האייקון בן 4: האסטרטגיה הפוליטית מאחורי הבגדים של הנסיך ג'ורג'

יורש העצר הצעיר חגג אתמול יום הולדת, וסגר עוד "סיבוב הופעות" עם אמא קייט מידלטון באירופה, בבגדים שהפכו ל"בסט סלרס" וגם חיזקו את מעמדם של השניים בעולם

איתי יעקב

|

23.07.17 | 13:00

הנסיך ג'ורג'. לבוש בקפידה בביקור משפחת המלוכה בגרמניה (צילום: Gettyimages)
הנסיך ג'ורג'. לבוש בקפידה בביקור משפחת המלוכה בגרמניה (צילום: Gettyimages)
 (צילום: Gettyimages)
המשפחה המלכותית נוחתת בברלין. אין להקל ראש בבחירותיה של קייט מידלטון את בגדיה ואת הלבוש של ילדיה (צילום: Gettyimages)
המשפחה המלכותית נוחתת בברלין. אין להקל ראש בבחירותיה של קייט מידלטון את בגדיה ואת הלבוש של ילדיה (צילום: Gettyimages)
הזוג המאושר אחרי לידת בנם הבכור ג'ורג', שחגג כעת יום הולדת 4 (צילום: Gettyimages)
הזוג המאושר אחרי לידת בנם הבכור ג'ורג', שחגג כעת יום הולדת 4 (צילום: Gettyimages)
יורש העצר הוא יורש הבגדים: הנסיך ג'ורג' (מימין) באאוטפיט שלבש אביו וויליאם (משמאל) כשהגיע לבקר את אחיו הנולד (צילום: Gettyimages, AP)
יורש העצר הוא יורש הבגדים: הנסיך ג'ורג' (מימין) באאוטפיט שלבש אביו וויליאם (משמאל) כשהגיע לבקר את אחיו הנולד (צילום: Gettyimages, AP)
מרגע שנולד החל נרקם הסגנון הנסיכותי האיקוני (צילום: Gettyimages)
מרגע שנולד החל נרקם הסגנון הנסיכותי האיקוני (צילום: Gettyimages)

"אפקט קייט" המצביע על יכולתה של קייט מידלטון לגרום לבגדים שהיא לובשת, לא משנה מאיזה מותג, להפוך לסולד אאוט בתוך פחות מיממה, הוא כנראה תכונה שעוברת בתורשה. בשבוע החולף התקבלה לכך הוכחה די ברורה, לאחר שהנסיך ג'ורג' לבש לביקור המלכותי של בני המשפחה בפולין חולצה משובצת בגווני אדום, כחול ולבן של המותג הספרדי Tizzas Infantil, במחיר הנגיש של 31.58 ליש"ט (142 שקל), שחוסלה מהמדפים עוד בטרם חלפו 24 שעות מרגע הפרסום.

 

אפקט קייט עובר בתורשה: החולצה של הנסיך ג'ורג' אזלה מהמלאי פחות מ-24 שעות לאחר שלבש אותה (צילום: Gettyimages)
  אפקט קייט עובר בתורשה: החולצה של הנסיך ג'ורג' אזלה מהמלאי פחות מ-24 שעות לאחר שלבש אותה(צילום: Gettyimages)

   

  זו אינה הפעם הראשונה שהנסיך ג'ורג', שחגג אתמול (שבת) יום הולדת 4, משמש כמקדם מכירות של מותגי אופנה לילדים, מה שהפך אותו כבר בגיל שלושה ימים לאייקון אופנה מבוקש, שכולם רוצים להלביש בבגדיהם. ימים ספורים לאחר שנולד, למשל, יצא הנסיך מבית החולים בסלקל אפור, כשהוא עטוף בשמיכת כותנה לבנה עם איור ציפורים עדין של המותג Aden+Anais הפועל בברוקלין. על פי דיווח של סוכנות הידיעות AP, תוך תשעה ימים מפרסום התמונה מכר מותג הבוטיק 7,000 יחידות של השמיכה, והוביל לעלייה של 600 אחוז במכירות הקבועות המותג. "לא ציפיתי גם בחלומות הכי פרועים שלי שהמלך העתידי של אנגליה ייצא מבית החולים בשמיכה שלנו", סיפרה מנכל"ית המותג מויה ג'ונס.

   

  זה הקטן גדול באופנה יהיה. הנסיך ג'ורג' בגיל שנה (צילום: Gettyimages)
   זה הקטן גדול באופנה יהיה. הנסיך ג'ורג' בגיל שנה(צילום: Gettyimages)

    

   הכתרתו כאייקון אופנה קיבלה חיזוק גם בדמות סקר שנעשה אשתקד בממלכה על ידי חברת Rakuten Marketing, שבחן את מידת השפעתו של הנסיך ג'ורג' על הרגלי צריכה של הורים. 39 אחוז מההורים הנשאלים (למעלה משליש), סיפרו שלבושו של הנסיך משפיע על הרגלי קניות הבגדים לילדיהם, מה שמסביר את אפקט קייט המתגלגל – ההורים המושפעים מבחירותיה האופנתיות של האם קייט, מעבירים לילדיהם גם את בחירותיה בכל הנוגע ללבושו של בנה הבכור.

    

   למעלה משליש מההורים בבריטניה מושפעים מסגנון הלבוש של הנסיך ג'ורג' בבחירת בגדים לילדיהם (צילום: Gettyimages)
    למעלה משליש מההורים בבריטניה מושפעים מסגנון הלבוש של הנסיך ג'ורג' בבחירת בגדים לילדיהם(צילום: Gettyimages)

     

    גם את הביקור של המשפחה המלכותית בפולין וגרמניה בשבוע שעבר, שהחל ביום שני בוורשה והסתיים בשישי בעיר הנמל המבורג, מכתירים בעולם כעוד סיפור הצלחה של מידלטון ביצירת אסטרטגיה פוליטית דרך בגדים, לאחר ששילבה בחן רב בין מעצבים פולנים, גרמנים ואנגלים, לחיזוק הסולידריות בין המדינות.

     

    קייט מידלטון במהלך הביקור בפולין וגרמניה. שילבה בתבונה בין מעצבים פולנים, גרמנים ואנגלים, למען הפוליטיקה וחיזוק הסולידריות בין המדינות (צילום: Gettyimages)
     קייט מידלטון במהלך הביקור בפולין וגרמניה. שילבה בתבונה בין מעצבים פולנים, גרמנים ואנגלים, למען הפוליטיקה וחיזוק הסולידריות בין המדינות(צילום: Gettyimages)

      

     מידלטון נחתה בוורשה בחליפת חצאית לבנה של הבריטי אלכסנדר מקווין, כשהיא נושאת בידה את הנסיכה שארלוט בשמלה בצבעי הדגל הפולני, אדום ולבן. לארוחת הערב בחרה בשמלה לבנה מקושטת פסים שחורים של המעצבת הפולנייה גוסיה בקזינסקה, שהלבישה בעבר כוכבות כמו האלי ברי. גם בגרמניה המשיכה מידלטון באותו קו, עם שמלה ירוקה בהדפס ציפורים של המעצב הגרמני מרקוס לופפר הפועל בלונדון, ושמלות של המעצבות הבריטיות ג׳ני פקהאם, אמיליה וויקסטד וקתרין וולקר. האחרונה עיצבה למידלטון שמלת מעיל כחולה בגוון "פרוסיאן בלו", הידוע גם בשמו השני "כחול ברלין". אומנם מדובר במחווה נסתרת, אך גם היא מעידה על כוחה של מידלטון לספר באמצעות המלתחה סיפור שלם ומלא ניואנסים.

      

     הנסיך בסיור בגרמניה ופולין. שומר על סגנון אחיד המורה על עקביות וסטייל מובהק ומזוהה (צילום: Gettyimages)
      הנסיך בסיור בגרמניה ופולין. שומר על סגנון אחיד המורה על עקביות וסטייל מובהק ומזוהה(צילום: Gettyimages)

       

      הנסיך ג'ורג' שהתלווה להוריו לסיור כולו, הולבש בקפידה במערכות לבוש בעלות סגנון אחיד, אשר הפגינו עקביות וסטייל מובהק ומגובש כבר בגילו הצעיר. לאורך חמשת ימי הסיור הוא נצפה במכנסיים כחולים או כהים באורך ברמודה, עם חגורה תואמת, חולצה מכופתרת בדוגמת פסים או משבצות ונעלי עור שחורות - מראה שבלט גם בפורטרט הרשמי שהפיץ אתמול ארמון קנזינגטון, בו הוא לובש חולצת פסים בכחול לבן עם צווארון מעוגל וחיוך חושף שיני חלב.

       

      הפורטרט המלכותי הרשמי שיצא מהארמון. חולצת פסים מכופתרת וחיוך של שיני חלב (צילום: Gettyimages)
       הפורטרט המלכותי הרשמי שיצא מהארמון. חולצת פסים מכופתרת וחיוך של שיני חלב(צילום: Gettyimages)

        

       מעבר לבנייתו כאייקון מובהק ומזוהה למרחקים, מקפידה מידלטון גם ליצור זיקה בין ג'ורג' לאביו, הנסיך וויליאם, ובעבר אף הלבישה אותו באאוטפיט זהה לזה שלבש אביו כילד קטן, כאשר הגיע לבקר את אחיו הצעיר, הנסיך הארי, כשזה נולד. בחירות אלה מעידות על מחשבה עמוקה מאחורי כל בגד, ועל האסטרטגיה הפוליטית השלמה שבונה מידלטון במומחיות רבה דרך הלבשה.

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד