שיר אלמליח: "אני לא אתחתן שוב, היום יש בי פחד גדול להיפגע"

הדוגמנית והגרושה המדוברת במדינה חוגגת 28 שנים להיווסדה במלדיבים ולא ממהרת להתמסר לחבר הצלם האיטלקי החדש. "אחרי אלרואי חששתי שלא אצליח לאהוב שוב"

"אני בן אדם מחושב ודואגת לא להסתחרר מכל דבר. בגלל זה אנשים שמכירים אותי קוראים לי 'קפוצה' או 'נכה רגשית' או 'רובוט', אבל זו אני". חולצה: זארה; תחתונים: פטי פואה; שעון ותכשיטים: Jackie-O  (צילום: אלון שפרנסקי, סטיילינג: נועה נוז'יק)
"אני בן אדם מחושב ודואגת לא להסתחרר מכל דבר. בגלל זה אנשים שמכירים אותי קוראים לי 'קפוצה' או 'נכה רגשית' או 'רובוט', אבל זו אני". חולצה: זארה; תחתונים: פטי פואה; שעון ותכשיטים: Jackie-O (צילום: אלון שפרנסקי, סטיילינג: נועה נוז'יק)

לפני שלוש שנים נסעה שיר אלמליח (28) עם אמא שלה למילאנו. זו הייתה הפעם הראשונה של אִמה בבירת האופנה האיטלקית, ושיר תכננה לשלב כמה פגישות עבודה עם שופינג ובילויים עם אמא. אחר הצהריים התקשרה הסוכנת שלה במילאנו כדי לבקש שתגיד ביי יפה לאמא ותיסע לצילומים בפירנצה.

 

"לא רציתי אבל הסוכנת הסבירה לי שזה לחברת ההלבשה התחתונה הכי גדולה ברוסיה, עם צלם נחשב", היא מספרת. "וגם אמא שלי התעקשה שאסע". אלמליח עלתה על הרכבת המהירה והגיעה ישר לארוחת ערב חגיגית שבה השתתף כל צוות הצילום, כולל צלם האופנה האיטלקי ג'וזף קראדו (41), שביקש אותה במיוחד אחרי שהתלהב מתמונותיה. גם הדוגמנית הקודמת, שהוחלפה בִן לילה, ישבה שם בוכייה ומושפלת ("זה לא היה נעים בכלל").

 

וג'וזף?

"הרגשתי שהוא מתעניין בי, אבל אז עוד חשבתי שאלרואי ואני נהיה יחד כל החיים ושמרתי מרחק. בטח שלא דמיינתי שאי פעם אצא עם צלם אופנה שכל היום נמצא עם דוגמניות. רק אחרי שהתגרשתי, לפני חצי שנה, הוא הזמין אותי לעבודה נוספת, ואז הכל התחיל".

 

אלמליח על שער גיליון אוקטובר. חליפה ומעיל: ארדם ל-H&M; תכשיטים: Jackie-O (צילום: אלון שפרנסקי)
  אלמליח על שער גיליון אוקטובר. חליפה ומעיל: ארדם ל-H&M; תכשיטים: Jackie-O(צילום: אלון שפרנסקי)

   

  בחיים לא יצאתי לדייט

  בדצמבר 2016, אחרי עשר שנות זוגיות עם שחקן הכדורגל במיל' אלרואי כהן, מתוכן שלוש שנות נישואים, מצאה עצמה אלמליח על מדרגות הרבנות. שלושה חודשים אחר כך היא הוזמנה לעיירה בארי באיטליה לצלם הלבשה תחתונה. כשהגיעה, גילתה לתדהמתה שמדובר באותו צלם מההפקה ההיא בפירנצה ושלא מדובר בלנז'רי סקסי, אלא, אבוי, בפיג'מות.

   

  "זו פעם ראשונה שלי שאני בכלל יוצאת עם מישהו. הכל נורא חדש לי ומאוד מפחיד. הייתה לי מערכת יחסים אחת מאוד פוגעת ואני מעדיפה לקחת הכל ממש לאט"
  "הגעתי לסטודיו של ג'וזף ודבר ראשון אמרתי לו: 'תגיד לי, אני יש לי פרצוף של פיג'מות?' הוא הודה שזה היה רק תירוץ כדי לראות אותי. בדיעבד הבנתי שהוא בדק עם הסוכנת שלי כל כמה חודשים מה מצבי המשפחתי, וכשגילה שהתגרשתי מיהר להזמין אותי. חודש אחר כך חזרתי למילאנו וצילמנו יחד עוד הפקה למגזין, וכשהייתה לי עוד עבודה של הלבשה תחתונה בעיר, הוא הגיע מבארי וערב אחרי ערב יצאנו למסעדות. זה היה הדייט הראשון שהיה לי בחיים. הייתי עם אלרואי מגיל 17, בחיים לא יצאתי לדייט".

   

  היית בלחץ?

  "קצת, אבל לקחתי הכל מאוד מאוד לאט. הוא היה צריך הרבה סבלנות".

   

  "כרגע אני לא בנויה לחתונה וילדים, אבל אולי זה עוד יקרה". בגד גוף: זאדיג & וולטר; ז'קט: Acne בבוטיק ורנר; מגפיים: זארה; תכשיטים: Jackie-O; גרביים: אוסף פרטי (צילום: אלון שפרנסקי, סטיילינג: נועה נוז'יק)
   "כרגע אני לא בנויה לחתונה וילדים, אבל אולי זה עוד יקרה". בגד גוף: זאדיג & וולטר; ז'קט: Acne בבוטיק ורנר; מגפיים: זארה; תכשיטים: Jackie-O; גרביים: אוסף פרטי(צילום: אלון שפרנסקי, סטיילינג: נועה נוז'יק)

    

   "טוב לי שאנחנו במדינות נפרדות"

   בשלושת החודשים שעברו מאז, הספיק קראדו, צלם שאחראי לקמפיינים של חברות כמו ארמאני ו־GUESS ושתיעד אושיות כמו שרון סטון ואדריאנה לימה, לבקר בישראל כבר שלוש פעמים. אלמליח ביקרה בביתו שבעיר בארי פעם אחת.

    

   איך בארי?

   "זה מקום מאוד חמוד ושקט, שמזכיר לי את קצרין שבה גדלתי. המשפחה שלו שם, וגם החברים והסטודיו שלו. במובן הזה אנחנו דומים. היו לו הרבה מערכות יחסים, כי הוא כבר בן 41, אבל הוא אף פעם לא התחתן. בואי נגיד שאני מבינה אותו. גם אני לא אתחתן שוב, אלא אם הצד השני ממש ילחץ. אני נורא נלחצת מחתונה שנייה. מבחינתי, לפני צעד כזה אני חייבת להיות בטוחה במיליון אחוז".

    

   יש מצב שזה יקרה איתו?

   "הכל נורא חדש לי ומאוד מפחיד.הוא ג'נטלמן וצ'ארמינג ומתנהג כמו שגבר צריך להתנהג, יש לו המון אהבה והוא יודע להעניק אותה, אבל יש מצבים שאני נורא מסתגרת מולו, כי אני צריכה רגע לעכל את מה שקורה. יש בי פחד גדול להיפגע. הייתה לי מערכת יחסים אחת מאוד פוגעת, ואני מעדיפה לקחת הכל ממש לאט. ג'וזף קורא לי 'רובוט אלמליח' ואומר שאני לא יודעת להראות מה אני מרגישה".

    

   אלמליח חוגגת יומולדת במלדיבים. צילום: ג'וזף קראדו:

   A post shared by Shir Elmaliach (@shirelmaliach) on

    

   טוב, הוא בטח שרוף עלייך דווקא בגלל הרובוטיקה.

   "הוא כל הזמן אומר לי שמבחינתו הוא מצא את האישה שלו לכל החיים, וזה מאוד מרגש אותי שהוא אומר את זה. טוב לי שאנחנו גרים כרגע במדינות נפרדות, כי יצאתי מקשר של עשר שנים ומתאים לי שזה לאט לאט. זה הקצב הנכון עבורי".

    

   הוא מבוגר ממך ב־13 שנה, אלרואי היה צעיר ממך בשנה – את מרגישה את ההבדל?

   "זה נעים לי שיש לו יותר ניסיון ממני בחיים. זו פעם ראשונה שאני מתייעצת וכיף לי שיש לי על מי לסמוך. זה משהו שלא היה לי. נעים לי גם ששנינו מאותו התחום. הוא מבין שאם אני על הסט זו העבודה ולא צריך להסביר את זה, ולהפך".

    

   את מתכוונת שלא צריך לקנא.

   "אני ממש לא בן אדם קנאי. אני סומכת עליו. הוא דואג לספר ולשתף, אז אין מה לדאוג. אני יודעת איך הדברים מתנהלים על הסט, אז זה לא מדאיג אותי".

    

   ובכל זאת, הקשר שלכם התחיל כצלם ודוגמנית על הסט.

   "הצטלמתי מלא פעמים עם המון צלמים, ואף פעם לא הייתה לי כימיה עם צלם. ב־99 אחוז מהמקרים זה היה נטו עבודה והביתה. כשדברים צריכים לקרות הם קורים, ואני לא יודעת מה ילד יום. הרי כבר נוכחתי לדעת ששום דבר לא בטוח. אבל כרגע מאוד כיף לי וטוב לי".

    

   בקמפיינים של לי קופר (מימין) ו-Jackie-O (צילום: אלון שפרנסקי, דודי חסון)
    בקמפיינים של לי קופר (מימין) ו-Jackie-O(צילום: אלון שפרנסקי, דודי חסון)

     

    העובדה שהוא לא יהודי היא אישיו מבחינתך?

    "לא, ממש לא. אני באה ממשפחה מסורתית ומאמינה באלוהים, אבל בסופו של דבר, הדת לא באמת משנה לקשר. אם זה מעניין אחרים, טוקבקיסטים, שיבושם להם. המדינה שלנו שמרנית, אבל אלה החיים שלי ואף אחד לא צריך לחיות איתנו".

     

    בתקופה שבין הגירושין לקשר עם ג'וזף, אלמליח הייתה כמובן בחורה מבוקשת. "ניסו לשדך לי ואמרו לי: 'כדאי לך, יש לו מלא כסף', וזה נראה לי פתטי. אם יש משהו שלא מעניין אותי זה כסף. לא כסף ולא מתנות. אני צריכה מישהו שאני אוהבת ללכת איתו לישון. אם יהיה לי תיק של לואי ויטון והגבר שלי יבגוד בי על ימין ועל שמאל, מה זה יעזור לי?"

     

    "חששתי שלא אצליח לאהוב שוב"

    על הסיבה לגירושים היא לא מעוניינת לדבר. השמועות היו שאלרואי נקלע לחובות כבדים מאוד בשל הימורים, ואלמליח היא זו שנחלצה לעזרתו בכיסוי החובות על ידי עבודותיה בדוגמנות. "את הכביסה המלוכלכת אני אשאיר בבית, כי חשוב לי לשמור על כבודו", היא אומרת. "ההחלטה לעזוב לא הייתה קלה, אבל ברגע שהחלטתי שום דבר לא היה יכול להחזיר אותי, ותאמיני לי שניסו.

     

    "עשיתי את זה ביום. לקחתי מזוודה קטנה עם בגדים, נכנסתי לסוכנות תיווך ועברתי באותו יום לגור בדירה הראשונה שהראו לי. היה שם רק ארון קטן, ולא היה לי כלום, לא שמיכה ולא סדין. הבנתי שלא משנה עד כמה אני אצליח בחיים, אם בבית לא טוב לי וזה לא המקום שאני רוצה להיות בו, אז כלום לא שווה.

     

    "נפגעתי המון בנישואים האלה וחששתי שלא אצליח לאהוב שוב, אבל ג'וזף מלמד אותי לעשות את זה. הוא מרעיף עליי אהבה, הוא אומר לי 'איי לאב יו' ואני גם אומרת קצת, מזל שיש לו סבלנות".

     

    A post shared by Shir Elmaliach (@shirelmaliach) on

     

    אז יש בכל זאת סיכוי שהקשר הנוכחי יביא לחתונה נוספת?

    "כרגע אני לא בנויה לחתונה וילדים, אבל אולי זה עוד יקרה. אני צריכה שיהיה לי איזה סיבוב במוח בשביל זה. אני בן אדם מחושב ודואגת לא להסתחרר מכל דבר. בגלל זה אנשים שמכירים אותי קוראים לי 'קפוצה' או 'נכה רגשית' או 'רובוט', אבל זו אני, ובשנה האחרונה עברתי הרבה בחיים שלי, וזה בטח לא הועיל".

     

    כשהיא אומרת שעברה הרבה, אלמליח מתכוונת לא רק לגירושים אלא גם לגילוי של מחלת הסרטן אצל אִמה. "את ההחלטה הסופית להתגרש קיבלתי בחדר ההמתנה של הכימותרפיה", היא מספרת. "הייתי מאוד מבולבלת באותה תקופה. מבחינתי גירושים היו שיא הכישלון, אבל בנישואים לא היה לי טוב. אבא שלי קלט אותי ואמר לי: 'מה שתחליטי, אני מאחורייך'. נכנסתי לאוטו והתחלתי לבכות, אבל ידעתי שאני הולכת". לפני חצי שנה, היא מוסיפה, הגיעו החדשות הטובות על החלמתה של האם.

     

    מאמינה בעבודה קשה

    היא חוגגת בסופ"ש זה 28 ומתחזקת את גוף הדוגמנית שלה באדיקות - מתאמנת כל יום ושומרת על דיאטה קפדנית. "בשבוע אני גם יורדת לים ורצה שעה על החול ועושה גם שיעורי אגרוף. לאכול אני אוכלת נורא מסודר ותמיד באותו המקום, בקפה במלון מנדרין ליד הבית שלי. בבוקר אני לוקחת שם קפה ומתחילה את היום, ובערב אני לוקחת סלט ועולה לדירה. כשג'וזף הגיע וביקש שאקח אותו למסעדה, לקחתי אותו לשם כי אני לא מכירה שום דבר אחר".

     

    וזהו, קפה וסלט?

    "כן. בצהריים אני אוכלת לפעמים אוכל חם, ואז זה חזה עוף או סלמון עם שעועית. בין לבין אני אוכלת חטיפי אנרגיה של 'אברהמסון'. אני לא אוכלת פחמימות, אני דוגמנית וזו העבודה שלי. אני מאוד קשוחה עם עצמי. כשג'וזף בא אני קונה לו בקלאוות ופלאפל, אבל אני לא אוכלת מזה. אין מה לעשות, אם את רוצה ריבועים בבטן את לא יכולה לאכול כל מה שבא לך, ובלי להתאמן תהיי סתם רזה בלי צורה. צריך לתחזק את זה ואני מאמינה בעבודה קשה".

     

    עם כל העבודה הקשה, אלמליח יודעת שלא מדובר בקריירה שתימשך לנצח. חוץ מהתפקיד המכובד כפרזנטורית של החברות Jackie-O ולי קופר, היא כבר עובדת על "פלאן בי" לימים שאחרי הדוגמנות: חברת הלבשה תחתונה הנושאת את שמה. "הלבשה תחתונה סקסית במחיר נגיש, וזה יהיה פגז", היא מספרת, "וכשהכל יהיה מוכן, אולי יהיה לי קל יותר לעבור למדינה אחרת, כי זה מיועד לכל העולם. אני ארצה לדגמן עד גיל 100, אבל אני מבינה שזה לא לכל החיים ושצריך לדאוג לעתיד".

     

    איפור ושיער: גיא טאקו

    ____________________________________________________

     

    ומי מתחזקת קריירת דוגמנות משגשגת וחבר כדורגלן-על בברצלונה? הקליקו על התמונה

     

    "סרג'י תמיד יעדיף שאני אבשל מאשר לצאת למסעדות" (צילום: דודי חסון, סטיילינג: ראובן כהן)
    "סרג'י תמיד יעדיף שאני אבשל מאשר לצאת למסעדות" (צילום: דודי חסון, סטיילינג: ראובן כהן)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד