מבר רפאלי ליהלומים שחורים: מאפרת הסלבס משיקה תכשיטים

מורן סטויצקי עומדת כבר שנים מאחורי עולם הזוהר, כמאפרת הצמודה (והחברה הטובה) של בר, שסלבס רבות לא מצטלמות בלעדיה. עכשיו היא משדרגת מציפוי לזהב

איתי יעקב

|

06.10.17 | 11:46

לא, זו לא בר רפאלי, למרות הדמיון הרב. זו המאפרת והחברה הטובה שלה, מורן סטויצקי (צילום: שי כהן ארבל, תכשיטי Amberjack)
לא, זו לא בר רפאלי, למרות הדמיון הרב. זו המאפרת והחברה הטובה שלה, מורן סטויצקי (צילום: שי כהן ארבל, תכשיטי Amberjack)
מורן סטויצקי עם בר רפאלי וג'רמי מיקס על סט הצילומים של קרולינה למקה. "יש לה לב כל כך גדול, אבל בגלל שהיא שומרת על הפרטיות שלה, מי שמבחוץ לא יודע" (צילום: שוקה כהן)
מורן סטויצקי עם בר רפאלי וג'רמי מיקס על סט הצילומים של קרולינה למקה. "יש לה לב כל כך גדול, אבל בגלל שהיא שומרת על הפרטיות שלה, מי שמבחוץ לא יודע" (צילום: שוקה כהן)
מהמאפרות העסוקות והבולטות בענף. עם מיכל אנסקי, נטע גרטי ואיילת זורר (צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)
מהמאפרות העסוקות והבולטות בענף. עם מיכל אנסקי, נטע גרטי ואיילת זורר (צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)

ניסיון למצוא שעה פנויה בלוח הזמנים הצפוף של המאפרת מורן סטויצקי הוא משימה בלתי אפשרית. בשבוע שלפני ראש השנה היא עבדה סביב השעון, מזגזגת בין שני ימי צילום לקמפיין קרולינה למקה בכיכובם של החברה הטובה בר רפאלי והפושע החתיך ג'רמי מיקס, עוד יומיים צמודים לרפאלי על סט הצילומים של "אקס פקטור", וכאתנחתא קצרה מבר, יום צילום למשביר החדש לצרכן עם השחקנית איילת זורר. וזה עוד לפני שהגענו לרשימה המתארכת של כלות ששכרו את שירותיה לטובת הערב הגדול בחייהן, והקלטת סרטונים לערוץ היוטיוב שלה.

 

"זאת תקופה מטורפת, אבל אני נשואה לבעל מדהים ואנחנו עושים 'בק טו בק' בגידול הילדה וניהול הבית" (צילום: שי כהן ארבל, תכשיטי Amberjack)
  "זאת תקופה מטורפת, אבל אני נשואה לבעל מדהים ואנחנו עושים 'בק טו בק' בגידול הילדה וניהול הבית"(צילום: שי כהן ארבל, תכשיטי Amberjack)

   

  בסוף היא מצאה לנו זמן, חלון הזדמנויות קצר של שעה וחצי בשמונה וחצי בבוקר, לאחר שהספיקה לעשות סיבוב עם הכלב ולקחת את בתה לילו לגן. "זאת תקופה מטורפת, אבל אני נשואה לבעל מדהים ואנחנו עושים 'בק טו בק' בגידול הילדה וניהול הבית", היא אומרת. "השריטה שלי היא לסדר מדי ערב את הסטים של הילדה לגן, כי אני רוצה שהיא תהיה לבושה יפה. בשביל בעלי, אם זה נקי זה עובר. מצדו שהיא תלך לגן עם חולצה ירוקה ומכנסיים כתומים".

   

  "בתקופה האחרונה אנחנו פחות מבלות בנסיעות, כי בר עסוקה בלעשות ילדים, אבל מאוד כיף לנסוע איתה". סטויצקי ורפאלי (צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)
   "בתקופה האחרונה אנחנו פחות מבלות בנסיעות, כי בר עסוקה בלעשות ילדים, אבל מאוד כיף לנסוע איתה". סטויצקי ורפאלי(צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)

    

   סטויצקי, 34, המכונה "מילקי" כבר מגיל 21 (כשהתגוררה בדרום אפריקה כלבנה בין שחורים), היא מהמאפרות העסוקות והבולטות בענף, שמחזיקה ב"תואר" המאפרת הצמודה של בר רפאלי מזה כחמש שנים, מאז הכירו על סט צילומי הקמפיין של חברת הלנז'רי לשעבר של רפאלי under.me. על אף שסטויצקי היתה דמות מוכרת בעולם האופנה עוד לפני כן, תחילה כדוגמנית ושחקנית, ובעשור החולף כמאפרת, החיבור אל רפאלי כחברה טובה ומאפרת צמודה בהחלט מינף את שמה לפסגה. "זאת חברות כמו עם כל חברה אחרת", היא מספרת. "לפני שנה נסענו יחד לתצוגה של טומי הילפיגר בלוס אנג'לס, וזאת היתה חוויה מדהימה. בתקופה האחרונה אנחנו פחות מבלות בנסיעות, כי בר עסוקה בלעשות ילדים, אבל מאוד כיף לנסוע איתה. היא תמיד לוקחת אותי למקומות קטנים וסודיים של מקומיים, ויודעת איפה האוכל הכי טעים בכל מקום. יש לה לב כל כך גדול, אבל בגלל שהיא שומרת על הפרטיות שלה, מי שמבחוץ לא יודע".

    

   "באתי לעיצוב ממקום שמאפשר לנשים תכשיטים במחירים הוגנים". סטויצקי בטקס פרסי אופיר (צילום: רפי דלויה)
    "באתי לעיצוב ממקום שמאפשר לנשים תכשיטים במחירים הוגנים". סטויצקי בטקס פרסי אופיר(צילום: רפי דלויה)

     

    מעבר לבילויים החברתיים, סטויצקי מאפרת את רפאלי על סטים בימי צילום וכשהיא נדרשת להגיע להשקות ולאירועים מיוחדים. "בר מאוד יפה, היא לא מהבנות שצריכות מאפרת צמודה ומעצב שיער לכל מקום", אומרת סטויצקי.

     

    היא תמיד נראית מאוד טבעית, ממה מורכב תהליך האיפור שלה?

    "שאני אגלה לכם את כל הסודות? אני פחות רוצה לרדת לפרטים. אני מרגישה שבתהליך האיפור עם בר ועם כל אישה אחרת, בין אם היא סלב או לא, יש משהו אינטימי. זה לא רק למרוח מייק-אפ ולהניח מסקרה".

     

    האם יש הבדל באיפור שלה עכשיו בתקופת ההיריון?

    "אתה בטח רוצה שאגיד כן, אבל התשובה היא לא. בהיריון הזה אני מרגישה שבר מקרינה שלווה ונינוחות. היא נראית מדהים, יפה וזוהרת. אני חושבת שזה משהו שבא עם ההיריון השני והאמהות".

     

    "כמוני, יש לה גבות בהירות וצריך להדגיש אותן". עם ניבר מדר (צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)
     "כמוני, יש לה גבות בהירות וצריך להדגיש אותן". עם ניבר מדר(צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)

      

     רפאלי היא לא היחידה שלא זזה מילימטר בלי לעבור תחת ידיה של סטויצקי. גם סלבס כמו מיכל אנסקי, איילת זורר, נטע גרטי, שירלי בוגנים, ניבר מדר ואחרות קובעות את ימי הצילום שלהן בהתאם לזמינותה של סטויצקי. "אם יש משהו משותף בצורה גורפת לכל הנשים שאיתן אני עובדת, זה הדיאלוג שאני מנהלת איתן", היא אומרת, "בין אם מדובר בדוגמנית צעירה כמו ניבר מדר או בשחקנית ותיקה ומוערכת כמו איילת זורר. אני תמיד אשאל אותה קודם מה היא אוהבת, ואז אומר את דעתי. ניבר, למשל, מאוד אוהבת להדגיש את הגבות. כמוני, יש לה גבות בהירות וצריך להדגיש אותן. לכל אחת ואחת יש דברים שהיא אוהבת יותר ופחות".

      

     עד כמה את מתחשבת בדעה של המצולמות?

     "אני תמיד מקשיבה".

      

     והן מקשיבות לך?

     "בהרבה מקרים, כן. בלי להיכנס לשמות, היתה מישהי שתמיד הלכה עם עיפרון שחור בתוך העין. הצעתי לה להניח לזה, והיום היא יוצאת מהבית רק עם מסקרה. במקרה אחר היתה דוגמנית שסירבה לשים ליפסטיק אדום, כי היא הרגישה שהיא נראית בו גסה. לאחר שניסינו היא הודתה לי".

      

     "אם יש משהו משותף בצורה גורפת לכל הנשים שאיתן אני עובדת, זה הדיאלוג שאני מנהלת איתן" (צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)
      "אם יש משהו משותף בצורה גורפת לכל הנשים שאיתן אני עובדת, זה הדיאלוג שאני מנהלת איתן"(צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)

       

      כאמור, הצילומים האחרונים עם רפאלי הפגישו אותה גם עם מיקס, "הפושע החתיך בעולם", שהגיע לישראל לצילומי קמפיין המשקפיים‎ של קרולינה למקה. "גיליתי בחור מאוד פשוט וצנוע, שמסתתר מתחת לצעיף של גוצ'י", מספרת סטויצקי. "הוא טיפוס מקסים, מאוד שקט, שמביא לסט אנרגיה אחרת מדוגמן. דוגמנים מאוד מודעים לעצמם, וכאן הגיע לסט גבר, שבמקרה הוא גם יפה בצורה יוצאת דופן".

       

      על ג'רמי מיקס: "הוא טיפוס מקסים, מאוד שקט, שמביא לסט אנרגיה אחרת מדוגמן. דוגמנים מאוד מודעים לעצמם, וכאן הגיע לסט גבר, שבמקרה הוא גם יפה בצורה יוצאת דופן" (צילום: Gettyimages)
       על ג'רמי מיקס: "הוא טיפוס מקסים, מאוד שקט, שמביא לסט אנרגיה אחרת מדוגמן. דוגמנים מאוד מודעים לעצמם, וכאן הגיע לסט גבר, שבמקרה הוא גם יפה בצורה יוצאת דופן"(צילום: Gettyimages)

         

       מהצד תמיד נראה שהוא "נקלע" לגמרי במקרה לעולם האופנה.

       "ביום הצילום הראשון לא היתה בינינו תקשורת. הסוכן שלו שלח אותי כל שנייה למרוח עליו קרם, כדי שהקעקועים שלו ייראו טוב בצילום. כדי לשבור את הקרח בינינו, ניסיתי לעשות סמול טוק, אבל הוא לא דיבר הרבה. כשאמרתי לו 'אתה לא דברן גדול', הוא חייך וענה 'אבל אני מקשיב'. ביום השני הוא כבר נפתח וקשקשנו וצחקנו".

        

       "הייעוד שלי באיפור. אני כל כך אוהבת את מה שאני עושה, ואני אסירת תודה שאני יכולה להתפרנס מזה". עם שירלי בוגנים (צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)
        "הייעוד שלי באיפור. אני כל כך אוהבת את מה שאני עושה, ואני אסירת תודה שאני יכולה להתפרנס מזה". עם שירלי בוגנים(צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)

         

        הראיון עם סטויצקי מתקיים לרגל השקה של קפסולת תכשיטים בעיצובה לחברת Amberjack הישראלית, הפועלת במתחם הבורסה ברמת גן. הבחירה בה למשימה הפתיעה אפילו אותה - בכל זאת, מה למאפרת ולעיצוב תכשיטים. התשובה היא בחיבור האישי בין סטויצקי לבעל החברה, דודו סספורטס, חבר ילדות שלה עוד מימי בית הספר היסודי. לפני כשנה התייעץ איתה סספורטס לגבי תכשיט מסוים, ולבסוף יצר אותו על פי הנחיותיה. "בהמשך קיבלתי ממנו שרשרת עם יהלום שחור 4 קראט, והייתי צריכה לחפש בגד מתאים לתכשיט כל כך דומיננטי", היא נזכרת, ומוסיפה כי לאחר התגובות החיוביות שקיבלה על התכשיט, הדרך ליצירת קולקציית בת 19 דגמים, הנמכרת החל מהשבוע באתר החברה, היתה מהירה.

         

        "אני לא מאמינה שיש אישה שלא אוהבת יהלומים. ואם יש מישהי שאומרת שהיא לא אוהבת, אז זה פשוט כי עוד אין לה". תכשיטים בעיצובה של סטויצקי לחברת Amberjack הישראלית (צילום: שי כהן ארבל, תכשיטי Amberjack)
         "אני לא מאמינה שיש אישה שלא אוהבת יהלומים. ואם יש מישהי שאומרת שהיא לא אוהבת, אז זה פשוט כי עוד אין לה". תכשיטים בעיצובה של סטויצקי לחברת Amberjack הישראלית(צילום: שי כהן ארבל, תכשיטי Amberjack)

          

         "באתי לזה ממקום שמאפשר לנשים תכשיטים במחירים הוגנים", היא אומרת, "יהלומים שחורים, בניגוד ליהלומים לבנים, הם יותר זולים, והתלהבתי מהרעיון שאני יכולה לאפשר לכל אישה לשים על עצמה יהלום". בקולקציה אפשר למצוא, בין היתר, "צמיד טניס" בזהב צהוב משובץ יהלומים שחורים (5,500 שקל), וטבעת זהב לבן משובצת שבעה יהלומים שחורים (2,000 שקל). "אני לא מאמינה שיש אישה שלא אוהבת יהלומים. ואם יש מישהי שאומרת שהיא לא אוהבת, אז זה פשוט כי עוד אין לה", מוסיפה סטויצקי. "את היהלום הראשון שלי קיבלתי מבעלי, כשהוא הציע לי נישואין לפני שלוש שנים עם טבעת מזהב לבן עם יהלום".

          

         "ברגע שהפכתי למאפרת הבנתי שאני לא רוצה יותר להיות בפרונט". איפור של מורן סטויצקי על שערי המגזינים (צילום: אייל נבו, פיפל פוטוגרפי, יניב אדרי, דביר כחלון, דניאל קמינסקי)
          "ברגע שהפכתי למאפרת הבנתי שאני לא רוצה יותר להיות בפרונט". איפור של מורן סטויצקי על שערי המגזינים(צילום: אייל נבו, פיפל פוטוגרפי, יניב אדרי, דביר כחלון, דניאל קמינסקי)

           

          התייעצת עם בר בתהליך העיצוב?

          "לא, כמו שלא התייעצתי עם אף חברה אחרת. זה היה תהליך אישי. אני יכולה להתייעץ עם בר או עם כל חברה אחרת מה ללבוש לאירוע, אבל את עיצוב התכשיטים בחרתי להשאיר לעצמי. לא רציתי לשתף בו אחרים".

           

          "לכל אחת ואחת יש דברים שהיא אוהבת יותר ופחות". עם רונה לי שמעון (צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)
           "לכל אחת ואחת יש דברים שהיא אוהבת יותר ופחות". עם רונה לי שמעון(צילום: מתוך האינסטגרם של moranmilk@)

            

           את רואה את עצמך פונה לעולם העיצוב?

           "הייעוד שלי באיפור. אני כל כך אוהבת את מה שאני עושה, ואני אסירת תודה שאני יכולה להתפרנס מזה. עכשיו, לראשונה מזה שנים ארוכות, בחרתי גם להצטלם עם התכשיטים שלי. ברגע שהפכתי למאפרת הבנתי שאני לא רוצה יותר להיות בפרונט. אבל עכשיו, כשזאת הקולקציה שלי, מתבקש שזה יצטלם עליי, לא?"

            

           ______________________________________________________

            

           ואיך הפכה קאיה גרבר לכוכבת שבועות האופנה בחו"ל?

           קאיה גרבר מנצחת את גיבורות המסלול ג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: AP)
           קאיה גרבר מנצחת את גיבורות המסלול ג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: AP)

            

            

            
           הצג:
           אזהרה:
           פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד