הבת של ג'ני צ'רוואני ורוני מאנה מדגמנת בגיל 4: "נולדה לתוך זה"

הכירו את היורשת אמילי מאנה, ולפני שאתם מטקבקים, אזהרת האב: "אני מבקש מכל מי שקורא את הכתבה שיירד עליי ויקלל אותי - יש לי עור של פיל - הילדה מחוץ לתחום"

איתי יעקב

|

21.07.17 | 11:43

"אנחנו מנסים להיכנס להיריון נוסף, בינתיים לא מצליח. החלום שלי זה שלושה ילדים". ג'ני צ'רוואני עם בעלה רוני מאנה והבת אמילי על סט הצילומים (צילום: דניאל אליסטר)
"אנחנו מנסים להיכנס להיריון נוסף, בינתיים לא מצליח. החלום שלי זה שלושה ילדים". ג'ני צ'רוואני עם בעלה רוני מאנה והבת אמילי על סט הצילומים (צילום: דניאל אליסטר)
"אני הכי אוהבת להתחפש למיכל הקטנה ולשחק בתותי גיבורת על וללבוש שמלות של נסיכות כמו אלזה". אמילי מאנה בצילומים לקמפיין מותג הילדים KIWI (צילום: דניאל אליסטר)
"אני הכי אוהבת להתחפש למיכל הקטנה ולשחק בתותי גיבורת על וללבוש שמלות של נסיכות כמו אלזה". אמילי מאנה בצילומים לקמפיין מותג הילדים KIWI (צילום: דניאל אליסטר)
"אנחנו הכי לא פושרים, בטח לא לדוגמנות. אני מעדיפה להיות פושרית בכיוון לימודים, דברים שהיא תוכל להשתמש בהם בעתיד. דוגמנות זה דבר חולף" (צילום: דניאל אליסטר)
"אנחנו הכי לא פושרים, בטח לא לדוגמנות. אני מעדיפה להיות פושרית בכיוון לימודים, דברים שהיא תוכל להשתמש בהם בעתיד. דוגמנות זה דבר חולף" (צילום: דניאל אליסטר)

אמילי מאנה בת הארבע חוטפת את הטלפון הנייד מידי אמה, הדוגמנית ומעצבת הפנים ג'ני צ'רוואני, ומדפדפת בין האפליקציות במיומנות מעוררת התפעלות, עד שהיא מתבייתת על היוטיוב ומוצאת את סדרת הטלוויזיה החביבה עליה. "אמילי, תביאי לי בבקשה את הטלפון, אני צריכה לבדוק איפה אבא", פונה אליה האם בקול רך, וכשהקטנה מסרבת, עולה צ'רוואני שלב ועוברת לרוסית בטון נחרץ יותר. רק כשייכנס האב, איש העסקים רוני מאנה, מתרככת אמילי, שנראית כמו גרסת המיני-מי שלו. "זוכרת מה אמרת לי היום בבוקר כששאלתי אותך אם את הולכת לקייטנה?", שואל מאנה את בתו. "אמרת לי, לא, אבא! היום אני הולכת להיות דוגמנית!"

 

"אני מקריאה לה כל לילה לפני השינה ספרים בעברית ורוסית. היא יודעת חיבור וחיסור, לספור ברוסית, עברית ואנגלית. אני מחזיקה אותה קצר" (צילום: דניאל אליסטר)
  "אני מקריאה לה כל לילה לפני השינה ספרים בעברית ורוסית. היא יודעת חיבור וחיסור, לספור ברוסית, עברית ואנגלית. אני מחזיקה אותה קצר"(צילום: דניאל אליסטר)
   

   

  זוהי שעת צהריים לוהטת באולם אירועים במרכז תל אביב, בו מתקיימים צילומי קטלוג החורף של מותג בגדי הילדים "קיווי". מאנה ג'וניור, רק בת 4, בטבילת אש מול המצלמות עם קמפיין ראשון שמכניס אותה ל"תעשייה המשפחתית". סביבה על הסט ילדים נוספים בעלי מראות מגוונים, אבל לכולם ברור מי כאן הכוכבת המיוחסת, בתה של הדוגמנית הוותיקה ג'ני צ'רוואני, אקס הישרדות, שאביה היה נשוי למלכת היופי לשעבר ניקול הלפרין, וגם בתם המשותפת, אחותה למחצה של אמילי, יולי מאנה, ניסתה בעבר את מזלה בדוגמנות לתקופה קצרה. עכשיו הגיע תורה של אמילי, למרות שהוריה טוענים כי מדובר ביום צילום נקודתי, ולא בתחילתה של קריירה לטווח ארוך. "היא נולדה לתוך זה והיא חשופה לזה", מספרת צ'רוואני. "היא רואה שמצלמים אותי כל הזמן, או שאני חוזרת עם איפור ושיער מצילומים". והאב הגאה מוסיף: "עד שהיא תגדל, דוגמנות כבר תהיה מחוץ לאופנה. אני חושב שאם היא בכל זאת תרצה לקחת חלק בתחום היא תלך דווקא למשחק, כי יש לה את הכישורים לזה".

   

  "עד שהיא תגדל, דוגמנות כבר תהיה מחוץ לאופנה" (צילום: דניאל אליסטר)
   "עד שהיא תגדל, דוגמנות כבר תהיה מחוץ לאופנה"(צילום: דניאל אליסטר)

    

   ג'ני, התחלת לדגמן בגיל 14. את רואה גם את אמילי מתחילה קריירת דוגמנות בגיל כזה?

   "פחות. אילולא האופי החזק שלי, הייתי עלולה לגלוש למקומות הלא טובים של המקצוע. אם היא תרצה להמשיך להצטלם אחרי יום הצילום הזה - והיא כבר התעייפה אחרי שלוש שעות – אני אמתן את זה, אוביל לכך שיהיו לה דברים חשובים בחיים מלבד דוגמנות".

    

   עד כמה דחפתם ליום הצילום הזה?

   מאנה: "אנחנו לא דוחפים אותה לדוגמנות. היתה הזדמנות, שאלנו את הילדה, ומבחינת כל הצדדים זאת היתה הזדמנות להתנסות בעבודה של אמא".

   צ'רוואני: "אנחנו הכי לא פושרים, בטח לא לדוגמנות. אני מעדיפה להיות פושרית בכיוון לימודים, דברים שהיא תוכל להשתמש בהם בעתיד. דוגמנות זה דבר חולף".

    

   אתם לא חוששים מהתגובות שאמילי תהיה חשופה אליהן בעקבות הצילומים? בכל זאת, ילדה בת 4, בת של שני אנשים מפורסמים.

   מאנה: "אני מבקש מכל מי שקורא את הכתבה: שיקלל אותי, שיירד עליי - הילדה מחוץ לתחום. עליי יכולים להגיד מה שרוצים. יש לי עור של פיל ואני לא קורא טוקבקים. אני מקווה שאנשים יהיו מספיק בוגרים ושלא ידברו על הילדה. יעצבן אותי אם יכתבו דברים רעים על הבת שלי".

   צ'רוואני: "אתה חושב שלא יכתבו? יכתבו. לי זה לא מזיז. הכלבים נובחים והשיירה עוברת".

    

   את מעלה תמונות שלה לאינסטגרם?

   "לפעמים, אבל רק תמונות משפחתיות או סרטונים מצחיקים. אין לה לחשבון משלה ואין לה מושג מה זה אינסטגרם. אני בטח לא ממסחרת את זה, בניגוד להורים אחרים".

    

   כמה משלמים על יום צילום כזה?

   צ'רוואני: "זה לא הסכומים של דוגמנית מקצועית, כן? אבל זה כסף נחמד שנכנס לחיסכון שלה והיא תוכל להשתמש בו בעתיד" (מיחסי הציבור של המותג סירבו לומר לנו את הסכום ששולם למאנה, אך ההערכות בענף הם בסביבות 3,000-4,000 שקל, א"י).

    

   "אתה יודע מה זה לגדול עם אמא רוסייה? העיראקי מתבטל לידה". רוני מאנה והבנות (צילום: דניאל אליסטר)
    "אתה יודע מה זה לגדול עם אמא רוסייה? העיראקי מתבטל לידה". רוני מאנה והבנות (צילום: דניאל אליסטר)

     

    אמילי היא בתם של צ'רוואני ומאנה, אחות ליולי ולסער, ילדיו של מאנה מנישואיו הקודמים. כפי שאפשר ללמוד מהתמונות, הילדה דומה לאבא, וגם כשהיא עצמה נשאלת למי היא יותר דומה, היא עונה מיד ובנחרצות: "אבא!". נכון לעכשיו, היא בת יחידה, אבל לאמא ג'ני יש תוכניות להרחבת המשפחה. "בעזרת השם, אנחנו מנסים להיכנס להיריון נוסף, בינתיים לא מצליח", היא מספרת. "החלום שלי זה שלושה ילדים".

     

    ושלו?

    "עם ילדה כזאת, איך הוא לא ירצה עוד".

     

    לא צריך יותר מדקות ספורות על הסט כדי להבחין בדינמיקה המשפחתית: מאנה על תקן ההורה הכייפי שאיתו מבלים, צוחקים ומוציאים לשון; צ'רוואני על תקן מרי פופינס, שאחראית על חינוכה של אמילי. "אתה יודע מה זה לגדול עם אימא רוסייה? העיראקי מתבטל לידה", אומר מאנה חצי בצחוק-חצי ברצינות. "ג'ני מגדלת את אמילי לתפארת". "ראית איך הוא מדקלם יפה? חינכתי אותו", עוקצת צ'רוואני. "אמילי קוראת כל לילה לפני השינה ספרים בעברית ורוסית. היא יודעת חיבור וחיסור, לספור ברוסית, עברית ואנגלית. היא ילדה סקרנית וגם דעתנית, אבל אני מחזיקה אותה קצר. לא תמיד משחררת".  

     

    איך אתם מבלים יחד?

    מאנה: "אני מפנה לה כל דקה מזמני הפנוי. אנחנו הולכים להצגות, לבריכה, נוסעים יחד לחו"ל, ופעם בשבוע אוכלים יחד דג בטורקיז (מסעדת יוקרה במתחם סי אן סאן בו מתגוררת המשפחה, א"י). אם היא תישאר איתי היא תהיה מקולקלת".

    אמילי: "אני אוהבת סלמון ואפונה".

     

    "יש לה את השמלות של כל הנסיכות" (צילום: דניאל אליסטר)
     "יש לה את השמלות של כל הנסיכות"(צילום: דניאל אליסטר)

      

     בשלב זה, כשהילדה הקופצנית שמה את הביישנות בצד, היא מגלה שבנוסף לחוגי הבלט, השחייה ושאר שיעורי ההעשרה שהיא מקבלת מהוריה, היא גם אוהבת לשחק בתחפושות. "אני הכי אוהבת להתחפש למיכל הקטנה ולשחק בתותי גיבורת על", היא אומרת בחיוך.

      

     מה את אוהבת ללבוש לגן?

     "את כל הצבעים ושמלות של נסיכות, כמו אלזה".

     מאנה: "יש לה את השמלות של כל הנסיכות".

      

     מי מחליט מה ללבוש לגן?

     אמילי: "אני"

     צ'רוואני: "אנחנו מחליטות יחד בערב קודם. בהתחלה זה היה קרייסס, אבל בחודשים האחרונים זה נהיה קל".

     ______________________________________________________

     ואיך נראה הבית של ג'ני צ'רוואני ורוני מאנה בסי אנד סאן?

      

     לחצו על התמונה לביקור המלא בארון ובבית (צילום: ענבל מרמרי)
     לחצו על התמונה לביקור המלא בארון ובבית (צילום: ענבל מרמרי)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד