עמוס תמם חוגג 40: "אני באמת לא מרגיש יפה. נשבע, אמיתי לגמרי"

השחקן הסקסי סוגר ארבעה עשורים בלי שום משבר. סיבה מצוינת להציג לו שאלות אינטימיות מטוקבקיסטים נועזים. אל תחמיצו את התגובה שלו בסרטון הווידאו

"אפשר לסדר לך סצינות בלי חולצה?" - עמוס תמם קורא טובקבקים על עצמו (ועונה להם!)
צילום: ניצן דרור
עמוס תמם. "לפעמים אומרים לי 'אתה סקסי', אבל אין דבר כזה בעיני. אני לא חושב שאי פעם בחיי חייתי את התדמית הזאת. אבל אם זה עוזר לי במקצוע, אני לא מתלונן ולא מוחה. שיגידו, למה לא?". (צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)
עמוס תמם. "לפעמים אומרים לי 'אתה סקסי', אבל אין דבר כזה בעיני. אני לא חושב שאי פעם בחיי חייתי את התדמית הזאת. אבל אם זה עוזר לי במקצוע, אני לא מתלונן ולא מוחה. שיגידו, למה לא?". (צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)
"כשהייתי בן 20, לא היה לי מושג מה יהיה כשאהיה בן 40. זה נראה לי כמו חצי מוות, מן ממד שונה, עולם אחר. ואז אתה מגיע ומגלה, שאתה אותו בן אדם. הילד שבי עדיין נמצא שם בפנים" (צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)
"כשהייתי בן 20, לא היה לי מושג מה יהיה כשאהיה בן 40. זה נראה לי כמו חצי מוות, מן ממד שונה, עולם אחר. ואז אתה מגיע ומגלה, שאתה אותו בן אדם. הילד שבי עדיין נמצא שם בפנים" (צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)

עמוס תמם (40), נשוי זה ארבע שנים לטל נרובאי (37, פסיכותרפיסטית) ואב לאן, בת חצי שנה. נולד וגדל ברמלה למשפחה בת שישה ילדים, שירת בצנחנים והחל את דרכו המקצועית כחלק מהרכב "מה קשור", שאת חבריה הכיר בעיר ילדותו. לפני שההרכב התפרסם, פרש ללימודי משחק בסמינר הקיבוצים ומיד בתום לימודיו החל לגלם את יריב בסדרה "השיר שלנו". משם הפריצה שלו הייתה קצרה: הוא הנחה בטלוויזיה החינוכית את התוכנית "סברס - תקרא תצליח" לעידוד קריאה בקרב בני נוער, בהמשך שיחק בסדרות "סרוגים" (yes), "עספור" (הוט), "אחת אפס אפס" (ערוץ 10) ו"ג'ודה" (הוט), המשודרת בימים אלה.

 

תמם גילם מספר תפקידים בקולנוע, וביניהם תפקיד ראשי בסרט "ילד טוב ירושלים" (2016), ובקרוב תוכלו לראות אותו גם בסרט "הלומים", שם יגלם הלום קרב. בשנים האחרונות הוא מתמקד בעיקר בתיאטרון: במשך ארבע שנים גילם את "קזבלן" בתיאטרון "הקאמרי" וכיום הוא משחק במקביל בשלוש הצגות: "כבוד אבוד", "מצחיקונת" ו"איסמעיליה", מאת הלל מיטלפונקט, שעלתה לאחרונה. בנוסף, הוא משתתף לראשונה בהצגת חנוכה ונמצא כרגע בחזרות ל"שלושת המוסקטרים".

 

1. מה אומר לך המספר 40?

"האמת היא, שאין לי משבר גיל 40. אני לא מרגיש את הכובד של המספר הזה.

"אני סוגר עשור מדהים ומלא ברכה ומקבל את העשור הבא בידיים פתוחות לגמרי. שימשיך ככה".

 

2. השלם את המשפט: כשהייתי בן 20, חשבתי שבגיל 40 אהיה...

"כשהייתי בן 20, לא היה לי מושג מה יהיה כשאהיה בן 40. זה נראה לי כמו חצי מוות, מן ממד שונה, עולם אחר. ואז אתה מגיע ומגלה, שאתה אותו בן אדם. הילד שבי עדיין נמצא שם בפנים".

   

"אני מאוד לא התדמית שלי. אנשים חושבים שאני גיבור־על ואני לא. אני אדם מאוד לא אלים, בשום צורה" (צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)
  "אני מאוד לא התדמית שלי. אנשים חושבים שאני גיבור־על ואני לא. אני אדם מאוד לא אלים, בשום צורה"(צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)

   

   

  3. באיזה גיל הבנת שאתה יפה?

  "די, אני באמת לא מרגיש יפה. נשבע, אמיתי לגמרי. כמעט לא קרה שהסתכלתי על המראה ואמרתי לעצמי 'איזה יפה אתה'. אולי יש ימים שכן, ויש ימים שלא, כמו כולם.

  "לא הייתי ילד יפה. הייתי קטן כזה, נמוך וצנום. רק בגיל 16 צמחתי בבת אחת באיזה 20 ס"מ. אם להיות לגמרי כנים, אני מודה שכשאני מסתכל על עצמי במראה אני יודע שאלוהים לא העניש אותי".

   

  4. באיזה גיל הבנת שאתה סקסי?

  "לפעמים אומרים לי 'אתה סקסי', אבל אין דבר כזה בעיני. אני לא חושב שאי פעם בחיי חייתי את התדמית הזאת. אבל אם זה עוזר לי במקצוע, אני לא מתלונן ולא מוחה. שיגידו, למה לא?".

   

  5. איך הכרת את אשתך טל?

  "הכרנו ארבע־חמש שנים לפני שהתחלנו לצאת, דרך חברה משותפת. ביקשתי מהחברה שתברר אם היא בעניין, והיא חזרה ואמרה שטל לא חושבת שאנחנו מתאימים. שנה אחר כך פגשתי אותה בבר, ניסיתי ושוב קיבלתי ברקס, אבל אחרי עוד שנה, אותה חברה משותפת אמרה שהיא שואלת עליי. יצא לי המאצ'ו ואמרתי לה - 'אני לא חושב שאנחנו מתאימים'. רציתי להחזיר לה.

  "רצה הגורל, וכמה ימים לפני ש'קזבלן' עלה, אוהד יהודאי, אחד מחברי הקאסט, חגג יומולדת והזמין אותי. התכוונתי רק לקפוץ להגיד מזל טוב ולברוח, אבל איך שנכנסתי היא עמדה שם בכניסה. יצאנו לדייט ומאז לא נפרדנו".

   

  6. איך הצעת לה נישואים?

  "עשינו הליכה, לקחתי איתי את הטבעת, אבל כל הדרך זה לא הסתדר והקופסה של הטבעת תקועה לי במכנסיים הקצרים. כשהגענו הביתה כבר לא יכולתי להתאפק, וככה, איך שאנחנו, מזיעים ומסריחים, הוצאתי את הטבעת".

   

  עם אשתו, טל. "רציתי להחזיר לה" (צילום: רפי דלויה)
   עם אשתו, טל. "רציתי להחזיר לה"(צילום: רפי דלויה)

    

   7. איזה מין אבא אתה?

   "מטורף. אני ברעידות מזה. באישיות שלי אני קצת ילד ופתאום אני כבר אבא. כל חיוך שלה, כל מבט שלה, ממיסים אותי. מאז שהיא נולדה אני מתמודד עם כל מיני סוגיות בחיים שלי. פעם הייתי מתעלם מהן, אבל כיום אני מתעמת איתן, בזכותה. זו ילדותי השנייה. כשהיא נולדה - נולדתי מחדש".

    

   8. איזו עצה היית נותן למישהו שעבר כמוך לידה שקטה? 

   "אין לי עצה. כל אחד צריך להתמודד עם זה כמו שהוא מבין. זה עדיין נורא קשה לי".

    

   9. עד כמה אתה מחובר לדת ולמסורת?

   "מחובר מאוד למסורת, ליהדות, לרוח היהודית ולחוכמה היהודית. לא לדת. אני שומר כשרות בפסח, לא אוכל שרצים וחזיר, ואתמול בלילה הלכתי עם אחי לסליחות בבית כנסת ברחוב בן יהודה. אני מאוד יהודי, אבל לא דתי".

    

   10. מתי זה קרה לך, שהתאהבת בעצמך?

   "בואי, אל תיסחפי. בשנים האחרונות אני מנהל דיאלוג מאוד פתוח עם עצמי - גם בעזרת לימודי יהדות וגם בעקבות הטיפול הפסיכולוגי שאני עובר כבר שלוש שנים – ובסוף הבנתי שאין הרבה עבודה, כי לא צריך לעשות תיקון, רק לשחרר.

   "הלכתי לטיפול בעצתו של חבר, משה בונן, שבאחד הביקורים שלו בארץ אמר לי 'תן לעצמך מתנה ולך לטיפול, כדי שתהיה לך שעה בשבוע שהיא רק שלך'".  

    

   "אני מאוד יהודי, אבל לא דתי" (צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)
    "אני מאוד יהודי, אבל לא דתי"(צילום: זוהר שטרית, סטיילינג: דור מרדכי)

      

     

    11. מה הטעות הכי גדולה שאנשים חושבים לגביך?

    "אני מאוד לא התדמית שלי. אנשים חושבים שאני גיבור־על ואני לא. אני אדם מאוד לא אלים, בשום צורה. הפעם האחרונה שהלכתי מכות הייתה בכיתה ה'. חושבים שאני איזה גבר־גבר, אבל אני לא מרגיש ככה. בגלל המראה שלי קל להדביק לי תדמית כזאת".

     

    12. מה הדבר הכי מופרך שכתבו עליך?

    "שההורים של אשתי הכירו בינינו אחרי שראו אותי בהצגה וסימנו אותי. אני אפילו לא יודע מאיפה זה בא, מישהו כתב את זה איפשהו וזה הפך להיות עובדה. עד היום זה ממשיך לרוץ ברשת כאילו זה נכון".

      

    13. חגיגות גרנדיוזיות לרגל יומולדת 40?

    "אני חושב שנדחה את החגיגות לתקופת החגים ואסע עם טל ללונדון לראות כדורגל והצגות. זה יהיה מושלם".

     

    • הראיון המלא עם עמוס תמם ועוד שאלות מחברים טובים (כולל שלישיית "מה קשור") בגיליון "לגבר" החדש, השבוע בדוכנים   

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד