צילום: אמיר יהל

קיבלה חסינות: "כשהייתי על האי נזכרתי מי זאת ג'ני וכמה כוח יש לי"

החיים שאחרי "הישרדות" עשו לג'ני צ'רוואני רק טוב. היא גילתה את החיבור בין הגוף לנפש, התחילה ללמוד נטורופתיה, ולמדה לדרוש מה שהיא רוצה, אפילו מרוני בעלה

"כשהייתי על האי, הנפש התחילה לדבר. פגשתי את עצמי והתחלתי לחשוב מה אני באמת אוהבת". ג'ני צ'רוואני (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"כשהייתי על האי, הנפש התחילה לדבר. פגשתי את עצמי והתחלתי לחשוב מה אני באמת אוהבת". ג'ני צ'רוואני (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"יש לי עניין עם סמכות לאנשים מבוגרים ממני. מפאת כבוד לאדם מבוגר אני לעולם לא אריב איתו. ב'הישרדות, למשל, עם רון שובל לא רבתי בגלל זה. והיה לזה מחיר, כי אם הייתי נכנסת בו יותר ופותחת את הפה, אולי הייתי זוכה" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
"יש לי עניין עם סמכות לאנשים מבוגרים ממני. מפאת כבוד לאדם מבוגר אני לעולם לא אריב איתו. ב'הישרדות, למשל, עם רון שובל לא רבתי בגלל זה. והיה לזה מחיר, כי אם הייתי נכנסת בו יותר ופותחת את הפה, אולי הייתי זוכה" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

ג'ני צ'רוואני, 35, דוגמנית ומגישת פינה על עיצוב פנים ב"בוקר חם", תוכנית הבוקר של רשת, השתתפה בעונה השביעית של "הישרדות", נשואה לאיש העסקים רוני מאנה ואמא לאמילי בת 4.5 ובהריון שני. בראיון ל"מנטה" היא מדברת על השינויים הגדולים שעברה והחיים (הבריאים יותר) שאחרי "הישרדות":

 

>> ג'ני צ'רוואני: "אם אני לא מתאמנת אני מרגישה שאני מזניחה את עצמי"

 >> הבת של ג'ני צ'רוואני ורוני מאנה מדגמנת בגיל 4: "נולדה לתוך זה"

>> בארון של ג'ני צ'רוואני: "להיות אישה אמידה מסייע לי להתלבש יפה"

 

1. פגשתי את עצמי: עברתי מעיצוב לנטורופתיה

"יכולתי לקחת קורס קצר, אבל לא, אני רוסייה - אם כבר ללמוד אז שיהיה לי תואר ושגם כל הציונים שלי יהיו מעל 90. ואלה לימודים תובעניים מאוד שנמשכים ארבע שנים"

"בקרוב אני מתחילה לימודי שנה שנייה בנטורופתיה במכללת רידמן. למדתי שש שנים עיצוב ואדריכלות ועסקתי בזה, אבל אחרי שחזרתי מ'הישרדות' חיפשתי משהו לנפש. כשהייתי על האי, הנפש התחילה לדבר. פגשתי את עצמי, הורדתי את הרגל מהגז, והתחלתי לחשוב מה אני באמת אוהבת. נזכרתי שם מי זאת ג'ני. הרגשתי שם שוב בת 19, ונזכרתי כמה כוח יש לי ובאינדיבידואל שאני. כשחזרתי החלטתי ללכת ללמוד נטורופתיה. תזונה זה משהו שתמיד עניין אותי ונחשפתי לנטורופתיה בזכות איזבל אדלר, גם היא דוגמנית בעברה ונטורופתית היום. הכרתי אותה בתקופת הדוגמנות ועשיתי אצלה כמה פעמים תהליך של ניקוי רעלים ושם זה התחיל.

 

"יכולתי לקחת קורס קצר, אבל לא, אני רוסייה ואי אפשר לעשות חצי. אם כבר ללמוד אז שיהיו לי תואר, תעודה ושגם כל הציונים שלי יהיו מעל 90. ואלה לימודים תובעניים מאוד שנמשכים ארבע שנים. השנה הראשונה הייתה מאוד אינטנסיבית עם המון מבחנים בלי הפוגה. פיזית הרגשתי שיוצא לי עשן מהאוזניים. לזכותו של בעלי ייאמר שהוא מאוד תומך בי ועוזר לי עם הילדה המון. גם לא יכולנו לטוס לשומקום כי המבחנים נקבעו עד אמצע אוגוסט, אבל בסך הכל זה לא כל כך נורא כי בערב הוא רואה כדורגל כמה שהוא רוצה ואף אחד לא מפריע לו".

 

על שער מגזין מנטה. "מקפידה כבר בעשר להיות במיטה. זה קשה אבל אני ממליצה לכולן" (צילום: שי יחזקאל)
  על שער מגזין מנטה. "מקפידה כבר בעשר להיות במיטה. זה קשה אבל אני ממליצה לכולן"(צילום: שי יחזקאל)

     

  2. קיבלתי החלטה: לעשות מה שאני אוהבת

  "היום אני יודעת שהרצונות שלנו משתנים עם השנים וזה בסדר גמור. לפני 12 שנה הלכתי ללמוד עיצוב. אמרתי לעצמי שאני רוצה להיות מעצבת הפנים הכי טובה בארץ, כי אני אוהבת את הפרטים הקטנים, וחשבתי שזה מה שאעשה כל החיים. לקחתי כל פרויקט שנתנו לי, אמרתי כן להכל, גם לדברים שלא התחברתי אליהם, העיקר להתקדם. אחרי 'הישרדות' קיבלתי החלטה לקחת רק פרויקטים שאני אוהבת. קיבלתי הזדמנות פז להתנתק מחיי היומיום ולפגוש את עצמי וזה גרם לי לקבל את השינוי.

   

  בצילומי הישרדות. "האי היה עבורי בית ספר, מקום ללמידה עצמית" (צילום: באדיבות רשת)
   בצילומי הישרדות. "האי היה עבורי בית ספר, מקום ללמידה עצמית"(צילום: באדיבות רשת)

    

   "במהלך החיים אנחנו מרוכזים בתפקידים שלנו, למשל בלהיות אמא, להיות בת זוג, להיות אשת קריירה, והרצונות שלנו הולכים לאיבוד. אנחנו עושים פשרות וויתורים עבור השם שלנו והעבודה שלנו. האי היה עבורי בית ספר, מקום ללמידה עצמית, והיום אני יודעת שאני מחפשת את דרכי מחדש ואני פתוחה לכל שינוי שיבוא".

    

   3. למדתי לדרוש: בלי סימני שאלה

   "ההורים שלי הקנו לי חינוך מאוד מכבד ואני בקושי מרימה את הקול שלי ובכלל לא אדם שמדבר הרבה. בכל שיחה אני לרוב משתתפת שקטה. יש לי גם עניין עם סמכות כלפי אנשים מבוגרים ממני. מפאת כבוד לאדם מבוגר אני לעולם לא אריב איתו. ב'הישרדות', למשל, עם רון שובל לא רבתי בגלל זה. והיה לזה מחיר, כי אם הייתי נכנסת בו יותר ופותחת את הפה, אולי הייתי זוכה.

    

   "גם עם רוני זו הייתה דרך. בהתחלה לא הייתי מעיזה לדרוש ממנו כלום. עם הזמן למדתי שצריך לומר בצורה פשוטה מה אתה צריך. אם הייתי מבקשת משהו, זה היה גורר ים של שאלות. ואם אני אומרת שאני פשוט צריכה משהו, זה קורה. אפילו ברמה שאני אומרת 'היום מגיע שליח עם חבילה בשבילי, תיגש בבקשה לפתוח לו את הדלת', במקום לומר 'עוד מעט מגיע שליח, תוכל בבקשה לקום ולרדת לפתוח לו את הדלת?'. הבנתי שצריך להגיד את הדברים בלי סימני שאלה בסוף ואז זה מתבצע. כמו עם ילדים, ככה גם עם גברים - צריך להיות פשוטים וישירים".

    

    

   "בתקופת הדוגמנות שלי גרתי במילאנו ואכלתי אגס אחד ביום, וזהו" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
    "בתקופת הדוגמנות שלי גרתי במילאנו ואכלתי אגס אחד ביום, וזהו"(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

     

    4. שחררתי את הדיאטה: אני נהנית מאוכל

    "שנים לא אכלתי בשר כי היה לי בראש שזה משמין. גם בפסטה לא נגעתי, ולא בשמן זית או בטחינה. מדהים כמה שהחשיפה הראשונית שורטת אותנו, ואותי זה שרט"

    "כדוגמנית צעירה ידעתי שכמה שאוכלים פחות, ככה יותר טוב. בתקופת הדוגמנות שלי גרתי במילאנו ואכלתי אגס אחד ביום, וזהו. הייתי בת 14 וככה התנהגה הסביבה שלי, כולן מסביבי אכלו ככה. זה התחיל בגיל 14 ונמשך עד גיל 24, הרבה שנים. רק כשהתחלתי לעשות ספורט הרשיתי לעצמי לאכול יותר, אבל גם אז לא אכלתי לחם בכלל וגם לא חלבונים. שנים לא אכלתי בשר כי היה לי בראש שזה משמין. גם בפסטה לא נגעתי, ולא בשמן זית או בטחינה. מדהים כמה שהחשיפה הראשונית שורטת אותנו, ואותי זה שרט.

     

    "רק כשהתחלתי ללמוד ולהעמיק בנושא התזונה, הבנתי שאם אוכל יותר, הגוף שלי ישרוף יותר ושחשוב לתת לו את מה שנכון לו ומה שמזין אותו. היום אני יודעת מה אני מכניסה לגוף ונהנית לאכול. בבוקר אני אוכלת יותר פחמימות מאשר במשך היום, וגם חלבון שמתעכל לאט, בצהריים סלט עם עוף או אורז מלא עם עדשים או דג עם סלט, וגם בערב ארוחה קלה. בכל ארוחה אני מכניסה הרבה שמן זית ושמן קוקוס. אני שותה רק מים וגם במסעדות תמיד מוצאת מה להזמין - סביצ'ה או טרטר וסלטים ודגים. אין לי בעיה. אני נהנית מהאוכל".

     

    5. הבנתי שאני אמא טוטאלית: מנביטה שעועית לילדה

    "אני אמא טוטאלית ואני יודעת שמה שאני עושה בשביל אמילי חוזר אלי. יש לי מטפלת בבית אבל אני זו שיוצאת לקחת אותה מהגן ולחכות לה מחוץ לחוגים ולארח את החברות שלה. נורא חשוב לי שהתזונה שלה תהיה טובה ואני משקיעה בזה הרבה. אני לא מבינה איך יכול להיות שכל כך התקדמנו במודעות שלנו לתזונה, אבל בימי הולדת של ילדים עדיין מגישים נקניקייה בלחמנייה. אצלנו מקדונלד'ס זה פינוק של פעם בשנה, וגם אז היא אוכלת את ההמבורגר בלי הלחמנייה.

     

    "אמהות לילדים שבאים אלי בהלם. אני עושה שניצלים עם קמח טף וקציצות עם קמח חומוס"

    "היא אוכלת סלט עשיר עם צנוניות ובצל ופטרוזיליה שאנחנו קוראות לו 'סלט כוח' וגם נבטים שאני מנביטה בבית משעועית ועדשים. אני מסבירה לה על כל דבר איך זה תורם לגוף שלה. היא יודעת שגזר טוב לה לעיניים ושעגבנייה עושה לה אדום בלחיים. אמהות לילדים שבאים אלי בהלם. אני עושה שניצלים עם קמח טף וקציצות עם קמח חומוס. כל הזמן חושפת אותה לעוד דברים בריאים. אלה צעדים קטנים אבל זה עובד".

     

    "בתקופות שהייתי עושה יוגה חמש פעמים בשבוע, לא הייתי חולה ומצוננת אף פעם" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
     "בתקופות שהייתי עושה יוגה חמש פעמים בשבוע, לא הייתי חולה ומצוננת אף פעם"(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

      

     6. התחלתי לגוון: אני מתאמנת איפה שנוח לי

     "בעבר רצתי ועשיתי טאקוונדו ופילאטיס וגם התאמנתי בסווטשופ, אבל היום חשוב לי לא להיות תלויה במאמן או במסגרת. היום אני מגוונת: פעם סווטשופ ופעם בסטודיו של אירה דולפין, פעם מאמן פרטי ופעם בחדר הכושר בקומפלקס שאנחנו גרים בו. אני עושה פעילות איפה שנוח לי. גם כשאני בחו"ל יש לי אפליקציה בטלפון שנקראת וורקאאוט ואני עושה לי אימון ולוקחת בקבוקים בתור משקולות. מבחינתי אימון הוא חלק מהשגרה היומיומית ואני יכולה לעשות אותו בכל מקום. זה כל הכיף".

      

     7. התאהבתי ביוגה: זה ממש עושה היי

     "המחלה מספר אחת בעידן שלנו היא סטרס וחשוב לי מאוד להילחם בזה. אני עושה יוגה אשטנגה במרכז אל היוגה בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע וזה מרגיע אותי מאוד. אני עושה יוגה מ־2004, וכל מי ששכנעתי אותו לעשות יוגה אומר לי תודה עד היום. בשיעורים הראשונים הייתי יוצאת מאוהבת ממש. זו תורה כל כך חכמה שמתוך התרגול את לומדת על עצמך. בתקופות שהייתי עושה יוגה חמש פעמים בשבוע, לא הייתי חולה ומצוננת אף פעם. זה לא רק שיעור התעמלות אלא שיעור נשימה. במשך היום אנחנו לא נושמים מספיק, ובשיעור היוגה מכניסים המון חמצן לגוף וזה ממש עושה היי".

      

     8. התוודעתי לבאך: רוקחת תמציות לכלב

     "עם כל הלחץ של סוף הלימודים היה לי איזה דין ודברים עם רוני וקלטתי את עצמי יושבת בסלון ומייבבת בבכי, בלי יכולת להפסיק. ואז קמתי, הלכתי לארון, שמתי 2 טיפות במים ושתיתי, וכאילו העננים התפזרו. זה עובד כמו קסם"

     "השנה למדתי הרבה על תמציות פרחי באך ואני מכינה לרוני, לאמילי ואפילו לכלב שלי תרכובות נהדרות מהם. אנשים מכירים רק את הרסקיו, אבל יש 38 תמציות נהדרות למגוון שימושים. יש תמצית שמפחיתה חרדה אצל ילדים שנתתי לאמילי וזה עבד נהדר. גם לעצמי עזרתי. עם כל הלחץ של סוף הלימודים היה לי איזה דין ודברים עם רוני וקלטתי את עצמי יושבת בסלון ומייבבת בבכי, בלי יכולת להפסיק. ואז קמתי, הלכתי לארון, שמתי 2 טיפות במים ושתיתי, וכאילו העננים התפזרו. זה עובד כמו קסם".

      

     בקמפיין החורף של ICE CUBE (צילום: איתן טל) (צילום: איתן טל)
      בקמפיין החורף של ICE CUBE (צילום: איתן טל)

       

       הו באבא! 

      המתכון של ג'ני לבאבא גנוש קישואים: "זה ממרח מדהים לכריכים. אני אוהבת לשלב אותו עם טופו ואפילו לאמילי אני שמה אותו בכריך".

       

      מה צריך:

      • 3 קישואים
      • 1 בצל
      • 1 כפית שמן קוקוס
      • 2 כפות מים
      • 2 כפות טחינה
      • מלח ופלפל

       

      מה עושים:

      1 . חותכים גס את הקישואים (עם הקליפה) ואת הבצל ומטגנים אותם בשמן הקוקוס. מוסיפים את המים וממשיכים לטגן. מקררים.

      2. מכניסים את התערובת למעבד מזון, מוסיפים את הטחינה, מתבלים במלח ובפלפל ומעבדים למחית חלקה.

       

      3 כללים לחיים טובים יותר על פי ג'ני

      1. לישון הרבה

      "אני מקפידה כבר בעשר להיות במיטה. זה קשה אבל אני ממליצה לכולן. השינה עוזרת להתחדשות של הגוף ובמהלכה אנחנו שורפים קלוריות ושומנים. לא סתם אחרי שישנתם טוב, אתם מרגישים שהעור שלכם מתוח. שמונה שעות שנת לילה זה מאסט".

       

      2. למצוא את הפעילות שלכם

      "לא כל מה שמתאים לחברים שלכם יתאים גם לכם. צריך לחקור ולמצוא את הדרך, אבל כדאי לנסות כל מה שמסקרן אתכם ולמצוא ספורט שתוכלו לאמץ. זה שווה את זה".

       

      3. לכבד את זמן האכילה

      "להסתכל מה יש לכם בצלחת ולאכול לאט כדי להרגיש את הטעמים". חשוב לזכור להרגיש את השובע ולכן חובה לאכול לאט, וחשוב עוד יותר לא להסתכל בטלפון בזמן האכילה, כמו שהמון אנשים מסביבי עושים".

       

       

      הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
      הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד