מיה דגן מסבירה למה בתה מצטלמת לקמפיין כבר בגיל 4: 'נורא רצתה'

השחקנית העסוקה מבהירה מדוע אין לה בעיה לחשוף את בתה אמליה ("אני נורא שמחה להציג אותה"), ולמה בן זוגה לא מתלהב מהקריירה החדשה ("יש גם מינוסים")

מיה דגן והבת אמליה מצטלמות לשער "לאשה"
צילום: אורי דוידוביץ'
מיה דגן ואמליה. "אם הייתי מרגישה לרגע שהיא סובלת או לא רוצה, הייתי מיד מפסיקה את זה כי יש לי רגישות אקסטרה, אבל כשאני רואה כמה היא רוצה, למה לעצור אותה?". (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
מיה דגן ואמליה. "אם הייתי מרגישה לרגע שהיא סובלת או לא רוצה, הייתי מיד מפסיקה את זה כי יש לי רגישות אקסטרה, אבל כשאני רואה כמה היא רוצה, למה לעצור אותה?". (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
"אני מכניסה לאמליה לראש מעכשיו כמה היא מדהימה ומיוחדת" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
"אני מכניסה לאמליה לראש מעכשיו כמה היא מדהימה ומיוחדת" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

חודשים ספורים אחרי שמיה דגן וערן פפר הפכו לזוג, הם כבר הלכו לטיפול זוגי. מאז הם מקפידים על פגישות שבועיות, און אנד אוף, בחדר הטיפולים, וזאת למרות שהכל בסדר, טפו טפו טפו, כי "הכל זה עניין של תחזוק", היא אומרת.

 

למה ללכת לטיפול זוגי אם הכל בסדר?

"זוגיות זה לא דבר טבעי, צריך לעבוד בזה. אתה חי עם בן אדם ששונה ממך באותו בית 24 שעות ביממה, וזה נורא קשה. הייתי צריכה להבין מול מי אני עומדת ולתקשר איתו. לא היה רגע ספציפי או אירוע מסוים שבהם הבנו שאנחנו צריכים עזרה. פשוט הלכנו וזה עובד ממש טוב. הגעתי למסקנה שזה עובד רק כשהזוגיות טובה, כשרע זה כנראה כבר פחות עובד".

 

את פפר (45), איש הייטק ואחיו של השחקן אורי פפר, בעלה של הדוגמנית יעל גולדמן, הכירה דגן (42) לפני שמונה שנים בבר בתל־אביב. הוא בדיוק נפרד מאשתו ואם ילדיו (14, עשר) ויצא עם אחיו לדרינק. מיה הייתה שם, ניגשה להגיד שלום לאורי וסיימה את הלילה עם אחיו הגדול.

 

A post shared by MayaDagan (@mayadaganpfeffer) on

 

לפני ארבע שנים נולדה בתם אמליה. "אם לא היו לה אחים אולי הייתי מנסה לעשות לה אח או אחות, אבל כבר יש לה אחים מערן", היא אומרת. "אני לא מרגישה שום צורך, לא בנפש ולא בגוף, להביא עוד ילד. לא רואה את עצמי אמא לתינוק קטן. כיף לי שהחיים שלי חזרו למסלולם והגוף שלי חזר למסלולו. אני שומעת פה ושם ביקורת מהסביבה על ההחלטה הזאת, אבל הגוף שלי אומר לי: 'אל תחשבי על זה אפילו', בגלל מה שעברתי בלידה של אמליה. אחריה הפסקתי להרגיש את רגל שמאל, והסתובבתי במשך חצי שנה עם סד והליכון. לא היה ברור אם אוכל שוב ללכת. מקרה נדיר מאוד של סיבוך בגלל האפידורל. עשיתי פיזיותרפיה

"אני לא מרגישה שום צורך, לא בנפש ולא בגוף, להביא עוד ילד. אני שומעת ביקורת מהסביבה על ההחלטה הזאת, אבל הגוף שלי אומר: 'אל תחשבי על זה אפילו'. אם ארצה עוד ילד יהיה לי, איכשהו"

 ערב־ערב, ואחרי עבודה מאוד קשה של חצי שנה התחושה ברגל חזרה לאט־לאט. אני מאמינה שמחשבה יוצרת מציאות".

 

את לא חוששת מתחושת החמצה?

"לא, כי אני יודעת שאם ארצה עוד ילד יהיה לי, איכשהו ובאיזשהו אופן. גם בגיל 50 נשים ילדו, לא? אני מאוד מחוברת לעצמי ויודעת שזו ההחלטה הנכונה לי. אני לא אוהבת להגיד 'לעולם לא', אבל במקרה הזה יש לי יסוד להניח שזה לא יקרה. יש לה את יונתן ואת דניאל המדהימים, הם אחים לכל דבר והיא אוהבת אותם וקשורה אליהם והם אליה. מי מבטיח לי שאם יהיה עוד אח או אחות יהיה ביניהם קשר טוב? היא בעצמה לא מבקשת את זה בכלל".

 

 

"למה לעצור אותה?"

 

אמליה, שעוד לפני שמלאו לה ארבע, כבר מפתחת גינונים של כוכבת. בשנה שעברה היא השתתפה לצד אמה בפרסומת לקולקציית אמהות ובנות של חברת "גולף", והשנה שוב לוהקו השתיים לפרסומת דומה.

 

"היא נורא רצתה את זה, אני לא יודעת להגיד אם זה הביצה או התרנגולת, אבל מרגע שהיא דיברה היא אמרה שהיא רוצה להיות שחקנית", מסבירה דגן. "כל הורה מסתכל על הילד שלו ואומר: 'יו, איזה שחקן', אבל אני ראיתי שיש פה משהו אחר, כנראה הדבר הזה עובר בגנים. יש לה טיימינג קומי מעולה. אני נורא שמחה להציג אותה ולהראות אותה, והיא גם הכי נהנית מזה. אם הייתי מרגישה לרגע שהיא סובלת או לא רוצה, הייתי מיד מפסיקה את זה כי יש לי רגישות אקסטרה, אבל כשאני רואה כמה היא רוצה, למה לעצור אותה?".

 

"כל הורה מסתכל על הילד שלו ואומר: 'יו, איזה שחקן', אבל אני ראיתי שיש פה משהו אחר, כנראה הדבר הזה עובר בגנים" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
  "כל הורה מסתכל על הילד שלו ואומר: 'יו, איזה שחקן', אבל אני ראיתי שיש פה משהו אחר, כנראה הדבר הזה עובר בגנים"(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

   

  גם את רצית את זה כשהיית ילדה?

  "תמיד ידעתי שאני רוצה להיות שחקנית, וההורים שלי זרמו איתי. אמא שלי לקחה אותי כל הזמן להצגות בתיאטרון אורנה פורת, וזו הייתה חוויה מושלמת בשבילי. גם אמליה באה איתי להצגות והיא מהופנטת מזה, היא מסוגלת לראות הצגה של שעתיים וחצי ברציפות בלי לזוז".

   

  איך ערן מתייחס לקריירה של אמליה?

  "הוא לא התלהב, אבל הבין שאי־אפשר לעצור אותה. בפרסומת האחרונה של 'גולף' היא עבדה מתשע עד אחת רצוף ולא התלוננה. היא ממש באה לעבוד. כשהארט דירקטורית ניסתה להסביר לה מה לעשות, היא אמרה לה: 'תני לי את התמונות ואני אעשה כמו בתמונה, אל תדאגי'. שחקנית מלידה".

   

  אז למה ערן לא התלהב?

  "מהסיבה שכל הורה לא היה מתלהב. יש לי כמעט מאה אלף עוקבים באינסטגרם, וגם כשהעליתי תמונות וסרטונים שלה הוא לא התלהב, אבל לא יכולתי לעמוד בזה. זה היה חזק ממני, כי הרגשתי שיש פה משהו מיוחד. הוא חשש מהחשיפה, ובאמת יש לזה גם מינוסים, כי היא חשופה לביקורת ויש כל מיני טוקבקיסטים שיכולים להיות מאוד רעי לב".

   

  "היא החלום, היא מצחיקה אותי למוות". (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
   "היא החלום, היא מצחיקה אותי למוות".(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

    

   מי יכול להיות רע לב כלפי ילדה בת ארבע?

   "תתפלאי. כתבו: 'מי זאת הילדה השמנה הזאת?' או 'איזה שיניים עקומות'. מי כותב דבר כזה על ילדה בת ארבע? באותו רגע רציתי לרצוח מישהו, לא היה לי אכפת לשבת בכלא. ערן רצה לשמור עליה, אבל גם אני רוצה לשמור עליה".

    

   איך תשמרי עליה כשהיא תלמד לקרוא טוקבקים בעצמה?

   "עד אז אני אתן לה כלים לדעת להתמודד עם זה, כי גם עליי כתבו טוקב

   "ערן לא התלהב כשהעליתי תמונות של אמליה לאינסטגרם, אבל לא יכולתי לעמוד בזה. הוא חשש מהחשיפה, כי היא חשופה לביקורת ויש כל מיני טוקבקיסטים שיכולים להיות מאוד רעי לב"

   קים מגעילים ואני יודעת מה זה. היום אני לא קוראת טוקבקים בכלל. אני מכניסה לאמליה לראש מעכשיו כמה היא מדהימה ומיוחדת, אני דואגת לעטוף אותה בהמון אהבה והמון חום, לא כדי שהיא תעוף על עצמה, אלא כדי שהיא תרגיש טוב עם עצמה. היא באמת מדהימה. מזל שערן לוקח על עצמו את תפקיד המחנך העיקרי בבית, כי אני נמסה ממנה".

    

   אז את השוטר הטוב והוא השוטר הרע?

   "הוא יותר קשוח, מעמיד אותה במקום. יש לו שני ילדים משלו אז יותר קל לו, למרות שגם הוא נשאר לפעמים ללא מילים. תשמעי, הוא מתפקד וואו, במיוחד בתקופות של חזרות וצילומים, כשאני כמעט לא בבית. הוא אבא מדהים".

    

   "היום אני לא קוראת טוקבקים בכלל". עם צחי הלוי בקמפיין "גולף" (צילום: דניאל קמינסקי)
    "היום אני לא קוראת טוקבקים בכלל". עם צחי הלוי בקמפיין "גולף"(צילום: דניאל קמינסקי)
     

     

    ואת?

    "אני אמא חרדתית, אני לומדת עם הזמן להרגיע קצת אבל זה לא קל לי. אני מאוד מגוננת עליה, ממש חרדה, וערן הוא זה שאומר: 'תני לה לבד, תשחררי'. אני רוצה כל הזמן לחבק אותה, לנשק אותה, לאהוב אותה, ואני צריכה ללמוד לעשות צעד אחורה. עכשיו היא בגן עירייה עד ארבע וחצי, ואני מתגעגעת. אני מרגישה שאני רוצה כבר להיות איתה. היא החלום, היא מצחיקה אותי למוות".  

     

    • הראיון המלא עם מיה דגן בגליון החג של "לאשה", השבוע בדוכנים

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד