צילום: שי יחזקאל

תשתקו ותתקדמו לחדשה המרעישה בתחום הוולנס - "ספא שקט"

ג'יזל נעלמה לשלושה ימי שקט בריזורט בקוסטה ריקה, ואמה ווטסון נסעה לריטריט שתיקה אחרי פרידה קשה . "הכל כלול" אאוט, חופשות "ספא שקט" הן הדבר הבא

 (צילום: Shutterstock)

חשבתם פעם לשלם אלפי דולרים בשביל שקט? מתברר שיש לא מעט אנשים שזה שווה להם, ובימים אלה תוכלו למצוא אותם ב־ Silent SPA - הקונטרה האולטימטיבית לחיים העכשוויים הקולניים. נכון, שקט הוא לא דבר חדש, אבל עד עכשיו הוא היה נחלתן של הוויפאסאנות הרוחניקיות למיניהן ופחות התמנגל עם יוקרה. בגלגולו הנוכחי השקט הוא ניתוק מהמסכים ומהיומיום הסואן. סוג של לוקסוס.

 

אמה ווטסון. ריטריט שתיקה אחרי פרידה קשה (צילום: Gettyimages)
  אמה ווטסון. ריטריט שתיקה אחרי פרידה קשה(צילום: Gettyimages)

   

  חופשות מפנקות שבמרכזן ריזורט המוקדש לשקט או מרכזי ספא שמציעים ללקוחות שלהם קונספט של הדממת הרעשים מסביב הפכו לאחרונה את השקט לטרנד נחשק ויוקרתי בתעשיית הוולנס. וגם במקרה הזה, הסלבס היו הראשונים לזהות: ג'יזל נעלמה לשלושה ימי שקט בריזורט בקוסטה ריקה, ואמה ווטסון התוודתה שהיא נסעה לריטריט שתיקה אחרי פרידה קשה כדי ללמוד איך להיות לבד עם עצמה.

   

  בין האפשרויות לניתוק, אפשר לקבל מינוי לספא שקט, שם מציעים סוג של ריטריט קצר בדממה מוחלטת וריטריטים ארוכים יותר (בין יום לכמה שבועות), וריזורטים ומלונות של Silent SPA, שהם סוג של ריטריט אבל עם פינוקים בצורת סאונה ומסז'ים - כל עוד אתם מפקידים את הסמארטפון בכניסה כמובן. הרעש היחיד שילווה אתכם ברוב המקומות הוא השקט של הטבע, גרסת האנפלאגד של החיים.

   

  ב־Silent Mind Retreat, למשל, ייקחו אתכם לאי קרוב לקרואטיה, שם תוכלו לעשות הייקים בטבע וללמוד טכניקות נשימה. ב־Spirit Rock Meditation Center מציעים לנופשים אופציות שהייה, החל מיום אחד של דרופ אין ועד חודשיים, ועושים בין היתר מדיטציות הליכה ביער.

   

  ג'יזל. נעלמה ונאלמה בקוסטה ריקה (צילום: gettyimages)
   ג'יזל. נעלמה ונאלמה בקוסטה ריקה(צילום: gettyimages)

    

   איך זה עובד: "החיים המודרניים, העשייה האינסופית, הגירויים התמידיים - כל אלה ועוד מונעים מאיתנו שקט", אומרת מלכה מישל, דירקטורית הסניף הישראלי של הארגון הבינלאומי ההומניטרי Art of Living ומורה בארגון המציע גם הוא שיעורי שקט ותרגולי נשימות, "שקט שהוא כל כך חיוני לחיים טובים. כולנו צריכים הפוגה. הפוגה שבה נצליח לעצום עיניים ולמצוא מרגוע. מרגוע מהמחשבות שלנו, מהעומסים, מהמתחים, מהמריבות, מהדאגות. את המרגוע הזה מוצאים כשמתרגלים שתיקה".

    

   "אף אחד לא מלמד אותנו איך להתנקות מבפנים מכל המתח ההולך ומצטבר עם החיים - כל הכעסים, המועקות, הטראומות. כאן, ב־4.5 ימים של ריטריט אנחנו הולכים ומשתחררים וחוזרים להיות טובים יותר קודם כל לעצמנו ואז לסביבתנו"

   להישאר עם הכל כלול או להעביר לשקט? "ספא שקט, חופשה במקום פסטורלי והתרחקות מעומסי היומיום בהחלט עשויים לסייע לכם להרגיש טוב יותר", גורסת מישל. "עצם הניתוק מהצורך התמידי להיות בקשר, לענות לטלפונים, למיילים, להיות בפגישות, נסיעות, מטלות ביתיות ומשפחתיות - כבר מאפשר מנוחה. אבל זו מנוחה רגעית שהשפעתה קצרת טווח.

    

   "החוכמה היא למצוא מנוחה גם בתוך המולת החיים. מלמדים אותנו איך לטפל בגוף שלנו, איך לאכול נכון ולעשות ספורט, איך להתנהל בחיים. אף אחד לא מלמד אותנו איך להתנקות מבפנים מכל המתח ההולך ומצטבר עם החיים - כל הכעסים, המועקות, הטראומות. כאן, ב־4.5 ימים של ריטריט אנחנו הולכים ומשתחררים וחוזרים להיות טובים יותר קודם כל לעצמנו ואז לסביבתנו".

    

   השורה התחתונה: נשמע כמו ניתוק חלומי מתבקש, רק כדאי להביא בחשבון שצריך להתמיד בו.

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד