצובם של התאומים דין ודן קאטן, 52, הפך בסוף השבוע האחרון לזירת אגרוף בין ישראלים לפלסטינים על דעת הקהל העולמית. ביום שישי העלו השניים תמונה ממעוף הציפור של קו החוף של תל אביב, עם ההאשטג D2TelAviv#, שהיתה הראשונה מתוך סדרה של תמונות מביקורם בישראל, והתגובות לא איחרו לבוא: מ"וולקאם טו תל אביב", דרך "שחרור פלסטין", ועד סמלים של מגני דוד ודגלי ישראל לצד דגלי פלסטין. רק תגובה מרעישה מרוג'ר ווטרס היתה חסרה כאן.

 

"אנחנו קנדים, וכרגע אנחנו מנסים 'לתפוס' את ג'סטין טרודו הנאה" (צילום: Gettyimages)
  "אנחנו קנדים, וכרגע אנחנו מנסים 'לתפוס' את ג'סטין טרודו הנאה"(צילום: Gettyimages)

   

  יומיים לאחר מכן, על כוס סן פלגרינו ותחת קרני השמש הישראלית בבריכה של מלון נורמן בתל אביב, נראה כי הסכסוך במזרח התיכון הוא הדבר האחרון שמעניין את הקאטנים, שוודאי לא מתכוונים להיגרר לאמירות פוליטיות בתקשורת הישראלית. "אי אפשר לרצות את כולם", מושך דין הגבעולי בכתפיו ונושף עשן מהסיגריה.

   

  גישת היעדר נקיטת העמדה של השניים ניכרה גם בפאנל שהנחה העיתונאי לירוי שופן, במסגרת ביקורם בשנקר ביום ראשון בבוקר. כשנשאלו על יחסם לביקורת או תגובות שליליות לעבודתם, ענו בפסקנות: "השונאים יישארו שונאים. אם אתה אוהב אותנו אתה תקנה, ואם לא, תקנה משהו אחר. קיבלנו לאורך השנים תגובות שליליות, אבל אין לנו עניין להגיב עליהן".

   

  "אני חושב שאנשים בעמדה כזאת מייצגים משהו במראה שלהם, וצריכים להתלבש בדרך מסוימת". תרזה מיי ומלניה טראמפ (צילום: Gettyimages)
   "אני חושב שאנשים בעמדה כזאת מייצגים משהו במראה שלהם, וצריכים להתלבש בדרך מסוימת". תרזה מיי ומלניה טראמפ(צילום: Gettyimages)

    

   זה המשיך כשניסינו לברר מהי עמדתם ביחס למלתחה של הגברת הראשונה של ארצות הברית, מלניה טראמפ, או ארון הנעליים המדובר של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. "אנחנו קנדים, וכרגע אנחנו מנסים 'לתפוס' את ג'סטין טרודו (ראש ממשלת קנדה, א"י) הנאה", הם מחייכים סימולטנית. "אני חושב שאנשים בעמדה כזאת מייצגים משהו במראה שלהם, וצריכים להתלבש בדרך מסוימת", מוסיף דין.

    

   מה העמדה שלכם בנוגע למלתחה המדוברת של מלניה טראמפ?

   דין: "אנחנו לא באמת מתמקדים בזה. פוליטיקה לא מעניינת אותנו".

    

   ונעלי הקיטי המנומרות של תרזה מיי?

   "אני זוכר איזה מראה אפור שלה, האמת. מצטער לאכזב אותך, אנחנו לא כל כך מתעניינים בזה", הוא מחייך במבוכה.

    

   "אי אפשר לרצות את כולם" (צילום: ערן לם)
    "אי אפשר לרצות את כולם"(צילום: ערן לם)

     

    זהו ביקורם השני בישראל, לאחר שטיילו כאן בשנת 2010 עם חברתם שרי גבעתי, והם מספרים על חיבור מיידי עם ישראלים. כהוכחה, הם שולפים תמונה שנשלחה אליהם מהדוגמן ברק שמיר שעה לפני הראיון, ומופתעים ומצטערים לשמוע על תאונת הקורקינט שעבר ביום שישי, ועל הפציעה ברגלו. אגב, לשמיר שלום, והתאונה הקטנה לא מנעה ממנו להתייצב יחד עם בת זוגו נועה קירל באירוע עתיר הסלבס שנערך לכבוד התאומים ביום ראשון בחנות FACTORY54 בקניון רמת אביב. מלבדם פקדו את האירוע ידוענים רבים, ביניהם גלית גוטמן, מיקי בוגנים, שביט ויזל, התאומים הזהים עומרי ורועי בן נתן, ושורה של טופ מודלס מקומיות שהגיעו להתחכך, כמו סופיה מצ'טנר, נעם פרוסט, אביב שניידר ושון לוי, כי מי יודע מהיכן יגיע הקמפיין הגדול הבא.

     

    "ביונסה שלחה את הבריף לתלבושות למספר מעצבים, ורק ארבעה ימים לפני המופע קיבלנו ממנה תשובה חיובית. עם הרבה מוזיקאים יש דיאלוג והם פתוחים לרעיונות חדשים. הדבר החשוב ביותר אצלה הוא הסילואטה". הלקוחות ביונסה, גוון סטפאני וריטה אורה (צילום: Gettyimages)
     "ביונסה שלחה את הבריף לתלבושות למספר מעצבים, ורק ארבעה ימים לפני המופע קיבלנו ממנה תשובה חיובית. עם הרבה מוזיקאים יש דיאלוג והם פתוחים לרעיונות חדשים. הדבר החשוב ביותר אצלה הוא הסילואטה". הלקוחות ביונסה, גוון סטפאני וריטה אורה(צילום: Gettyimages)

      

     החיבור לישראל לא נגמר אצל הקאטנים בחיבה שלהם לאוכל טוב, לחיי הלילה של תל אביב ולקסם מסמטאותיה של ירושלים. השניים הגיעו לישראל כאורחי פקטורי 54, המוכרת את עיצוביהם מזה חמש שנים - מקו החליפות המחויט לגברים, ועד פריטי הדנים לנשים. ובאמת, קשה לחשוב על מותג שיושב בול על הקהל הישראלי כמו דיסקוורד, וגם הם עצמם מאמינים כי הבגדים שהם יוצרים - סקסיים, נועזים, צבעוניים ומעט פיינשמקרים - מתאימים בול לסגנון הישראלי שהם רואים ברחוב התל אביבי, "מלא בנשים שמתלבשות מהמם וגברים יפים", אומר דן, ואילו דין מוסיף תנועה של צוואר שנתפס ממתיחת יתר.

      

     מלבד התצוגות הגרנדיוזיות של המותג בשבוע האופנה של מילאנו, השניים הלבישו לאורך השנים מוזיקאיות רבות, החל ממדונה, שנתנה את הפוש לקולקציית הנשים שלהם ב-2003, דרך בריטני ספירס, ועד המופע של ביונסה בסופר בול אשתקד. "ביונסה שלחה את הבריף לתלבושות למספר מעצבים, ורק ארבעה ימים לפני המופע קיבלנו ממנה תשובה חיובית", אומר דין. "עם הרבה מוזיקאים יש דיאלוג והם פתוחים לרעיונות חדשים. הדבר החשוב ביותר אצלה הוא הסילואטה. עם בריטני", הוא מחייך, "זה היה רק כזה 'אוקיי' על כל מה שאמרנו".

      

     בגדים שמתאימים בול לסגנון הישראלי. תצוגת סתיו-חורף 2017-18 של דיסקוורד
      בגדים שמתאימים בול לסגנון הישראלי. תצוגת סתיו-חורף 2017-18 של דיסקוורד

       

      במהלך ביקורם בארץ התפנו השניים לפגוש סטודנטים מקורס הדנים במחלקה לאופנה בשנקר, שבשבוע שעבר עלתה למקום ה-6 בדירוג השנתי של אתר BoF לבתי הספר הטובים לאופנה בעולם. השניים התעניינו בעבודות הסטודנטים, כמו אוברול הג'ינס שיצר הסטודנט אבי עמרם, העבודה של דנה קריב שיצרה שתי מערכות לבוש בהשראת סיני וניסתה להסביר לשניים מה זה "חושה", והפרויקט של שחר גלעדי, שקיבלה מחמאות על פיתוחי הג'ינס שיצרה. ראש המחלקה לאה פרץ לא פספסה את ההזדמנות, ובתום הביקור ניסתה לברר האם יש אפשרות לשלוח סטודנטים לסטאז' אצל השניים בסטודיו במילאנו. "אנחנו כמעט לא נחשפים לעבודות של סטודנטים, והביקור בשנקר די נדיר עבורנו", הם אומרים לסיכום. "אבל היו מספר רעיונות מעניינים, ושמחנו לראות שהסטודנטים יודעים לפתח את הדיטיילס האלה בעצמם".

       

      "אנחנו כמעט לא נחשפים לעבודות של סטודנטים, והביקור בשנקר די נדיר עבורנו". עם לאה פרץ ויולי תמיר (צילום: ערן לם)
       "אנחנו כמעט לא נחשפים לעבודות של סטודנטים, והביקור בשנקר די נדיר עבורנו". עם לאה פרץ ויולי תמיר(צילום: ערן לם)
        

        

       שניכם עזבתם את לימודי האופנה בפארסונס אחרי סמסטר אחד. אתם בכלל מאמינים בלימודים אקדמאיים בתחום?

       דין: "היינו עניים", הוא אומר ומשפיל את עיניו.

       דן: "כסטודנטים זרים מקנדה, שכר הלימוד היה כפול מזה של אמריקאים, והכסף שהיה לנו הספיק לסמסטר אחד של ששה שבועות. הבנו שהפתרון הכי טוב עבורנו הוא להתחיל לעבוד בתעשייה, ושבעה חודשים לאחר מכן נכנסנו לחברת אופנה".

       דין: "למדנו אופנה, אבל במשך שש שנים של ניסיון תעסוקתי. יש כל מיני דרכים היום ללמוד, לשמחתנו, הבוס שלנו היה סוג של מנטור ולמדנו בדרך הזאת".

        

       ______________________________________________________

        

       ואיזה תגובות קיבלה חצאית המיני שלבשה איוונקה טראמפ ביפן?

       מיני אין ג'פאן. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: AP)
       מיני אין ג'פאן. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: AP)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד