שני גולדשטיין: "אני מעדיפה להיות המשוגעת ולשלם את המחיר"

מי שלוהקה לתפקיד הריץ' ביץ' הצבעונית (לא השפלתי ולא התעמרתי"), קוטפת את פירות 'האח הגדול' עם קולקציית קפסולה משלה ורצועה בטלוויזיה: "עכשיו הזמן שלי"

שני גולדשטיין. "מה זה משוגעת? מישהי שאומרת את מה שהיא חושבת? מישהי שלא מוכנה לשתוק כשיורקים עליה?" (צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)
שני גולדשטיין. "מה זה משוגעת? מישהי שאומרת את מה שהיא חושבת? מישהי שלא מוכנה לשתוק כשיורקים עליה?" (צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)

בחורה מרשימה הולכת ברחוב במכנסיים ארוכים ודקים שחובקים מותניים מחוטבים ביותר ומשתפלים מטה, מעוטרים בפסים אנכיים בגוני אדמה, עד לגזרת פדלפון מתנופפת. המכנסיים לא שגרתיים וסופר־שיקיים. לבחורה יש גזרה מעוררת קנאה, תכשיטי כסף בסגנון טרייב וספטום באף. יחד עם ההליכה הנשית, הלוק שלה כולו מרגיש כמו סצנה מסוכנות טאלנטים בינלאומית בניו יורק.

 

הבחורה מתיישבת בבית קפה, מניפה שיער מלא ומתחילה להפעיל את המלצרים עם הרבה צ'ארם. שני גולדשטיין. מספיקה שיחה קצרה איתה כדי לקבל את הרושם שאישה ממוצעת צריכה לעבור שני גלגולי חיים לפחות כדי להגיע לרמת הביטחון העצמי שלה. במשך חמש שנים פנו אליה מלהקים של "האח הגדול", שכן הייתה מוכרת כיחצנית ומארחת בחיי הלילה של תל אביב, והציעו לה להיכנס לבית "האח". רק ב־2016 הצליחה מלהקת אחת במקום שבו כל האחרים נכשלו, והשאר - היסטוריה.

 

גולדשטיין הדעתנית והאסרטיבית הפכה לאחת הדמויות המדוברות בעונה השמינית של "האח". היא נכנסה בשמלת מיני קצרצרה וחושפת גב וכיכבה במשך כל העונה כאחת היפהפיות הבולטות שידעה השִכשוכית. קשר קצרצר אחד, עם דן רושנסקי, החתיך המתעתע של הבית, הסתיים במפח נפש, אבל "האח הגדול" שלח לה פיצוי בדמות עומר גורדון (37) – דוגמן, שחקן ובעל עסק חיפאי, שחזר לארץ אחרי שמונה שנים בחו"ל ונכנס לבית "האח" כשהוא מסמן את שני מראש כפייבוריטית.

 

בדרך היו גם עימותים, עצבים והיתקלויות ריאליטי שורטות, שהקנו לה תדמית לוחמנית ומבעבעת. מסע הריאליטי של גולדשטיין הסתיים רק ביום הלגמרי אחרון של העונה, כשהגיעה למקום השני אחרי אביחי אוחנה, מוקפת בדיבורים על הורים אמידים שניסו לקנות לה את המקום הראשון.

 

"בגיל 14 התחלתי לעבוד כבייביסיטר. בגיל 16 כבר מכרתי או מִלצרתי בכל בית עסק בשינקין". טופ: סלין באניגמה, שמלה: ויקטוריה בקהאם בפקטורי 54 (צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)
  "בגיל 14 התחלתי לעבוד כבייביסיטר. בגיל 16 כבר מכרתי או מִלצרתי בכל בית עסק בשינקין". טופ: סלין באניגמה, שמלה: ויקטוריה בקהאם בפקטורי 54(צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)

   

  את ממש טובה ביצירת בלגן.

  "אני לא בנאדם ששותק. ככה חונכתי. יש לי אמא שאני מאוד מעריכה, שיודעת לדבר ולסדר עניינים, וגם אני לא שתקנית. כל בנות הבית אצלנו הן כאלה, גם אחותי דנה (סטודנטית למשפטים בת 23; ד"ד). אנחנו תמיד נדבר כשדברים מפריעים לנו ונרצה לדאוג לעצמנו ואחת לשנייה וגם לתקן עוולות".

   

  ובבית "האח" היית בסוג של היפר?

  "אמא שלי הייתה נגד הכניסה לתוכנית והצהירה שהיא לא בעסק. אבל כמוני, היא לא יכולה לשתוק כשמשהו חורה לה"

  "כן, שמעתי את הדיבורים על התדמית שנוצרה לי. 'שני המשוגעת' – אבל מה זה משוגעת? מישהי שאומרת את מה שהיא חושבת? מישהי שלא מוכנה לשתוק כשיורקים עליה? אז אוקיי, אני מעדיפה להיות המשוגעת ולשלם את המחיר. כשמדובר באנשים שרק חולפים בחיי, אין לי בעיה להבליג. אבל אם אני נפגעת מאנשים שאני חיה איתם באותו בית ונוצרות איתם אינטריגות, למה שאני אעמוד מהצד? לא ניבלתי את הפה ולו פעם אחת במהלך הצילומים. לא פגעתי לאנשים בבטן הרכה, ולי עצמי עשו את זה כל הזמן. לא השפלתי ולא התעמרתי. ידעתי שם על אנשים הרבה דברים פרטיים. אני קולטת הכל ואני בחיים לא אנצל את זה לרעה. אני חושבת שניצלתי את התכונה הזו רק לטובה".

   

  הטייפ-קאסט: נסיכה מפונקת מצפון ת"א

  מי שמשכה תשומת לב לא פחותה במהלך העונה של "האח" הייתה אלה גולדשטיין־וולף, אמא של שני, שלא התאפקה ויצאה להסביר את הבת בתוכניות רדיו וטלוויזיה עוד במהלך העונה, בלי שבִתה יודעת על המתרחש. "כשיצאתי, אחותי אמרה לי: 'את יודעת שאמא התראיינה תחת כל עץ רענן?' והייתי בשוק", היא מספרת. "אמא שלי הייתה נגד הכניסה לתוכנית. היא הצהירה מראש שהיא לא בעסק. אבל כמוני, היא לא יכולה לשתוק כשמשהו חורה לה. בסך הכל היא עשתה לי שירות לא רע. אין דברים כמו אמא שלי. הכל היא עושה עם הרבה שכל, יופי וסטייל".

   

  "חמש שנים מהחיים שלי, בתקופת בית הספר, הייתי מוחרמת. כנראה כי אני חכמולוגית וילדים לא אוהבים את זה" . ז'קט: בוטגה ונטה באניגמה, חולצה: מאסימו דוטי (צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)
   "חמש שנים מהחיים שלי, בתקופת בית הספר, הייתי מוחרמת. כנראה כי אני חכמולוגית וילדים לא אוהבים את זה" . ז'קט: בוטגה ונטה באניגמה, חולצה: מאסימו דוטי(צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)

    

   הטייפ־קאסט שגולדשטיין קיבלה בתוכנית היה של ילדה צפון תל אביבית שגדלה בתוך שפע ויצאה לחיים כנסיכה מפונקת, שמתרעמת על כל מה שלא מוצא חן בעיניה. היא מתעקשת שמדובר ברושם לא מדויק. "עד גיל 12 גדלתי בצהלה, ואז הוריי התגרשו ואני עברתי עם אִמי ואחותי לבבלי. אחרי כארבע שנים אמא נישאה לערן וולף וכולנו עברנו לנווה צדק. עד כאן שמות של שכונות תל אביביות יוקרתיות. בפועל הייתה לי אמא סמנכ"לית ומנכ"לית של משרדי פרסום גדולים שעבדה מסביב לשעון וציפתה שאפתח עצמאות, כולל עצמאות כלכלית, מגיל צעיר. בגיל 14 התחלתי לעבוד כבייביסיטר. בגיל 16 כבר מכרתי או מִלצרתי בכל בית עסק בשינקין, וכסטודנטית עברתי ליחצנות של חיי הלילה ועבדתי כמארחת. הייתי היחידה בבית 'האח' שמגיל 19 גרה מחוץ לבית".

    

   גולדשטיין לא הייתה היחידה שהתרעמה על הסטריאוטיפ של הילדה העשירה. גם אביה החורג, ערן וולף, הגיב בפייסבוק לגולשת שטענה שהמשפחה העשירה קונה לבת המפונקת אסמסים. "אני אכן האבא החורג של שני גולדשטיין", כתב. "נולדתי במרכז רמת גן במשפחה של חמש נפשות בדירה של 2.5 חדרים, לא בדיוק משפחה עשירה. היייתי מ"פ בגולני, ואחר כך השקעתי 30 שנה של עבודה קשה (ואולי גם כישרון) והפכתי למנכ"ל. הקמתי את חברת מימון ישיר, חברה מדהימה שבה 391 עובדים, ואני גאה מאוד בכל אחד ואחת מהם. מה מכל אלה עושה אותי בעינייך 'קונה אנשים', 'משלם לפעילים', 'קונה מסרונים'?", סיכם.

    

   "מרגש לדעת שנכנסת לכל כך הרבה לבבות"

   "בעקבות 'האח' כתבו לי מכל קצוות האוכלוסייה: נשים וגברים, ערבים ויהודים, ימנים ושמאלנים. הכל. לפני חודש גיליתי בפעם הראשונה שבתיקיית Others מחכות לי עוד אלפי פניות שלא ידעתי עליהן"

   מעבר להאשמות, הוריה של גולדשטיין התמודדו עם דאגות שכל הורה היה מרגיש כשילדה שלו מלוהקת לתוכנית ריאליטי מהסוג שבנוי על שילוב של בידוד המשתתפים והפעלת לחץ פסיכולוגי מתון עד לא מתון בכלל. אמא שלה, היא מספרת, פחדה שהיא תצא משם מעורערת ולא תדע מה לעשות ביום שאחרי. אבל התחזיות השחורות התבדו: גולדשטיין רשומה בסוכנות לניהול אישי של זוהר יעקובסון, מגישה רצועות קליפים בערוץ 24 ולא מתכוונת לפספס את המומנטום.

    

   "עכשיו זה יקרה", היא משוכנעת. "אני מעורבת בהרבה פיילוטים ותוכניות להמשך. אני רוצה לשחק, להנחות, ליצור מיזמי תוכן שאני מזדהה איתם. עבדתי עכשיו גם על קולקציית קפסולה של דנים וטי־שירטים עם איורים וכיתובים שלי שעיצבתי ל־Legaloutfit, חנות האונליין של סוזן אובריין ומיה דיאדיוק. אנחנו חברות טובות כבר שנים. אנחנו עושות סיעור מוחות יחד ומפתחות את ההשראות שיש לנו מטרנדים של טרייב וסטריט. אני אבחר את הגזרות והבדים, והעיצוב עצמו ייעשה בעזרת חברותיי. אני רוצה שזה יהיה כיפי וקליל ושכל בחורה תמצא בקולקציה לפחות חולצה אחת שמדברת אליה".

    

   את בשיא האנרגיה.

   "כן, זה הזמן שלי. עשיתי תואר במדעי הרוח והחברה באוניברסיטה הפתוחה, למדתי איור אופנה בשנקר, למדתי עיצוב פנים במכון אבני, אבל תמיד חיכיתי לשלב שבו יהיה לי את הביטחון לעמוד על במה, לשחק ולהגיש. כילדה למדתי מחול ותיאטרון שנים, ולאחרונה למדתי בקורס של משחק מול מצלמה ואני רוצה לעשות רדיו, טלוויזיה ויצירה עצמאית.

    

   שני ברצועה החדשה בערוץ 24:

    

    

   "יש לי המון רעיונות ואני כבר עובדת על כמה מיזמים. היה שלב, כנערה צעירה יותר, שניסיתי ופניתי לסוכנים וזרקו אותי מכל המדרגות – לא אהבו את האף שלי או הגבות ולא ראו אצלי מספיק ביטחון עצמי. הפעם זה אחרת".

    

   במהלך התוכנית דיברת על שנות ההתבגרות הסוערות, על בידוד חברתי ועל הטרדה מינית שעברת. הרגשת שנגעת באנשים?

   "אני עד עכשיו עונה לפניות בפייסבוק. בעקבות 'האח' כתבו לי אלפים מכל קצוות האוכלוסייה: נשים וגברים, ערבים ויהודים, ימנים ושמאלנים, מבוגרים וצעירים. הכל. לפני חודש נכנסתי לפייסבוק דרך המחשב, ובפעם הראשונה ראיתי שבתיקיית Others מחכות לי עוד אלפי פניות שלא ידעתי עליהן.

    

   "אני רוצה לשחק, להנחות, ליצור מיזמי תוכן שאני מזדהה איתם". שמלה פרחונית: זארה, חולצת גולף ומכנסיים: טומי הילפיגר, קולר: מאסימו דוטי (צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)
    "אני רוצה לשחק, להנחות, ליצור מיזמי תוכן שאני מזדהה איתם". שמלה פרחונית: זארה, חולצת גולף ומכנסיים: טומי הילפיגר, קולר: מאסימו דוטי(צילום: רון קדמי, סטיילינג וניהול אמנותי: יונתן פרימרמן)

     

    "עומר נכנס הביתה ומצא אותי קוראת ובוכה ובוכה. אנשים פתחו בפניי את העולם ואת הלב שלהם. כתבו לי נערות שהתמודדו עם הטרדות מיניות או עם הפרעות אכילה, נערים שחוו חרמות בבית הספר, בחורים שמתקשים עם דימוי עצמי וביטחון עצמי נמוכים, אנשים שמרגישים שהם סוג' ב' מול המדינה והחברה. זה מאוד מרגש לדעת שנכנסת לכל כך הרבה לבבות, שהצלחת לתת, בלי להתכוון, טיפת עידוד לבניית ביטחון, טיפה חיזוק. אני עדיין עובדת על זה. קראתי את הכל ואני עונה לכל מי שכתב".

     

    "עומר הוא התיקון שלי"

    עומר גורדון הוא המתנה שגולדשטיין קיבלה בבית "האח". טובי המלהקות סרקו את המדינה בחיפוש אחר הבחור שיפיל את גולדשטיין מהרגליים וייצור איתה חיבור שירים את העונה, ולא ידעו כמה הן דייקו. הצופים בבית אולי נהנו מהשידוך המדויק, אבל גולדשטיין נהנתה יותר מכולם. "תחשבי שבשום תסריט אחר לא הייתי מכירה אותו", היא אומרת. "הוא חיפאי שרק חזר לארץ אחרי שמונה שנים ומנהל עם אח שלו בחיפה חנות למשקפיים. הוא לא חשב לשכור דירה בתל אביב. בכל השיחות שלנו, לא הצלחנו להעלות אפילו שם של מקום אחד בתל אביב ששנינו מחבבים ושאולי היה לנו סיכוי להיפגש בו. אלמלא 'האח' לא היה לי סיכוי להכיר אותו".

     

    השתמשתם בתקופת ההיכרות בריאליטי כשלב מגבש של היחסים?

    "עומר נכנס לבית 'האח' בפברואר האחרון, אבל מבחינתי אני מרגישה כאילו אנחנו כבר ארבע שנים יחד. את יודעת מה זה להיות יחד חודש וחצי ב'אח הגדול'? אין אינטנסיבי ואמיתי מזה. הוא התיקון שלי. חמש שנים מהחיים שלי, בתקופת בית הספר, הייתי מוקצה ומוחרמת. כנראה כי אני חכמולוגית וילדים לא אוהבים את זה. ואז הגיע המקסים הזה. היה לנו ברור שזה מתאים משלב די מוקדם, וזה רק נהיה ברור יותר ויותר כשהתחלנו את החיים שלנו לבד, בלי אנשים ומצלמות. לא קרה לי משהו כזה בעבר. גם אמא שלי אוהבת אותו בצורה בלתי רגילה. כבר קרה שהיא חיבבה בחורים שיצאתי איתם, אבל לא ככה!"

     

     

    A post shared by Omer Gordon (@omergordon123) on

     

    לפני כחודש סיימה גולדשטיין חוזה בדירה שכורה והלכה לשכור דירה חדשה לשניהם. כבר חודש וחצי שהם גרים יחד במרכז תל אביב, בזוגיות ששני מגדירה כהרמונית אך לא דביקה. "אני לא רומנטית", היא מגלה. "אנחנו לא עושים דברים חמודים אחד לשני. הדבר הכי יפה שעומר עשה בזמן האחרון זה שהוא הפתיע אותי, קם בבוקר והכין לשנינו סנדוויצ'ים עם חביתה. הוא החבר הכי טוב שלי, הוא הכי מצחיק אותי והוא גאון. הוא קולט הכל. הוא קורא כל סיטואציה ברמות שאף גבר אחר שהכרתי לא מסוגל להן. יש לו אינטליגנציה רגשית גבוהה מאוד. ב'אח הגדול' לא ראו רבע ממי שהוא. חבל שהוא לא רוצה לעשות איתי עוד ריאליטי. הוא איש מפיל".

     

    בינתיים אפשר להסתפק בצילומי אינסטגרם שגולדשטיין מעלה, שמצטיינים ביופי מגזיני אך גם בהיעדר דביקות זוגית. "לא נתנשק בצילומי אינסטגרם", גולדשטיין מותחת גבולות. "זה טאקי".

     

    זה הזמן להסביר איך את שומרת על מראה כל כך מושלם.

    "אני מה שנקרא פסקיטריאן – לא אוכלת אוכל מתועש ולא סוכר. אני לא אוכלת בכלל בשר ומוצרי חלב, אלא רק פירות, ירקות, דגים וביצים. אני נמנעת מבצקים ומתוקים כל כך הרבה שנים, שזה כבר לא מגרה אותי"

    "אני מה שנקרא פסקיטריאן – לא אוכלת אוכל מתועש ולא סוכר. אני לא אוכלת בכלל בשר ומוצרי חלב, אלא רק פירות, ירקות, דגים וביצים. אני נמנעת מבצקים ומתוקים כל כך הרבה שנים, שזה כבר לא מגרה אותי. מגרים אותי סלטים, פירות ים, דגים. לראות אבוקדו או קערת אסאי עם צ'יה וגוג'י ברי יותר מסעיר אותי מלהביט בעוגת היער השחור. עשיתי מחקרון קטן וגיליתי שסוכר ופחמימות ריקות נכנסים לגוף ומאותתים ללבלב להתחיל לפמפם אינסולין, והאינסולין מתפרק והופך לשומן טראנס לא בריא, ואני גם ככה מתכוונת להפסיק לעשן כבר שנים בלי הצלחה, אז לפחות מהכיוון של התזונה אני מנסה להיות בריאה. אפשר להיגמל ממתוק. אחרי 48 שעות של קשיי גמילה, זה מאחורייך".

     

    וחוץ מצ'יה וגוג'י ברי?

    "אני מתאמנת פעמיים בשבוע, מורחת מייק־אפ של מאק ומעדיפה לאפר את העיניים ולא את השפתיים. גם ככה יש לי שפתיים דומיננטיות. את הגבות אני רק מסרקת כלפי מעלה. נפלתי לפינצטה במשך שנים. היו לי גבות של כריסטינה אגילרה בכיתה י'. אבל כשבגרתי, פשוט הפסקתי לגעת בהן. על השיער אחראי כבר ארבע שנים רואי דניאל מנווה צדק. נהיינו גם חברים טובים, הוא, בן הזוג שלו ואני".

     

    גם הלוק של אמא שלך עורר לא מעט תגובות, כולל השאלה עד כמה היא מנותחת?

    "מה פתאום מנותחת? כן, היא התאפרה ובטח שהיא דאגה להיראות טוב לפני שהיא הצטלמה לטלוויזיה. אבל היא לא עברה ניתוחים ותוספות כימיות. היא בת 47 ויש לה גנים נהדרים של רוסייה ממולדובה. גם לסבתא שלי בת ה־70 יש עור נהדר. אמא הייתה מועמדת בתחרות מלכת היופי של ישראל ב־1986, אבל הדבר הכי מרשים בה זה בכלל האישיות שלה. אל תשכחי גם את אבא שלי, אילן, שבגיל 53 עושה טריאתלונים. אנחנו אנשים מאוד משקיעים".

    _______________________________________________ 

     

     (צילום: יניב אדרי)
     (צילום: יניב אדרי)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד