הדוגמנית שרה סמפיו: "הופעל עליי לחץ אגרסיבי להצטלם בעירום"

מלאכית ויקטוריה'ס סיקרט יוצאת נגד מגזין הגברים הצרפתי Lui, וטוענת כי פרסם תמונת עירום שלה על השער בניגוד להסכמתה: "ניסיתי לכסות את עצמי ככל שיכולתי"

איתי יעקב

|

22.10.17 | 11:10

שרה סמפיו. "יש לי את הזכות להראות את גופי איך, מתי, היכן ולכל מטרה שאני בוחרת" (צילום: Gettyimages)
שרה סמפיו. "יש לי את הזכות להראות את גופי איך, מתי, היכן ולכל מטרה שאני בוחרת" (צילום: Gettyimages)

דוגמנית ויקטוריה'ס סיקרט שרה סמפיו מצטרפת לרשימה ארוכה של כוכבות שבעקבות התלונות על מפיק הקולנוע הארווי ויינשטיין, חושפות את סיפוריהן האישיים במטרה לפעול לשינוי בענפי האופנה והבידור. בסוף השבוע פרסמה סמפיו בחשבון האינסטגרם שלה פוסט שבו היא מתארת את הנעשה מאחורי הקלעים בצילומים לשער גיליון הסתיו של מגזין הגברים הצרפתי Lui בכיכובה. סמפיו כתבה כי הופעל עליה לחץ להצטלם בעירום על הסט, למרות שמראש הוסכם על ידי הסוכנות, הדוגמנית והמגזין כי לא יצולמו תמונות עירום, גם לא כאלה באווירה אמנותית – הסכם שלדבריה, המגזין הפר. התוצאה היא תמונת שער שבה מופיעה סמפיו במעיל פתוח החושף פטמה.

 

"נשאלתי מדוע אני לא רוצה לחשוף את הפטמות שלי או להצטלם בעירום מלא". שרה סמפיו על שער גיליון הסתיו של מגזין Lui
  "נשאלתי מדוע אני לא רוצה לחשוף את הפטמות שלי או להצטלם בעירום מלא". שרה סמפיו על שער גיליון הסתיו של מגזין Lui

   

  במהלך הצילומים בסטודיו של צלם האופנה דיוויד בלמר, שאת שמו אינה מזכירה סמפיו בפוסט, היא כותבת כי "הופעל עליי לחץ אגרסיבי להצטלם בעירום על הסט, ונשאלתי מדוע אני לא רוצה לחשוף את הפטמות שלי או להצטלם בעירום מלא". לאורך יום הצילומים היא נדרשה להציב גבולות שוב ושוב בפני צוות הצילום, "וניסיתי לכסות את עצמי ככל שיכולתי". כשראתה את התמונות הסופיות, שמה לב כי בחלק מהדימויים נחשפו בטעות איברים אינטימיים שלה, תוך כדי התנועה בזמן הצילומים.

   

  "פעמים רבות הוצגו בפניי תמונות עירום של עצמי כדוגמאות על מנת לכפות עליי לעשות זאת שוב". סמפיו בתצוגה של מוגלר (צילום: Gettyimages)
   "פעמים רבות הוצגו בפניי תמונות עירום של עצמי כדוגמאות על מנת לכפות עליי לעשות זאת שוב". סמפיו בתצוגה של מוגלר(צילום: Gettyimages)

    

   לטענתה, בשלב זה הודיעו סמפיו וסוכניה למגזין כי אסור להשתמש בדימויים אלה, אך אחת מהתמונות החושפניות בכל זאת מצאה את דרכה לשער המגזין. "הייתי בטוחה שלא ייעשה בתמונות הללו שימוש. צוות המגזין שיקר לי, ובהמשך פרסם את התמונות תוך הפרה של ההסכם בינינו", כתבה סמפיו והוסיפה כי בימים אלו היא פועלת משפטית נגד המגזין, שמצדו הסיר את תמונת השער החדש מעמוד האינסטגרם שלו. הצלם עצמו לא הגיב בינתיים לדבריה של סמפיו, ולא סיפק מידע נוסף מסט הצילומים.

    

   "בכל פעם שעמדתי על שלי וסירבתי – הפכתי למטרה לביקורת ונשפטתי כדוגמנית שקשה לעבוד איתה". בתצוגה של אלי סאאב (צילום: Gettyimages)
    "בכל פעם שעמדתי על שלי וסירבתי – הפכתי למטרה לביקורת ונשפטתי כדוגמנית שקשה לעבוד איתה". בתצוגה של אלי סאאב(צילום: Gettyimages)

     

    סמפיו, 26, ילידת פורטוגל, היא אחת הדוגמניות העסוקות בתחום. את פניה ניתן לראות בתצוגות של דולצ'ה & גבאנה, אלי סאאב ובלמן, ובקמפיינים של ויקטוריה'ס סיקרט, פינקו, שמן מרוקאי, בלו מארין ועוד. בישראל היא מוכרת גם כחברתה הטובה של שלומית מלכה, ואף ביקרה בארץ לרגל חתונתה של מלכה עם יהודה לוי. סיפורה ממחיש כי הטרדות והפחדות על סט הצילומים לא תוקפות רק דוגמניות צעירות ואנונימיות בתחילת דרכן, אלא גם טופ מודלס עם סוכנויות חזקות ורזומה מפואר.

     

    A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio) on

     

    גם טופ מודלס מתמודדות עם הטרדות והפחדות על סט הצילומים (צילום: Gettyimages)
     גם טופ מודלס מתמודדות עם הטרדות והפחדות על סט הצילומים(צילום: Gettyimages)

      

     לדבריה של סמפיו, זו אינה הפעם הראשונה שבה היא נתקלת בדרישות להתפשט על הסט, גם לאחר שסוכם מראש שלא תצטלם בעירום. "במקרים רבים שבהם הייתי בצילומים שלא דובר בהם על עירום, הופעל עליי לחץ מהצלם והסטייליסטים, שניסו לשדל או לדרוש ממני להצטלם בעירום, בנימוק שכבר עשיתי זאת בעבר. פעמים רבות הוצגו בפניי תמונות עירום של עצמי כדוגמאות על מנת לכפות עליי לעשות זאת שוב, ובכל פעם שעמדתי על שלי וסירבתי – הפכתי למטרה לביקורת ונשפטתי כדוגמנית שקשה לעבוד איתה".

      

     "רק משום שהסכמתי להצטלם בעירום בעבר, אין לאף אחד רשות להניח שאעשה זאת שוב" (צילום: Gettyimages)
      "רק משום שהסכמתי להצטלם בעירום בעבר, אין לאף אחד רשות להניח שאעשה זאת שוב"(צילום: Gettyimages)

       

      "רק משום שהסכמתי להצטלם בעירום בעבר, אין לאף אחד רשות להניח שאעשה זאת שוב. יש לי את הזכות להראות את גופי איך, מתי, היכן ולכל מטרה שאני בוחרת", היא ממשיכה, "זאת הבחירה שלי, וכשאני עושה את הבחירה הזו, אני מצפה לקבל יחס של כבוד ומקצועיות".

       

      ______________________________________________________

       

      הדוגמנית לשעבר מעיין קרת: "גם אני נאנסתי, לא פעם אחת"

      לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדו לביא)
      לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדו לביא)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד