אשלי בקשי: "כל לייק שאת עושה מאפשר לי לפרנס את המשפחה שלי"

הילדה הקנדית ששנאה את ישראל הפכה לאושיית הרשת מספר אחת בתחום הלייף סטייל בארץ. ובזמן שצחקתם מהחיקוי שלה בטלוויזיה - היא קנתה בית בכסף מהבלוג

"הייתי מבקרת כאן את סבתא שלי ולא אהבתי את ישראל. היו ג'וקים, היה חם מדי ואני שונאת ים וחול. תמיד עצבן אותי שצועקים עליי שהמקלחות שלי ארוכות מדי ושאסור לבזבז פה מים". אשלי וקסמן-בקשי (צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)
"הייתי מבקרת כאן את סבתא שלי ולא אהבתי את ישראל. היו ג'וקים, היה חם מדי ואני שונאת ים וחול. תמיד עצבן אותי שצועקים עליי שהמקלחות שלי ארוכות מדי ושאסור לבזבז פה מים". אשלי וקסמן-בקשי (צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)

אשלי וקסמן־בקשי לא חלמה להיות כוכבת רשת. היא לא חשבה שבגיל 31 היא תצליח לקנות בית בכספי ההצלחה שלה, לא שיערה שהדרך מהחניון בקניון לתוככי סניף זארה המקומי תיקח לה 40 דקות בגלל אנשים שמבקשים לעצור לסלפי, וודאי שלא חלמה שיהיה חיקוי שלה ב"ארץ נהדרת".

 

לא, לילדה אשלי וקסמן היו חלומות אחרים. הם נחלמו באנגלית, אי שם בקנדה. הוריה, ישראלים לשעבר, היגרו לשם עוד לפני שנולדה. היא בת זקונים שנולדה אחרי שלושה אחים גדולים, ועד גיל 14 חיה חיים שקטים בעיירה קנדית קטנה עם בית ספר יהודי, אבל בלי הרבה חיבה לארצנו.

 

"הייתי מבקרת כאן את סבתא שלי ולא אהבתי את ישראל. היו ג'וקים, היה חם מדי ואני שונאת ים וחול. תמיד עצבן אותי שצועקים עליי שהמקלחות שלי ארוכות מדי ושאסור לבזבז פה מים. אני זוכרת שכשהייתי ילדה קטנה אמא שלי לקחה אותי לסיבוב בדרום תל אביב והיה מסריח, איזה ביוב עלה על גדותיו, וחשבתי שתל אביב זה מקום מגעיל. היום כמובן שזו העיר האהובה עליי בעולם".

 

היי ,גייז! על השער של Gostyle (צילום: עדו לביא)
  היי ,גייז! על השער של Gostyle (צילום: עדו לביא)

   

  אז איך כל זה השתנה?

  "בגיל 18, כשהתחלתי ללמוד לתואר ראשון בכלכלה ומִנהל עסקים, שמעתי שיש טיול חינם לישראל שנקרא 'תגלית'. לא היה לי כסף לחופשה אחרת, אז אמרתי 'מגניב'. שם גיליתי צד של ישראל שלא הכרתי. פתאום התחברו לי הסיפורים של אבא שלי ממלחמת יום כיפור, ונפל לי האסימון שיש לי קשר למקום הזה.

   

  "כשחזרתי לקמפוס, פתאום שמתי לב לכל ההפגנות נגד ישראל, וזה נורא חרה לי. התחלתי לקרוא המון היסטוריה ואקטואליה והפכתי לציונית. הקמתי ארגון הסברה בקמפוס והחלטתי שהחלום שלי זה לעשות צבא. ואז, בשנת 2006, בזמן מלחמת לבנון השנייה, ראיתי כתבה על החייל הבודד מייקל לוין, שהגיע לארץ מארצות הברית ונהרג במלחמה. הייתי בסמסטר האחרון שלי ואמרתי לעצמי שאם יש זמן לעשות צבא, זה עכשיו. ב-15 באוגוסט, בזמן שהייתי על המטוס, המלחמה נגמרה, אז אני תמיד אומרת שאני זאת שהבאתי לסיומה".

   

  ובכל זאת התגייסת?

  "בטח. שירתּי במשך חמש שנים. הייתי מ"כית טירונים וקצינה בחיל האוויר, ותוך כדי גם עשיתי תואר שני בלוחמה בטרור ובממשל. היה לי ברור שתהיה לי קריירה צבאית או פוליטית. עשיתי מיונים לקורס צוערים ושנה וחצי בתפקיד במשרד הביטחון, שם עבדתי עם התעשיות הביטחוניות ועם נספחים צבאיים מכל העולם. מאוד נהניתי".

   

  "היה לי ברור שתהיה לי קריירה צבאית או פוליטית" (צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)
   "היה לי ברור שתהיה לי קריירה צבאית או פוליטית"(צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)

    

   אז איפה בכלל נכנס האיפור לתמונה?

   "תמיד אהבתי איפור. בגיל שלוש כבר מצאו אותי מורחת ליפסטיקים על עצמי בקניון. הייתי טום בוי, אבל במקביל הייתי מאפרת ומלבישה את הבובות שלי. בזמן שכולן היו מבקשות כסף לשופינג או לסרט, אני לקחתי את הכסף ל'מאק' בקניון. ככה למדתי להתאפר. בגיל 17 עשיתי קורס מאפרות בשביל הכיף, ובקמפוס איפרתי בנות.

    

   "בהמשך, בזמן השירות במשרד הביטחון, חברה סיפרה לי שהיא נרשמת לקורס אצל ירין שחף. נורא התגעגעתי לזה, אז אמרתי: 'יאללה, אני באה איתך'. זה היה שם כל השנים, אבל אף פעם לא חשבתי לעשות מזה מקצוע".

    

   "הטעות הנפוצה היא שאנשים חושבים שאני בלוגרית איפור, אבל הסרטונים שלי מתעסקים גם בטיפוח, אופנה, לייף סטייל, הורות והעצמה" (צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)
    "הטעות הנפוצה היא שאנשים חושבים שאני בלוגרית איפור, אבל הסרטונים שלי מתעסקים גם בטיפוח, אופנה, לייף סטייל, הורות והעצמה"(צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)

     

    במהלך הקורס, היא מספרת, התבאסה לגלות את מחירם הגבוה של חומרי הניקוי למברשות איפור בארץ. "אז נכנסתי לאינטרנט וחיפשתי איך מכינים בבית חומר ניקוי למברשות, וככה הגעתי, לגמרי בטעות, לסרטוני איפור ביוטיוב". זה היה בפברואר 2012, תחילתו של עידן היוטיוברים. לקנדי ג'ונסון, מאפרת ויוטיוברית שמחזיקה היום במיליוני עוקבים מרחבי העולם, היו אז 200 אלף עוקבים. אשלי הייתה אחת מהם.

     

    "פתאום גיליתי שאפשר לעקוב אחרי ערוץ, והתמכרתי. ראיתי סרטון אחרי סרטון. אבל כשחיפשתי סרטונים בעברית גיליתי שאין, ולכן פשוט העליתי אחד. לקחתי את הלפטופ, כופפתי אותו קצת וצילמתי מדריך לניקוי מברשות איפור. הכי לואו־טק בעולם, והכי אותנטי. לא ידעתי מה אני עושה וגם לא פרסמתי את הסרטון בפייסבוק. התפדחתי מהחברים שלי".

     

    "OMG, ליאת הר לב ראתה סרטונים שלי"

    הראשון לזהות את הפוטנציאל היה בעלה, עידן בקשי. חברים הכירו ביניהם חצי שנה אחרי שאשלי עלתה לישראל, והשניים התאהבו. כבר עשר שנים שהם יחד ויש להם שתי בנות, ליה, בת שלוש, וארייה, בת שנה וארבעה חודשים. הוא עובד בעסק המשפחתי של הוריו, ומי שעוקב אחרי הערוץ של אשלי "behind the bakshis" מכיר אותו היטב.

     

    "הוא חלק מהסיפור מההתחלה", היא משתפת. "כשהעליתי את הסרטון הראשון סיפרתי רק לו, ואחרי כמה ימים ישבנו בסלון והוא אמר 'מעניין אם מישהו ראה את הסרטון שלך'. אז הוא הלך לבדוק וחזר שמח נורא, כי היו 100 צפיות ושלוש תגובות. ככה, בעידודו, התחלתי להעלות עוד סרטונים: הלוקים האהובים עליי, מדריך איפור לתאורה שהיא זוועה, מדריך שיער, וככה המשכתי.

     

    Behind The Bakshis: 

     

    "לא הכל היה על איפור. הטעות הנפוצה היא שאנשים חושבים שאני בלוגרית איפור, אבל הסרטונים שלי מתעסקים גם בטיפוח, אופנה, לייף סטייל, הורות והעצמה. אני עושה אתגרים, מזמינה חברים ועושה איתם שטויות ומספרת גם מה לעשות כשאת רבה עם חברה או כשיש לך קראש על בחור".

     

    אולי ליאת הר לב אשמה.

    "כן, נכון, זה גם קצת בגלל 'ארץ נהדרת'. עשו אותי שם ביוטרית כי רצו להציג את התופעה, לא את אשלי. זה ברור לי".

     

    ידעת מראש שיהיה חיקוי שלך?

    "אם ליאת הר לב הייתה רואה את 'ביהיינד דה בקשיס' היה לה עוד מלא חומר לחיקוי. הכי אני מדמיינת מישהו שמחקה את עידן שהולך אחריי בבית ובוכה כמה הוא רעב"

    "לא, הייתי במקלחת ובעלי ראה את הפרומו ובא אליי ואמר: 'אני לא בטוח, אבל אני חושב שהרגע ראיתי חיקוי שלך ב'ארץ נהדרת'". הדבר הראשון שחשבתי היה: 'או מיי גוד, ליאת הר לב ישבה וראתה סרטונים שלי'. נורא התרגשתי. זה ממש מצחיק ויש עוד מלא על מה לצחוק עליי. אם היא הייתה רואה את 'ביהיינד דה בקשיס' היה לה עוד מלא חומר. הכי אני מדמיינת מישהו שמחקה את עידן שהולך אחריי בבית ובוכה כמה הוא רעב".

     

    שנה וחצי אחרי שפתחה את הערוץ, אשלי עזבה את הג'וב הבטוח במשרד הביטחון כדי להמשיך אל הלא נודע. "הלכתי לעבוד כמאפרת בסניף של 'מאק' בקניון בשכר מינימום, כי רציתי עבודה במשמרות שתאפשר לי להשקיע בערוץ שלי ולהתמקצע באיפור. היו לי כבר 5,000 עוקבים, שהיום אולי זה נשמע כלום, אבל אז זה היה בשבילי המון אנשים. השקעתי זמן ביצירה הזו, בתוכן. אני לא קוראת לעצמי כוכבת רשת אלא יוצרת תוכן. הפלטפורמה שלי היא במקרה הרשת. לא חשבתי על להיות מפורסמת וזה עדיין לא מה שמניע אותי. מה שמניע אותי זה התגובות של אנשים, שמרגשות אותי".

     

    "לוקח זמן לעשות מזה כסף"

    היום, חמש שנים וחצי אחרי שפתחה את הערוץ, יש לה רבע מיליון עוקבים, שני ערוצים, עשרות שיתופי פעולה, תוכנית בערוץ הילדים, פינה בתוכנית הבוקר של רשת ועמוד אינסטגרם עם 160 אלף עוקבים.

     

    אם זה לא מספיק, יש לה עכשיו שיתוף פעולה עם תכשיטי פנדורה, שיצרו יחד איתה קולקציה חדשה וגלאמית. בנוסף היא עובדת כפרזנטורית של חברת הטיפוח ל'אוקסיטן, ומשתתפת במופע "שוברים את הרשת" עם כוכבי רשת נוספים כמו שגיא ברייטנר.

     

     

    "הקהל שלי נכנס לאתר וקונה ממני. זו הדרך שבה הם אומרים לי תודה" (צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)
     "הקהל שלי נכנס לאתר וקונה ממני. זו הדרך שבה הם אומרים לי תודה"(צילום: עדו לביא, סטיילינג: מיטל ברונר)

      

     בערוץ "אשלי וקסמן־בקשי" היא מעלה פעמיים בשבוע סרטונים ערוכים שעוסקים באיפור, אופנה, לייף סטייל, תיירות והורות, ואילו בערוץ "ביהיינד דה בקשיס" היא מתעדת את חייה, סוג של ריאליטי בהגשה עצמית. "היום זה הערוץ שמקבל את הפוקוס וגדל בקצב מהיר מאוד", היא מספרת. "שמתי לב שהקהל שלי מתעניין בי ולא רק בחפירות על אודם, ורציתי לשתף אותם. למרות שבחוקי היוטיוב זה לא נכון לפצל את עצמך לשני ערוצים, לא רציתי לדחוף למי שרוצה רק טיפים על איפור את החיים הפרטיים שלי, אז יצרתי שני ערוצים. אני מצלמת אותי ואת עידן ואת הילדות, וכל יום לומדת משהו חדש והערוץ משתפר. אני נורא נהנית מזה".

      

     ומה עם כסף? אפשר להתעשר מערוצי יוטיוב מצליחים?

     "לוקח המון זמן לעשות מזה כסף. הערוץ קיים חמש שנים וחצי ורק בשנה וחצי האחרונות אני מרוויחה, ולא ממש מהערוץ עצמו. זה קצת כמו ספורטאי, שהכסף שהוא מרוויח זה קצת מהמלגה וקצת מחסויות וקצת מהמשכורת. "זה שקניתי עכשיו בית, זה בזכות הצפיות. לפני כמה שנים לא יכולתי לחלום על לקנות בית בישראל. ההכנסה שאני מייצרת היום זה בזכות העוקבים, זו מתמטיקה מאוד פשוטה. כל לייק שאת עושה מאפשר לי לפרנס את המשפחה שלי.

      

     "המטרה שלי עכשיו היא שהפרנסה תגיע מהליין שיצרתי, ליין של מברשות איפור לא יקרות ומעוצבות. הקהל שלי נכנס לאתר וקונה ממני. זו הדרך שבה הם אומרים לי תודה. רוב הקהל שלי איתי מההתחלה, הם ראו את כל הוויתורים שעשיתי בדרך והם רוצים לראות אותי מצליחה".

      

     _________________________________________________

      

     שלומית מלכה על שער גיליון ספטמבר, בראיון ראשון אחרי התאונה (צילום: יניב אדרי)
      שלומית מלכה על שער גיליון ספטמבר, בראיון ראשון אחרי התאונה(צילום: יניב אדרי)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד