אלין כהן בת 16 ומשיקה קו איפור: "כבר לא מסתכלים עליי כעל גימיק"

לצד ההצלחה הגדולה שלה, כוכבת הרשת הצעירה מתמודדת עם צדדים פחות נוצצים בחייה - פגיעת ראש קשה, חרם ומותה הטרגי של חברתה הטובה. ריאיון עם תופעה

"לפני שההצלחה הגדולה הגיעה, רבים הרימו גבה, אבל היום אפילו הביוטריות הגדולות ביותר בארץ מפרגנות". אלין כהן (צילום: דניאל פחימה)
"לפני שההצלחה הגדולה הגיעה, רבים הרימו גבה, אבל היום אפילו הביוטריות הגדולות ביותר בארץ מפרגנות". אלין כהן (צילום: דניאל פחימה)

היא נכנסה לתודעה לפני כשנתיים, ומאז כוחה ברשת הולך ומתעצם. עם 70 אלף מנויים בערוץ היוטיוב ו־301 אלף עוקבים באינסטגרם, משיקה בימים אלו אלין כהן, רק בת 16, ליין מוצרי קוסמטיקה הנושא את שמה (ובכסף שחסכה בכוחות עצמה) ונדמה שעבורה השמיים הם הגבול.

 

בשנת 2015, כשהייתה בת 13 בלבד, השתתפה אלין בתוכנית "הבנים והבנות" בערוץ הילדים. ההדחה המוקדמת והמפתיעה שלה מהתוכנית רק העצימה את האהדה כלפיה: "סומנתי כפיינליסטית וההדחה שלי עשתה רעש ברשתות החברתיות. מספר העוקבים באינסטגרם גדל בקצב מסחרר", היא מספרת לנו. "לאחר היציאה מהתוכנית התפרסמה כתבה עליי שבה כינו אותי 'קיילי ג'נר הישראלית'. באותו רגע הבנתי שהסיפור האישי שלי מעורר עניין בקרב אנשי תעשיית הביוטי ולא רק בקרב צופי התוכנית".

 

בעקבות האהדה לה זכתה החליטה לפתוח ערוץ יוטיוב. הסרטון הראשון שהעלתה היה סרטון ריקוד שזכה ליותר מ־600 אלף צפיות. בשלב הבא היא החלה להעלות סרטוני הדרכה לאיפור שצברו גם הם תאוצה. כיום היא מנהלת גם ולוג שמוקדש לסרטוני ריקוד וערוץ יוטיוב נוסף שבו היא מתעדת את חייה ואת היחסים המשפחתיים המיוחדים שלה עם הוריה ואחיה הקטנים. היא מעלה גם סרטוני ריקוד מדי יום באפליקציית "מיוזיקלי" ואף דורגה במקום הראשון בישראל כשזכתה בכ־200 אלף לייקים לסרטון. בין לבין היא מספיקה ללמד ילדות בגילאי 18-6 לרקוד בסטודיו "אינסטרומנטל" בתל אביב.

 

A post shared by Aline Cohen (@aline_cohenn) on

 

כתוצאה מהתאונה הזיכרון שלי נפגע. אני סובלת מכאבי ראש מאוד חזקים ונוטלת בקביעות משככי כאבים. התאונה הזו חיזקה למעשה את הקשר שלי עם עולם הביוטי - ניסיתי להסתיר את הצלקת בדרכים שונות באמצעות איפור"
מה שסקרן את הצופים והגביר את האהדה לאלין היא תאונת דרכים שעברה בזמן שרכבה על אופניים בגיל שמונה וחצי. אלין סבלה מחבלה קשה בראש ומדימום מוחי ועברה ניתוח שהותיר אותה קירחת ומצולקת. תחילה הוסתרה הצלקת באמצעות איפור ומאוחר יותר באמצעות השיער שצמח. "כתוצאה מהתאונה הזיכרון שלי נפגע. אני סובלת מכאבי ראש מאוד חזקים ונוטלת בקביעות משככי כאבים. מבחינתי יש לי שני ימי הולדת. ב־30.8, היום שבו נולדתי, וב־30.9, יום התאונה", היא אומרת. "התאונה הזו חיזקה למעשה את הקשר שלי עם עולם הביוטי - ניסיתי להסתיר את הצלקת בדרכים שונות באמצעות איפור, והעובדה שאמא היא מאפרת מקצועית הקלה עליי. למדתי את התחום יותר ואפילו הייתי מתלווה לאמא שלי להדרכות איפור שהעבירה. נמשכתי לעולם הביוטי מגיל מאוד צעיר".

 

את ואמא שלך קשורות מאוד.

"זה נכון. אמא מירי מלווה אותי 24/7 לכל מקום ובכל החלטה. היא תומכת בי בצורה יוצאת דופן, אחרת לא יכולתי להצליח. עם הזמן אמא הפכה להיות הסוכנת שלי, היחצנית שלי ואפילו הצלמת שלי. ההורים שלי הם הכל עבורי. הם המצפן שלי ואני מרגישה בטוחה כשהם לצידי. אני עדיין ילדה", מעידה אלין. מירי, שהתלוותה אלינו לריאיון, מוסיפה: "אלין מעדיפה את הצילומים שלי מאשר את הצילומים של צלמים מקצועיים. היא פשוט הציבה בפניי עובדה והגיע אלינו צלם שלימד אותי צילום באופן פרטי. רכשנו מצלמה טובה ומאז אנחנו צמד מנצח - אני מצלמת ואלין עורכת, אין תענוג גדול מזה".

 

A post shared by Aline Cohen (@aline_cohenn) on

 

גם מחוץ לקן המשפחתי תומכים בך?

"זה לא סוד שסבלתי מחרם כיתתי בכיתות ח' וט' בזמן השתתפותי בתוכנית 'הבנים והבנות'. הפכתי לילדה בודדה. אף אחד לא הזמין אותי ולא התקשר אליי. החברות לא פרגנו לי על ההצלחה ונשארתי לבד. סרטון שהעליתי לרשת  שבו סיפרתי על החרם זכה ליותר מ־100 אלף צפיות, וב'יום זכויות הילד' הגעתי לכנסת ונאמתי שם על בריונות ברשת וחרם של בני נוער. בסך הכל רציתי להעביר מסר לבנות גילי".

 

ומה לגבי הקולגות המקצועיים?

"לא תמיד זכיתי לאהדה מצידם, אבל אני באמת מאמינה שיש מקום לכולם. פרגון הדדי נותן כוח. אני לא חושבת שצריך לדרוס ולדרוך על אנשים אחרים כדי להצליח. בשנתיים האחרונות אנשים הבינו שאלין כהן כאן כדי להישאר. כבר לא מסתכלים עליי כעל גימיק. מעבר לאיפור יש לי מה להציע. אני כבר אשת עסקים עם עולם תוכן מאוד משמעותי. לפני שההצלחה הגדולה הגיעה, רבים הרימו גבה, אבל היום אפילו הביוטריות הגדולות ביותר בארץ, כמו אשלי וקסמן־בקשי, מורן טרסוב ואחרות, מפרגנות לי. זה מחמם את הלב כשהן מעלות סרטוני המלצה על קולקציית האודמים שלי".

 

A post shared by Aline Cohen (@aline_cohenn) on

 

"המראה שלי הוא נשי וסקסי, אבל ככה נולדתי"

כמי שכבר הושוותה בתחילת דרכה לקיילי ג'נר, לאור הדמיון הפיזי העז בין השתיים, לא אחת זכתה אלין לתגובות לא נעימות

"גם אם אצטלם עם בגד ים, את לא תראי את פלג גופי התחתון בשום תמונה. אני לא צוברת לייקים דרך צילומים מהסוג הזה. המראה שלי הוא נשי וסקסי, אבל ככה נולדתי. גם אם אני לא עושה שום דבר, תמיד יהיה לאנשים מה להגיד"

ברשת ומחוצה לה. תגובות הקשורות לגילה הצעיר, לתחום העיסוק שלה ולמראה שלה. אלין מצידה מדגישה: "אם תסתכלי בפיד שלי באינסטגרם תגלי שאין לי תמונה אחת עם בגד ים. חשוב לי לשמור על הערכים שלי ועל המסרים שאני רוצה להעביר לבנות גילי. מעבר לזה, אני מכבדת את המשפחה שלי ובעיקר את עצמי. גם אם אצטלם עם בגד ים, את לא תראי את פלג גופי התחתון בשום תמונה. אני לא צוברת לייקים דרך צילומים מהסוג הזה. המראה שלי הוא נשי וסקסי, אבל ככה נולדתי. גם אם אני לא עושה שום דבר, תמיד יהיה לאנשים מה להגיד. עם הזמן פיתחתי חסינות לביקורות לא נעימות בזכות התמיכה המשפחתית ותמיכת המעריצות שלי".

 

איך הגיע הרעיון של ליין איפור משלך?

"זה תמיד היה החלום שלי, אבל היה חשוב לי להגשים אותו מהכסף שאני הרווחתי. חסכתי שנתיים והשקעתי כדי שהכל יהיה מושלם. אני גאה בעצמי שהצלחתי לעשות את זה, החל מהאריזה ועד השמות של השפתונים. כל שפתון מוקדש למישהי משמעותית בחיי, מהסבתות שלי ועד מאי, חברתי הטובה".

 

המוצרים נמכרים רק ברשת. למה?

"כשהתלבטתי היכן לשווק את השפתונים היה לי חשוב שהם לא יהפכו לעוד מוצר מדף ברשת של פארמים, אלא יקבלו את המקום המגיע להם. חשבתי שהמקום הטוב ביותר לעשות זאת הוא ברשת, היות שהחיים מתנהלים היום שם. מעבר לכך, אני מרגישה שצמחתי מהרשת, ולכן זה אך טבעי שאנהל את עסקיי שם. ההורים שלי חשבו שזו אולי תהיה טעות לסרב לרשתות הפארם הגדולות, שהציעו הצעות נהדרות, אך בתחושה שלי הן לא היו נכונות עבורי".

 

ההימור שלקחה כהן היה מוצלח. עם רגע ההכרזה על מכירת השפתונים קרס האתר תוך שתי דקות והם היו סולד אאוט. במכירה השנייה גם כן לא נותרו שפתונים למכירה ובימים אלה נפתחת מכירה שלישית.

 

מה יש לך לומר לגבי ההאשמות שליין האיפור שלך מאוד דומה ל"קיילי קוסמטיקס", הליין של קיילי ג'נר?

"מבחינתי זה כבוד גדול שמשווים אותי אליה, היא מהווה השראה עבורי. לגבי הלוגו של המוצרים שלי, הבחירה לא הייתה אקראית. השפתיים זהו האיבר המזוהה ביותר אצלי וגם העיניים. כשראיתי את הלוגו לראשונה התרגשתי וזלגה לי דמעה, אז החלטתי להכניס גם את האלמנט הזה. חוץ מזה, השקתי ליין של שפתונים, יש איבר מתאים יותר משפתיים?".

 

"עשיתי הכל כדי שמאי תזכה לראות את השפתון שלה"

לתאונה הקשה ולחרם שחוותה נוספה לפני כחודש טראומה קשה נוספת, כאשר חברתה הטובה מאי גורפינקל נפטרה ממחלת הסרטן. "הכרתי את מאי דרך האינסטגרם. לפני כשנה וחצי, כשהייתי מאושפזת עם חשש לדלקת קרום המוח, היא יצרה איתי קשר ושאלה אם תוכל לבוא לבקר אותי. כמובן שהסכמתי ומאז החברות בינינו הלכה והתעצמה", היא משתפת. "קשה להסביר במילים את הקשר העמוק שהיה בינינו. זה הכוח של הרשת החברתית שמחברת בין אנשים. רק בזכותה הכרתי את מי שהפכה לחברה הטובה ביותר שלי".

 

לאחר חברות של כמה חודשים מאי התבשרה שהסרטן חזר לגופה בפעם השלישית והפעם המצב חמור מתמיד: "הפכנו להיות רביעייה מנצחת, אני ואמא שלי ומאי וענת האמא המדהימה שלה. צחקנו, אכלנו, דיברנו, שיתפנו והעלינו סרטונים מצחיקים לסטורי בלי סוף. גיליתי אדם אופטימי, מלא בתקווה ובחוזק פנימי, פשוט ילדה גיבורה! היא התנהלה תמיד באצילות נפש, ברגישות ובציניות וצחקה על הכל. באחד הביקורים שלה אצלי סיפרתי לה על ליין השפתונים שאני עובדת עליו והיא מאוד התרגשה עבורי. בספונטניות של רגע החלטתי שאחד מהם ייקרא על שמה והיא בחרה בעצמה את הגוון.

 

"לצערי לכל אורך התהליך של הייצור מצבה הידרדר וידענו שזה רק עניין של זמן. עשיתי הכל כדי שמאי תזכה לראות את השפתון שלה. בכל שלב שעברנו היא קיבלה את המוצר הלא מוגמר. פעם הוא היה בלי כיתוב, פעם אחרת ללא עטיפה, ללא השקית של המותג. העיקר שהיא תהיה שותפה בתהליך לפני שיהיה מאוחר מדי. שלושה ימים לפני שהיא נפטרה הגעתי אליה לבית החולים לתת לה את השפתונים. אין לתאר כמה היא שמחה. כמובן שמיד היא מרחה אותו על השפתיים והעלינו סרטון ליוטיוב.  שתינו התרגשנו מאוד".

 

אלין במכתב פרידה ממאי:

 

 

את מקימה בימים אלו עמותה על שמה של מאי. מאין הגיע הרעיון?

"אחרי שצברתי כל כך הרבה תאוצה וכוח ברשת, הבנתי שאפשר לעשות עוד. חיפשתי דברים שהם מעבר לליפסטיק אדום ואייליינר. חיפשתי כיוון שבו אוכל לנצל את הכוח שלי למטרות טובות ולתרומה לקהילה. הקשר עם מאי והמחלה שלה הוביל אותי לרעיון הזה. יום לפני שהיא נפטרה הגעתי לבית החולים וסיפרתי לה שאני חושבת כבר זמן רב על הקמת עמותה למען ילדים חולי סרטן, עמותה שתיקרא על שמה ועשרה אחוזים מהרווחים של השפתון שלה יועברו ישירות לתרומה. לשמחתי הספקתי לספר לה על זה".

 

"אני מנסה את השפתונים על אחי הקטן"

היא כל כך בוגרת ורצינית וחיה חיים של גדולים שקל מאוד לשכוח שעדיין מדובר בסך הכל בילדה בת 16. רוב הבנות בגיל הזה מתעסקות בהורמונים הגואים ובבנים שמתרוצצים סביבן. ומה איתה?

 

"בנים מחזרים אחריי וגם מנסים כל הזמן להכיר לי, אבל אני לא שם. זה תמיד מצחיק שאני מייעצת לכל הבנות למרוח את השפתון העמיד שלי כשהן מתנשקות ולי אין בכלל חבר"

"בנים מחזרים אחריי וגם מנסים כל הזמן להכיר לי, אבל אני לא שם. זה תמיד מצחיק שאני מייעצת לכל הבנות למרוח את השפתון העמיד שלי כשהן מתנשקות ולי אין בכלל חבר. אני מנסה את השפתונים על אחי הקטן. כמה שלא תקראו לי עתיקה, נזירה ופרימיטיבית - טוב לי. אני לא מרגישה שאני מוכנה עדיין לקשר, אבל חשוב לי להקים משפחה בגיל צעיר, כשיגיע האדם המתאים".

 

בזמן שכל החברים שלה בחופש הגדול, היא עובדת 24/7: "אני מתעוררת בבוקר וישר מתחילה לצלם סרטונים. ואז יש לי פגישות, השקות, סדנאות ריקוד ועוד. בלילה אני עורכת את הסרטונים שצילמתי בבוקר. כשכל זה בא ביחד עם לימודים זה כבר הופך להיות ממש קשה".

 

וזמן לחברות?

"שגרת החיים שלי מאוד פוגעת בחיי החברה. אני נאלצת כל הזמן להגיד לחברות שלי 'לא', אם הן מציעות לי ללכת לסרט או ללונה פארק. תמיד יש משהו שאני צריכה לעשות. לאחרונה הן פשוט באות ועוזרות לי לארוז את האודמים שלי, וככה אני מרוויחה זמן איכות איתן וגם עושה את מה שמוטל עליי".

 

מה הדבר הבא?

"בקרוב מאוד תצא קולקציית יום ההולדת שלי שתכלול גוונים נוספים של שפתונים ועוד שני מוצרים. בגדול, אני לא רואה את עצמי כחברת איפור. אני כן לוקחת את עולם האיפור צעד אחד קדימה, משלבת בין מוצרים ויוצרת את הדור הבא של מוצרי האיפור. חשוב לי להקפיד על כל פרט ופרט בעשייה שלי, מעיצוב האריזה ועד השקית. אגב, בחרתי לייצר את ליין האיפור שלי בישראל על אף העלויות הגבוהות כדי לא להתפשר על האיכות. המטרה שלי היא להצליח גם ברמה הבינלאומית ולהתרחב גם לתחום האופנה. החלומות שלי רבים, המטרות מאוד ברורות, והשאיפות והציפיות שלי מעצמי רק הולכות וגדלות".

  

ועוד 4 עובדות על אלין:

 1. בניגוד לקיילי ג'נר, אלין טוענת שאלו השפתיים הטבעיות שלה. כשהיא מורחת אודם היא תוחמת אותן ומגדילה כך את השפה העליונה.
 2. היא לעולם, אבל לעולם, לא תישן עם איפור.
 3. תתפלאו, אבל גם לה יש לפעמים חצ'קונים: "יש לי פצעי בגרות שבאים והולכים. לפעמים אני חוטאת ומפוצצת אותם, אבל אני ממש לא ממליצה על זה. אני מטפלת בהם עם משחות ואפילו עם משחת שיניים – אחרי ניקוי העור שמים נקודתית וזה מייבש את הפצע".
 4. בעצת סבתא שלה, היא מכינה לבד פילינג טבעי שכולל ביצה, סוכר ודבש: "העור נראה מושלם אחר כך!"

 

 ________________________________________________  

 

גם אשלי בקשי בגיליון החדש של Gostyle (צילום: עדו לביא)
  גם אשלי בקשי בגיליון החדש של Gostyle(צילום: עדו לביא)

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד