תנוחת עובר על בתי הזיקוק: תרגול היוגה שיעיר ויאייר את כיכר רבין

לכבוד יום היוגה הבינלאומי ייפרסו מחר בכיכר 1,500 מזרוני יוגה מודפסים, וייצרו יחד איור שמדמיין ישראל ירוקה, שלווה ושמחה יותר. האם יישבר כאן שיא גינס?

עודד בן יהודה פורסם: 20.06.17 18:00
ישראל נטולת בתי זיקוק, עם גגות פורחים וירושלים שחוברה לה עם תל אביב. החלום על ישראל 2048, שאייר עמית טריינין והודפס על 1,500 מזרוני יוגה. המשטח הסופי יהיה באורך 40 על 38 מטרים (איור: עמית טריינין)
ישראל נטולת בתי זיקוק, עם גגות פורחים וירושלים שחוברה לה עם תל אביב. החלום על ישראל 2048, שאייר עמית טריינין והודפס על 1,500 מזרוני יוגה. המשטח הסופי יהיה באורך 40 על 38 מטרים (איור: עמית טריינין)

דמיינו את ישראל של שנת 2048 ופרטו את החלום ל-1,500 חתיכות שמרכיבות איור אחד ענקי, רק שכל חתיכה היא בעצם מזרון יוגה. זה לא חלום, אלא אירוע שיתרחש בכיכר רבין בתל אביב מחר (רביעי) - יום היוגה הבינלאומי - מהשעה שש בערב. שרונה קרני כהן, בעלת המיזם Dreame, המפגיש בין אנשים לאמנים כדי להגשים חלומות, פנתה למאייר עמית טריינין כדי שיצור איור תחת הכותרת THE BIG DREAM. הוא יורכב מ-1,500 מזרוני יוגה מודפסים, שייפרסו זה לצד זה בכיכר. שטיח היוגה העצום יחולק לאזורים, כשבכל אחד מהם ינחה מורה יוגה בשיטה אחרת. התוצאה אמורה להיות תרגול המוני משותף, במגוון שיטות ורמות.


ישראל מתרגלת יוגה / איור: עמית טריינין
ישראל מתרגלת יוגה. חלק קטן מהאיור של  עמית טריינין

ברווזים על משכן כנסת ישראל בשנת 2048 על פי המאייר עמית טריינין
ועוד חלק: ברווזים על משכן הכנסת, בישראל 2048 

חלום רחוק: רכבת מהירה בגוש דן על פי המאייר עמית טריינין
חלום רחוק: רכבת מהירה בגוש דן, על פי טריינין

 

"שרונה בקשה שאאייר את 'האיור הכי גדול שאי פעם הודפס', משהו כל כך מופרך ולא מציאותי, שמיד אמרתי כן", כותב עמית טריינין, ראש המחלקה לתקשורת חזותית במנשר. הנושא שנבחר הוא חזון של ישראל ב-2048, שמתייחס ל-500 תחזיות/חלומות של דמויות מפתח בחברה הישראלית, כמו פרופ' דן אריאלי או העיתונאי איתי אנגל. האיור, שנעשה במקור בגודל של 70 על 70 סנטימטרים, יהפוך לאיור מודפס עצום (כנראה הגדול בעולם, ואולי אפילו ישבור שיא גינס) בגודל של 40 על 38 מטרים.

 

"כיוון שהחזון שלי לישראל ב-2048 הוא ממש לא משהו, בלעתי את הרוק והחלטתי ללכת על פנטזיה. בעזרת תחזיות שקראתי הפכתי את ישראל לשווייץ של המזרח התיכון: ארץ ירוקה שהכל בה מלא מים, עם ברזי ענק במקום ארובות, חיפה כעיר שמייצרת גשם, נטולת בתי זיקוק, גינות פורחות על גגות תל אביב וירושלים, ואפילו שני ברווזי ענק על גג הכנסת, משכשכים בבריכה", מוסיף טריינין.


עמית טריינין ושרונה קרני כהן עובדים על הפרוייקט
עמית טריינין ושרונה קרני כהן (מימין). לפרויקט חברו המעצבים הגרפים יהונתן הדרי והאסיסטנטית דניאלה קפלן לוגסי

עמית טריינין בפעולה
האיור נעשה על גבי נייר בריסטול בגודל 70X70 ס"מ, על שולחן המטבח של טריינין: "בצביעת האיור נטלו חלק כל בני הבית, חברים, סבתות ומי שנכנס בדלת ומקפיד שלא לצאת מהקווים"

המוביל הארצי על פי עמית טריינין
המוביל הארצי

ירושליים שרובחרה לה יחדיו... עם תל אביב - חזונו של המאייר עמית טרינין
וירושלים שחוברה לה יחדיו... עם תל אביב

המזרנים מודפסים בסין / צילום: עמית טרינין
המזרונים הודפסו בסין, כולל מספר המזרון ביחס לגריד ולכמות המזרנים / צילום: עמית טרינין

המזרנים עטופים רגע לפני הנחיתה בישראל, שהודפסו במיוחד בסין
המזרונים העטופים, בדרך מסין לישראל

1500 המזרנים המאויירים בדמייה מתוך תוכנת ההדפסה
הדמייה של 1,500 המזרונים המאוירים, מתוך קובץ ההדפסה

החזון המלא של עמית טריינין לישראל 2048
האיור בשלמותו

 

מחר נוסיף כאן צילומי רחפן של שטיח המזרונים המונח בכיכר. אז אם מתחשק לכם לעשות "כלב מביט למעלה" מעל מסגד אל-אקצה או תנוחת עובר על בתי הזיקוק של חיפה - המזרונים (כל אחד מהם יחיד מסוגו) מוצעים למכירה, ההיענות גדולה, וניתן להירשם לתרגול היוגה המשותף העצום בדף הפייסבוק שהוקם לטובת האירוע. נמסטה.

 

  • הפרוייקט התגשם בתמיכתם של DHL, WeWork, שגרירות הודו בישראל ומרתון ישראל

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אני איש עיצוב, תרבות, מחקר, איש של מילים ותוכן.
בוגר המחלקה לתקשורת חזותית של "בצלאל", ותואר שני בעיצוב ב-London College of Communication. בשנת 2007 הקמתי את Graphics & Words - סטודיו המתמחה בחשיבה קריאטיבית עיצובית מולטידיספלינרית, יצירת זהויות מותגיות ומחקרי טרנדים. כיום, בין השאר, אני זוכה להשתתף בתערוכות עיצוב, וגם לשמש מנהל קריאייטיב ויועץ למספר בתי סטודיו ומותגים מהמובילים בארץ. בעשור האחרון, אני מחלק את זמני כמרצה באקדמיות השונות - "בצלאל", "מנשר", "שנקר", "ויצ"ו חיפה" ואוניברסיטת תל-אביב.

להצטרפות לרשימת התפוצה של הטור שלי, שלחו לי מייל:
odedbenyehuda@gmail.com