שרון אילון על הפרידה מארז, בנו של הטייקון אלוביץ', והחרדות הכלכליות

היא יודעת שכולם חושבים שהיא מפוצצת בכסף, אבל מודה שהשנה האחרונה היתה הקשה בחייה. 13 שנה אחרי שכל המדינה חיפשה לה בן זוג, שרון אילון שוב פנויה

שרון אילון על הדברים שלמדה אחרי גיל 40
צילום: חגי דקל עריכה: אמיר סולומון
שרון אילון. "אני מקבלת מזונות על הילדים, אבל צריכה לצאת לעבודה ולא יכולה לשבת רגל על רגל. כל פעם שאני מסיימת את החודש אני מופתעת כמה הכל יקר" (צילום: אלה אוזן, סגנון: שלו לבן)
שרון אילון. "אני מקבלת מזונות על הילדים, אבל צריכה לצאת לעבודה ולא יכולה לשבת רגל על רגל. כל פעם שאני מסיימת את החודש אני מופתעת כמה הכל יקר" (צילום: אלה אוזן, סגנון: שלו לבן)

בחודש מאי האחרון, ביום שבו נפטרה מסרטן הפסיכולוגית מיכל בן רעי זמן קצר אחרי שילדה, הייתה שרון אילון בדרך לבקר אותה. "בדיוק בכניסה לבית החולים הודיעו לי שמיכל נפטרה", משחזרת אילון בקול חנוק. "פספסתי אותה בחצי שעה, כי באותו יום הייתי צריכה להסיע את הבן שלי לאיזה מקום. ברגע שהודיעו לי, עשיתי פרסה ונסעתי הביתה. פעם אחת, לפני 24 שנה, כבר ראיתי את הקו הישר במוניטור, כשאחותי קרן נפטרה מסרטן. רגע המוות הוא משהו שאי־אפשר לשכוח, ואני לא מאחלת לאף אחד לעבור חוויה קשה כזו. אולי זה לטובה, שלא הייתי בבית החולים, ולא עברתי עוד רגע קשה כזה".

 

זו תקופה של פרידות שוברות לב בחייה של שרון אילון (44). בשנה האחרונה נפרדו היא וארז אלוביץ', בן זוגה ב־13 השנים האחרונות ואבי שלושת ילדיה (קרין, בת 11; דניאל, בת שמונה, ודן, בן חמש), בנו של איש העסקים שאול אלוביץ', ששמו נקשר באחרונה בשלוש פרשיות שונות וחשדות להתנהלות לא כשרה לכאורה במכירת חברת YES שבבעלותו לבזק, שהוא בעל השליטה בה, באמצעות קבוצת יורוקום שבשליטתו.

 

"רק העובדה שאת קוראת לזה 'פרשה' מעוררת בי צמרמורת. מבחינתי, ומבחינת הרבה אנשים, שאול הוא האיש הכי ישר שאני מכירה, ישר יותר מסרגל. אני יודעת איך המשפחה הזו מתנהלת. כל דבר בדקו כל כך הרבה פעמים ועשו הכל נכון כל כך. לקרוא בעיתונים את מה שכותבים ולראות איך הכל יוצא מפרופורציות, עדיין לפני בדיקה, מכאיב לי מאוד. בסופו של דבר מדובר בעסק ענק שמעסיק הרבה אנשים, בחלום שהתגשם ובמשמעויות עמוקות שאין לדעת מה יהיו ההשלכות שלהן. אני מאמינה שהצדק יצא לאור, אני רק ממש מודאגת ממה שיקרה תוך כדי העליהום, ומוטרדת מאוד ממה שהבנקים עלולים לגרום".

 

עם ארז אלוביץ', בן זוגה לשעבר. "אם בסוף הגלגלים מפסיקים להסתובב ביחד, אז צריך להגיד די" (צילום: רפי דלויה)
  עם ארז אלוביץ', בן זוגה לשעבר. "אם בסוף הגלגלים מפסיקים להסתובב ביחד, אז צריך להגיד די"(צילום: רפי דלויה)

   

  לכך מצטרף אובדן נוסף. באמצע יוני נפטרה עורכת הדין קרן נהרי, מי שהייתה גם חברה קרובה של ארז אלוביץ' וידידת המשפחה. "תמיד במצבים קשים אני מתנתקת מהצד הרגשי ופועלת בקור רוח. אני מקשרת את זה לתקופה שעברתי כשאחותי חלתה. גם לפני כמה שנים, כשהבת הגדולה שלי נפלה מהכתפיים שלי, קיבלה זעזוע מוח ושכבה שלושה ימים בבית חולים, אני טיפלתי בה והייתי אסופה רגשית".

   

  שנה מאתגרת עוברת עלייך.

  "זו אחת השנים הקשות שהיו לי, ועם כל מה שעברתי בחיי, ההחלטה לפרק את המשפחה הייתה הקשה שהחלטתי בחיי. ואז בא המוות של מיכל ושל קרן. מיכל הייתה חלק מהחבורה הקרובה שלי, והיא נעלמה לנו מהחיים תוך שלושה שבועות. אני רואה

  "מיכל הייתה חלק מהחבורה הקרובה שלי. בעקבות מותה הסתובבתי עם כאבים בחזה, ובבדיקות לא מצאו כלום. לדעתי סבלתי מהתקף חרדה"

  אותה מול העיניים ויכולה בכל רגע להתחיל לבכות. היו למוות שלה השלכות פיזיות עליי. עד לא מזמן הייתי קמה בבוקר ומרגישה שעולה עליי מכבש. הסתובבתי עם כאבים עצומים בחזה. בסוף הלכתי לבדיקות ולא מצאו כלום, חוץ ממחסור בוויטמין B12. לדעתי סבלתי מהתקף חרדה. אתמול ראיתי סרט והתחלתי לבכות. אני לא מאמינה שמיכל איננה. זה פתאום מכה בי ברגעים הכי לא צפויים. יכולתי לקחת כדור קטן, ציפרלקס, כמו שכולם עושים, כדי להירגע. לא לקחתי".

   

  אז איך צולחים תקופה כזו?

  "עם הרבה נשימות והתמקדות בילדים, וגם הורדתי את הרעשים מסביב. אני מתמודדת עם כל יום מחדש ועוסקת בפירוק היום־יום למשימות. כשחשבתי השנה על כל הדברים שיש לי לעשות, זה היה מלחיץ; חיפוש בית חדש, ההודעה לילדים שאמא ואבא נפרדים, חיפוש עבודה חדשה, התמודדויות עם הבן הקטן.

  "תשמעי, כשאנשים אומרים שהעיקר הבריאות וצריך לקחת את החיים בפרופורציות, אני חושבת שהייתי יכולה לפתוח אוניברסיטה לפרופורציות. עד גיל 30 הייתי בכל כך הרבה לוויות, שכבר הייתה לי בדיחה שחורה, שאני הולכת ליותר לוויות מחתונות. אלה היו אמהות של חברים שנפטרו, וגם ילדים שהיו מאושפזים במחלקה עם אחותי. אז איתי לא צריך לדבר על פרופורציות. הייתי שם".  

   

  שרון אילון בתוכנית הריאליטי הראשונה ששודרה בישראל "קחי אותי, שרון"

   

     

  צריך לדעת גם ממי להיפרד

   

  את ארז אלוביץ' (48) הכירה בשידוך של אשת יחסי הציבור דניאלה רייבנבך. השניים נפרדו כבר לפני כשנה, אבל רק לאחרונה פיצלו כתובות. ביתם הגדול הושכר ובימים אלה עוברת אילון לבית שרכשה ברמת־השרון, באותה השכונה שהוא מתגורר בה. "הרעיון הוא שנגור אחד ליד השני כדי שהוא יוכל לעזור", היא אומרת. "דווקא

  "ארז החליט להתנתק מהעסק המשפחתי והיו לזה השלכות. נכון שלא חיינו מ־10,000 שקל בחודש, אבל לא יכולנו להרשות לעצמנו לנסוע פעמיים בשנה לחו"ל. ראיתי סביבי את כולם נוסעים לתאילנד, ואנחנו לא"

  רציתי לחזור להוד־השרון, אבל זה לא יקרה. אני בת 44 ועוד לא בטוחה שאני גרה במקום הנכון".

   

  מתי הבנת שאת לא מאושרת?

  "כשהתחלתי ללמוד במכון אדלר, אחרי לידת בתי השנייה, התחלתי לשאול שאלות על חיי והזוגיות שלי. ניסינו להתמודד איתן, להחיות את הקשר. בשנתיים האחרונות קמתי עם המחשבות בבוקר, והלכתי לישון עם זה בלילה. היה לי ברור שמשהו לא עובד. ניסיתי. עשיתי מה שיכולתי. הלכנו לייעוץ זוגי, אבל אם בסוף הגלגלים מפסיקים להסתובב ביחד, אז צריך להגיד די".

   

  היית נשואה לבן של אחת המשפחות העשירות בישראל. לא קל לוותר על חיי הנוחות האלה.

  "מערכת היחסים שלנו לא נבנתה מהכסף שלו, כי היינו דומים בהשקפותינו. חוץ מזה, שאול בנה עסק מדהים, אבל ארז החליט להתנתק מהעסק המשפחתי לפני שש שנים והיו לזה השלכות. אני לא יודעת מה רואים מבחוץ, ונכון שלא חיינו מ־10,000 שקל בחודש, אבל לא יכולנו להרשות לעצמנו לנסוע פעמיים בשנה לחו"ל. ראיתי סביבי את כולם נוסעים לתאילנד, ואנחנו לא יכולנו". 

   

   יש לך חרדות כלכליות, שלא תסתדרי?

  "בכנות? כן, כל הזמן. אני צריכה היום לפרנס. יש לי משפחה שמרגיעה אותי, ויש לי את ארז, וכמו שאני שומרת עליו הוא ישמור עליי. צריך לדעת גם ממי להיפרד. הוא חלק ממני ואני שמחה על כך כל יום, עם כל הקשיים שהיו לנו. אין כמוהו. כל מי שמכיר אותו יודע שהוא אדם מיוחד עם לב זהב".

   

  אולי עוד יהיה לכם קאמבק.

  "לא נראה לי, היום הוא במקום נהדר. אנחנו עכשיו במקום הכי טוב שהיינו בו זה שנים. אני מאחלת לו שימצא אישה שתיתן לו את מה שהוא צריך. אני רוצה שהוא יהיה מאושר, ואז גם אני והילדים נהיה מאושרים. מקווה שזו תהיה מישהי נעימה ומקסימה, היא תצטרך לעבור את האישור שלי. סתם, אני צוחקת".

   

  "אני בת 44 ועוד לא בטוחה שאני גרה במקום הנכון" (צילום: אלה אוזן, סגנון: שלו לבן)
   "אני בת 44 ועוד לא בטוחה שאני גרה במקום הנכון"(צילום: אלה אוזן, סגנון: שלו לבן)

    

    

   מופתעת כמה הכל יקר

    

   החרדות הכלכליות הובילו את אילון גם לחיי הלילה התל־אביביים. בחודשים האחרונים היא שותפה בליין מסיבות של ימי ראשון ב"שלוותה" בנמל תל־אביב. "התחלנו לעשות מסיבות לילדים בחורף, ולאחרונה נכנסתי למסיבות של ימי ראשון משיקול כלכלי. עם כל יום שעובר, אני נהנית שם יותר. באחת־עשרה בלילה אני מוצאת את עצמי רוקדת ובשתיים־עשרה וחצי, כמו סינדרלה, הולכת הביתה לישון. הילדים יודעים שבשלושת החודשים הקרובים אני פעם בשבוע לא בבית בערב. אני אומרת להם לילה טוב, הם נותנים לי נשיקה ובחיים לא שמעתי בכי. אני לא מתנצלת על זה, אני צריכה את המשכורת".

    

   בנוסף היא מדגמנת, לצד גלית גוטמן בקמפיין של קרייזי ליין לעונת סתיו־חורף המתקרבת. "לשמחתי לקחו אותי לקמפיין בגלל שאני בת 44, כך שלא הייתי צריכה לעשות הכנות מיוחדות.

   "אני בגיל שבו הרבה נשים סביבי הפסיקו לעבוד, אני שומעת על חברות שלי שנוסעות לחודש עם הילדים, ויש לי צביטה בלב, זה לא קל, הייתי שמחה אם זה היה אחרת"

   להפך, אם הייתי רזה או דחליל, לא היו לוקחים אותי. אני שלמה עם הגוף שלי יותר מאי פעם, אבל כמו כל אישה נורמלית, גם אני הייתי רוצה לרדת שני קילו".

    

   אנשים משוכנעים שיצאת מהזוגיות הזו מסודרת לכל החיים.

   "אנשים טועים. רכשתי בית ברמת־השרון ואין לי משכנתה על הראש, וזה שקט. רציתי להישאר בשכונה שבה התגוררתי ולא להזיז את הילדים. אני מקבלת מזונות על הילדים, אבל צריכה לצאת לעבודה ולא יכולה לשבת רגל על רגל. כל פעם שאני מסיימת את החודש אני מופתעת כמה הכל יקר. אולי אם הייתי עוברת לדרום הארץ החיים היו זולים יותר, אבל בחרנו להשאיר את הילדים במקום שלהם, ויש לזה משמעויות. וכן, אם מישהו היה אומר לי, קחי איזה סכום, ואת יכולה מעכשיו לא לעבוד יותר, הייתי עובדת, אבל אולי יותר בניחותא. אני בגיל שבו הרבה נשים סביבי הפסיקו לעבוד, אני שומעת על חברות שלי שנוסעות לחודש עם הילדים, ויש לי צביטה בלב, זה לא קל, הייתי שמחה אם זה היה אחרת". 

    

   עם גלית גוטמן בקמפיין ל"קרייזי ליין". "אם הייתי רזה או דחליל, לא היו לוקחים אותי" (צילום: דודי חסון)
    עם גלית גוטמן בקמפיין ל"קרייזי ליין". "אם הייתי רזה או דחליל, לא היו לוקחים אותי"(צילום: דודי חסון)

      

    את יוצאת לעולם הפנויים־פנויות שהשתנה לגמרי במהלך התקופה שהיית עם ארז. הכללים השתנו.

    "אני שומעת המון סיפורים. אני חדשה, וזה לא פשוט. גברים בגילי הולכים עם צעירות יותר, ונשים מחפשות גבר איכותי לחיים. אמא שלי אומרת, בסוף הדפוסים חוזרים על עצמם. אבל לא יצאתי מזוגיות בשביל להיכנס מיד לזוגיות אחרת. כל מערכת יחסים שתהיה לי היא בונוס. אני לא בלחץ, להפך. כדי שמישהו ייכנס לי לחיים בשלב הזה, זה צריך לבוא בכיף ולתרום לחיי. חשוב שיגיע מישהו שישתלב בחיי ולא ישנה לי את החיים. יש לי עבודה, משפחה וחברות, מעטפת מדהימה. ללכת לישון עם מישהו בלילה זה בונוס".

     

    • הראיון המלא עם שרית חדד בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד