הווילה הבאה של מיקי גנור נבנית
על נחלה גדולה במושב מכמורת

פרסום ראשון: כך נראה אתר הבנייה במושב היוקרתי, שם מתכנן האדריכל סקיפ טרייסמן בשיתוף בתו של גנור את ביתו של אחד החשודים המרכזיים בפרשת הצוללות

מיכאל יעקובסון

|

13.07.17 | 16:18

למעלה: המקלט במיקומו הקודם במגרש, לפני שהחלה הבנייה. בצילום הרחפן: אין מקלט
מיקי גנור, השבוע בהארכת מעצרו. חשוד בעבירות של מרמה, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע (צילום: מוטי קמחי)
מיקי גנור, השבוע בהארכת מעצרו. חשוד בעבירות של מרמה, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע (צילום: מוטי קמחי)
 ביתו השכור של גנור בקיסריה, לא רחוק מבית רה''מ. השבוע פורסם שהוא עוזב את הבית (צילום: יאיר שגיא)
ביתו השכור של גנור בקיסריה, לא רחוק מבית רה''מ. השבוע פורסם שהוא עוזב את הבית (צילום: יאיר שגיא)

אחד הנחקרים המרכזיים בפרשת הצוללות, שבה עולים חשדות כבדים סביב עסקת הענק של משרד הביטחון מול גרמניה, הוא מיקי גנור, המתווך בעסקה שמעצרו הוארך השבוע. גנור הוא מי שייצג את התאגיד הגרמני "טיסנקורפ" והוא חשוד בעבירות של מרמה, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע.  כעת מתברר, כי לא רק בעסקי צוללות שקוע גנור בשנים האחרונות, אלא גם בנדל"ן.

 

גנור היה עד לאחרונה שכנו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקיסריה. לערוץ האדריכלות של Xnet נודע, כי גנור מצוי בעיצומה של בניית וילה חדשה בנחלה גדולה, באחד הרחובות הוותיקים במושב מכמורת, לא רחוק מקיסריה: היישוב נמצא בין חדרה לנתניה, על שפתו של אחד מחופי הים היפים במרכז הארץ. פחות מארבעים דקות נסיעה מבסיס הצוללות הקרוב בחיפה, וחמש דקות הליכה מביתם של קרן פלס ונועם טור.

 

את הבית תכנן האדריכל סקיפ טרייסמן המתמחה בתכנון בתים פרטיים, כשבתכנון השתתפה גם בתו של גנור. הבית הנמצא כעת בשלבי בנייה סופיים ולקראת שלב הגמר והפיתוח, מעוצב כמו רבים מהבתים שתכנן טרייסמן בסגנון ים תיכוני, מטויח כולו בלבן ומאורגן בצורת האות ח' סביב בריכה גדולה. שטחו הבנוי של הבית הוא כמה מאות מטרים רבועים, כשהוא מתנשא לגובה של שתי קומות, ומתחת לקרקע נחפר מרתף סמוי בשטח של כ-100 מ"ר.

 

בימים האחרונים ירד מאתר הבנייה שלט, ובו רשומים אנשי מקצוע שעובדים על הפרויקט.  בצילום הרחפן למעלה אפשר לראות את הנחלה, ואת הבית של גנור שנבנה עליה. הבית המפואר שונה מהבתים השכנים ברחוב שלדג, שאותם בנו התושבים הוותיקים ביישוב החקלאי - צנועים ועם גגות רעפים.

 

גנור היה נציגהּ של יצרנית כלי השיט טיסנקרופ בישראל. לאחר התפוצצות הפרשה חשף העיתון הגרמני "הנדלסבלאט", כי הנציג הישראלי אמור לגרוף לכיסו  בין 10 ל-30 מיליון אירו בעסקת הצוללות, שנאמדה לפי העיתון ב-1.5 מיליארד אירו.. העיתון דיווח, כי בתאגיד הגרמני טענו שגנור הפר את תנאי ההסכם עמו, משום שעירב את מקורבו של ראש הממשלה נתניהו במגעים.

 

גנור, לפי הדיווח ב-Ynet, התגייס לחיל הים בסוף שנות השישים והתקדם בתפקידים פיקודיים עד שהתמנה למפקד סטי"ל. לאחר שהשתחרר משירות קבע בדרגת רב סרן החל לעבוד כמהנדס אלקטרוניקה ואחר כך עבר לעסקי הנדל"ן. מ-2009 הוא מייצג את תאגיד טיסנקרופ. ב-2003 בחן את רכישת קבוצת הכדורגל הפועל חיפה, יחד עם אנשי עסקים נוספים, אך הדבר לא התממש.

 

----------------

וכך נראה מעון ומשרד רה''מ, שנחשף לראשונה ב-Xnet:

 

כך ייראה מתחם רה''מ בקרית הלאום בירושלים. לחצו על התוכניות (מתוך mavat.moin.gov.il)
כך ייראה מתחם רה''מ בקרית הלאום בירושלים. לחצו על התוכניות (מתוך mavat.moin.gov.il)

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד