בארון של נעמי הורביץ: גדלתי בעוני, אז אני מתביישת לקנות יקר מדי

היא אשת עסקים הנשואה לאחד האנשים האמידים בארץ, אך מעדיפה לקנות בגדים בשוק בתאילנד ב-40 שקל. לתיקי יוקרה, לעומת זאת, יש לה חולשה. ביקרנו בביתה

איתי יעקב

|

02.10.17 | 08:45

נעמי (נאם) הורביץ בביתה. "אני לובשת בגדים כמה חודשים ומעבירה הלאה לעובדות שלי" (צילום: ענבל מרמרי)
נעמי (נאם) הורביץ בביתה. "אני לובשת בגדים כמה חודשים ומעבירה הלאה לעובדות שלי" (צילום: ענבל מרמרי)
דירתם של נעמי וחיים הורביץ במגדל יוקרה ברחוב הרברט סמואל על חוף הים של תל אביב. "יש בי צד ילדותי של לא לקחת דברים ברצינות מדי" (צילום: ענבל מרמרי)
דירתם של נעמי וחיים הורביץ במגדל יוקרה ברחוב הרברט סמואל על חוף הים של תל אביב. "יש בי צד ילדותי של לא לקחת דברים ברצינות מדי" (צילום: ענבל מרמרי)
"לא תמצא אצלי שמלות של שאנל שעולות עשרת אלפים דולר ומעלה. חראם על הכסף". נעמי הורביץ (צילום: ענבל מרמרי)
"לא תמצא אצלי שמלות של שאנל שעולות עשרת אלפים דולר ומעלה. חראם על הכסף". נעמי הורביץ (צילום: ענבל מרמרי)
"אני לא אדם שנקשר לחפצים ומספיק לי רק מה שצריך" (צילום: ענבל מרמרי)
"אני לא אדם שנקשר לחפצים ומספיק לי רק מה שצריך" (צילום: ענבל מרמרי)
"ברור שהילדות בעוני השפיעה על היחס שלי לכסף". נעמי הורביץ בשמלה שרכשה בברלין ולבשה לתחרות מיס תאילנד בישראל (צילום: ענבל מרמרי)
"ברור שהילדות בעוני השפיעה על היחס שלי לכסף". נעמי הורביץ בשמלה שרכשה בברלין ולבשה לתחרות מיס תאילנד בישראל (צילום: ענבל מרמרי)
"כשהייתי בגיל ההתבגרות, כל החדרים של החברות שלי היו עמוסים בחפצים והקירות היו מקושטים, ורק שלי היה ריק" (צילום: ענבל מרמרי)
"כשהייתי בגיל ההתבגרות, כל החדרים של החברות שלי היו עמוסים בחפצים והקירות היו מקושטים, ורק שלי היה ריק" (צילום: ענבל מרמרי)
"בכל ביקור בשוק פלטינום בבנגקוק אני קונה כמויות, וחיים עוזר לי לסחוב את השקיות כמו סנטה קלאוס" (צילום: ענבל מרמרי)
"בכל ביקור בשוק פלטינום בבנגקוק אני קונה כמויות, וחיים עוזר לי לסחוב את השקיות כמו סנטה קלאוס" (צילום: ענבל מרמרי)

המלתחה של נעמי (נאם) הורביץ מפוזרת בין סוויטת השינה המרווחת שלה ושל בעלה, איש העסקים חיים הורביץ, בנו של מנכ"ל חברת טבע, ובין חדר האורחים הצנוע הנמצא בסמוך אליה. בעוד שמלות היום והערב תלויות בצפיפות בחדר השינה, האוצר האמיתי מתגלה בחדר האורחים. בתוך כוורת מעץ מונח אוסף תיקי היוקרה של הורוביץ, עם נוכחות בולטת למותגים כמו דיור, לואי ויטון, מיו מיו והרמס. לא מדובר בתיק אחד או אפילו בחמישה, אלא באוסף מפואר של עשרות תיקים, חלקם עם מספר סידורי, אחרים מסתפקים בלוגו של המותג. היא מודה שיש לה תשוקה לתיקים מקוריים של דיור, אך אומרת כי התיקים של הרמס "לא בהכרח נרכשו במחירם המלא. לא מוסרי בעיניי לקנות הרמס – הם יקרים מדי".

 

היכן את קונה בגדים ואביזרים?

"אין לי מקום ספציפי – יש לי בארון שמלות מ-200 באט (20 שקל) ועד 2,000 דולר. אני מאוד אוהבת לקנות בשוק בשם פלטינום (בתאילנדית מכונה פאטנם, א"י) בבנגקוק. זה קניון ענקי שיש בו מבחר של בגדים במחיר נהדר של 400 באט. בכל ביקור אני קונה כמויות, וחיים עוזר לי לסחוב את השקיות כמו סנטה קלאוס. אני לובשת כמה חודשים ומעבירה הלאה לעובדות שלי".

 

נעמי הורביץ בביתה. "למזלי, תמיד היה לי גוף יפה, אז לא משנה מה אני לובשת – הכול נראה עליי טוב" (צילום: ענבל מרמרי)
  נעמי הורביץ בביתה. "למזלי, תמיד היה לי גוף יפה, אז לא משנה מה אני לובשת – הכול נראה עליי טוב"(צילום: ענבל מרמרי)

   

  את אשת עסקים ונשואה לאחד האנשים האמידים בישראל. את רוכשת מותגים?

  "לא תמצא אצלי שמלות של שאנל שעולות עשרת אלפים דולר ומעלה. חראם על הכסף. מוגזם בעיניי לקנות בגד בעשרת אלפים דולר כשיש אנשים שאין להם אוכל".

   

  ההכרזה של הורביץ מזכירה את המשפט המכונן של אגרדו מסרטו של פדרו אלמודובר "הכול אודות אמא". "איך אפשר ללבוש שאנל מקורי כשיש כל כך הרבה רעב בעולם", עונה הדמות לשאלה האם חליפת הטוויד הוורודה שהיא לובשת שייכת למותג הצרפתי.

   

  הורביץ, שגדלה בבית עני בתאילנד והפכה לסינדרלה ישראלית, לא שוכחת מאין באה, למרות שהסטנדרטים שלה להגדרה של יוקרה גבוהים מאוד כעת. "ברור שהילדות בעוני השפיעה על היחס שלי לכסף", היא אומרת, "אני מתביישת לקנות יקר מדי. כאילו, תיקים ושמלות ב-2,000-1,000 דולר זה עוד בסדר, אבל יותר מזה מבייש אותי".

   

  אוסף התיקים היוקרתי של הורביץ. "תיקים ושמלות ב-2,000-1,000 דולר זה עוד בסדר, אבל יותר מזה מבייש אותי" (צילום: ענבל מרמרי)
   אוסף התיקים היוקרתי של הורביץ. "תיקים ושמלות ב-2,000-1,000 דולר זה עוד בסדר, אבל יותר מזה מבייש אותי"(צילום: ענבל מרמרי)

    

   איך התלבשת בתאילנד?

   "גם בתאילנד אהבתי ללבוש ג'ינס וחולצת טי, אבל מהשוק. היום אני אוהבת את מכנסי הג'ינס של Guess. למזלי, תמיד היה לי גוף יפה, אז לא משנה מה אני לובשת – הכול נראה עליי טוב".

    

   כאשת עסקים, האם את מקפידה על קוד לבוש?

   "העסקים שלי מייצגים אותי, ולכן אני מרגישה בנוח להגיע אליהם בג'ינס וחולצת טי. אני לא עובדת בהיי טק או בבורסה. לאירועים חברתיים אני מכבדת בשמלה".

    

   "בסופו של דבר, אני אדם פשוט, אמיתי"

   הורביץ, 42, מתגוררת בדירה מרווחת הפרושה על מפלס אחד במגדל יוקרה ברחוב הרברט סמואל על חוף הים של תל אביב. על הכורסה בפינת העבודה מונחת משקפת עבור הדיירים, שנהנים לשזוף את העיניים במבלים על החוף ובקו האופק. בכורסה ליד מונחת בובת ענק של הלו קיטי ולצדה בובת דובי גדולת ממדים – את שתיהן הביאה מביקורה האחרון בתאילנד ימים ספורים לפני פגישתנו. "זה חמוד, נותן טוויסט לדירה. יש בי צד ילדותי של לא לקחת דברים ברצינות מדי", היא מסבירה.

    

   "בעסקים שלי אני אוהבת סגנון מלכותי, כמו ארמון תאילנדי, אבל את הבית שלי אני מעדיפה מינימליסטי". ספא "שבע" (צילום: אסף קליגר)
    "בעסקים שלי אני אוהבת סגנון מלכותי, כמו ארמון תאילנדי, אבל את הבית שלי אני מעדיפה מינימליסטי". ספא "שבע"(צילום: אסף קליגר)

     

    זהו בית המעוצב בקווים נקיים, עם פסנתר כנף שחור, ספות מבריקות ומינימום חפצים – אנטיתזה לעיצוב של שני העסקים הנודעים של בעלת הבית, המסעדה התאילנדית ניטן תאי וספא "שבע", שהחודש הושק סניף שני שלו ברחוב דיזנגוף בתל אביב. בעתיד היא מתכננת לפתוח גם בית מלון תאילנדי בבעלותה. בתי העסק של הורביץ מעוצבים בסגנון מסורתי, עתיר הדפסים וטקסטורות, ומספקים חוויה אסתטית שהיא ההפך הגמור מהלבן הבוהק של ביתה.

     

    "בעסקים שלי אני אוהבת סגנון מלכותי, כמו ארמון תאילנדי, אבל את הבית שלי אני מעדיפה מינימליסטי", היא מסבירה. "בסופו של דבר, אני אדם פשוט, אמיתי. כשהייתי בגיל ההתבגרות, כל החדרים של החברות שלי היו עמוסים בחפצים והקירות היו מקושטים, ורק שלי היה ריק. אני לא אדם שנקשר לחפצים ומספיק לי רק מה שצריך. אני מעדיפה שטחים פתוחים בבית, אני מעדיפה ריק".

     

    "אני מעדיפה שטחים פתוחים בבית, אני מעדיפה ריק" (צילום: ענבל מרמרי)
     "אני מעדיפה שטחים פתוחים בבית, אני מעדיפה ריק"(צילום: ענבל מרמרי)

      

     קשה לפצח את הורביץ, שמצד אחד מעידה על עצמה שהיא אישה פשוטה, כזאת שלובשת סמרטוטים מהשוק, אבל מצד שני מתגוררת באחד מאזורי הנדל"ן היקרים בארץ; שמספרת כי היא בוסית קשוחה, אך מוסיפה כי חבריה הטובים הם העובדים שלה, רובם תאילנדים. "לא מעניין אותי להיות חלק מהברנז'ה התל אביבית", היא אומרת בביטול, "אני נחמדה אם אנשים באים ואומרים לי שלום, אבל מעדיפה את העולם שלי כפי שהוא עכשיו. העובדים שלי הם החברים והמשפחה שלי".

      

     קצת מוזר, לא? יש היררכיה בין בוס לעובדים.

     "הם יודעים שבעבודה אני פרפקציוניסטית ודורשת מהם מאה אחוז, וכשאנחנו יוצאים לבלות אנחנו חברים".

      

     וכחברים, הם יכולים לדרוש ממך דברים?

     "לא. הם נותנים לי מלא כבוד ודואגים לי. לא יודעת, יש לי אישיות מוזרה ומורכבת. אני יכולה לזרום בכיף, אבל כשאני בעבודה אני קשוחה, צועקת, לא רואה ימינה ושמאלה. מי שקרוב אליי יודע מתי אני ככה ומתי אני ככה".

      

     "אני אולי סיפור סינדרלה, אבל אני רוצה שכולם ייהנו מהתהילה שקיבלתי". בתחרות מיס תאילנד בישראל: חיים ונעמי הורביץ עם שגרירת תאילנד אנגסאנה סיהפיטאק (צילום: שוקה כהן)
      "אני אולי סיפור סינדרלה, אבל אני רוצה שכולם ייהנו מהתהילה שקיבלתי". בתחרות מיס תאילנד בישראל: חיים ונעמי הורביץ עם שגרירת תאילנד אנגסאנה סיהפיטאק(צילום: שוקה כהן)
       

       

      על אף שהיא חיה בישראל כבר 22 שנים, המעגל הקרוב של הורביץ עדיין מבוסס על חברים מתאילנד. עבורם גם בחרה לערוך לפני כשבועיים לראשונה את תחרות היופי "מיס תאילנד בישראל". היא פרסמה את האירוע בקבוצת הפייסבוק הפופולארית של תאילנדים העובדים בארץ, ולתחרות הגיעו 20 מועמדות סופיות. הפרס הראשון: חוזה דוגמנות בסוכנות יולי מודלס ומענק כספי בסך עשרת אלפים שקל.

       

      "הקמתי את התחרות כדי לחזק את הביטחון העצמי של התאילנדים שחיים בישראל, שירגישו פה כמו בבית, ולא רק כעובדים זרים שבאים לישראל לעבוד ואין להם חיים, קול או ארגון עבורם", היא מסבירה. "אני אולי סיפור סינדרלה, אבל אני רוצה שכולם ייהנו מהתהילה שקיבלתי. לאכול לבד זה לא טעים אף פעם, אז אוכלים ביחד".

       

      "העובדים שלי הם החברים והמשפחה שלי". פורטרט של נעמי וחיים הורביץ בביתם (צילום: ענבל מרמרי)
       "העובדים שלי הם החברים והמשפחה שלי". פורטרט של נעמי וחיים הורביץ בביתם(צילום: ענבל מרמרי)

        

       את מאמינה שדוגמנית תאילנדית או אסייתית תוכל להצליח לעבוד בישראל?

       "יש מלא כאלה, לא?"

        

       לא. רוב העבודות הגדולות ניתנות לדוגמניות בלונדיניות עם עיניים כחולות, כמו בר רפאלי או אסתי גינזבורג.

       "אני לא שואפת שהן יהפכו לפרזנטוריות. מספיק שיקבלו כמה עבודות פרסום וחוזה עבודה בדוגמנות, זה כבר טוב".

        

       ומה עוד מצאנו בארונה של נעמי הורביץ

       אוסף תיקים של דיור. "יש לי אוסף גדול של תיקי דיור, מסיבה פשוטה: אני מאוד אוהבת את הצורה המרובעת והפשוטה של התיק, ואת אותיות המתכת המחוברות לידית. את התיקים של דיור קשה מאוד עד בלתי אפשרי לזייף. אני לא קונה אותם מכיוון שהם סמל סטטוס, פשוט כי הם יפים בעיניי".

        

       "אני לא קונה תיקים של דיור מכיוון שהם סמל סטטוס, פשוט כי הם יפים בעיניי" (צילום: ענבל מרמרי)
        "אני לא קונה תיקים של דיור מכיוון שהם סמל סטטוס, פשוט כי הם יפים בעיניי"(צילום: ענבל מרמרי)

         

        נעלי עקב בדוגמת נחש, ג'יאנמרקו לורנצי. "רכשתי את הנעליים האלה בתקופה שעוד יצאתי לדייטים עם חיים. הן עלו לי בסביבות האלף דולר, אבל למרות שחשבתי אז שהן הנעליים הכי יפות שיש – לא נעלתי אותן אפילו פעם אחת כי הן לא נוחות. בדרך כלל אני יכולה ללכת על עקבים של 12 סנטימטרים, אבל הנעליים הספציפיות האלה פחות נוחות. אולי בגלל השיפוע".

         

        "הן עלו לי בסביבות האלף דולר, אבל למרות שחשבתי אז שהן הנעליים הכי יפות שיש – לא נעלתי אותן אפילו פעם אחת כי הן לא נוחות" (צילום: ענבל מרמרי)
         "הן עלו לי בסביבות האלף דולר, אבל למרות שחשבתי אז שהן הנעליים הכי יפות שיש – לא נעלתי אותן אפילו פעם אחת כי הן לא נוחות"(צילום: ענבל מרמרי)

          

         שרשרת יהלומים, גיל נויהאוס. "קיבלתי אותה במתנה לחתונה מחיים. היא קרובה ללבי, ומהפחד לאבד אותה או שהיא תיפול, היא קשורה בחוזקה על הצוואר וקשה מאוד להסיר אותה".

          

         "קיבלתי אותה במתנה לחתונה מחיים. מהפחד לאבד אותה או שהיא תיפול, היא קשורה בחוזקה על הצוואר וקשה מאוד להסיר אותה" (צילום: ענבל מרמרי)
          "קיבלתי אותה במתנה לחתונה מחיים. מהפחד לאבד אותה או שהיא תיפול, היא קשורה בחוזקה על הצוואר וקשה מאוד להסיר אותה"(צילום: ענבל מרמרי)

           

          אוסף תיקים עם לוגו של הרמס. "לא מוסרי בעיניי לקנות הרמס – הם יקרים מדי. אוסף ההרמסים שלי לא בהכרח נרכשו במחירם המלא".

           

          "לא מוסרי בעיניי לקנות הרמס – הם יקרים מדי. אוסף ההרמסים שלי לא בהכרח נרכשו במחירם המלא" (צילום: ענבל מרמרי)
           "לא מוסרי בעיניי לקנות הרמס – הם יקרים מדי. אוסף ההרמסים שלי לא בהכרח נרכשו במחירם המלא"(צילום: ענבל מרמרי)

            

           טבעת נישואים. "זאת טבעת הנישואים שלי, שמורכבת משתי טבעות זהב אדום ששזורות אחת בשנייה. היא מיוחדת מאוד".

            

           "זאת טבעת הנישואים שלי, שמורכבת משתי טבעות זהב אדום ששזורות אחת בשנייה" (צילום: ענבל מרמרי)
            "זאת טבעת הנישואים שלי, שמורכבת משתי טבעות זהב אדום ששזורות אחת בשנייה"(צילום: ענבל מרמרי)

             

            שמלה מתוכשטת. "רכשתי אותה עכשיו בברלין, בזמן טיול עם העובדות שלי. ברגע שראיתי אותה בחלון הראווה ידעתי שזאת השמלה שאלבש לתחרות. נכנסנו, מדדתי, והיא ישבה עליי בול! סימן שהיא היתה צריכה להיות שלי".

             

            ______________________________________________________

             

            וכמה כסף מוכנה קים וייס להוציא על בגדים?

            לחצו על התמונה לביקור המלא בארונה של קים וייס (צילום: ענבל מרמרי)
            לחצו על התמונה לביקור המלא בארונה של קים וייס (צילום: ענבל מרמרי)

             

             

             
            הצג:
            אזהרה:
            פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד